تصفیه آب هیدروژن چیست و چه خصوصیاتی دارد

مزایای استفاده از آب هیدروژنه و قلیایی چیست؟
نوامبر 30, 2019
آب اکسیژنه
نوامبر 30, 2019

نوشیدن آب معمولی بهترین گزینه برای سلامت بدن است. اما به تدریج با آمدن دستگاه های تصفیه آب مختلف، بیشتر مردم به آب های تصفیه شده روی آورده اند. تصفیه آب قلیایی، تصفیه آب شش ضلعی، تصفیه آب یونیزه و تصفیه آب هیدروژن از جمله آن ها هستند. در ادامه به بررسی تصفیه آب هیدروژن و خواص آن می پردازیم. ابتدا توضیحی در رابطه با آب هیدروژنه می دهیم.

آب هیدروژنه چیست؟

آب هیدروژنه همان آب خالص با هیدروژن اضافه تر است.
هیدروژن یک گاز بی رنگ، بی بو و غیر سمی است که به عناصر دیگر مانند اکسیژن، نیتروژن و کربن متصل می شود تا ترکیبات مختلفی از قبیل شکر و آب سرد را ایجاد کند.
آب خالص از یک اکسیژن و دو هیدروژن تشکیل شده است. محققان به این نتیجه رسیده اند که اضافه شدن هیدروژن به ترکیبات آب، باعث تولید آب هیدروژنه می شود که آشامیدن آن برای بدن مفید است.
بدن نمی تواند هیدروژن موجود در آب خالص را به راحتی جذب کند. شرکت ها ادعا دارند که با اضافه کردن هیدروژن به آب، بدن راحت تر می تواند هیدروژن آزاد را دریافت کند.

این محصول با تزریق گاز هیدروژن به آب خالص قبل از بسته بندی تولید می شود.

تصفیه آب هیدروژن

همچنین، امروزه با تولید قرص های هیدروژن، می توان هیدروژن مورد نیاز بدن را تامین کرد.

قبل از بررسی تاثیرات مثبت تصفیه آب هیدروژن، توضیحی مختصر درباره ی آنتی اکسیدان ها می دهیم.

آنتی اکسیدان چیست؟

آنتی اکسیدان یا پاداکسنده به موادی گفته می شود که بتوانند اکسیداسیون را مهار کنند.آنتی اکسیدان ها موادی هستند که فرایند اکسیداسیون(واکنش مواد با اکسیژن) را متوقف و مهار می کنند که در واقع کمک می کنند تا مواد غذایی فاسد نشوند. این مواد شامل مولوکول های ویتامین ث و ویتامین ای و چند مولوکول دیگر هستند.
در این قسمت برخی از آنتی اکسیدان‌ها را معرفی می کنیم:

1- لوتئین و زآگزانتین: در تخم مرغ وجود دارند و برای جلوگیری از آب مروارید استفاده می شوند.

۲- ویتامین ث: خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین C می تواند در کاهش خطر بیماری های مزمنی چون سرطان، بیماری های قلبی عروقی و آب مروارید موثر باشد. آسکوربیک اسید(ویتامین ث) به عنوان یک آنتی اکسیدان در صنایع غذایی نیز جهت جلوگیری از تغییرات رنگ و بو و مزه به وفور استفاده می شود.

۳- ویتامین ای: تاثیر چشمگیری در جلوگیری از سالخوردگی دارد و در بافت چربی های بدن وجود دارد و عنصر بسیار ضروری در بدن ما انسان ها است.

۴- بتاکاروتن: بتاکاروتن ها برای حفظ و نگهداری سبزی ها هستند و در بدن ما انسان ها به ویتامین ای تبدیل می شود.

۵- سلنیمم: این ماده که به عنوان انتی اکسیدانی مهم به شمار می رود، باعث می شود که سلول های بدن توسط اکسیژن تخریب نشوند. این ماده در ماهی، مرغ، گوشت و حبوبات به وفور وجود دارد.

بدن ما انسان ها میزبان بسیاری از آنتی اکسیدان ها هست که برای زندگی و سلامت ما نیاز واقعی هستند. بسیاری از این آنتی اکسیدان ها در بدن وجود دارند و بسیای دیگر با غذا و میوه و سبزیجات وارد بدن می شوند. در مقابل آنتی اکسیدان ها، رادیکال های آزاد وجود دارند که بسیار مضر هستند. اگر آنتی اکسیدان ها به بدن نرسند و سطح رادیکال های آزاد بیشتر شود بدن دچار بیماری و کمبود آنتی اکسیدان می شود که بسیار بد و عذاب آور است. پس باید همیشه سطح آنتی اکسیدان را در بدن بالا نگه داشت.

