مقالات علمی شرکت مهراندیشان

نیترات (NO3) یک منبع مهم تأمین نیتروژن (N) برای گیاهان است. وقتی کودهای حاوی نیتروژن برای غنی‌سازی خاک کشاورزی استفاده می شوند، نیترات می‌تواند توسط بارش باران، آبیاری گیاهان و یا سایر آب‌های سطحی از طریق خاک وارد آب‌های زیرزمینی شود. همچنین ادرار و مدفوع انسان‌ها و حیوانات نیز می‌تواند سبب افزایش نیترات آب‌های زیرزمینی شوند. در برخی مناطق آب آشامیدنی از منابع آبی زیرزمینی تأمین می‌شود؛ بنابراین ممکن است مقادیری از نیترات در آب آشامیدنی آنها وجود داشته باشد.

وجود نیترات حتی در مقادیر بالا لزوماً یک عامل تهدید سلامتی در بسیاری از بزرگسالان نیست. اما غلظت نیترات بیش از ۵۰ mg/l می‌تواند سبب بروز برخی مشکلات در نوزادان زیر سه ماه شود. غلظت نیترات بیش از ۱۰۰ mg/l نیز بر سلامت زنان باردار و افرادی که دارای یک بیماری نادر متابولیکی به نام کمبود گلوکز ۶-فسفات دهیروژناز مادرزادی (ناتوانی در هضم و متابولیسم شکر) هستند، اثر می‌گذارد.
وجود آنتی اکسیدان ها و دارا بودن قدرت قلیایی و ریز خوشه ای و کریستالی شکل بودن آب باعث جذب راحت و جلوگیری از ایجاد رسوبات در جدار داخل شریانهای بدن میشود و مانع از بروز فشار خون می گردد , این آب به دلیل کم حجم بودن و قدرت نفوذ بسیار بالا می تواند باعث دفع سموم از داخل عروق و شریانهای اصلی شود برای بدن مهم است که خون از چه سیالی تشکیل شده باشد به دلیل اینکه ۸۰ % تا ۸۵% حجم خون از آب تشکیل شده است , استفاده از آب قلیایی می تواند کمک بسیار بزرگی باشد به بر طرف شدن گرفتگی رگهای کرونری ( رگهای تغذیه کننده قلب انسان ) که یکی از مهمترین شریانهای بدن و قلب هستند و گرفتگی در آنها باعث بروز بیماریهای قلبی می شود
شیوع بیماری های قلبی و عروق در بین مردم کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه رو به افزایش است.موارد حمله های قلبی در بین مردان در سن ۴۰ سالگی ۳ نفردر ۱۰۰۰ نفر در سن ۵۰ سالگی ۱۰ نفر در ۱۰۰۰ نفر و در سن ۶۰ سالگی ۲۰ نفر در ۱۰۰۰ نفر در امریکا گزارش شده است با کوشش های جدید در زمینه ی درمان و مراقبت های بیشتر و با کیفیت بهتر توانستند میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی و افراد دارای کلستروا بالا را کاهش دهند ، با این وجود شیوع بیماری های قلبی و عروقی هم چنان از مسائل عمده جوامع می باشد و مراقبت آن از الویت ها است. امروزه همه از کلسترول بالا به عنوان نشانه ای از بیماری های بالقوه ی قلب و مغز – پیامد گرفتگی سرخرگ ها – آگاه هستند.
آیا تا به حال به این فکر کرده اید که وقتی آب را تصفیه می کنند و مواد معدنی و تمام خواص آن را از بین می برند، ما چگونه آب سالم و پر از مواد معدنی بنوشیم. آب شش ضلعی آبی است که تصفیه شده و دارای مواد معدنی نیز هست. لطفا مقاله ما را تا پایان مطالعه بفریمایید تا با خواص و چگونگی تصفیه آب شش ضلعی آشنا شوید. آب های تصفیه شده به دلیل اینکه از فیلترهای تصفیه شهری رد می شوند تمام انرژی و مواد معدنی درون خود را از دست می دهند
بگذارید تعریف آب شش ضلعی یا آب تصفیه شش ضلعی را اینگونه بیان کنیم که آبی که در کوه ها و رودخانه ها جاری هستند آب های زنده ای هستند که سرشار از انرژی نیز هستند به این آب ها به دلیل ساختاریافتگی آب شش ضلعی می گویم. این آب ها به قول معروف آب های زنده هستند. این آب ها از پیری جلوگیری می کنند معده، روده و قلب را سالم نگه می دارند و ...
نوشیدن آب معمولی بهترین گزینه برای سلامت بدن است. اما به تدریج با آمدن دستگاه های تصفیه آب مختلف، بیشتر مردم به آب های تصفیه شده روی آورده اند. تصفیه آب قلیایی، تصفیه آب شش ضلعی، تصفیه آب یونیزه و تصفیه آب هیدروژن از جمله آن ها هستند. در ادامه به بررسی تصفیه آب هیدروژن و خواص آن می پردازیم. ابتدا توضیحی در رابطه با آب هیدروژنه می دهیم.
آب هیدروژنه همان آب خالص با هیدروژن اضافه تر است. هیدروژن یک گاز بی رنگ، بی بو و غیر سمی است که به عناصر دیگر مانند اکسیژن، نیتروژن و کربن متصل می شود تا ترکیبات مختلفی از قبیل شکر و آب سرد را ایجاد کند. آب خالص از یک اکسیژن و دو هیدروژن تشکیل شده است. محققان به این نتیجه رسیده اند که ...
آب اکسیژنه با نام معروف هیدروژن پراکسید H2O2 علاوه بر بهبود زخم و جراحت ، که خاصیت ضد عفونی کنندگی و ضد میکروبی دارد شامل کاربردهای دیگری هم هست . جالب است بدانید هیدروژن پراکسید با اینکه ماده ای کم هزینه و قابل دسترس میباشد ، کارایی و کاربرد زیادی دارد. آب اکسیژنه را از کجا بخریم؟ محلول هیدروژن پراکسید در داروخانه ها فروخته میشود و 3% آن آب اکسیژنه است.
هیدروژن پراکسید یک اکسید کننده متداول است که به عنوان سفید کننده استفاده می شود. هیدروژن پراکسید خالص یک مایع ناروانی است که کمی آبی رنگ می باشد. هیدروژن پراکسید که در داروخانه ها به اسم آب اکسیژنه رقیق می باشد محلولی از آب اکسیژنه و آب است که 3% آن آب اکسیژنه است. همانند آب بیرنگ و بی بو است و مزه تلخی دارد و کمی اسیدی است. همچنین اکسیدکننده ای قوی است.
خواص مفید آب ایجاد شده توسط فیلتر تولید آب قلیایی و هیدروژنه از زمان اولین مطالعات دانشمندان بر روی خواص مفید آب های قلیایی بیش از یک قرن می گذرد. آب قلیایی تولیدشده توسط استیک آلکالاین به دلیل تامین املاح ضروری بدن نظیر کلسیم و منیزیم می تواند از بروز برخی بیماری های مزمن مانند بیماری‌های قلبی، بالا رفتن فشارخون، دیابت و البته پوکی‌ استخوان جلوگیری کند.
استیک آلکالاین (alkaline stick) یک فیلتر قابل حمل است که هرگاه در بطری نیم لیتری آب قرار بگیرد، بعد از ۱۵ دقیقه الی دو ساعت یون فلزات قلیایی نظیر منیزیوم و کلسیم را به آب داده و خواص سلامتبخش به آب می دهد. فلزات قلیایی از یک سو موجب تعادل اسید و باز در بدن شده و از طرف دیگر، آب را یونیزه کرده و هیدروژن فعال تولید می کنند که خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارد.
ortho-Water and para-Water Every water molecule in the universe is either a para-water molecule or an ortho-water molecule Each hydrogen atom in water has a magnetic moment, which is associated with the proton's spin of ½.
As is found in molecular hydrogen (H2), the protons (within the hydrogen atoms) in water (H2O) may possess parallel or antiparallel nuclear spin (see right). When the spins are parallel, there is a paramagnetic state called ortho-H2O with a magnetic moment = 1. This is the high spin (triplet) state where the nuclear spin state is one of the three
همه ما به خوبی می دانیم که حدود 80% درصد از وزن بدن انسان آب است، آب تنها چیزی است که برای بدن ما ضروری و مفید می باشد، چرا که تمام سلول ها، بافت های بدن انسان به آب وابستگی کامل دارند، بدون نوشیدن آب زندگی میسر نیست.
امروزه به دلیل فعالیت های زیاد روزمره و نداشتن وقت کافی برای پخت غذای مناسب، همه به سمت غذاهای آماده و سرخ کردنی و فست فود رفته اند، به همین دلیل معده باعث تحریک عصبی شده و اکثر افراد از ترشح زیاد اسید معده رنج می برند، که با استفاده از دستگاه های تصفیه آب یونیزه خانگی و مصرف آی های یونیزه به روند بهبود خودتون کمک زیادی کنید
آب غنی شده با اکسیژن که در سال‌های اخیر چند شرکت آب آشامیدنی آن را تولید می کنند ، این شرکت ها ،سیستم‌هایی را برای غنی‌سازی سطح اکسیژن در محصولات آبی خود ایجاد کرده‌اند تا کیفیت آب آن‌ها افزایش یابد.
آب غنی شده با اکسیژن یا آب  اکسیژن دار  یک ایده نسبتاً جدید در بازار است که در آن آب، به طور خاص با استفاده از روش‌های اختصاصی منحصر به فردی، از سطح اکسیژن اشباع‌شده  برخورد می شود.
همه ما به خوبی می دانیم که حدود 80% درصد از وزن بدن انسان آب است، آب تنها چیزی است که برای بدن ما ضروری و مفید می باشد، چرا که تمام سلول ها، بافت های بدن انسان به آب وابستگی کامل دارند، بدون نوشیدن آب زندگی میسر نیست.
امروزه به دلیل فعالیت های زیاد روزمره و نداشتن وقت کافی برای پخت غذای مناسب، همه به سمت غذاهای آماده و سرخ کردنی و فست فود رفته اند، به همین دلیل معده باعث تحریک عصبی شده و اکثر افراد از ترشح زیاد اسید معده رنج می برند، که با استفاده از دستگاه های تصفیه آب یونیزه خانگی و مصرف آی های یونیزه به روند بهبود خودتون کمک زیادی کنید
تصفیه آب به معنی آن است که در یک فرآیند مواد شیمیایی، آلاینده های بیولوژیکی، فلزات سنگین، گاز های معلق درون آب را حذف کرده، و این فرآیند به شکل های مختلفی که عبارتند از تقطیر، زلال سازی، میکروفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون، اسمز معکوس، روش تصفیه غشایی، فیلتر تند ماسه ای و... می باشند.
فیلترهای تصفیه آب یکی از مهم ترین موضوعات در دستگاه تصفیه آب خانگی است، شما باید شناخت کافی ازاین محصولات داشته باشید، زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب و قیمت این محصولات هم از نکات مهمی است.
ونیزه کردن آب با یون طلا و نقره به آبی گفته می شود که درصد اسیدی بودن آن کم باشد. می توان گفت به طور طبیعی در آب پتاسیم, منیزیم و کلسیم وجود دارد که باعث می شود آب را قلیایی نشان دهد و اگر به طور صحیح بخواهیم به این قضیه نگاه کنیم آب یونیزه به آبی گفته می شود که درصد اسیدی بودن آن کم باشد و PH  آن به اندازه ی مناسب بالا باشد مانند : تصفیه آب شش ضلعی
آب یونیزه با یون طلا و نقره روش مدرنی در عرصه یونیزه کردن آب بوده. اثرات که این روش در آب می گذارد بسیار زیاد است که به آن می پردازیم. برای شادابی قلب, برای بوی بد دهان, طحال, کلیه ها, سنگ مثانه, روشنایی چشم, سرطان و همچنین از آن در عمل های جراحی و دفع عفونت ها استفاده می شود.
تصفیه آب به معنی آن است که در یک فرآیند مواد شیمیایی، آلاینده های بیولوژیکی، فلزات سنگین، گاز های معلق درون آب را حذف کرده، و این فرآیند به شکل های مختلفی که عبارتند از تقطیر، زلال سازی، میکروفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون، اسمز معکوس، روش تصفیه غشایی، فیلتر تند ماسه ای و... می باشند.
برای انجام این آزمایش ابتدا دو عدد گل شاخه بریده‌شده را برداشته و در دو ظرف یکسان شیشه‌ای قرار دهید. سپس در یک ظرف از آب معمول استفاده نموده و در ظرف دیگر از آب باران و یا آب زمزم استفاده نمایید و آن‌ها را پرکنید. نتیجه آزمایش پس از گذشت چند روز مشخص می‌شود. در ظرفی که از آب معمول استفاده‌شده عمر گل شاخه بریده کاهش‌یافته (پلاسیده می‌شود) و آب موجود در ظرف به‌سرعت شفافیت خود را ازدست‌داده و لجنی می‌شود.
ابن سینا در زمان خود، بر اهمیت بهداشتی آب، واقف بوده، گوهر اصلی تمامی آب های موجود را گوهر واحدی می دانسته، آب ها را بر حسب مرغوبیت آنها طبقه بندی نموده، تاثیر تابش نور خورشید، پالایش، تقطیر، جوشاندن و امثال اینها را بر تصفیه آب به خوبی می شناخته و آب های سبک و سنگین (سخت) را چنان توصیف نموده که گوئی برای نسل امروز، سخن می گوید!
وی در قسمتی از کلام خود چنین یادآور شده است :  “آب گوهری است که غذا را روان و رقیق می گرداند و آن را همراهی می کند تا به درون رگ ها برسد و تا موقع خارج شدن از بدن، همراه آن است. در تمام کارهای غذا به آب نیاز هست و کمک آن لازم می باشد
از دید قرآنی بهترین آب، آبی است که مزه و بوی آن تغییر نمی کند و این ویژگی مخصوص آب بهشتی می باشد.
مثل بهشتی که به پرهیزکاران وعده داده شده در آن نهرهایی از آب است که مزه و رنگ آن تغییر نمی کند – س محمد آیه ۱۵
آیا آبی مثل آب بهشتی در زمین وجود دارد؟
جواب آن بله است. سه نوع آب در زمین وجود دارد که طعم و بوی آن عوض نمی شود.
۱- آب باران: آب باران در صورت ماندن در بلند مدت مزه و بوی آن تغییر نمی کند. شاهد بر این مدعا ساخت آب انبارها در دوران گذشته می باشد که آب باران حتی بیش از یکسال در آن می مانده و بو و طعم آن تغییر نمی کرده و هنوز قابل مصرف بوده است.
۲- آب زمزم: آب زمزم به تجربه بسیاری از افراد حتی بعد از ماندن طولانی مدت(بیش از چند سال) بو و مزه آن عوض نمی شود و کیفیت آن مثل آب اولیه برداشتی می ماند.
۳- آب چشمه : خواص آب چشمه هایی که منشا برف و باران دارند نیز همانند آب باران می باشد.
آب  یکی از نوشیدنی هایی است که انسان در طول روز چند وعده نیاز به استفاده از آن دارد پس باید به آبی که می نوشیم خوب دقت کنیم و از سلامت آن اطمینان حاصل نماییم.بر اساس تحقیق انجام یافته  مواد اصلی تشکیل دهنده کره زمین و بدن انسان آب، روغن و نمک می باشد که مهم ترین آنها آب است و خداوند پنجاه بار در قرآن از آن به اشکال مختلف یاد کرده است.
آب موهبتی است که حق تعالی آنرا مستقیماً به صورت باران و برف به ما ارزانی داشته و بر سر ما می ریزد ولی نمک و روغن را ما باید در طبیعت به دنبال آن بگردیم و تهیه نماییم، این امر نشان از اهمیت آب دارد.
یکی از خواص مهم این آب نفوذپذیری و جذب پذیری بشدت بالای آن است. نفوذ پذیری و جذب آب باران در بدن بیش از ۱۰ برابر آب معمولی می باشد. به علت ریز خوشه ای شدن آب حرکت آب در سلول ها بسیار راحت تر بوده و سوخت و ساز را در بدن بهبود داده و نیز موجب انجام بهتر خروج مواد زاید از بدن و سم زدایی بدن می باشد. کارکرد راحت تر قلب و عروق و کلیه ها و دیگر اندام های بدن و جلوگیری از پیری زودرس از نتایج استفاده از این آب می باشد.
از خواص منحصر بفرد آب های چشمه های درمانی،‌وجود هیدروژن بصورت H2 آزاد در آب می باشد که بصورت یک آنتی اکسیدان بسیار قوی عمل می نماید.(مقالات علمی مرتبط با مصرف آب هیدروژنه را می توانید در همین سایت جستجو کنید.) و خواص درمانی فوق العاده ای را در بدن ایجاد می کند.
در مطالعاتم راجع به آب با توجه به آیه «و جعلنا من الماء کل شیء حی» به نکات جالبی رسیدم. آب در حالت عادی به صورت یک ملکول تک H2O وجود ندارد و اگر به صورت تک ملکول درآید بخار شده و به جو می رود. ملکول های آب به دلیل پیوند هیدروژنی به هم متصل می شوند.
اولین خوشه ای که از ملکول های آب تشکیل می شود ۵ تایی (پنتاگونال) است که ناپایدار است و مجموعه های پنتاگونال در تجزیه و ترکیب خوشه های پایدارتری و بزرگتری را تشکیل می دهند. پایدارترین شکل ملکول های آب شش تایی (هگزاگونال) است و آبی که در درون سلول های بدن است هگزاگونال است و غشای سلولی فقط برای آب هگزاگونال قابل عبور است.
برای داشتن یک زندگی سالم نوشیدن آب خالص بسیار مهم است  اما در حال حاضر ما در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز از غذا و هوا و آب آلوده است. از همین رو این روزها فیلتر تصفیه آب محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است .
افراد برای داشتن آب سالم در منزلشان معمولا دستگاه تصفیه آب خریداری می کنند. به زودی زمانی می رسد که شما می توانید به فروشگاه های خرده فروشی محلتان بروید و به راحتی این دستگاه را خریداری کنید و با خود به منزلتان بیاورید. اما فعلا می توانید بهترین دستگاه تصفیه آب را به صورت آنلاین بخرید.