• آيا آب موضعی و شيش ضلعی در بازار برای خريد موجود است ؟

  بله, دو ويژگي از شش ويژگي مهم آب يونيزه قليايي و شش ضلعي  بيش از 48 ساعت ماندگاري ندارد ولي خاصيت شش ضلعي و مغناطيسي و املاح بهبود يافته و اکسيژن افزايش يافته تا مدت يک ماه ماندگاري دارد. ليکن بهترين زمان استفاده از آب موقعي است که بصورت تازه از دستگاه يونيزه کننده آب خارج مي شود. برخي از فروشگاه هاي توزيع محصولات ارگانيک در سطح استان هاو نيز مجتمع هاي درماني اقدام به توزيع آب قليايي وشش ضلعي جهت مصارف کمک درمان به بيماران مي نمايند که نتايج بسيار عالي از مصرف اين آب در کنار داروهاي تجويزي ايجاد شده است.
 • آيا آب يونيزه قليايي بر پوست تاثير دارد ؟

  در وضعيت کم آبي بدن، پوست اولين سطح بدن است که واکنش نشان مي دهد. ترموستات تنظيمي بدن براي خنک شدن شروع به انجام تعريق از طريق پوست مي نمايد. اگر کم آبي وجود داشته باشد، ذخاير آب در پوست ممکن است تا پايان مصرف شود بي آنکه با همان سرعتي که از دست مي رود، جايگزين شود. بنابراين کم آبي عامل اساسي ايجاد خشکي و تيرگي پوست است. پوست رطوبتش را از دست مي دهد و خشک و چروکيده مي شود. در گردش خون تعداد مويرگ کمي در ناحيه ي پوست وجود دارد تا رنگ شادابي را که بايد داشته باشد به آن بدهد. نوشيدن آب کافي براي کمک به شادابي پوست ضروري است.
 • استفده از آب يونيزه قليايي چه تاثيري بر روي بيماري قلبي مي گذارد ؟

  وجود آنتي اکسيدان ها و دارا بودن قدرت قليايي و ريز خوشه اي و کريستالي شکل بودن آب باعث جذب راحت و جلوگيري از ايجاد رسوبات در جدار داخل شريانهاي بدن ميشود و مانع از بروز فشار خون مي گردد , اين آب به دليل کم حجم بودن و قدرت نفوذ بسيار بالا مي تواند باعث دفع سموم از داخل عروق و شريانهاي اصلي شود براي بدن مهم است که خون از چه سيالي تشکيل شده باشد به دليل اينکه 80 % تا 85% حجم خون از آب تشکيل شده است , استفاده از آب قليايي مي تواند کمک بسيار بزرگي باشد به بر طرف شدن گرفتگي رگهاي کرونري ( رگهاي تغذيه کننده قلب انسان ) که يکي از مهمترين شريانهاي بدن و قلب هستند و گرفتگي در آنها باعث بروز بيماريهاي قلبي مي شود , اين آب به علت افزايش گردش خون مي تواند باعث تغذيه بهتر ماهيچه هاي قلب شود که خود مي تواند موجب پيشگيري از بيماريهاي قلبي شود , مي توان گفت اکثر تصلب شريان ها بر اثر تجمع رسوبات اسيدي در بدن به وجود مي آيد که اين آب يونيزه قليايي مي تواند آنها را از بين ببرد .
 • آيا استفاده طولاني مدت از آب يونيزه مي تواند بر روي بيماري آرتوروز تاثيرات مفيدي داشته باشد ؟

  آب توليدي دستگاه داراي دو خاصيت مغناطيسي و قليايي مي باشد. خاصيت مغناطيسي موجب کاهش درد و بهتر کارکردن مفاصل مي باشد.افزايش گردش خون با ترکيبات قليايي، قادر خواهد بود که التهابات و دردهاي مفاصل را بهبود بخشيده و هر چه گردش خون در اين نواحي بهتر جريان پيدا کند التهابات بهنر کنترل مي گردد . لازم به ذکر است که خوردن آب يونيزه قليايي کمک قابل توجهي به پيشگيري از بيماري پوکي استخوان مي کند , با توجه به اينکه تا حد زيادي تامين محيط قليايي بدنمان با جذب کلسيم و منيزيم از استخوان ها و دندانها جبران مي شود , آب يونيزه قليايي به دليل دارا بودن عناصر حياتي فوق درصد کمتري از اين املاح را از بين مي برد و اين امر کمک بسيار زيادي به کاهش بيماري پوکي استخوانها مي کند .
 • فيلتر دستگاه هر چند وقت يکبار بايد عوض شود ؟

  در واقع فيلتر هاي دستگاه بايد هر 6000 ليتر يکبار تعويض شود که زمان تعويض با نشانگر مختص به فيلتر ها بر روي دستگاه نشان داده مي شود و نهايتا بعد از 6000 ليتر خود دستگاه به صورت هشدار تصويري پيغام تعويض فيلتر را مي دهد , براي خانواده هاي 4 نفره با مصرف 15 ليتر در روز هر 6 ماه يکبار است ، قيمت 1 عدد فيلتر 100000تومان بوده که قيمت گذاري نسبت به شرايط اقتصادي تعيين مي شود , اين دستگاه داراي 2 عدد فيلتر مي باشد که در محفظه اصلي دستگاه نصب شده است .
 • آيا آب يونيزه قليايي در جذب ويتامين هاي مفيد چه تاثيري دارد ؟

  اکثر ويتامين ها پايه اي اسيدي دارند و در محيط اسيدي شکسته مي شوند ولي بايد در محيط قليايي جذب شوند به اين دليل محيط دستگاه گوارش انسان مخصوصاً معده محيطي اسيدي است , براي جذب شدن ويتامينها , ترشحات کبد و ترشحات کيسه صفرا بايد حالتي قليايي داشته باشد چون آنزيم هاي کبد در محيط قليايي کارايي خيلي بهتري دارند . با توجه به اينکه بدن در هر صورت به ويتامين ها نياز دارد بنابراين مي بايست با استفاده از آب يونيزه قليايي محيط اسيدي را به محيط قليايي تبديل کند تا ويتامين ها در آن به راحتي جذب بافت ها و سلول هاي حياتي بدن گردد .
 • آب قليايي چيست ؟

  آب قليايي به آبي گفته مي شود که PH آن بين عدد 7 تا 14 بوده و قادر به خنثي و قليايي کردن محيط هاي اسيدي باشد , اين آب به واسطه قليايي بودن داراي حلاليت بيشتر و قدرت نفوذ بالا در بدن مي باشد و موجب بهبود سيستم متابوليسم بدن شده و همچنين دفع بهتر سمومات و جذب بهتر ويتامين ها در بدن را موجب مي شود , لازم به ذکر است که طبق استانداردهاي اروپا WHO مناسب ترين PH براي آب آشاميدني بين 8.5 تا 9.5 مي باشد .
 • آب اسيدي چيست ؟

  آب اسيدي به آبي گفته مي شود که PH آن بين عدد 7 تا 0 باشد , نوشيدن آب اسيدي در بلند مدت موجب بروز بيماري هايي نظير پوکي استخوان , پوسيدگي دندان و آرتروز مي شود , استفاده از آب اسيدي کمکي به حفظ سلامت انسان نمي کند و موجب به خطر افتادن شرايط داخلي بدن انسان خصوصاً تعادل اسيد و قليا مي گردد .
 • آب خنثي چيست ؟

  به آبي خنثي گفته مي شود که PH آن مساوي عدد 7 باشد , آب با PH 7 هيچ قدرت واکنشي از خود ندارد , يعني اگر به آب خنثي ميزان اندکي ماده قليا اضافه شود محيط سريعاً قليايي مي شود و به همين صورت اگر به آب خنثي مقدار بسيار کمي اسيد اضافه شود محيط بلافاصله اسيدي مي شود بنابر اين آب خنثي تابع محيط بوده و عملاً کمکي به بهبود سوخت و ساز بدن نمي کند و تاثيري در دفع سمومات نخواهد داشت.
 • تاثير آب يونيزه قليايي بر روي کساني که شيمي درماني مي کندد چيست ؟

  اين نوع آب با 4 ويژگي اصلي که دارد به گردش خون کمک بسيار زيادي مي کند و باقيمانده سموم , داروها و مواد شيميايي مخرب را از طريق سيستم دفعي بدن ( کليه ها , مجاري ادراري و روده بزرگ ) دفع مي نمايد در ضمن قليايي بودن آب باعث مي گردد اثرات تخريبي داروهاي مورد استفاده در شيمي درماني روي سلولهاي سالم بدن به حداقل برسد و در کاهش عوارض نامطلوب بعد از شيمي درماني مثل بي حالي , يبوست هاي شديد , احساس تهوع , ريزش مو و … بسيار موثر بوده و آنها را به حداقل مي رساند .
 • تاثير آب يونيزه قليايي بر روي سرطان چيست ؟ در بروز پيشگيري از سرطان چگونه عمل مي کند ؟

  از ديگر فوايد آب يونيزه قليايي خاصيت آنتي اکسيدان بودن آن است , اين آب با بار منفي زيادي که دارد مانع از فعاليت اکسيژن هاي مخرب (راديکال هاي آزاد) مي گردد . سرطان ها عمدتاً بر اثر فعل و انفعالات داخل سلولي تحت تاثير عوامل مخرب از جمله راديکالهاي آزاد , املاح مخرب , کلر , نيترات ( ازسموم شايع در آب هاي آلوده ) و عوامل ژنتيکي فعال شده به وجود مي آيند , اين آب با آنتي اکسيدان بودن و داشتن pH قليايي و يون هاي مفيد قادر است که واکنش وارونه ايجاد نمايد به اين معني که جلوي تخريب سلولي را ميگيرد و شرايط pH مورد نياز سلولهاي سرطاني را از آنها گرفته و مانع از رشد سريع آنها مي شود البته pH مورد نياز سلول سرطان يک pH اسيدي ( محيط اسيدي ) است که اين آب يونيزه قليايي آن محيط را خنثي مي کند .
 • تاثير آب يونيزه قليايي بر روي سنگ کليه چه تاثيري دارد ؟

  سنگ هاي کليه با ترکيبات اسيدي مانند : سنگ هايي با ترکيبات کلسيم اگزالات , سولفات , کربنات و سنگ هاي اوراتي عمدتاً سنگ هاي سخت شاخه اي (کريستالي ) هستند که با منشاء اسيدي تشکيل مي گردند و جلوگيري از تشکيل و دفع آنها نياز به محيطي با pH قليايي ( محيط قليايي ) دارد که مي توان با استفاده از آب يونيزه قليايي اين محيط قليايي را ايجاد نمود , اين محيط قادر خواهد بود علاوه بر کمک به شکسته شدن سنگ هاي کليه و رسوبات آن مانع از ايجاد ترکيبات مجدد گردد به عبارتي هم در دفع و هم در جلوگيري از تشکيل مجدد سنگ ها بسيار موثر است , بخصوص سنگ هاي اوراتي زيرا ترکيبات اين نوع سنگ ها کاملاً اسيدي بوده و تاثير آب يونيزه قليايي بر روي آنها بسيار قابل توجه مي باشد و مهمترين کمکي که اين آب به کليه ها مي کند اين است که از تشکيل رسوبات با منشاء اسيدي جلوگيري کرده و موجب افزايش فيلتراسيون کليه مي گردد .
 • آب يونيزه قليايي چگونه بر روي سنگ هاي کيسه صفرا عمل ميکند ؟

  در اصل اين نوع آب ( آب يونيزه قليايي ) در جلوگيري از تشکيل سنگ هاي صفراوي بسيار مفيد است اين سنگ ها ماهيت اسيدي دارند که در بعضي از موارد تشخيص داده نشده و پس از افزايش اندازه و تعدادآنها , اين سنگ ها با يک عمل جراحي کيسه صفرا برداشته مي شوند . اين آب يونيزه قليايي باعث کارکرد بهتر ترشحات کيسه صفرا براي شکستن و دفع سنگ هاي صفراوي مي گردد و نهايتاً در تجزيه چربي ها بسيار موثر است زيرا ترشحات کيسه صفرا کاملاً قليايي هستند و براي کارکرد بهتر نياز به محيط قليايي دارند , در اصل آب يونيزه قليايي کمک بسيار موثري مي باشد در تشکيل نشدن سنگ هاي صفراوي و يا حل نمودن اين سنگ ها که معمولاً جرم هاي زيادي دارند و بر اثر اسيديته بالا ي بدن تشکيل مي شوند .
 • آب يونيزه قليايي بر روي قند خون نوع يک و دو چه تاثيري مي گذارد ؟

  با توجه به اينکه جذب قند خون هميشه از طريق گيرنده هاي آن در سلول هاي بدن به ويژه در سلول هاي بافت بدن صورت مي گيرد , در اين بيماري عدم فعاليت مفيد رسپتورها ( گيرنده ها ) در محيط اسيدي به اثبات رسيده است , آب قادر است محيط قليايي را براي گيرنده هاي قند خون در تمامي بدن ايجاد نمايد تا با جذب گلوکز توسط گيرنده هاي سلولي مانع از افزايش قند در خون گردد , ترشح انسولين در خون باعث جذب قند خون سلول هاي بدن مي گردد , انسولين در محيط قليايي تاثير خود را ايجاد مي نمايد ,که در اصل آب قليايي در کاهش مازاد اسيد قند با جذب بهتر آن به رسپتورها کمک بسيار زيادي کرده و به حفظ ماهيت رسپتورها به داخل سلولي که نياز به محيط قليايي دارد کمک بسيار زيادي مي کند . انسولين در محيط گرم به بدن تزريق مي شود .
 • آب يونيزه قليايي به چه شکل بر روي يبوست عمل مي کند ؟

  در حقيقت آب يونيزه قليايي قادر خواهد بود که حرکت محتويات دفعي بدن را در روده بزرگ افزايش داده و نيز با افزايش حرکات دودي شکل در طول روده بزرگ باعث جلو راندن محتويات آن گردد , در نتيجه فرصت ايجاديبوست به وجود نمي آيد و عمل دفع به راحتي انجام مي گيرد , به خصوص به واسطه داشتن ويژگي آنتي اکسيدان مانع از حملات ويروس , باکتري و قارچ به جداره روده بزرگ مي گردد و در نتيجه زخم هاي روده را از بين برده و يا مانع از تشکيل آنها مي شود و از جهتي ديگر اگر سلول هاي روده آب کافي داشته باشند و يا آب رساني شوند ديگر هنگام دفع , آب مواد دفعي را جذب نکرده و دفع بسيار راحت تر از قبل انجام مي شود البته لازم به ذکر است قدرت قليايي بودن آب موجب دفع بهتر رسوبات از جداره روده شده و باعث جذب بهتر ويتامين ها مي گردد .
 • آيا استفاده از آب يونيزه قليايي با اسيد معده تداخل ندارد ؟

  در حقيقت خوردن هر نوع مايعات مخصوصاً آب يونيزه قليايي براي افزايش حجم شيره گوارشي و آمادگي معده براي ورود غذا توصيه مي گردد همانطور که مي دانيد بلافاصله بعد از خوردن غذا حرکات دودي شکل روده براي شکست مواد غذايي شروع مي شود , ساير آب ها مي توانند موجب کاهش حرکات روده شده و منجر به گاستريت يا ورم معده گردد اما استفاده از آب يونيزه قليايي براي همه افراد لازم است که مي بايست يک ساعت تا يک ساعت و نيم قبل يا بعد از غذا مصرف شود , نوشيدن اين آب نيز مانند ساير مايعات هنگام صرف غذا توصيه نمي گردد , در معده هميشه مقدار بسيار کمي اسيد وجود دارد ولي در هنگام خوردن غذا ترشح اسيد در معده بسيار زياد مي شود تا معده بتواند مواد غذايي را هضم کند , بنابراين آب يونيزه قليايي در صورتي که درست استفاده شود هيچ لطمه اي به معده وارد نکرده و يا تداخلي براي هضم غذا در دستگاه گوارش ايجاد نمي کند , در خصوص کساني که معده شان مشکل عصبي دارد و ترشح زياد اسيد معده آنها را اذيت مي کند بسيار مفيد و تاثيرگذار است . متاسفانه امروزه به دليل استفاده از غذاهاي نامناسب , تحريک هاي عصبي , واکنشهاي روحي , رواني و …. اکثر افراد از ترشح زياد اسيد معده و مشکل ميکروب هليکوباکتر ( Helicobacter . Pylori ) رنج مي برند که استفاده از اين آب براي آنها بسيار مفيد بوده و باعث بهبودي سريع آنها مي گردد .
 • اگر وجود اسيد براي بدن مضر است پس چرا در معده اسيد ترشح مي شود ؟

  براي شکسته شدن غذا و هضم آن در دستگاه گوارش انسان بايد اسيد ترشح شود تا ويتامين ها و ترکيبات غذايي و عناصر حياتي موجود در مواد غذايي به خوبي در محيط اسيدي شکسته شده و پس از متابوليسم جذب سلول ها بافت ها و اندامهاي بدن گردند , در اصل اين مازاد اسيد است که براي بدن ما خطرناک است و باعث بروز بيماري مي شود , مخصوصاً در جوامع صنعتي و با رژيم هاي غذايي حاوي مواد نگهدارنده و يا فرآوري شده , تنها آب يونيزه قليايي ميتواند به عنوان يک آب شفابخش عمل کند و درصد بالايي از مواد خطرناک حاصل از سوخت و ساز بدن را تخليه نمايد .
 • آيا استفاده از آب يونيزه قليايي در دراز مدت مي تواند تاثيرات نامطلوب بر روي بدن مصرف کننده بگذارد؟

  خير, با توجه به اين نکته که بدن ما داراي ذات قليايي است , اکثر فعاليت هاي روزمره ما نظير ورزش کردن , صحبت کردن , تغذيه و …. به اسيدي شدن بدن منجر مي شود , با نگاه دقيق تر به اين نکته که تغيير محيط مايعات بدن از محيط اسيدي به محيط قليايي يک ضرورت براي حفظ سلامتي سلول ها و بافت هاي بدن مي باشد مصرف طولاني مدت آب يونيزه قليايي نه تنها هيچگونه تاثيرات بدي نداشته بلکه رفته رفته شادابي , تندرستي , نشاط و ميل به زندگي را در بافت هاي بدن زياد مي کند و در از بين بردن حالات عصبانيت , تنش و بيماري بسيار مفيد مي باشد .
 • تاثير آب يونيزه قليايي بر روي آنزيم هاي کبد چيست؟ و چه کمکي به کساني که کبد هاي چرب دارند مي کند ؟

  کبد يک بافت متابوليزه کننده است و به عنوان يک کارخانه شکست مواد غذايي نياز به محيطي دارد که بتواند مانع از اضافه شدن املاح و ترکيبات چربي به عنوان بافت در درون خود گردد و در شکسته شدن اين ترکيبات آنزيم هاي کبد نياز به محيطي غير اسيدي دارند , فعاليت آنزيم هاي حياتي کبد در محيط قليايي افزايش پيدا کرده و باعث کارکرد بهتر اين عضو در دستگاه گوارش مي گردد و مانع از آسيب رساندن به اين بافت و آنزيم هايش مي شود در رابطه با کبد چرب Fatty Liver ) ) بايد به اين نکته توجه کرد که اين بيماري در محيط اسيدي رخ مي دهد ولي در محيط قليايي به دليل کارکرد خوب و به موقع آنزيم هاي کبد چربي کمتر ذخيره مي شود لازم به ذکر است آب يونيزه قليايي در بهبود سريع تر اين بيماري بسيار موثر مي باشد , همچنين آب يونيزه قليايي با داشتن آنتي اکسيدانهاي فراوان از پيري زودرس کبد جلوگيري کرده و باعث سالم ماندن سلول هاي آن مي گردد و همين آنتي اکسيدان ها از آسيب ويروس ها و باکتري ها به کبد جلوگيري مي کند .
 • آب يونيزه قليايي چه تاثيري بر روي چربي خون , کلسترول و اسيد اوريک گذاشته ؟ چگونه اين کار را انجام مي دهد ؟

  گردش سريعتر مايعات به دليل قليايي بودن و نيز جذب ترکيبات آنتي اکسيدان آب براي جذب چربي هاي مفيد و جلوگيري از بالا رفتن چربي هاي بد و مضر مثل LDL و تري گليسيريد موثراست و کمک شاياني به تجزيه کلسترول مي کند و با توجه به قليايي بودن و کم حجم بودن آب يونيزه قليايي موجب دفع بهتر اين چربي هاي مضر از بدن و جريان خون و از بين رفتن رسوباتي که عامل اصلي چربي هاي مضر است از ديواره عروق به ويژه عروق اصلي قلب مي گردد .
 • آب يونيزه قليايي چه تاثيري بر روي روند سکته هاي قلبي و مغزي مي گذارد ؟

  همانطور که گفته شد پايه سکته ها تجمع سموم , و رسوب آنهادر محيط اسيدي بدن در جداره داخلي رگها مي باشد که باعث تنگي رگها و مختل شدن گردش خون مي شود آب يونيزه قليايي مي تواند با قدرت حلاليت و نفوذ بالايي که در دفع رسوبات دارد موجب دفع مازاد اسيد بدن و برطرف شدن تنگي عروق گردد .
 • آيا استفاده از آب يونيزه و قليايي براي کساني که در رگ هاي قلب خود Stand دارند توصيه مي شود ؟

  مصرف آب يونيزه قليايي براي کساني که از Stand هاي دارويي ساخت کشور سوئد استفاده مي کنند توصيه نمي شود چون به دليل قديمي بودن اين نوع Stand ها احتمال رسوب وجود دارد , اما مصرف آب يونيزه قليايي براي کساني که از انواع ديگر Stand استفاده مي کنند مفيد بوده و موجب جذب بهتر داروها در خون و کمک بيشتر به اندامها مي گردد و نيز کم حجم بودن و کريستالي شکل بودن آب يونيزه قليايي موجب دفع بهتر سمومات شده و از رسوبات شرياني جلوگيري مي کند .
 • مصرف برق دستگاه يونيزه و قليايي کننده آب چقدر است؟

  ميزان مصرف برق دستگاه زماني که آب را يونيزه مي کند 85 وات ( به اندازه مصرف يک لامپ خانگي ) است ولي زماني که از دستگاه استفاده نمي کنيم و هيچ آبي توليد نمي کند بين 2 تا 3 وات است که به دليل ميزان مصرف صفحه LED آن مي باشد .
 • دستگاه يونيزه و قليايي کننده آب به چه شکل pHآب را بالا مي برد؟

  در اصل در بخش يونيزاسيون هنگامي که آب از ميان فيلتر هاي فوق حرفه اي عبور کرده و در فرايند شش ضلعي وقليايي قرار مي گيرد يون هيدروکسيد ( OH-) نسبت به هيدروژن ( H+ ) افزايش يافته و آب قليايي مي شود . و اين امر با اضافه کردن اکسيژن در آب و تشکيل هيدروکسيد ( OH-) امکان پذير است همچنين در اين فرايند آب شش ضلعي مي شود که به معناي نفوذپذيري تا 10برابري آب در سلول نسبت به دستگاه هاي يونايزر خارجي مي باشد. جهت اين امر تست هايي نيز وجود دارد که مي تواند نفوذپذيري ده برابري را براحتي نشان دهد.
 • آنتي اکسيدان آب يونيزه و قليايي به چه شکل و از چه نوع مي باشد؟

  آنتي اکسيدان ها عواملي هستند که داراي بار الکتريکي منفي بوده و داراي الکترون بيشتري هستند که به دليل وجود همين الکترون هاي آزاد و بار منفي است که مي توانند تاثيرات نامطلوب راديکال هاي آزاد را از بين ببرند , زيرا راديکال هاي آزاد داراي بار الکتريکي مثبت مي باشند و ميل به جذب الکترون دارند , آنتي اکسيدان ها در اين آب بصورت يون هيدروکسيد (OH- ) وجود دارند که در بخش يونيزه کننده آب به وجود مي آيند .
 • اکسيژن بالا در آب يونيزه قليايي به چه شکل عمل مي کند؟ آيا ميتواند لطمه بزند؟

  اکسيژن بالا در اين آب يونيزه قليايي بصورت يون ( OH-) بوده و نقش آنتي اکسيدان را ايفا مي کند که موجب از بين رفتن راديکال هاي آزاد ( موارد از بين برنده بافت ها و سلول ها ) مي شود و هيچ لطمه اي به بدن وارد نمي کند زيرا اکسيژني که باعث لطمه زدن مي شود بصورت ( O+ ) بوده و به آن اکسيژن کنش گر يا همان راديکال آزاد گفته مي شود.
 • فرق اصلي دستگاه آب قليايي و شش ضلعي مهرانديشان با دستگاه هاي RO ( Reverse Osmosis) در چيست؟

  مهمترين فرق دستگاه يونيزه کننده با دستگاههاي تصفيه معمولي RO( اسمز معکوس ) در بخش يونيزاسيون است که مي تواند6 خاصيت مهم و شفابخش را به آب بدهد مانند 1- قليايي شدن 2- خاصيت آنتي اکسيدان 3- کم حجم شدن ( کريستالي شکل شدن ) مولکول هاي آب 4- اکسيژن بالا 5- توليد آب مغناطيسي شده 6- افزايش املاح مفيد آب مثل منيزيوم مي باشد. تفاوت عمده دستگاه توليد آب قليايي و شش ضلعي با دستگاه هاي تصفيه آب اسمز معکوس در آن است که تصفيه آب هاي موجود تنها املاح بد موجود در آب را مي گيرند. و با گرفتن و کاهش کليه املاح قصد تصفيه آب را دارند.
 • تفاوت قيمت دستگاه هاي توليدي داخل با قيمت دستگاه يونيزه و قليايي کننده خارجي چقدر است؟

  قيمت دستگاه هاي توليد داخل با توجه به توانايي هاي بالاتري که نسبت به دستگاه هاي يونيزه کننده خارجي دارد تا يک پنجم نمونه هاي خارجي مي باشد. مثلا نمونه آب سرد و گرم قليايي خارجي در حدود پانزده ميليون تومان مي باشد که نمونه داخلي معادل يک پنجم آن قيمت دارد. از لحاظ کيفيت نيز نمونه داخلي با حذف گچ موجود در آب نسبت به نمونه هاي خارجي مزيت بالايي دارد. همچنين آب توليدي دستگاه هاي داخلي شش ضلعي است (نفوذ ده برابري آب داخل سلول ) که نمونه هاي خارجي امکان توليد آب شش ضلعي را به گفته خود آن ها ندارد.
 • علت اضافه کردن کلر به آب چيست؟ و چرا هنگام استفاده بايد حذف شود ؟

  کلر يکي از مواد ضد عفوني کننده اي است که مي بايست به آب شهري اضافه شود تا از بروز بيماري هايي که توسط آب شرب به انسان سرايت مي کنند جلوگيري نموده و آب سالم را در اختيار مصرف کننده قرار دهد اما تحقيقات دانشگاههاي معتبر آمريکايي ( ويسکانسين ‌، تگزاس ، آکسفورد ) و محققين بزرگي مثل جان رالف ( مجله علمي اروپا ) نشان داده است که وجود کلر در آب آشاميدني مي تواند باعث بروز سرطانهاي سينه در خانم ها و پروستات در آقايان و سرطانهاي روده ي بزرگ ( کلون ) شود که طبق پيش بيني هاي مجله علمي اروپا در سال 2022 مرگ و مير ناشي از سرطان دستگاه گوارش و سکته ها به دليل وجود کلر بوده و بيشتر از مرگ و مير ناشي از مصرف دخانيات ( سرطان ريه ) خواهد شد . همچنين آب شرب کلر دار مي تواند باعث بروز بيماري هايي مانند: خشکي پوست ، شکنندگي مو ، سرطان ها ، سکته هاي قلبي و … شود . کلر در هنگام شستشوي مواد خوراکي سريعا جذب منافذ سطحي ميوه ، گوشت و … شده که مي تواند تشکيل THM ها ( تري ها لومتالين ها ) در بدن را سبب گشته و موجب تخريب پروتئين هاي مفيد براي جذب سلول ها شده و همچنين باعث بروز بسياري از بيماري ها شود ،
 • آيا دستگاه يونيزه و قليايي کننده عنصر سديم را به آب اضافه مي کند؟

  خير، اين دستگاه سديم به آب اضافه نمي کند و طبق استانداردهاي سازمان بهداشت جهاني (WHO ) و شرکت آب و فاضلاب ايران از همان مقدار سديم آب شهري ( 200 ميلي گرم در ليتر ) استفاده مي کند , به اين علت که برخي عناصر بايد به صورت محدود در آب باشند تا بتوانند به بدن کمک کنند , فيلتر دوم دستگاه بر طبق استاندارد هاي بين المللي و ايران کلسيم ، پتاسيم ، منيزيم را به صورت محلول در آب به آب يونيزه قليايي اضافه مي کند .
 • نحوه گارانتي , خدمات و ضمانت نامه دستگاه به چه شکلي است ؟

  بطور کامل 15 ماه گارانتي تعويض طبق گارانتي شرکت مهرانديشان و 5 سال خدمات پس از فروش دارد. کليه قطعات در داخل موجود مي باشد و گارانتي زير نظر شرکت مهرانديشان انجام مي پذيرد.
 • تاييديه ها از چه کشورهايي است ؟ و توضيحات کامل ؟

  فيلتر هاي دستگاه داراي تاييديه هاي آب و NSF و …. مي باشند. آب توليدي دستگاه نيز داراي تاييديه از وزارت بهداشت مي باشد. همچنين آب توليدي دستگاه در مراکز درماني استفاده شده و نتيجه درماني آن توسط آنان بصورت مکتوب اعلام شده است که در قسمت گواهينامه ها قابل مشاهده مي باشد.
 • آب شش ضلعي چيست؟

  آب شش ضلعي آبي است ماننده آب چشمه هاي درماني و يا آب باران که خواص درماني دارد و بسيار سبک بوده و جذب آن در سلول تا ده برابر آب هاي معمول مي باشد.
 • آيا نصب دستگاه در آشپزخانه و روي سينک ظرفشويي صدمه اي به آشپزخانه مي زند يا خير، آيا نياز به لوله کشي دارد؟!

  دستگاه يونيزه و قليايي کننده به اندازه يک کامپيوتر کيفي است که برروي سنيک ظرف شويي بصورت ايستاده قرار مي گيرد يا در کنار ظرفشويي بر روي ديوار به راحتي نصب مي شود ، اين دستگاه مي تواند زير سينک ظرف شويي قرار گيرد ، در کل نصب اين دستگاه صدمه اي به آشپزخانه و سينک ظرف شويي نمي زند و نصب دستگاه به واسطه يک شير پيسوات از زير سينک و شيلنگ کولري که به پشت دستگاه متصل شده انجام مي شود و با توجه به شير خروجي کنار دستگاه در مدل اکسير و يا شير برقي دستگاه در روي سينک آب قليايي وشش ضلعي با کيفيت عالي در دسترس قرار مي گيرد.
 • آيا آب يونيزه قليايي تداخلي با اسيد معده ندارد؟!

  خير ، مصرف آب يونيزه قلياي در صورتي که يک ساعت قبل و يا يکساعت بعد از غذا نوشيده شود تداخلي با اسيد معده نخواهد داشت و اسيد معده هم تداخلي با خنثي کردن آب يونيزه قليايي نخواهد داشت چون زماني در معده اسيد ترشح مي شود که زمان خوردن غذا باشد , مغز ما انسان ها طبق عادت کار کرده ( هيپوتالاموس غده اي است در مغز که دستگاه عصبي را با کمک غده زير مغزي به دستگاه غدد درون ريز متصل مي کند ) پيغام هاي عصبي خود را به غدد ترشحي معده ارسال مي کند . ترشح اسيد معده نسبت به حجم غذايي که ما مي خورديم متغيير است لازم به ذکر است براي شکسته شدن مولکول هاي ويتامين و پروتئين بايد اسيد ترشح شود ، تا مواد مفيد از لحاظ فرمول مولکولي شکسته شده و راحت جذب گردد همچنين براي جذب ويتامين ها و پروتين هاي مفيد و حياتي بدن نياز به محيطي کاملاً قليايي است . بنابراين آب يونيزه قليايي هيچ تداخلي با اسيد معده نداشته و حتي باعث جذب بهتر ويتامين ها در بدن مي گردد ، و حتي براي از بين بردن مازاد اسيد معده که مي تواند بيماري هايي را نظير رفلاکس معده ( به آسيب مخاطي ناشي از برگشت غير عادي محتويات معده به درون مري اطلاق مي گردد ) زخم معده و … ايجاد کند بسيار مؤثر و مفيد است
 • آيا آب يونيزه قليايي پس از 48 ساعت خاصيت هاي خود را از دست مي دهد؟!

  به علت فراربودن هيدروژن موجود در آب و خواص آنتي اکسيداني موقت آب تا 48 ساعت برخي خواص اوليه خود را از دست مي دهد ولي خواص شش ضلعي و غيره تا بيش از يکماه ماندگار است.
 • اين آب در داخل و خارج از بدن ( پوست ) چه تأثيراتي دارد؟!

  آب يونيزه قليايي باعث دفع به موقع سموم از بدن و سم زدايي کامل اندام هاي دروني و دفع چربي هاي زائد از بدن و پيشگيري از کليه بيماري هايي که در محيط اسيدي ايجاد مي شود و باعث لطمه زدن به بدن مي شود مانند آرتروز، ديابت، سرطان، پوکي استخوان، و … مي گردد . در مجموع افرادي که در جوامع شهري و صنعتي زندگي مي کنند اکثراً به دليل استرس ها ، مصرف غذاهاي اسيدي و آلودگي ها دچار تجمع مازاد اسيد در بدن مي شوند و اين خود آغازي براي مبتلا شدن به بيماري هاي مختلف است , ما مي توانيم با خوردن آب يونيزه قليايي کمک بسيار بزرگي به حفظ سلامت خود کنيم .
 • آيا استفاده طولاني مدت اين نوع آب براي بدن مضر نيست؟! آيا ما مي توانيم هميشه از اين آب استفاده کنيم؟!

  در طول مدت 40 تا 50 سال تحقيقات علمي در کشورهاي کره ، ژاپن ، و مطالعاتي که به تازگي در کشور آمريکا صورت گرفته نشان داده آب يونيزه قليايي هيچ گونه تأثير سوء بر روي بدن نداشته و بصورت رسمي هيچ گزارشي مبني براينکه آب يونيزه قليايي براي بدن انسان مضر است وجود ندارد محققين بر اين باورند با توجه به روند زندگي صنعتي , آلودگي هاي آب و هوا , الگوهاي تغذيه اي نامناسب , فشارهاي عصبي و استرس هاي روزمره بدن ما انسان ها در معرض اسيدي شدن شديد قرار مي گيرد و وجود اين مازاد اسيد سلامت انسان را تهديد مي کند ما مي توانيم با خوردن آب يونيزه قليايي به طور دائم کمک به دفع اين سموم و مازاد اسيد از بدن خود کنيم .
 • چرا در بعضي از موارد پس از 3 تا 5 روز متقاضي نتيجه دلخواه خود را از خوردن آب نمي گيرد؟!

  بايد توجه داشته باشيم که آب يونيزه قليايي را حتماً روزي 8 ليوان به اين صورت که 2 ليوان صبح ناشتا و يک ليوان يک ساعت قبل و يک ساعت بعد از هر وعده غذايي خورده شود تا بهترين نتيجه را از لحاظ سبکي آب ، دفع سموم ، خواب راحت و انرژي بيشتر احساس شود .بايد به اين نکته توجه داشت که آب مي بايست حداکثر ظرف مدت 48 ساعت استفاده شود. نبايد بين خوردن آب در طي 3تا 5 روز وقفه ايجاد شود همچنين نبايد در طول مدتي که آب را استفاده مي کنند از نوشيدني هاي ديگري استفاده شود .
 • چرا براي کودک و خوردن قرص توصيه مي شود؟! تا چه سني کودکان نمي توانند آب قليايي بخورند؟!

  بدن کودکان و نوزادان تا قبل از يک سالگي نيازي به آب يونيزه قليايي ندارد به اين علت که بدن کودکان کاملاًَ متعادل بوده و تا زماني که از شير استفاده مي کنند و هنوز غذاي کمکي استفاده نکرده اند نياز به آب قليايي ندارند ، اين اصلي ترين علت است ، همچنين قرص ها چون يک ماده شيميايي هستند و آب قليايي مواد شيميايي را از بدن دفع مي کند لذا با آب H2O خورده مي شوند لازم به ذکر است حدود يک ساعت پس از استفاده از آب H2O ميتوانيد آب قليايي شماره يک ميل کنيد .
 • آبH2O CLAEN))چرا براي کودک و خوردن قرص توصيه مي شود؟! تا چه سني کودکان نمي توانند آب قليايي بخورند؟!

  بدن کودکان و نوزادان تا قبل از يک سالگي نيازي به آب يونيزه قليايي ندارد به اين علت که بدن کودکان کاملاًَ متعادل بوده و تا زماني که از شير استفاده مي کنند و هنوز غذاي کمکي استفاده نکرده اند نياز به آب قليايي ندارند ، اين اصلي ترين علت است ، همچنين قرص ها چون يک ماده شيميايي هستند و آب قليايي مواد شيميايي را از بدن دفع مي کند لذا با آب H2O خورده مي شوند لازم به ذکر است حدود يک ساعت پس از استفاده از آب H2O ميتوانيد آب قليايي شماره يک ميل کنيد .
 • آيا استفاده از آب يونيزه قليايي در روند تهيه نان مي تواند تأثير گذار باشد؟!

  با توجه به کم حجم بودن آب يونيزه قليايي آب در بافت خمير نفوذ بسيار خوبي دارد و باعث مي شود که نان زودتر و بهتر پخته شود و طعم بسيار خوبي به نان مي دهد , همچنين طعم نان مدت طولاني تري حفظ شده و ماندگاري بيشتري پيدا مي کند .
 • آب يونيزه قليايي چه تفاوتي با آب مقطر دارد؟!"

  در اصل مي توانيم بگوييم آب مقطر آبي کاملاً خالص و بدون املاح مي باشد که در بعضي از موارد هم pH آن به سمت اسيدي شدن پيش مي رود و هيچ منفعتي براي بدن ندارد ، به اين علت که آب خنثي بوده و نسبت به محيط خود هيچ واکنشي نشان نمي دهد و تابع آن محيط مي شود محققين به آن آب مرده مي گويند به عنوان مثال اگر در محيطي اسيدي قرار بگيرد کاملاً اسيدي و اگر در محيطي قليايي قرار بگيرد قليايي مي شود به عبارتي خيلي ساده هيچ قدرت واکنشي از خود ندارد به اين علت است که به آن آب مرده مي گويند ، و فقط جهت رفع عطش مورد استفاده قرار مي گيرد و کمکي به جذب بهتر ويتامين ها و دفع بيشتر سموم بدن نمي کند ، البته دستگاههاي اسمز معکوس يا( Reverse Osmosis) RO هم چنين مشکلي را دارند ، ولي آب يونيزه قليايي با دارا بودن چهار ويژگي منحصر به فرد 1ـ قليايي بودن 2ـ خاصيت آنتي اکسيدان بودن 3ـ کم حجم بودن يا کريستالي شکل بودن 4ـ اکسيژن بالا و همچنين دارا بودن املاح مفيد نظير کلسيم و منيزيم و … براي بدن بسيار مفيد است به اين دليل که باعث سم زدايي بهتر و پيشگيري از بروز بيماري ها مي شود همچنين موجب تسريع روند بهبودي در بيماري هاي مختلف مي شود موارد ذکر شده اين نوع آب يونيزه قليايي را نسبت به آب هاي مقطر يا تصفيه معمولي بسيار متفاوت مي کند .
 • آب اکسيژن دار H2O چه تفاوتي باآب يونيزه قليايي دارد؟!

  آب اکسيژن دار در اصل آبي است که نسبت به آب هاي معمولي يا معدني فقط داراي اکسيژن بالاتري مي باشد که اين يکي از چهار ويژگي آب يونيزه قليايي مي باشد ولي در اصل آب يونيزه قليايي داراي سه ويژگي بيشتر نسبت به آب اکسيژن دار مي باشد يعني 1ـ قليايي بودن2ـ خاصيت آنتي اکسيدان 3ـ کريستالي شکل بودن مولکول ها ( کم حجم بودن آن ) که تأثيرات بسيار زيادي در دفع سموم و رطوبت رساني به اندام ها دارد و مي تواند بسيار بيشتر از آب اکسيژن دار براي بدن مفيد باشد
 • آيا آب يونيزه قليايي با آب کريستاله تفاوت دارد؟!

  در اصل آب شش ضلعي داراي يک ويژگي اصلي و بسيارعالي يعني نفوذ پذيري ده برابري در سلول مي باشد ،يعني خاصيت کريستالي شکل بودن يا کم حجم بودن آن , در صورتي که آب يونيزه قليايي 3 خاصيت ديگر يعني خاصيت قليايي بودن , ويژگي آنتي اکسيدان و اکسيژن بالا را فقط دارا مي باشد .
 • آيااين دستگاه ابعاد کوچکتر و يا حجم هاي بزرگتر ( صنعتي ) هم دارد؟!

  بهترين و مقرون به صرفه ترين سايز اين دستگاه ها انواع خانگي آن است که هم از لحاظ سرويس دهي و هم از لحاظ هزينه خريد داراي توجيه اقتصادي بيشتري مي باشد.در حال حاضر سايزهاي صنعتي آن نيز موجود مي باشد و سايزهاي کوچکتر آن نيز داراي اين نوع کيفيت و گارانتي مي باشند
 • آيااين دستگاه در مرحله فيلتراسيون فيزيکي موجب تغيير سختي آب مي شود؟! به چه نحو؟

  در مرحله فيلتراسيون فيزيکي يک عدد فيلتر دستگاه , سختي مضر آب ( فلزات سنگين ، بوي بد ،طعم بد ، و … ) را از آب گرفته و سختي مطلوب و مفيد آب را به حدود 150 تا 180 واحد و در بعضي از موارد خاص به 200 واحد مي رساند که اين ميزان براساس استاندارد سازمان جهاني غذا ( WHO ) مي باشد . تحقيقات نشان داده سختي آبي که مورد استفاده قرار مي گيرد مي بايست حداقل بين 150 تا 200 واحد باشد تا بتواند مانع از بروز سکته هاي قلبي ، پوکي استخوان و آرتروز گردد و براي بدن مفيد باشد ، در غيراينصورت مصرف آبي که سختي آن کمتر از 100 واحد باشد عملاً مي تواند باعث لطمه زدن به بافت هاي حياتي مثل استخوان ها شود و مصرف آن در دراز مدت موجب پوکي استخوان مي گردد . يکي از دلايل ديگر آن اين است که بدن براي دفع مواد زائد از کلسيم و منيزيم خود استفاده مي کند و اين مقدار املاح از دست رفته به وسيله آب آشاميدني جايگزين نمي شود ، و دليل ديگر آن هم اين است که بهترين راه جذب اين املاح اساسي به واسطه استفاده از آب قليايي امکان پذير مي باشد , در اصل فيلتر دستگاه حذف املاح مضر آب را به عهده دارد و اضافه کردن املاح مهم و حياتي بدن به آب را بر عهده دارد.
 • علت وجود ذرات سفيد ( نمکي شکل يا بصورت رسوب ) در داخل جداره بطري يا ظرف چيست و چرا فقط در آب يونيزه قليايي مشاهده مي شود؟!

  آب يونيزه قليايي به دليل چهار ويژگي مفيد و نداشتن املاح مضر براي بدن بسيار سودمند بوده و طبق نظر دانشمندان و محققين از لحاظ جذب سريع املاح در بدن عملکرد قابل توجه اي دارد , آب يونيزه قليايي پس از يونيزاسيون و دارا بودن خاصيت آنتي اکسيدان پس از مدتي اکسيده شده و همراه با از بين رفتن چهار ويژگي مهم املاح مفيد آن هم از حالت محلول در آب به صورت پارتيکل ( ذرات ريز ) در آمده و اکسيده مي شوند و بعد از اين فرآيند بصورت رسوب در جداره ظرف و يا دانه هاي سفيد در کف ظرف ديده مي شود و يا در صورت جوشانده شدن به صورت رسوب در جداره ظرف مشاهده مي شود ، اين رسوبات همان املاح مفيد موجود در آب است که در مجاورت هوا قرار گرفته و به صورت رسوب درآمده اند و براي بدن مضر نخواهد بود .
 • علت تشکيل شدن رسوبات در سر شيلنگ خروجي دستگاه چيست ؟ چگونه مي توان از تشکيل اين رسوبات جلوگيري کرد ؟

  آب يونيزه قليايي به دليل دارا بودن يون OH- ( يون هيدروکسيد ) و خاصيت آنتي اکسيدان زماني که در معرض هواي آزاد قرار مي گيرد به دليل وجود اکسيژن موجود در هوا و راديکال هاي آزاد اکسيده شده و املاح مفيد موجود در آب نظير کلسيم , منيزيم و پتاسيم از حالت محلول در آب يعني از حالت بي کربنات به حالت رسوب يعني پارتيکل يا همان بي کربنات در مي آيد که نشان دهنده چهار خاصيت اصلي اين آب مي باشد . براي برطرف کردن اين رسوبات و جلوگيري از تشکيل مجدد آنها مي توان : از آب اسيدي شماره 2 دستگاه هر سه روز يکبار و به مدت 5 دقيقه استفاده کرد .شستشوي سر لوله استيل دستگاه با سرکه داغ مي تواند موجب بر طرف شدن رسوبات تشکيل شده در سرلوله استيل دستگاه شود , آب يونيزه قليايي بر خلاف محيط داخل بدن در محيط خارج از بدن دقيقاً بر عکس عمل کرده و به دليل وجود اکسيژن فراوان ايجاد رسوب مي کند .
 • جدا شدن نيترات نيتريت و کلر در دستگاه يونيزه کننده آب به چه شکل انجام مي شود ؟!

  در دستگاه يونيزه کننده آب بعد از انجام دو مرحله فيلتراسيون فيزيکي , مهمترين مرحله يونيزاسيون است که به واسطه هفت پليت ( لايه ) از جنس تيتانيوم و پلاتين انجام مي شود ، که يکي از وظايف مهم آنها جدا کردن کليه ترکيبات سمي موجود در آب مانند : نيترات , نيتريت , کلر, سولفات و هيدروکسيد کربن است به اين صورت که پليت هاي موجود در دستگاه با بارهاي الکتريکي منفي و مثبت قرار گرفته اند و ترکيبات سمي که نام برده شد به دليل داشتن بار الکتريکي منفي از لحاظ الکترونيکي جذب قطب مخالف مي شوند ( پليت هاي با بار مثبت ) و بصورت ” پس آب ” که اسيدي مي باشد از دستگاه خارج مي شود و 70 تا 80 درصد حجم آب هم بصورت آب قليايي از خروجي اصلي دستگاه خارج مي شود , در اصل در اين مرحله از يک ورودي آب دو خروجي داريم يک خروجي آب قليايي و ديگري آب اسيدي است .
 • آب يونيزه قليايي چه تاثيري برروي آنزيم ها ي کبد مي گذارد؟

  آنزيم هاي کبد در محيط قليايي کار خود را بخوبي انجام داده و به واسطه قدرت کاتاليزوري ( تبديل گري ) ويتامين ها را براي بافت ها قابل جذب مي کنند و کار خود را بخوبي انجام داده و کمک به سوخت و ساز بهتر و دفع سريعتر سموم مي کنند ولي در محيط هاي اسيدي کاملاً بلعکس عمل کرده و شروع به درست کردن سلول چربي در بافت خود کبد و بدن مي کنند بنابر اين محيط اسيدي کاملاً براي دستگاه کبد و آنزيم هاي ترشح شده از بافت کبد مضر مي باشد که در دراز مدت باعث از کار افتادن کبد و چربي ساز شدن آن و نهايتاً سيروز کبدي مي شود ولي ما مي توانيم با خوردن آب يونيزه قليايي شرايطي را در بدن ايجاد کنيم که بافت کبد بهتر کار کرده و آنزيم ها و کاتاليزورهاي کبد بهتر عمل کنند در نتيجه جذب ويتامين و املاح توسط آنزيم هاي کبد بر بافت ها موثرتر صورت گرفته و از چربي ساز شدن کبد جلوگيري شود
 • آب يونيزه قليايي چه تأثيري روي بيماري آنوکسي ( Anoxia) مي گذارد؟

  وضعيتي است که در اکثر موارد در افرادي که شيميايي شده اند و يا در طول زندگي در معرض استرس ها و تنش هاي زياد قرار گرفته اند مشاهده مي شود و يکي از دلاليل اصلي آن عدم جذب اکسيژن به صورت صحيح و ناقص بودن متابوليسم مي باشد که در اين موارد به دليل توليد زياد اسيد در بدن ما با خوردن آب يونيزه قليايي مي توانيم بصورت صحيح و مؤثر عمل جذب اکسيژن را در بدن احيا کرده و با دفع سموم و کامل شدن متابوليسم بدن تا حد بسيار زيادي از بروز اين وضعيت جلوگيري کرده و يا پيشرفت آن را به تعويق بياندازيم .
 • آيا استفاده از آب يونيزه قليايي در روند تهيه نان مي تواند تأثير گذار باشد؟!

  با توجه به کم حجم بودن آب يونيزه قليايي آب در بافت خمير نفوذ بسيار خوبي دارد و باعث مي شود که نان زودتر و بهتر پخته شود و طعم بسيار خوبي به نان مي دهد , همچنين طعم نان مدت طولاني تري حفظ شده و ماندگاري بيشتري پيدا مي کند .
 • آب يونيزه قليايي چه تفاوتي با آب مقطر دارد؟!

  در اصل مي توانيم بگوييم آب مقطر آبي کاملاً خالص و بدون املاح مي باشد که در بعضي از موارد هم pH آن به سمت اسيدي شدن پيش مي رود و هيچ منفعتي براي بدن ندارد ، به اين علت که آب خنثي بوده و نسبت به محيط خود هيچ واکنشي نشان نمي دهد و تابع آن محيط مي شود محققين به آن آب مرده مي گويند به عنوان مثال اگر در محيطي اسيدي قرار بگيرد کاملاً اسيدي و اگر در محيطي قليايي قرار بگيرد قليايي مي شود به عبارتي خيلي ساده هيچ قدرت واکنشي از خود ندارد به اين علت است که به آن آب مرده مي گويند ، و فقط جهت رفع عطش مورد استفاده قرار مي گيرد و کمکي به جذب بهتر ويتامين ها و دفع بيشتر سموم بدن نمي کند ، البته دستگاههاي اسمز معکوس يا( Reverse Osmosis) RO هم چنين مشکلي را دارند ، ولي آب يونيزه قليايي با دارا بودن چهار ويژگي منحصر به فرد 1ـ قليايي بودن 2ـ خاصيت آنتي اکسيدان بودن 3ـ کم حجم بودن يا کريستالي شکل بودن 4ـ اکسيژن بالا و همچنين دارا بودن املاح مفيد نظير کلسيم و منيزيم و … براي بدن بسيار مفيد است به اين دليل که باعث سم زدايي بهتر و پيشگيري از بروز بيماري ها مي شود همچنين موجب تسريع روند بهبودي در بيماري هاي مختلف مي شود موارد ذکر شده اين نوع آب يونيزه قليايي را نسبت به آب هاي مقطر يا تصفيه معمولي بسيار متفاوت مي کند .
 • آب اکسيژن دار H2O چه تفاوتي باآب يونيزه قليايي دارد؟!

  آب اکسيژن دار در اصل آبي است که نسبت به آب هاي معمولي يا معدني فقط داراي اکسيژن بالاتري مي باشد که اين يکي از چهار ويژگي آب يونيزه قليايي مي باشد ولي در اصل آب يونيزه قليايي داراي سه ويژگي بيشتر نسبت به آب اکسيژن دار مي باشد يعني 1ـ قليايي بودن2ـ خاصيت آنتي اکسيدان 3ـ کريستالي شکل بودن مولکول ها ( کم حجم بودن آن ) که تأثيرات بسيار زيادي در دفع سموم و رطوبت رساني به اندام ها دارد و مي تواند بسيار بيشتر از آب اکسيژن دار براي بدن مفيد باشد
 • آيا آب يونيزه قليايي با آب کريستاله تفاوت دارد؟!

  در اصل آب شش ضلعي داراي يک ويژگي اصلي و بسيارعالي يعني نفوذ پذيري ده برابري در سلول مي باشد ،يعني خاصيت کريستالي شکل بودن يا کم حجم بودن آن , در صورتي که آب يونيزه قليايي 3 خاصيت ديگر يعني خاصيت قليايي بودن , ويژگي آنتي اکسيدان و اکسيژن بالا را فقط دارا مي باشد .
 • آيااين دستگاه ابعاد کوچکتر و يا حجم هاي بزرگتر ( صنعتي ) هم دارد؟!

  بهترين و مقرون به صرفه ترين سايز اين دستگاه ها انواع خانگي آن است که هم از لحاظ سرويس دهي و هم از لحاظ هزينه خريد داراي توجيه اقتصادي بيشتري مي باشد.در حال حاضر سايزهاي صنعتي آن نيز موجود مي باشد و سايزهاي کوچکتر آن نيز داراي اين نوع کيفيت و گارانتي مي باشند
 • آيااين دستگاه در مرحله فيلتراسيون فيزيکي موجب تغيير سختي آب مي شود؟! به چه نحو؟

  در مرحله فيلتراسيون فيزيکي يک عدد فيلتر دستگاه , سختي مضر آب ( فلزات سنگين ، بوي بد ،طعم بد ، و … ) را از آب گرفته و سختي مطلوب و مفيد آب را به حدود 150 تا 180 واحد و در بعضي از موارد خاص به 200 واحد مي رساند که اين ميزان براساس استاندارد سازمان جهاني غذا ( WHO ) مي باشد . تحقيقات نشان داده سختي آبي که مورد استفاده قرار مي گيرد مي بايست حداقل بين 150 تا 200 واحد باشد تا بتواند مانع از بروز سکته هاي قلبي ، پوکي استخوان و آرتروز گردد و براي بدن مفيد باشد ، در غيراينصورت مصرف آبي که سختي آن کمتر از 100 واحد باشد عملاً مي تواند باعث لطمه زدن به بافت هاي حياتي مثل استخوان ها شود و مصرف آن در دراز مدت موجب پوکي استخوان مي گردد . يکي از دلايل ديگر آن اين است که بدن براي دفع مواد زائد از کلسيم و منيزيم خود استفاده مي کند و اين مقدار املاح از دست رفته به وسيله آب آشاميدني جايگزين نمي شود ، و دليل ديگر آن هم اين است که بهترين راه جذب اين املاح اساسي به واسطه استفاده از آب قليايي امکان پذير مي باشد , در اصل فيلتر دستگاه حذف املاح مضر آب را به عهده دارد و اضافه کردن املاح مهم و حياتي بدن به آب را بر عهده دارد.
 • علت وجود ذرات سفيد ( نمکي شکل يا بصورت رسوب ) در داخل جداره بطري يا ظرف چيست و چرا فقط در آب يونيزه قليايي مشاهده مي شود؟!

  آب يونيزه قليايي به دليل چهار ويژگي مفيد و نداشتن املاح مضر براي بدن بسيار سودمند بوده و طبق نظر دانشمندان و محققين از لحاظ جذب سريع املاح در بدن عملکرد قابل توجه اي دارد , آب يونيزه قليايي پس از يونيزاسيون و دارا بودن خاصيت آنتي اکسيدان پس از مدتي اکسيده شده و همراه با از بين رفتن چهار ويژگي مهم املاح مفيد آن هم از حالت محلول در آب به صورت پارتيکل ( ذرات ريز ) در آمده و اکسيده مي شوند و بعد از اين فرآيند بصورت رسوب در جداره ظرف و يا دانه هاي سفيد در کف ظرف ديده مي شود و يا در صورت جوشانده شدن به صورت رسوب در جداره ظرف مشاهده مي شود ، اين رسوبات همان املاح مفيد موجود در آب است که در مجاورت هوا قرار گرفته و به صورت رسوب درآمده اند و براي بدن مضر نخواهد بود .
 • علت تشکيل شدن رسوبات در سر شيلنگ خروجي دستگاه چيست ؟ چگونه مي توان از تشکيل اين رسوبات جلوگيري کرد ؟

  آب يونيزه قليايي به دليل دارا بودن يون OH- ( يون هيدروکسيد ) و خاصيت آنتي اکسيدان زماني که در معرض هواي آزاد قرار مي گيرد به دليل وجود اکسيژن موجود در هوا و راديکال هاي آزاد اکسيده شده و املاح مفيد موجود در آب نظير کلسيم , منيزيم و پتاسيم از حالت محلول در آب يعني از حالت بي کربنات به حالت رسوب يعني پارتيکل يا همان بي کربنات در مي آيد که نشان دهنده چهار خاصيت اصلي اين آب مي باشد . براي برطرف کردن اين رسوبات و جلوگيري از تشکيل مجدد آنها مي توان :از آب اسيدي شماره 2 دستگاه هر سه روز يکبار و به مدت 5 دقيقه استفاده کرد . شستشوي سر لوله استيل دستگاه با سرکه داغ مي تواند موجب بر طرف شدن رسوبات تشکيل شده در سرلوله استيل دستگاه شود , آب يونيزه قليايي بر خلاف محيط داخل بدن در محيط خارج از بدن دقيقاً بر عکس عمل کرده و به دليل وجود اکسيژن فراوان ايجاد رسوب مي کند .