آب های تصفیه شده نیز آنتی اکسیدان بودن خود را از دست می دهند یکی از خواص آب های هیدروژن این است که آنتی اکسیدان نیز هستند و همانطور که در ادامه توضیح می‌دهیم، هیدروژن یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان های موجود است.

آیا تصفیه آب هیدروژن برای بدن مفید است؟

آب هیدروژن خواص بسیاری دارد که در سلامتی ما انسان ها نقش مهمی دارد. از مواردی که تصفیه آب هیدروژن در سلامتی ما انسان ها نقش دارد می توان به سلامتی مغز اشاره کرد که تقریبا مهمترین ویژگی تصفیه آب هیدروژن نیز هست. از دیگر مواردی که می توان به سلامتی این آب ها اشاره کرد این است که از التهاب ها به خوبی جلوگیری می کند.

تصفیه آب هیدروژن

اضافه وزن از جمله بیماری هایی است که در قرن جدید خیلی از مردم دنیا را با خود به کام مرگ فرستاده است. از دیگر خواص تصفیه آب هیدروژن این است که از چاقی جلوگیری می کند. همین طور این آب ها باعث جلوگیری از سرطان می شوند و مفید برای چشم نیز هستند.اگرچه هنوز تحقیقات در رابطه با تاثیرات مفید آب هیدروژنه بر بدن ادامه دارد، اما اکنون به بررسی چند نمونه تایید شده می پردازیم.

فراهم کردن آنتی اکسیدان

رادیکال های آزاد، مولکول هایی ناپایدار هستند.این رادیکال ها اکسید کننده استرس که خود منشا بسیاری از بیماری ها هست، می‌شوند. مولکول هیدروژن با این رادیکال های آزاد می جنگند و از بدن شما را در برابر استرس محافظت می کند.
در یک مطالعه هشت هفته ای بر روی 49 نفر از کسانی که پرتودرمانی برای سرطان کبد انجام می دادند،به نیمی از شرکت کنندگان دستور مصرف 1500-2000 میلی لیتر آب غنی شده با هیدروژن در روز داده شد.
در پایان آزمایش، برای کسانی که آب هیدروژن مصرف کرده بودند سطح هیدروپراکسید کاهش یافته بود. سطح هیدروپراکسید نشان دهنده‌ی استرس اکسید شده است. همین طور این گروه شاهد فعالیت آنتی اکسیدانی بیشتری نسبت به بقیه بودند.

مفید برای مبتلایان به سندروم متابولیک

سندرم متابولیک بیماری است که با افزایش قند خون، افزایش سطح تری گلیسیرید، کلسترول بالا و چربی بیش از حد شکم ایجاد می‌شود.
تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از آب هیدروژن می تواند باعث بهبود علائم بیماری سندروم متابولیک شود.
یک مطالعه‌ی 10 هفته ای بر روی کسانی که مبتلا به سندروم متابولیک بودند انجام گرفت. به آن ها دستور داده شد که حدود 1 لیتر آب غنی شده با هیدروژن در روز مصرف کنند.
در پایان آزمایش شرکت کنندگان کاهش قابل توجهی در LDL “بد” ، افزایش کلسترول “خوب” HDL و افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی داشتند.

مفید برای ورزشکاران

استفاده از آب هیدروژن باعث افزایش کارایی ورزشکاران به طور طبیعی می‌شود. این محصول باعث کاهش التهاب در ورزشکاران و کاهش تجمع لاکتات در خون می‌شود. تجمع لاکتات در خون باعث ایجاد خستگی عضلانی در ورزشکاران می شود.

تصفیه آب هیدروژن


مطالعه بر روی 10 فوتبالیست مرد که روزانه نیم لیتر آب هیدروژنه مصرف می کردند نشان داد که سطح لاکتات جمع شده در خون آن ها کاهش یافته است.

مزایای آب هیدروژن

مزایای تصفیه آب هیدروژن را در تا حدودی برایتان بیان کردیم در این قسمت به صورت اجمالی و کوتاه به دیگر مزایای تصفیه آب هیدروژن می‌پردازیم:

۱- جلوگیری از فساد مواد غذایی
۲- جلوگیری از پیری عقل
۳- جلوگیری از پیری زودرس در بدن
۴- جلوگیری از سرطان
۵- تامین سلامتی چشم، پوست، قلب و مفصل
۶- جلوگیری از بیماری چشمی مانند آب مروارید

تصفیه آب هیدروژن

چگونه آب هیدروژنه را تهیه کنیم؟

برای بدست آوردن آب هیدروژنه بهترین راه استفاده از دستگاه تصفیه آب هیدروژن است. شما عزیزان می‌توانید از محصولات ما دیدن کنید و دستگاه تصفیه مورد نیاز خود را خریداری کنید. تیم مشاوره ما همواره در خدمت شماست. با ما تماس بگیرید و سوالات خود را با ما درمیان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *