آيا آب موضعی و شيش ضلعی در بازار برای خريد موجود است ؟

بله, دو ويژگي از شش ويژگي مهم آب يونيزه قليايي و شش ضلعي  بيش از 48 ساعت ماندگاري ندارد ولي خاصيت شش ضلعي و مغناطيسي و املاح بهبود يافته و اکسيژن افزايش يافته تا مدت يک ماه ماندگاري دارد. ليکن بهترين زمان استفاده از آب موقعي است که بصورت تازه از دستگاه يونيزه کننده آب خارج مي شود. برخي از فروشگاه هاي توزيع محصولات ارگانيک در سطح استان هاو نيز مجتمع هاي درماني اقدام به توزيع آب قليايي وشش ضلعي جهت مصارف کمک درمان به بيماران مي نمايند که نتايج بسيار عالي از مصرف اين آب در کنار داروهاي تجويزي ايجاد شده است.

آيا آب يونيزه قليايي بر پوست تاثير دارد ؟

در وضعيت کم آبي بدن، پوست اولين سطح بدن است که واکنش نشان مي دهد. ترموستات تنظيمي بدن براي خنک شدن شروع به انجام تعريق از طريق پوست مي نمايد. اگر کم آبي وجود داشته باشد، ذخاير آب در پوست ممکن است تا پايان مصرف شود بي آنکه با همان سرعتي که از دست مي رود، جايگزين شود. بنابراين کم آبي عامل اساسي ايجاد خشکي و تيرگي پوست است. پوست رطوبتش را از دست مي دهد و خشک و چروکيده مي شود. در گردش خون تعداد مويرگ کمي در ناحيه ي پوست وجود دارد تا رنگ شادابي را که بايد داشته باشد به آن بدهد. نوشيدن آب کافي براي کمک به شادابي پوست ضروري است.
سلول هاي پوست هميشه به آب نياز دارند، آنها در معرض محيط قرار دارند و از طريق تبخير سطحي، تعريق و تعرق( سه معيار متفاوت از دست رفتن آب از سطح پوست )آب از دست مي دهند.
اگر آب از جريان خون موجود در قاعده ي پوست به آن نرسد، سرعت ترميم پوست کاهش خواهد يافت و سلول هاي کم آب، بدن را خواهند پوشاند.

اين يکي از دلايلي است که اغلب زنان جواني را مي بينيد که پوستشان آنها را مسن تر از سن واقعي شان نشان مي دهد، چرا زناني ميانسال را با چين و چروک عميق در همه جاي صورتشان مي بينيد؟ آب يونيزه قليايي بدليل اينکه حجم مولکولي آن کاهش مي يابد (يعني حجم مولکولي آب که تقريباً در شهر تهران 35 تا 48% است بعد از عبور از دستگاه تصفيه آب يونيزه قليايي و انجام عمل يونيزاسيون به 8% تا 5% کاهش يافته است همين امر باعث افزايش حلاليت و نفوذ بيشتر آب مي شود و آبرساني به سلول هاي پوست را 2 تا 4 برابر مي کند و سلول هاي پوست در هيچ ساعتي از شبانه روز دهيدراته نمي مانند.
با بالا رفتن سن و گذر عمر ، جذب آب براي بدن دشوارتر شده و عوارضي چون از بين رفتن کلاژن و خاصيت ارتجاعي پوست پديد مي‌آيد . از آن‌جايي که pH طبيعي پوست در حدود 4/5 تا 5/5 است ، با استفاده از آب يونيزه قليايي که pH آن بيش از 5 است ، چربي‌هاي ضروري براي داشتن پوستي شفاف را از بين مي‌بريد . زماني که پوست اين چربي‌ها ي ضروري را از دست مي‌دهد ، چين و چروک‌هاي غير طبيعي در پوست پديد آمد ه و سبب پيري زودرس مي‌ شود .
مردان پوستي کلفت تر دارند تا زنان، و به همين دليل است که پوست مردان بر اثر کم آبي به سادگي پوست زنان، آسيب نمي بيند همچنين هورمون هاي مردانه براي اينکه باعث رشد موي صورت شوند، جريان خون بيشتري به طرف پوست صورت مي آورند، با وجود اين، کم آبي مداوم در صورت مردان هم پوستي زبر و چروکيده ايجاد مي کند.
آب حاصل از دستگاه تصفيه آب يونيزه قليايي باعث کشيدگي و سفت کردن پوست صورت مي شود که از اين طريق مانع از ايجاد چين و چروک در پوست مي شود.
حد نهايي در مشکلات پوستي ناشي از کم آبي، اسکلرودرمي است- پوست پلاسيده و نازک، يا مثل پوست تمساح پوسته پوسته مي شود. بخش هاي باز و بي حفاظ پوست مانند: بازوها، زانوها، ساق پا، دست ها و پاها ، بيش از هرعضو ديگري علامت نشان مي دهند.
وقتي اين بيماري صورت را مبتلا کند مي تواند بيني، دهان و چشم ها را بدشکل کند، به طوري که انگار شخص نقابي رنگ پريده و براق بصورت زده است. اين بيماري همچنين بسيار دردناک است.
اما شما مي توانيد با افزايش مصرف آب، اسکلرودرمي را در مرحله ي اوليه دگرگون کنيد. شايع ترين ماده ي تحريک کننده ي پوست، پس مانده ي مواد پاک کننده در لباس هاي شسته شده اي است که خوب آب کشي نمي شوند مواد پاک کننده مي تواند در عرق بدن حل شود و التهابات پوستي و حتي کهير ايجاد کند. آب توليدي دستگاه تصفيه يونيزه قليايي و شش ضلعي شده به هنگام شست و شو کليه مواد زائد و سموم که بر روي پوست شده قرار گرفته، پاکسازي مي کند و عمل پلينگ طبيعي را براي پوست انجام مي دهد و سلول هاي مرده را در روي پوست پاک مي کند.

استفده از آب يونيزه قليايي چه تاثيري بر روي بيماري قلبي مي گذارد ؟

وجود آنتي اکسيدان ها و دارا بودن قدرت قليايي و ريز خوشه اي و کريستالي شکل بودن آب باعث جذب راحت و جلوگيري از ايجاد رسوبات در جدار داخل شريانهاي بدن ميشود و مانع از بروز فشار خون مي گردد , اين آب به دليل کم حجم بودن و قدرت نفوذ بسيار بالا مي تواند باعث دفع سموم از داخل عروق و شريانهاي اصلي شود براي بدن مهم است که خون از چه سيالي تشکيل شده باشد به دليل اينکه 80 % تا 85% حجم خون از آب تشکيل شده است , استفاده از آب قليايي مي تواند کمک بسيار بزرگي باشد به بر طرف شدن گرفتگي رگهاي کرونري ( رگهاي تغذيه کننده قلب انسان ) که يکي از مهمترين شريانهاي بدن و قلب هستند و گرفتگي در آنها باعث بروز بيماريهاي قلبي مي شود , اين آب به علت افزايش گردش خون مي تواند باعث تغذيه بهتر ماهيچه هاي قلب شود که خود مي تواند موجب پيشگيري از بيماريهاي قلبي شود , مي توان گفت اکثر تصلب شريان ها بر اثر تجمع رسوبات اسيدي در بدن به وجود مي آيد که اين آب يونيزه قليايي مي تواند آنها را از بين ببرد .

آيا استفاده طولاني مدت از آب يونيزه مي تواند بر روي بيماري آرتوروز تاثيرات مفيدي داشته باشد ؟

آب توليدي دستگاه داراي دو خاصيت مغناطيسي و قليايي مي باشد. خاصيت مغناطيسي موجب کاهش درد و بهتر کارکردن مفاصل مي باشد.افزايش گردش خون با ترکيبات قليايي، قادر خواهد بود که التهابات و دردهاي مفاصل را بهبود بخشيده و هر چه گردش خون در اين نواحي بهتر جريان پيدا کند التهابات بهنر کنترل مي گردد . لازم به ذکر است که خوردن آب يونيزه قليايي کمک قابل توجهي به پيشگيري از بيماري پوکي استخوان مي کند , با توجه به اينکه تا حد زيادي تامين محيط قليايي بدنمان با جذب کلسيم و منيزيم از استخوان ها و دندانها جبران مي شود , آب يونيزه قليايي به دليل دارا بودن عناصر حياتي فوق درصد کمتري از اين املاح را از بين مي برد و اين امر کمک بسيار زيادي به کاهش بيماري پوکي استخوانها مي کند .

فيلتر دستگاه هر چند وقت يکبار بايد عوض شود ؟

در واقع فيلتر هاي دستگاه بايد هر 6000 ليتر يکبار تعويض شود که زمان تعويض با نشانگر مختص به فيلتر ها بر روي دستگاه نشان داده مي شود و نهايتا بعد از 6000 ليتر خود دستگاه به صورت هشدار تصويري پيغام تعويض فيلتر را مي دهد , براي خانواده هاي 4 نفره با مصرف 15 ليتر در روز هر 6 ماه يکبار است ، قيمت 1 عدد فيلتر 100000تومان بوده که قيمت گذاري نسبت به شرايط اقتصادي تعيين مي شود , اين دستگاه داراي 2 عدد فيلتر مي باشد که در محفظه اصلي دستگاه نصب شده است .

آيا آب يونيزه قليايي در جذب ويتامين هاي مفيد چه تاثيري دارد ؟ (يعني به جذب ويتامين هاي مفيد کمک مي کند يا به دفع آن؟)

اکثر ويتامين ها پايه اي اسيدي دارند و در محيط اسيدي شکسته مي شوند ولي بايد در محيط قليايي جذب شوند به اين دليل محيط دستگاه گوارش انسان مخصوصاً معده محيطي اسيدي است , براي جذب شدن ويتامينها , ترشحات کبد و ترشحات کيسه صفرا بايد حالتي قليايي داشته باشد چون آنزيم هاي کبد در محيط قليايي کارايي خيلي بهتري دارند . با توجه به اينکه بدن در هر صورت به ويتامين ها نياز دارد بنابراين مي بايست با استفاده از آب يونيزه قليايي محيط اسيدي را به محيط قليايي تبديل کند تا ويتامين ها در آن به راحتي جذب بافت ها و سلول هاي حياتي بدن گردد .

آب قليايي چيست ؟

آب قليايي به آبي گفته مي شود که PH آن بين عدد 7 تا 14 بوده و قادر به خنثي و قليايي کردن محيط هاي اسيدي باشد , اين آب به واسطه قليايي بودن داراي حلاليت بيشتر و قدرت نفوذ بالا در بدن مي باشد و موجب بهبود سيستم متابوليسم بدن شده و همچنين دفع بهتر سمومات و جذب بهتر ويتامين ها در بدن را موجب مي شود , لازم به ذکر است که طبق استانداردهاي اروپا WHO مناسب ترين PH براي آب آشاميدني بين 8.5 تا 9.5 مي باشد .

آب اسيدي چيست ؟

آب اسيدي به آبي گفته مي شود که PH آن بين عدد 7 تا 0 باشد , نوشيدن آب اسيدي در بلند مدت موجب بروز بيماري هايي نظير پوکي استخوان , پوسيدگي دندان و آرتروز مي شود , استفاده از آب اسيدي کمکي به حفظ سلامت انسان نمي کند و موجب به خطر افتادن شرايط داخلي بدن انسان خصوصاً تعادل اسيد و قليا مي گردد .

آب خنثي چيست ؟

به آبي خنثي گفته مي شود که PH آن مساوي عدد 7 باشد , آب با PH 7 هيچ قدرت واکنشي از خود ندارد , يعني اگر به آب خنثي ميزان اندکي ماده قليا اضافه شود محيط سريعاً قليايي مي شود و به همين صورت اگر به آب خنثي مقدار بسيار کمي اسيد اضافه شود محيط بلافاصله اسيدي مي شود بنابر اين آب خنثي تابع محيط بوده و عملاً کمکي به بهبود سوخت و ساز بدن نمي کند و تاثيري در دفع سمومات نخواهد داشت.

تاثير آب يونيزه قليايي بر روي کساني که شيمي درماني مي کندد چيست ؟

اين نوع آب با 4 ويژگي اصلي که دارد به گردش خون کمک بسيار زيادي مي کند و باقيمانده سموم , داروها و مواد شيميايي مخرب را از طريق سيستم دفعي بدن ( کليه ها , مجاري ادراري و روده بزرگ ) دفع مي نمايد در ضمن قليايي بودن آب باعث مي گردد اثرات تخريبي داروهاي مورد استفاده در شيمي درماني روي سلولهاي سالم بدن به حداقل برسد و در کاهش عوارض نامطلوب بعد از شيمي درماني مثل بي حالي , يبوست هاي شديد , احساس تهوع , ريزش مو و … بسيار موثر بوده و آنها را به حداقل مي رساند .

تاثير آب يونيزه قليايي بر روي سرطان چيست ؟ در بروز پيشگيري از سرطان چگونه عمل مي کند ؟

از ديگر فوايد آب يونيزه قليايي خاصيت آنتي اکسيدان بودن آن است , اين آب با بار منفي زيادي که دارد مانع از فعاليت اکسيژن هاي مخرب (راديکال هاي آزاد) مي گردد . سرطان ها عمدتاً بر اثر فعل و انفعالات داخل سلولي تحت تاثير عوامل مخرب از جمله راديکالهاي آزاد , املاح مخرب , کلر , نيترات ( ازسموم شايع در آب هاي آلوده ) و عوامل ژنتيکي فعال شده به وجود مي آيند , اين آب با آنتي اکسيدان بودن و داشتن pH قليايي و يون هاي مفيد قادر است که واکنش وارونه ايجاد نمايد به اين معني که جلوي تخريب سلولي را ميگيرد و شرايط pH مورد نياز سلولهاي سرطاني را از آنها گرفته و مانع از رشد سريع آنها مي شود البته pH مورد نياز سلول سرطان يک pH اسيدي ( محيط اسيدي ) است که اين آب يونيزه قليايي آن محيط را خنثي مي کند .

تاثير آب يونيزه قليايي بر روي سنگ کليه چه تاثيري دارد ؟

سنگ هاي کليه با ترکيبات اسيدي مانند : سنگ هايي با ترکيبات کلسيم اگزالات , سولفات , کربنات و سنگ هاي اوراتي عمدتاً سنگ هاي سخت شاخه اي (کريستالي ) هستند که با منشاء اسيدي تشکيل مي گردند و جلوگيري از تشکيل و دفع آنها نياز به محيطي با pH قليايي ( محيط قليايي ) دارد که مي توان با استفاده از آب يونيزه قليايي اين محيط قليايي را ايجاد نمود , اين محيط قادر خواهد بود علاوه بر کمک به شکسته شدن سنگ هاي کليه و رسوبات آن مانع از ايجاد ترکيبات مجدد گردد به عبارتي هم در دفع و هم در جلوگيري از تشکيل مجدد سنگ ها بسيار موثر است , بخصوص سنگ هاي اوراتي زيرا ترکيبات اين نوع سنگ ها کاملاً اسيدي بوده و تاثير آب يونيزه قليايي بر روي آنها بسيار قابل توجه مي باشد و مهمترين کمکي که اين آب به کليه ها مي کند اين است که از تشکيل رسوبات با منشاء اسيدي جلوگيري کرده و موجب افزايش فيلتراسيون کليه مي گردد .

آب يونيزه قليايي چگونه بر روي سنگ هاي کيسه صفرا عمل ميکند ؟

در اصل اين نوع آب ( آب يونيزه قليايي ) در جلوگيري از تشکيل سنگ هاي صفراوي بسيار مفيد است اين سنگ ها ماهيت اسيدي دارند که در بعضي از موارد تشخيص داده نشده و پس از افزايش اندازه و تعدادآنها , اين سنگ ها با يک عمل جراحي کيسه صفرا برداشته مي شوند . اين آب يونيزه قليايي باعث کارکرد بهتر ترشحات کيسه صفرا براي شکستن و دفع سنگ هاي صفراوي مي گردد و نهايتاً در تجزيه چربي ها بسيار موثر است زيرا ترشحات کيسه صفرا کاملاً قليايي هستند و براي کارکرد بهتر نياز به محيط قليايي دارند , در اصل آب يونيزه قليايي کمک بسيار موثري مي باشد در تشکيل نشدن سنگ هاي صفراوي و يا حل نمودن اين سنگ ها که معمولاً جرم هاي زيادي دارند و بر اثر اسيديته بالا ي بدن تشکيل مي شوند .

آب يونيزه قليايي بر روي قند خون نوع يک و دو چه تاثيري مي گذارد ؟

با توجه به اينکه جذب قند خون هميشه از طريق گيرنده هاي آن در سلول هاي بدن به ويژه در سلول هاي بافت بدن صورت مي گيرد , در اين بيماري عدم فعاليت مفيد رسپتورها ( گيرنده ها ) در محيط اسيدي به اثبات رسيده است , آب قادر است محيط قليايي را براي گيرنده هاي قند خون در تمامي بدن ايجاد نمايد تا با جذب گلوکز توسط گيرنده هاي سلولي مانع از افزايش قند در خون گردد , ترشح انسولين در خون باعث جذب قند خون سلول هاي بدن مي گردد , انسولين در محيط قليايي تاثير خود را ايجاد مي نمايد ,که در اصل آب قليايي در کاهش مازاد اسيد قند با جذب بهتر آن به رسپتورها کمک بسيار زيادي کرده و به حفظ ماهيت رسپتورها به داخل سلولي که نياز به محيط قليايي دارد کمک بسيار زيادي مي کند . انسولين در محيط گرم به بدن تزريق مي شود .

آب يونيزه قليايي به چه شکل بر روي يبوست عمل مي کند ؟

در حقيقت آب يونيزه قليايي قادر خواهد بود که حرکت محتويات دفعي بدن را در روده بزرگ افزايش داده و نيز با افزايش حرکات دودي شکل در طول روده بزرگ باعث جلو راندن محتويات آن گردد , در نتيجه فرصت ايجاديبوست به وجود نمي آيد و عمل دفع به راحتي انجام مي گيرد , به خصوص به واسطه داشتن ويژگي آنتي اکسيدان مانع از حملات ويروس , باکتري و قارچ به جداره روده بزرگ مي گردد و در نتيجه زخم هاي روده را از بين برده و يا مانع از تشکيل آنها مي شود و از جهتي ديگر اگر سلول هاي روده آب کافي داشته باشند و يا آب رساني شوند ديگر هنگام دفع , آب مواد دفعي را جذب نکرده و دفع بسيار راحت تر از قبل انجام مي شود البته لازم به ذکر است قدرت قليايي بودن آب موجب دفع بهتر رسوبات از جداره روده شده و باعث جذب بهتر ويتامين ها مي گردد .

آيا استفاده از آب يونيزه قليايي با اسيد معده تداخل ندارد ؟

در حقيقت خوردن هر نوع مايعات مخصوصاً آب يونيزه قليايي براي افزايش حجم شيره گوارشي و آمادگي معده براي ورود غذا توصيه مي گردد همانطور که مي دانيد بلافاصله بعد از خوردن غذا حرکات دودي شکل روده براي شکست مواد غذايي شروع مي شود , ساير آب ها مي توانند موجب کاهش حرکات روده شده و منجر به گاستريت يا ورم معده گردد اما استفاده از آب يونيزه قليايي براي همه افراد لازم است که مي بايست يک ساعت تا يک ساعت و نيم قبل يا بعد از غذا مصرف شود , نوشيدن اين آب نيز مانند ساير مايعات هنگام صرف غذا توصيه نمي گردد , در معده هميشه مقدار بسيار کمي اسيد وجود دارد ولي در هنگام خوردن غذا ترشح اسيد در معده بسيار زياد مي شود تا معده بتواند مواد غذايي را هضم کند , بنابراين آب يونيزه قليايي در صورتي که درست استفاده شود هيچ لطمه اي به معده وارد نکرده و يا تداخلي براي هضم غذا در دستگاه گوارش ايجاد نمي کند , در خصوص کساني که معده شان مشکل عصبي دارد و ترشح زياد اسيد معده آنها را اذيت مي کند بسيار مفيد و تاثيرگذار است . متاسفانه امروزه به دليل استفاده از غذاهاي نامناسب , تحريک هاي عصبي , واکنشهاي روحي , رواني و …. اکثر افراد از ترشح زياد اسيد معده و مشکل ميکروب هليکوباکتر ( Helicobacter . Pylori ) رنج مي برند که استفاده از اين آب براي آنها بسيار مفيد بوده و باعث بهبودي سريع آنها مي گردد .

اگر وجود اسيد براي بدن مضر است پس چرا در معده اسيد ترشح مي شود ؟

براي شکسته شدن غذا و هضم آن در دستگاه گوارش انسان بايد اسيد ترشح شود تا ويتامين ها و ترکيبات غذايي و عناصر حياتي موجود در مواد غذايي به خوبي در محيط اسيدي شکسته شده و پس از متابوليسم جذب سلول ها بافت ها و اندامهاي بدن گردند , در اصل اين مازاد اسيد است که براي بدن ما خطرناک است و باعث بروز بيماري مي شود , مخصوصاً در جوامع صنعتي و با رژيم هاي غذايي حاوي مواد نگهدارنده و يا فرآوري شده , تنها آب يونيزه قليايي ميتواند به عنوان يک آب شفابخش عمل کند و درصد بالايي از مواد خطرناک حاصل از سوخت و ساز بدن را تخليه نمايد .

آيا استفاده از آب يونيزه قليايي در دراز مدت مي تواند تاثيرات نامطلوب بر روي بدن مصرف کننده بگذارد؟

خير, با توجه به اين نکته که بدن ما داراي ذات قليايي است , اکثر فعاليت هاي روزمره ما نظير ورزش کردن , صحبت کردن , تغذيه و …. به اسيدي شدن بدن منجر مي شود , با نگاه دقيق تر به اين نکته که تغيير محيط مايعات بدن از محيط اسيدي به محيط قليايي يک ضرورت براي حفظ سلامتي سلول ها و بافت هاي بدن مي باشد مصرف طولاني مدت آب يونيزه قليايي نه تنها هيچگونه تاثيرات بدي نداشته بلکه رفته رفته شادابي , تندرستي , نشاط و ميل به زندگي را در بافت هاي بدن زياد مي کند و در از بين بردن حالات عصبانيت , تنش و بيماري بسيار مفيد مي باشد .

تاثير آب يونيزه قليايي بر روي آنزيم هاي کبد چيست؟ و چه کمکي به کساني که کبد هاي چرب دارند مي کند ؟

کبد يک بافت متابوليزه کننده است و به عنوان يک کارخانه شکست مواد غذايي نياز به محيطي دارد که بتواند مانع از اضافه شدن املاح و ترکيبات چربي به عنوان بافت در درون خود گردد و در شکسته شدن اين ترکيبات آنزيم هاي کبد نياز به محيطي غير اسيدي دارند , فعاليت آنزيم هاي حياتي کبد در محيط قليايي افزايش پيدا کرده و باعث کارکرد بهتر اين عضو در دستگاه گوارش مي گردد و مانع از آسيب رساندن به اين بافت و آنزيم هايش مي شود در رابطه با کبد چرب Fatty Liver ) ) بايد به اين نکته توجه کرد که اين بيماري در محيط اسيدي رخ مي دهد ولي در محيط قليايي به دليل کارکرد خوب و به موقع آنزيم هاي کبد چربي کمتر ذخيره مي شود لازم به ذکر است آب يونيزه قليايي در بهبود سريع تر اين بيماري بسيار موثر مي باشد , همچنين آب يونيزه قليايي با داشتن آنتي اکسيدانهاي فراوان از پيري زودرس کبد جلوگيري کرده و باعث سالم ماندن سلول هاي آن مي گردد و همين آنتي اکسيدان ها از آسيب ويروس ها و باکتري ها به کبد جلوگيري مي کند .

آب يونيزه قليايي چه تاثيري بر روي چربي خون , کلسترول و اسيد اوريک گذاشته ؟ چگونه اين کار را انجام مي دهد ؟

گردش سريعتر مايعات به دليل قليايي بودن و نيز جذب ترکيبات آنتي اکسيدان آب براي جذب چربي هاي مفيد و جلوگيري از بالا رفتن چربي هاي بد و مضر مثل LDL و تري گليسيريد موثراست و کمک شاياني به تجزيه کلسترول مي کند و با توجه به قليايي بودن و کم حجم بودن آب يونيزه قليايي موجب دفع بهتر اين چربي هاي مضر از بدن و جريان خون و از بين رفتن رسوباتي که عامل اصلي چربي هاي مضر است از ديواره عروق به ويژه عروق اصلي قلب مي گردد .

آب يونيزه قليايي چه تاثيري بر روي روند سکته هاي قلبي و مغزي مي گذارد ؟

همانطور که گفته شد پايه سکته ها تجمع سموم , و رسوب آنهادر محيط اسيدي بدن در جداره داخلي رگها مي باشد که باعث تنگي رگها و مختل شدن گردش خون مي شود آب يونيزه قليايي مي تواند با قدرت حلاليت و نفوذ بالايي که در دفع رسوبات دارد موجب دفع مازاد اسيد بدن و برطرف شدن تنگي عروق گردد .

آيا استفاده از آب يونيزه و قليايي براي کساني که در رگ هاي قلب خود Stand دارند توصيه مي شود ؟ آيا نيازي به مشورت با پزشک معالج هست ؟

مصرف آب يونيزه قليايي براي کساني که از Stand هاي دارويي ساخت کشور سوئد استفاده مي کنند توصيه نمي شود چون به دليل قديمي بودن اين نوع Stand ها احتمال رسوب وجود دارد , اما مصرف آب يونيزه قليايي براي کساني که از انواع ديگر Stand استفاده مي کنند مفيد بوده و موجب جذب بهتر داروها در خون و کمک بيشتر به اندامها مي گردد و نيز کم حجم بودن و کريستالي شکل بودن آب يونيزه قليايي موجب دفع بهتر سمومات شده و از رسوبات شرياني جلوگيري مي کند .

مصرف برق دستگاه يونيزه و قليايي کننده آب چقدر است؟

ميزان مصرف برق دستگاه زماني که آب را يونيزه مي کند 85 وات ( به اندازه مصرف يک لامپ خانگي ) است ولي زماني که از دستگاه استفاده نمي کنيم و هيچ آبي توليد نمي کند بين 2 تا 3 وات است که به دليل ميزان مصرف صفحه LED آن مي باشد .

دستگاه يونيزه و قليايي کننده آب به چه شکل pHآب را بالا مي برد؟

در اصل در بخش يونيزاسيون هنگامي که آب از ميان فيلتر هاي فوق حرفه اي عبور کرده و در فرايند شش ضلعي وقليايي قرار مي گيرد يون هيدروکسيد ( OH-) نسبت به هيدروژن ( H+ ) افزايش يافته و آب قليايي مي شود . و اين امر با اضافه کردن اکسيژن در آب و تشکيل هيدروکسيد ( OH-) امکان پذير است همچنين در اين فرايند آب شش ضلعي مي شود که به معناي نفوذپذيري تا 10برابري آب در سلول نسبت به دستگاه هاي يونايزر خارجي مي باشد. جهت اين امر تست هايي نيز وجود دارد که مي تواند نفوذپذيري ده برابري را براحتي نشان دهد.

آنتي اکسيدان آب يونيزه و قليايي به چه شکل و از چه نوع مي باشد؟

آنتي اکسيدان ها عواملي هستند که داراي بار الکتريکي منفي بوده و داراي الکترون بيشتري هستند که به دليل وجود همين الکترون هاي آزاد و بار منفي است که مي توانند تاثيرات نامطلوب راديکال هاي آزاد را از بين ببرند , زيرا راديکال هاي آزاد داراي بار الکتريکي مثبت مي باشند و ميل به جذب الکترون دارند , آنتي اکسيدان ها در اين آب بصورت يون هيدروکسيد (OH- ) وجود دارند که در بخش يونيزه کننده آب به وجود مي آيند .

اکسيژن بالا در آب يونيزه قليايي به چه شکل عمل مي کند؟ آيا ميتواند لطمه بزند؟

اکسيژن بالا در اين آب يونيزه قليايي بصورت يون ( OH-) بوده و نقش آنتي اکسيدان را ايفا مي کند که موجب از بين رفتن راديکال هاي آزاد ( موارد از بين برنده بافت ها و سلول ها ) مي شود و هيچ لطمه اي به بدن وارد نمي کند زيرا اکسيژني که باعث لطمه زدن مي شود بصورت ( O+ ) بوده و به آن اکسيژن کنش گر يا همان راديکال آزاد گفته مي شود.

فرق اصلي دستگاه آب قليايي و شش ضلعي مهرانديشان با دستگاه هاي RO ( Reverse Osmosis) در چيست؟

مهمترين فرق دستگاه يونيزه کننده با دستگاههاي تصفيه معمولي RO( اسمز معکوس ) در بخش يونيزاسيون است که مي تواند6 خاصيت مهم و شفابخش را به آب بدهد مانند 1- قليايي شدن 2- خاصيت آنتي اکسيدان 3- کم حجم شدن ( کريستالي شکل شدن ) مولکول هاي آب 4- اکسيژن بالا 5- توليد آب مغناطيسي شده 6- افزايش املاح مفيد آب مثل منيزيوم مي باشد.
تفاوت عمده دستگاه توليد آب قليايي و شش ضلعي با دستگاه هاي تصفيه آب اسمز معکوس در آن است که تصفيه آب هاي موجود تنها املاح بد موجود در آب را مي گيرند. و با گرفتن و کاهش کليه املاح قصد تصفيه آب را دارند. در صورتي که در دستگاه هاي ايراني توليدي شرکت مهرانديشان املاح بصورت کاملا هدفمند گرفته مي شود و املاح مفيد آب گرفته نمي شود. تفاوت ديگر در آن است که دستگاه هاي تصفيه آب معمول توان احيا و زنده کردن آب را ندارند. منظور از احيا به اين معنا است که بتواند خواص آب چشمه را به آب برگرداند(خواص درماني) که اين تصفيه براي بازگرداندن خواص درماني فقط در دستگاه هاي توليدي شرکت مهرانديشان اتفاق مي افتد و براي اين امر تاييديه هاي درماني بسياري ايجاد شده است.

تفاوت قيمت دستگاه هاي توليدي داخل با قيمت دستگاه يونيزه و قليايي کننده خارجي چقدر است؟

قيمت دستگاه هاي توليد داخل با توجه به توانايي هاي بالاتري که نسبت به دستگاه هاي يونيزه کننده خارجي دارد تا يک پنجم نمونه هاي خارجي مي باشد. مثلا نمونه آب سرد و گرم قليايي خارجي در حدود پانزده ميليون تومان مي باشد که نمونه داخلي معادل يک پنجم آن قيمت دارد. از لحاظ کيفيت نيز نمونه داخلي با حذف گچ موجود در آب نسبت به نمونه هاي خارجي مزيت بالايي دارد. همچنين آب توليدي دستگاه هاي داخلي شش ضلعي است (نفوذ ده برابري آب داخل سلول ) که نمونه هاي خارجي امکان توليد آب شش ضلعي را به گفته خود آن ها ندارد.

علت اضافه کردن کلر به آب چيست؟ و چرا هنگام استفاده بايد حذف شود ؟

کلر يکي از مواد ضد عفوني کننده اي است که مي بايست به آب شهري اضافه شود تا از بروز بيماري هايي که توسط آب شرب به انسان سرايت مي کنند جلوگيري نموده و آب سالم را در اختيار مصرف کننده قرار دهد اما تحقيقات دانشگاههاي معتبر آمريکايي ( ويسکانسين ‌، تگزاس ، آکسفورد ) و محققين بزرگي مثل جان رالف ( مجله علمي اروپا ) نشان داده است که وجود کلر در آب آشاميدني مي تواند باعث بروز سرطانهاي سينه در خانم ها و پروستات در آقايان و سرطانهاي روده ي بزرگ ( کلون ) شود که طبق پيش بيني هاي مجله علمي اروپا در سال 2022 مرگ و مير ناشي از سرطان دستگاه گوارش و سکته ها به دليل وجود کلر بوده و بيشتر از مرگ و مير ناشي از مصرف دخانيات ( سرطان ريه ) خواهد شد . همچنين آب شرب کلر دار مي تواند باعث بروز بيماري هايي مانند: خشکي پوست ، شکنندگي مو ، سرطان ها ، سکته هاي قلبي و … شود . کلر در هنگام شستشوي مواد خوراکي سريعا جذب منافذ سطحي ميوه ، گوشت و … شده که مي تواند تشکيل THM ها ( تري ها لومتالين ها ) در بدن را سبب گشته و موجب تخريب پروتئين هاي مفيد براي جذب سلول ها شده و همچنين باعث بروز بسياري از بيماري ها شود ، بنابر اين طبق گفته محققين بهترين راه اين است که کلر براي ضد عفوني به آب اضافه شودو پيش از هرگونه استفاده از آب حذف شود که دستگاه يونيزه کننده آب ميتواند 99.9 درصد کلر را از آب حذف کند .

آيا دستگاه يونيزه و قليايي کننده عنصر سديم را به آب اضافه مي کند؟

خير، اين دستگاه سديم به آب اضافه نمي کند و طبق استانداردهاي سازمان بهداشت جهاني (WHO ) و شرکت آب و فاضلاب ايران از همان مقدار سديم آب شهري ( 200 ميلي گرم در ليتر ) استفاده مي کند , به اين علت که برخي عناصر بايد به صورت محدود در آب باشند تا بتوانند به بدن کمک کنند , فيلتر دوم دستگاه بر طبق استاندارد هاي بين المللي و ايران کلسيم ، پتاسيم ، منيزيم را به صورت محلول در آب به آب يونيزه قليايي اضافه مي کند .

نحوه گارانتي , خدمات و ضمانت نامه دستگاه به چه شکلي است ؟

بطور کامل 15 ماه گارانتي تعويض طبق گارانتي شرکت مهرانديشان و 5 سال خدمات پس از فروش دارد. کليه قطعات در داخل موجود مي باشد و گارانتي زير نظر شرکت مهرانديشان انجام مي پذيرد.

تاييديه ها از چه کشورهايي است ؟ و توضيحات کامل ؟

فيلتر هاي دستگاه داراي تاييديه هاي آب و NSF و …. مي باشند. آب توليدي دستگاه نيز داراي تاييديه از وزارت بهداشت مي باشد. همچنين آب توليدي دستگاه در مراکز درماني استفاده شده و نتيجه درماني آن توسط آنان بصورت مکتوب اعلام شده است که در قسمت گواهينامه ها قابل مشاهده مي باشد.

آب شش ضلعي چيست؟

آب شش ضلعي آبي است ماننده آب چشمه هاي درماني و يا آب باران که خواص درماني دارد و بسيار سبک بوده و جذب آن در سلول تا ده برابر آب هاي معمول مي باشد.

آيا نصب دستگاه در آشپزخانه و روي سينک ظرفشويي صدمه اي به آشپزخانه مي زند يا خير، آيا نياز به لوله کشي دارد؟!

دستگاه يونيزه و قليايي کننده به اندازه يک کامپيوتر کيفي است که برروي سنيک ظرف شويي بصورت ايستاده قرار مي گيرد يا در کنار ظرفشويي بر روي ديوار به راحتي نصب مي شود ، اين دستگاه مي تواند زير سينک ظرف شويي قرار گيرد ، در کل نصب اين دستگاه صدمه اي به آشپزخانه و سينک ظرف شويي نمي زند و نصب دستگاه به واسطه يک شير پيسوات از زير سينک و شيلنگ کولري که به پشت دستگاه متصل شده انجام مي شود و با توجه به شير خروجي کنار دستگاه در مدل اکسير و يا شير برقي دستگاه در روي سينک آب قليايي وشش ضلعي با کيفيت عالي در دسترس قرار مي گيرد.

در زمان تحريم و بر هم خوردن وضعيت اقتصادي براي مشتري ها و خدمات پس از فروش چه اتفاقي مي افتد ؟

با توجه به اينکه کليه قطعات داخلي مي باشد هيچگونه محدوديتي در ارايه خدمات و قطعات وجود ندارد.

دستگاه يونيزه و قليايي کننده دقيقاً ساخت چه کشوري مي باشد ؟!

دستگاه توليدي شرکت مهرانديشان(دانش بنيان) در اصفهان مي باشد.

الف: آيا آب يونيزه قليايي تداخلي با اسيد معده ندارد؟!

خير ، مصرف آب يونيزه قلياي در صورتي که يک ساعت قبل و يا يکساعت بعد از غذا نوشيده شود تداخلي با اسيد معده نخواهد داشت و اسيد معده هم تداخلي با خنثي کردن آب يونيزه قليايي نخواهد داشت چون زماني در معده اسيد ترشح مي شود که زمان خوردن غذا باشد , مغز ما انسان ها طبق عادت کار کرده ( هيپوتالاموس غده اي است در مغز که دستگاه عصبي را با کمک غده زير مغزي به دستگاه غدد درون ريز متصل مي کند ) پيغام هاي عصبي خود را به غدد ترشحي معده ارسال مي کند . ترشح اسيد معده نسبت به حجم غذايي که ما مي خورديم متغيير است لازم به ذکر است براي شکسته شدن مولکول هاي ويتامين و پروتئين بايد اسيد ترشح شود ، تا مواد مفيد از لحاظ فرمول مولکولي شکسته شده و راحت جذب گردد همچنين براي جذب ويتامين ها و پروتين هاي مفيد و حياتي بدن نياز به محيطي کاملاً قليايي است . بنابراين آب يونيزه قليايي هيچ تداخلي با اسيد معده نداشته و حتي باعث جذب بهتر ويتامين ها در بدن مي گردد ، و حتي براي از بين بردن مازاد اسيد معده که مي تواند بيماري هايي را نظير رفلاکس معده ( به آسيب مخاطي ناشي از برگشت غير عادي محتويات معده به درون مري اطلاق مي گردد ) زخم معده و … ايجاد کند بسيار مؤثر و مفيد است .

آيا آب يونيزه قليايي پس از 48 ساعت خاصيت هاي خود را از دست مي دهد؟!

به علت فراربودن هيدروژن موجود در آب و خواص آنتي اکسيداني موقت آب تا 48 ساعت برخي خواص اوليه خود را از دست مي دهد ولي خواص شش ضلعي و غيره تا بيش از يکماه ماندگار است.

اين آب در داخل و خارج از بدن ( پوست ) چه تأثيراتي دارد؟!

آب يونيزه قليايي باعث دفع به موقع سموم از بدن و سم زدايي کامل اندام هاي دروني و دفع چربي هاي زائد از بدن و پيشگيري از کليه بيماري هايي که در محيط اسيدي ايجاد مي شود و باعث لطمه زدن به بدن مي شود مانند آرتروز، ديابت، سرطان، پوکي استخوان، و … مي گردد . در مجموع افرادي که در جوامع شهري و صنعتي زندگي مي کنند اکثراً به دليل استرس ها ، مصرف غذاهاي اسيدي و آلودگي ها دچار تجمع مازاد اسيد در بدن مي شوند و اين خود آغازي براي مبتلا شدن به بيماري هاي مختلف است , ما مي توانيم با خوردن آب يونيزه قليايي کمک بسيار بزرگي به حفظ سلامت خود کنيم .

آيا استفاده طولاني مدت اين نوع آب براي بدن مضر نيست؟! آيا ما مي توانيم هميشه از اين آب استفاده کنيم؟!

در طول مدت 40 تا 50 سال تحقيقات علمي در کشورهاي کره ، ژاپن ، و مطالعاتي که به تازگي در کشور آمريکا صورت گرفته نشان داده آب يونيزه قليايي هيچ گونه تأثير سوء بر روي بدن نداشته و بصورت رسمي هيچ گزارشي مبني براينکه آب يونيزه قليايي براي بدن انسان مضر است وجود ندارد محققين بر اين باورند با توجه به روند زندگي صنعتي , آلودگي هاي آب و هوا , الگوهاي تغذيه اي نامناسب , فشارهاي عصبي و استرس هاي روزمره بدن ما انسان ها در معرض اسيدي شدن شديد قرار مي گيرد و وجود اين مازاد اسيد سلامت انسان را تهديد مي کند ما مي توانيم با خوردن آب يونيزه قليايي به طور دائم کمک به دفع اين سموم و مازاد اسيد از بدن خود کنيم .

چرا در بعضي از موارد پس از 3 تا 5 روز متقاضي نتيجه دلخواه خود را از خوردن آب نمي گيرد؟!

1-بايد توجه داشته باشيم که آب يونيزه قليايي را حتماً روزي 8 ليوان به اين صورت که 2 ليوان صبح ناشتا و يک ليوان يک ساعت قبل و يک ساعت بعد از هر وعده غذايي خورده شود تا بهترين نتيجه را از لحاظ سبکي آب ، دفع سموم ، خواب راحت و انرژي بيشتر احساس شود .

2 – بايد به اين نکته توجه داشت که آب مي بايست حداکثر ظرف مدت 48 ساعت استفاده شود

3 ـ نبايد بين خوردن آب در طي 3تا 5 روز وقفه ايجاد شود همچنين نبايد در طول مدتي که آب را استفاده مي کنند از نوشيدني هاي ديگري استفاده شود .

آبH2O CLAEN))چرا براي کودک و خوردن قرص توصيه مي شود؟! تا چه سني کودکان نمي توانند آب قليايي بخورند؟!

بدن کودکان و نوزادان تا قبل از يک سالگي نيازي به آب يونيزه قليايي ندارد به اين علت که بدن کودکان کاملاًَ متعادل بوده و تا زماني که از شير استفاده مي کنند و هنوز غذاي کمکي استفاده نکرده اند نياز به آب قليايي ندارند ، اين اصلي ترين علت است ، همچنين قرص ها چون يک ماده شيميايي هستند و آب قليايي مواد شيميايي را از بدن دفع مي کند لذا با آب H2O خورده مي شوند لازم به ذکر است حدود يک ساعت پس از استفاده از آب H2O ميتوانيد آب قليايي شماره يک ميل کنيد .

آيا استفاده از آب يونيزه قليايي در روند تهيه نان مي تواند تأثير گذار باشد؟!

با توجه به کم حجم بودن آب يونيزه قليايي آب در بافت خمير نفوذ بسيار خوبي دارد و باعث مي شود که نان زودتر و بهتر پخته شود و طعم بسيار خوبي به نان مي دهد , همچنين طعم نان مدت طولاني تري حفظ شده و ماندگاري بيشتري پيدا مي کند .

آب يونيزه قليايي چه تفاوتي با آب مقطر دارد؟!

در اصل مي توانيم بگوييم آب مقطر آبي کاملاً خالص و بدون املاح مي باشد که در بعضي از موارد هم pH آن به سمت اسيدي شدن پيش مي رود و هيچ منفعتي براي بدن ندارد ، به اين علت که آب خنثي بوده و نسبت به محيط خود هيچ واکنشي نشان نمي دهد و تابع آن محيط مي شود محققين به آن آب مرده مي گويند به عنوان مثال اگر در محيطي اسيدي قرار بگيرد کاملاً اسيدي و اگر در محيطي قليايي قرار بگيرد قليايي مي شود به عبارتي خيلي ساده هيچ قدرت واکنشي از خود ندارد به اين علت است که به آن آب مرده مي گويند ، و فقط جهت رفع عطش مورد استفاده قرار مي گيرد و کمکي به جذب بهتر ويتامين ها و دفع بيشتر سموم بدن نمي کند ، البته دستگاههاي اسمز معکوس يا( Reverse Osmosis) RO هم چنين مشکلي را دارند ، ولي آب يونيزه قليايي با دارا بودن چهار ويژگي منحصر به فرد 1ـ قليايي بودن 2ـ خاصيت آنتي اکسيدان بودن 3ـ کم حجم بودن يا کريستالي شکل بودن 4ـ اکسيژن بالا و همچنين دارا بودن املاح مفيد نظير کلسيم و منيزيم و … براي بدن بسيار مفيد است به اين دليل که باعث سم زدايي بهتر و پيشگيري از بروز بيماري ها مي شود همچنين موجب تسريع روند بهبودي در بيماري هاي مختلف مي شود موارد ذکر شده اين نوع آب يونيزه قليايي را نسبت به آب هاي مقطر يا تصفيه معمولي بسيار متفاوت مي کند .

آب اکسيژن دار H2O چه تفاوتي باآب يونيزه قليايي دارد؟!

آب اکسيژن دار در اصل آبي است که نسبت به آب هاي معمولي يا معدني فقط داراي اکسيژن بالاتري مي باشد که اين يکي از چهار ويژگي آب يونيزه قليايي مي باشد ولي در اصل آب يونيزه قليايي داراي سه ويژگي بيشتر نسبت به آب اکسيژن دار مي باشد يعني 1ـ قليايي بودن2ـ خاصيت آنتي اکسيدان 3ـ کريستالي شکل بودن مولکول ها ( کم حجم بودن آن ) که تأثيرات بسيار زيادي در دفع سموم و رطوبت رساني به اندام ها دارد و مي تواند بسيار بيشتر از آب اکسيژن دار براي بدن مفيد باشد

آيا آب يونيزه قليايي با آب کريستاله تفاوت دارد؟!

در اصل آب شش ضلعي داراي يک ويژگي اصلي و بسيارعالي يعني نفوذ پذيري ده برابري در سلول مي باشد ،يعني خاصيت کريستالي شکل بودن يا کم حجم بودن آن , در صورتي که آب يونيزه قليايي 3 خاصيت ديگر يعني خاصيت قليايي بودن , ويژگي آنتي اکسيدان و اکسيژن بالا را فقط دارا مي باشد .

آيااين دستگاه ابعاد کوچکتر و يا حجم هاي بزرگتر ( صنعتي ) هم دارد؟!

بهترين و مقرون به صرفه ترين سايز اين دستگاه ها انواع خانگي آن است که هم از لحاظ سرويس دهي و هم از لحاظ هزينه خريد داراي توجيه اقتصادي بيشتري مي باشد.در حال حاضر سايزهاي صنعتي آن نيز موجود مي باشد و سايزهاي کوچکتر آن نيز داراي اين نوع کيفيت و گارانتي مي باشند

آيااين دستگاه در مرحله فيلتراسيون فيزيکي موجب تغيير سختي آب مي شود؟! به چه نحو؟

در مرحله فيلتراسيون فيزيکي يک عدد فيلتر دستگاه , سختي مضر آب ( فلزات سنگين ، بوي بد ،طعم بد ، و … ) را از آب گرفته و سختي مطلوب و مفيد آب را به حدود 150 تا 180 واحد و در بعضي از موارد خاص به 200 واحد مي رساند که اين ميزان براساس استاندارد سازمان جهاني غذا ( WHO ) مي باشد . تحقيقات نشان داده سختي آبي که مورد استفاده قرار مي گيرد مي بايست حداقل بين 150 تا 200 واحد باشد تا بتواند مانع از بروز سکته هاي قلبي ، پوکي استخوان و آرتروز گردد و براي بدن مفيد باشد ، در غيراينصورت مصرف آبي که سختي آن کمتر از 100 واحد باشد عملاً مي تواند باعث لطمه زدن به بافت هاي حياتي مثل استخوان ها شود و مصرف آن در دراز مدت موجب پوکي استخوان مي گردد . يکي از دلايل ديگر آن اين است که بدن براي دفع مواد زائد از کلسيم و منيزيم خود استفاده مي کند و اين مقدار املاح از دست رفته به وسيله آب آشاميدني جايگزين نمي شود ، و دليل ديگر آن هم اين است که بهترين راه جذب اين املاح اساسي به واسطه استفاده از آب قليايي امکان پذير مي باشد , در اصل فيلتر دستگاه حذف املاح مضر آب را به عهده دارد و اضافه کردن املاح مهم و حياتي بدن به آب را بر عهده دارد.

علت وجود ذرات سفيد ( نمکي شکل يا بصورت رسوب ) در داخل جداره بطري يا ظرف چيست و چرا فقط در آب يونيزه قليايي مشاهده مي شود؟!

آب يونيزه قليايي به دليل چهار ويژگي مفيد و نداشتن املاح مضر براي بدن بسيار سودمند بوده و طبق نظر دانشمندان و محققين از لحاظ جذب سريع املاح در بدن عملکرد قابل توجه اي دارد , آب يونيزه قليايي پس از يونيزاسيون و دارا بودن خاصيت آنتي اکسيدان پس از مدتي اکسيده شده و همراه با از بين رفتن چهار ويژگي مهم املاح مفيد آن هم از حالت محلول در آب به صورت پارتيکل ( ذرات ريز ) در آمده و اکسيده مي شوند و بعد از اين فرآيند بصورت رسوب در جداره ظرف و يا دانه هاي سفيد در کف ظرف ديده مي شود و يا در صورت جوشانده شدن به صورت رسوب در جداره ظرف مشاهده مي شود ، اين رسوبات همان املاح مفيد موجود در آب است که در مجاورت هوا قرار گرفته و به صورت رسوب درآمده اند و براي بدن مضر نخواهد بود .

علت تشکيل شدن رسوبات در سر شيلنگ خروجي دستگاه چيست ؟ چگونه مي توان از تشکيل اين رسوبات جلوگيري کرد ؟

آب يونيزه قليايي به دليل دارا بودن يون OH- ( يون هيدروکسيد ) و خاصيت آنتي اکسيدان زماني که در معرض هواي آزاد قرار مي گيرد به دليل وجود اکسيژن موجود در هوا و راديکال هاي آزاد اکسيده شده و املاح مفيد موجود در آب نظير کلسيم , منيزيم و پتاسيم از حالت محلول در آب يعني از حالت بي کربنات به حالت رسوب يعني پارتيکل يا همان بي کربنات در مي آيد که نشان دهنده چهار خاصيت اصلي اين آب مي باشد . براي برطرف کردن اين رسوبات و جلوگيري از تشکيل مجدد آنها مي توان :

1 – از آب اسيدي شماره 2 دستگاه هر سه روز يکبار و به مدت 5 دقيقه استفاده کرد .

2 – شستشوي سر لوله استيل دستگاه با سرکه داغ مي تواند موجب بر طرف شدن رسوبات تشکيل شده در سرلوله استيل دستگاه شود , آب يونيزه قليايي بر خلاف محيط داخل بدن در محيط خارج از بدن دقيقاً بر عکس عمل کرده و به دليل وجود اکسيژن فراوان ايجاد رسوب مي کند .

جدا شدن نيترات نيتريت و کلر در دستگاه يونيزه کننده آب به چه شکل انجام مي شود ؟!

در دستگاه يونيزه کننده آب بعد از انجام دو مرحله فيلتراسيون فيزيکي , مهمترين مرحله يونيزاسيون است که به واسطه هفت پليت ( لايه ) از جنس تيتانيوم و پلاتين انجام مي شود ، که يکي از وظايف مهم آنها جدا کردن کليه ترکيبات سمي موجود در آب مانند : نيترات , نيتريت , کلر, سولفات و هيدروکسيد کربن است به اين صورت که پليت هاي موجود در دستگاه با بارهاي الکتريکي منفي و مثبت قرار گرفته اند و ترکيبات سمي که نام برده شد به دليل داشتن بار الکتريکي منفي از لحاظ الکترونيکي جذب قطب مخالف مي شوند ( پليت هاي با بار مثبت ) و بصورت ” پس آب ” که اسيدي مي باشد از دستگاه خارج مي شود و 70 تا 80 درصد حجم آب هم بصورت آب قليايي از خروجي اصلي دستگاه خارج مي شود , در اصل در اين مرحله از يک ورودي آب دو خروجي داريم يک خروجي آب قليايي و ديگري آب اسيدي است .

80% آب قليايي همراه با املاح مهم آب شهري

-No3- No2- Hco3- Cl

+K+ Ca+ Na+ mg2

آب اسيدي همراه با ترکيبات سمي مضر

-No3- No2- Hco3- Cl

کلر سودسوزآور نيتريت نيترات

آب قليايي همراه با ترکيبات مفيد

+K+ Ca+ Na+ mg2

منيزيم سديم کلسيم پتاسيم

آب يونيزه قليايي چه تاثيري برروي آنزيم ها ي کبد مي گذارد؟

آنزيم هاي کبد در محيط قليايي کار خود را بخوبي انجام داده و به واسطه قدرت کاتاليزوري ( تبديل گري ) ويتامين ها را براي بافت ها قابل جذب مي کنند و کار خود را بخوبي انجام داده و کمک به سوخت و ساز بهتر و دفع سريعتر سموم مي کنند ولي در محيط هاي اسيدي کاملاً بلعکس عمل کرده و شروع به درست کردن سلول چربي در بافت خود کبد و بدن مي کنند بنابر اين محيط اسيدي کاملاً براي دستگاه کبد و آنزيم هاي ترشح شده از بافت کبد مضر مي باشد که در دراز مدت باعث از کار افتادن کبد و چربي ساز شدن آن و نهايتاً سيروز کبدي مي شود ولي ما مي توانيم با خوردن آب يونيزه قليايي شرايطي را در بدن ايجاد کنيم که بافت کبد بهتر کار کرده و آنزيم ها و کاتاليزورهاي کبد بهتر عمل کنند در نتيجه جذب ويتامين و املاح توسط آنزيم هاي کبد بر بافت ها موثرتر صورت گرفته و از چربي ساز شدن کبد جلوگيري شود

آب يونيزه قليايي چه تاثيري بر روي بيماري فلج چندگانه يا MS (Multiple Sclerosis)مي گذارد؟!

آب يونيزه قليايي چه تاثيري بر روي بيماري فلج چندگانه يا MS (Multiple Scle

عامل اصلي ايجاد بيماري MS تاکنون ناشناخته باقي مانده است , اين يک واقعيت است که بيماري MS در نتيجه حمله اسيدي به پوشش ميلين غلاف هاي عصبي و اساسي دستگاه عصبي انسان به وجود مي آيد که يکي از عوامل آن را ميتوان وجود ماده اي به نام اسپارتيم دانست که يک ماده شيميايي است و در حال حاضر در بيش از 5000 فرآورده اي که استفاده مي کنيم وجود دارد مثل آدامس، چيپس، غذاهاي فرآوري شده و … که مصرف آن موجب بروز بيماري MS مي شود .

دومين عامل مهم بروز آن را مي توان جذب جيوه دانست . محققين و دانشمندان وجود جيوه را در آب و يا ديگر فرآورده ها تأييد مي کنند ، ما به واسطه خوردن آب يونيزه قليايي شروع مي کنيم به پيشگيري بلقوه از بروز اين بيماري و جلوگيريي مي کنيم از حمله هاي اسيدي خطرناک به بافت هاي مهم و حياتي بدن و کمک زيادي مي کنيم به دفع جيوه از بدن که يک سم خطرناک محسوب مي شود . و در صورتي که به اين بيماري مبتلا شده ايم براي جلوگيري از پيشرفت آن مي توانيم با خوردن آب يونيزه قليايي مانع از پيشرفت بيماري در ساير اندامهاي بدن شويم .

rosis)مي گذارد؟!

آب يونيزه قليايي چه تأثيري روي بيماري آنوکسي ( Anoxia) مي گذارد؟

Anoxia وضعيتي است که در اکثر موارد در افرادي که شيميايي شده اند و يا در طول زندگي در معرض استرس ها و تنش هاي زياد قرار گرفته اند مشاهده مي شود و يکي از دلاليل اصلي آن عدم جذب اکسيژن به صورت صحيح و ناقص بودن متابوليسم مي باشد که در اين موارد به دليل توليد زياد اسيد در بدن ما با خوردن آب يونيزه قليايي مي توانيم بصورت صحيح و مؤثر عمل جذب اکسيژن را در بدن احيا کرده و با دفع سموم و کامل شدن متابوليسم بدن تا حد بسيار زيادي از بروز اين وضعيت جلوگيري کرده و يا پيشرفت آن را به تعويق بياندازيم .

چرا در بعضي از موارد با خوردن آب يونيزه قليايي شخص حالت تهوع ، اسهال ، تعرق شديد ، طپش قلب و سردرد مي کند؟!

بدن شما هر عملي انجام مي دهد تا بتواند سموم را به سريع ترين روش ممکن از طريق راههاي موجود( شش ها، پوست و روده ها)دفع کند تا يکپارچگي مجموعه ي خود را حفظ کند يعني از طريق استفراغ ، اسهال ، تعريق شديد ، بالا بردن سوخت و ساز و متابوليسم بدن و … اين کار را انجام مي دهد, اين حالات يک واکنش سريع به سم زدايي و دفع سموم است وقتي که آب يونيزه قليايي استفاده مي شود اين علايم در بدن افرادي که داراي سموم بسيار زيادي هستند مشاهده مي شود و يک نشانه بسيار خوب است به اين علت که بدن در حال سم زدايي و پيش رفتن به سمت سلامت مي باشد ، در اين مرحله اگر متقاضي نسبت به خوردن آب ترسيد و واکنش منفي نشان داد توصيه مي شود آب را کم کم استفاده کند و فقط آب شماره يک قليايي بنوشد اکثراً اين اتفاقات در سنين بالاي 55 تا 60 سال رخ مي دهد که نشانه بسيار خوبي براي سم زدايي است .

الف: کودکاني که بين يک يا دو سال سن دارند به چه شکل بايد آب يونيزه قليايي بنوشند؟! ب: اگر کودک يبوست شديد داشته باشد به چه شکل بايد اين نوع آب را استفاده کند؟!

کودکان زير يک سال بايد آب H2O را استفاده کنند و نيازي به استفاده از آب يونيزه قليايي در آنها ديده نشده و بالاي يک سال مي توانند آب قليايي شماره يک را استفاده کنند، در صورت مبتلا بودن به يبوست هم مي توانند آب شماره يک را استفاده کنند .

در بعضي از موارد ديده شده کساني که مشکل سنگ ساز بودن کليه ها را دارند و يا در کليه هاي آنان سنگ وجود دارد بعد از خوردن مداوم آب , پهلو درد و يا کليه درد مي گيرند ؟! علت اين امر چيست ؟!

يکي از دلايل آن دفع سنگ از کليه بيمار است که اين آب عمل دفع را سرعت مي بخشد و کساني که اين مشکل را دارند بايد به خوردن آب ادامه دهند تا سنگ کاملاً از بافت کليه جدا شده و دفع گردد , تسريع عمل دفع سنگ کليه به دليل چهار ويژگي منحصر به فرد آب يونيزه قليايي آب اتفاق مي افتد . تمام اطلاعات فوق براساس تجربيات و موارد تحقيق شده پزشکان و محققين مي باشد که در رابطه با آب هاي يونيزه قليايي تحقيقات زيادي انجام داده اند .

جذب اکسيژن بالاي آب در بدن چگونه انجام مي شود ؟ آيا تاثيري بر روي بهبود متابوليسم بدن دارد ؟

الف : اثر آنتي اکسيدان بالا در آب يونيزه و قليايي موجب مي شود باقي مانده بافت کليه در افرادي که 10% تا 30 % از کليه آنها هنوز کارايي خود را حفظ کرده اما فيلتريشن کليه در بدن آنها خوب کارنمي کند و بر اثر فشار , کارکرد زياد و تجمع سموم در معرض خطر و از بين رفتن قرار داد حفظ شود , آنتي اکسيدان موجود در اين آب موجب مي شود سم زدايي در کليه ها بهتر انجام شده و فشار زيادي که کليه ها متحمل مي شوند کمتر و نيازي به کارکرد بيش از حد کليه ها نباشد و حتي موجب بازسازي کليه ها خواهد شد . ب : افرادي که هر دو کليه خود را از دست داده اند , داراي خون سنگيني هستند ( غلظت خون بالايي دارند ) که اين غلظت خون بالا فرد را در معرض خطر سکته هاي قلبي و مغزي قرار مي دهد اما آب يونيزه و قليايي موجب کاهش غلظت خون شده و از بروز سکته هاي قلبي و مغزي در بيمار جلوگيري مي کند .

آب يونيزه قليايي با ويژگي اکسيژن بالا چه تاثيري بر روي بدن انسان دارد ؟

اکسيژن داراي خاصيت بازکنندگي عروق بوده و به همين سبب گردش خون مويرگي را در اعضاي بدن انسان تقويت مي کند و موجب بهبود خون رساني و اکسيژن رساني در بدن و درنتيجه شادماني و سر زندگي افراد مي شود بر اين اساس , آب با ويژگي اکسيژن بيشتر براي افراد سالم که موقعيت هاي شغلي خسته کننده همراه با آشفتگي رواني ” استرس ” دارند توصيه مي شود .

آب با ويژگي اکسيژن بالا چه تاثيري بر روي بيماري سرطان دارد ؟

سلول هاي سرطاني در شرايط کمبود اکسيژن ( Hypoxia) رشد کرده و نسبت به پرتو درماني مقاوم مي شوند با روش اکسيژن درماني خوراکي به واسطه آب يونيزه قليايي , بر روي ميزان اکسيژن موجود در محيط بدن و PH تاثير گذاشته و اجازه رشد به سلول سرطان را نمي دهد و حتي باعث تأثير بهتر پرتو درماني هم مي شود .

آيا رابطه اي بين اکسيژن موجود در آب و پيري زودرس وجود دارد ؟

مواد بيولوژيک از جمله ويتامين E مي تواند سنتز آنزيم کلاژناز را به تأخير انداخته و از سرعت آسيب رساني به پوست کاسته و يا از آن جلوگيري کند , يکي از عوامل پيري زودرس در بدن انسان کمبود مزمن اکسيژن در بدن مي باشد . آب يونيزه قليايي که سرشار از اکسيژن مي باشد مي تواند موجب جوان سازي سلول ها گردد و روند پيري سلولي را به تاخير بياندازد .

تاثيرات آب يونيزه قليايي با ويژگي اکسيژن بالا بر روي مغز چيست ؟

– مغز انسان با وزن متوسط حدود 1300 گرم تقريباً 13 تا 10 درصد از مجموع خونرساني و حدود 20 درصد از اکسيژن جذب شده بدن را به خود اختصاص داده است . – کمبود اکسيژن در مغز با ناهنجاريهاي عروق مغز همراه خواهد بود – کمبود اکسيژن در مغز با آهکي شدن عروق مغز همراه خواهد بود و موجب تغيير در ترکيبات تشکيل دهنده خون و غلظت آن مي گردد . – کمبود اکسيژن در مغز باعث بسته شدن عروق و از اين طريق به وجود آمدن انفارکتوس مغزي را به همراه مي آورد , کم شدن توان انديشه , ضعف حافظه , پاره شدن رگ ها در مغز , ايجاد خونريزي و هماتوم . نهايتاً تومورهاي مغزي ازديگر عوارض کمبود اکسيژن مي باش

ايا بهتر است از اب قليايي دوري کنيم؟

آيا بهتر است از آب قليايي دوري کنيم ؟! استفاده ي بجا و مناسب در مورد هر محصول غذايي ضروري است . بديهي است خوردن آب قليايي در هنگام خوردن غذا توصيه نمي شود ، چرا که معده ، نياز به حفظ شرايط اسيدي در هنگام هضم غذا را دارد ولي اين بدان معنا نيست که در کل روز بدن ما اسيدي بماند . مناسبترين زمان براي خوردن آب قليايي حدود يک ساعت قبل و دو ساعت بعد از غذا و يا اوايل صبح ، عصر و اواخر شب مي باشد . آب قليايي به صورت چشمه هاي طبيعي در مناطقي مانند چشمه زمزم در عربستان ، نورد نانو (Nerdenau Water) در آلمان ، هيتاتنريوسويي ( Hita Tenryosui Water) در ژاپن و تلاکوت (Tlacote ) در مکزيک يافت مي شود . اولين بار دانشمندان ژاپني علاقمند به سلامت و طول عمر انسان ها در سال 1931 بصورت جدي بر روي اين تکنولوژي کار کردند و وزارت بهداشت ژاپن استفاده از آب قليايي را براي اسهال مزمن ، سوء هاضمه ، تخمير غيرطبيعي دستگاه گوارش و ترش کردن معده مجاز اعلام کرد . آب قليايي داراي خواص شگفت انگيزي نظير ميکروخوشه اي و شش ضلعي بودن است که نفوذ موثري در بافتها و سلول هاي بدن داشته و موجب آبرساني بيشتر و دفع بيشتر سموم مي گردد . از طرفي عامل آنتي اکسيدان به مقدار زيادي در آب آي واتر وجود داشته که بدليل داشتن الکترون اضافي مي تواند اثر مخرب راديکالهاي آزاد در بدن را خنثي نمايد . خوردن آب قليايي همراه غذا و دارو توصيه نمي شود و براي نگهداري آنها توصيه مي شود از ظروف شيشه اي استفاده گردد . از نمونه هاي تحقيقاتي و درماني قابل ذکر مي توان به موارد زير اشاره نمود : دکتر رابرت يانگ ( متخصص تغذيه سلولي ) که نشان دادند ديابت زماني بوجود مي آيد که پانکراس توانايي خود را در توليد و ترشح مقادير مناسب انسولين از دست مي دهد . آب قليايي مي تواند به پانکراس کمک کند تا انسولين بيشتري ترشح کند – پروفسور هيروناگ بيان نموده اند که در کم آبي مزمن ، مقادير بيشتري از کلسترول در سلولهاي کبد توليد مي شود.براي پيشگيري از رسوب کلسترول بيش از حد بوسيله ي سرخرگها و کبد ، بايد به طور منظم نيم ساعت تا 45 دقيقه پيش از خوردن غذا مقادير کافي آب يونيزه قليايي بنوشيد . -دکتر پگي پارکر ( پزشک طب زيستي ) در پژوهشهاي خود دريافتند که آب قليايي بدليل دارا بودن ORP( قدرت تخريب سلولي ) منفي ، موثرترين ابزار براي کاهش سرعت اکسيداسيون يا پيري زود سلولهاست . با آهسته کردن روند پيري و آبرساني بيشتر ، مواد سمي و زائد از بدن دفع گرديده و مواد مغذي جذب مي شود . تکنولوژي جديد در کشورهاي ژاپن ، کره جنوبي و تايوان منجر به ساخت دستگاهي شده که چند سطح آب قليايي و چند سطح آب اسيدي را توليد مي نمايد که هر يک داراي کاربرد ويژه اي در منزل و يا استفاده هاي درماني مي باشد . ” با توجه به اسيدى شدن pH بدن ، بدليل خوردن نوشابه هاى گازدار ، غذاهاى گوشتى ، لبنيات و فست فود در رژيم غذايى ما در ايران ، استفاده از آب آى قليايى با pH مناسب ، نه تنها ضرر ندارد بلکه حداقل فايده ى آن اينست که pH بدن ما را به حالت تعادل 7/? نزديک مى سازد. بدين ترتيب بدن هوشمند ما ، تعادل و سلامتى را خودبخود بوجود خواهد آورد. به نظر شما استفاده از اين تکنولوژى که موجب آبرسانى بيشترى در بدن ما شده ، سموم را بهتر و بيشتر از بدن ما دفع مي کند و pH بدن ما را به تعادل ميرساند، داراى زيانى بيش از نگاه داشتن بدنمان در حالت pH اسيدى است ؟! بيماريهايى مانند سرطان ، MS و اکثر بيماريهاى گوارشى ، ناشى از وجود pH اسيدى در بدن و تجمع سموم در معده و روده ى ما بوجود مي آيند. کشورهاى ژاپن و کره جنوبى بعنوان سلامت ترين کشورها در دنيا شناخته شده اند و يکى از دلايل آن ، رايج بودن آشاميدن اين آب در زمان و موقعيت مناسب مى باشد.”

دانستني هاي آب قليايي

________________________________________

دستگاه هاي يونيزه کننده ي آب همان دستگاه هايي هستند که طي فرآيندهايي، آب شير را به آب قليايي تبديل مي کنند که خصوصيات و ويژگي هاي خود را دارد.

________________________________________

اين آب خواص خود را دارد و شرکت هاي توليدکننده ي اين دستگاه ها با توجه به خواص آن تبليغات گسترده اي در خصوص آن ها انجام مي دهند. به زبان ساده وظيفه ي اين دستگاه ها حذف ناخالصي هاي آب شير و تبديل آن به آبي به نام آب قليايي است؛ اما اساساً ايا نيازي به مصرف چنين آبي وجود دارد؟ خواص و فوايد آن چيست؟ آيا اين آب مضراتي نيز دارد؟ آب قليايي براي چه افرادي مناسب و براي چه افرادي نامناسب است؟ شيوه ي مصرف اين نوع آب بايد چگونه باشد و غيره. بدون شک با شنيدن نام آب قليايي چنين سوالاتي به ذهن هر خواننده اي خواهد رسيد. در اين مقاله مصاحبه اي ترتيب داده ايم با آقاي ابوذر گودرزي، کارشناس تغذيه تا يک بررسي اجمالي و علمي در خصوص آب قليايي داشته باشيم. لطفاً با ما همراه باشيد. به عنوان اولين سوال بفرماييد آب قليايي چيست؟ آب قليايي در دنياي تغذيه به نام آب آلکالين معروف است. آب قليايي از يونيزاسيون آب با هدف جداسازي عناصر مفيد به دست مي آيد. در واقع يونيزاسيون پروسه اي است که در آن عناصر مغذي ضروري مانند کلسيم و منيزيم در آب حفظ و عناصر سمي و ناسالم که در قسمت اسيدي آب است طرد مي شوند. به اين ترتيب آب قليايي مي شود. دستگاه هاي يونيزه کننده دو کار انجام مي دهند: يکي فيلتراسيون آب که در واقع وظيفه ي از بين بردن آلودگي هاي آب را بر عهده دارد و ديگري يونيزاسيون آب است که در واقع توسط الکترودها به روش الکتروليز انجام مي شود. البته اين دستگاه ها انواع مختلفي دارند و روند تکميل و پيشرفت را مي گذرانند… هدف از نوشيدن آب قليايي چيست؟ هدف اصلي مصرف آب قليايي يا آلکالين درمان حالت اسيدوز بدن است. اسيدوز به معناي ميزان pH اسيدي افزايش يافته در خون و ديگر بافت هاست. اسيدوز خطر افزايش اختلالات مزمن را در بدن افزايش مي دهد و علائم گوناگوني مانند سردرد، تهوع، اسهال و غيره در بدن ايجاد مي کند. آب قليايي اثر مثبتي در کنترل اسيدوز متابوليکي در حيوانات از خود نشان داده است. در واقع بررسي هايي که روي حيوانات آزمايشگاهي انجام شده است نشان مي دهد اين آب تأثير مثبتي براي رفع حالت اسيدي بدن دارد. نکته ي مهم اين است که براي اثبات همين تأثير روي بدن انسان نياز به انجام پژوهش ها و بررسي هاي بيشتري است. در نتيجه لازم است که براي مصرف آب قليايي ملاحظاتي داشته باشيم. يونيزه کردن آب چه کمکي به سلامت آب مي کند؟ الکترودياليز آب به معني متراکم کردن عناصر مفيد و پس زدن سموم خطرناک است. الکترودياليز باعث مي شود که کلسيم، منيزيم، آهن، زينک، سديم، مس، پتاسيم و منگنز در آب متراکم بشود. اين امکان وجود دارد که نتوانيم از طريق رژيم غذايي نيازهاي روزانه مان به اين مواد مغذي را تامين کنيم. ولي در آب قليايي تمام اين عناصر وجود دارند. توجه داشته باشيد که نوشيدن اين نوع آب يکي از روش هاي تامين منگنز به عنوان يک آنتي اکسيدان است که به ميزان کمي براي بدن لازم است. امکان دارد که در طول روز از طريق مصرف مواد غذايي نتوانيم منگنز بدن را تامين کنيم اما با نوشيدن اين نوع آب به راحتي مي توان نياز بدن را تامين کرد. بهتر است بدانيد که منگنز براي مقابله با راديکال هاي آزاد عنصري ضروري محسوب مي شود. توجه داشته باشيد که اگر بخواهيد از منگنز موجود در آب قليايي بهره مند شويد بايد ظرف 24 ساعت از آب قليايي توليدشده استفاده کنيد چون اين عنصر خيلي زود از بين مي رود؛ بنابراين توصيه مي کنيم که اين آب خيلي سريع مصرف شده و از نگهداري آن در بطري ها و به طور طولاني مدت خودداري شود. مضرات احتمالي اين آب چه مي تواند باشد؟ قبل از هر چيز بهتر است بگوييم که بدن انسان قدرت بالايي در کنترل اختلالات اسيديته يا قليايي شدن دارد. گرچه آب آلکالين يا قليايي باعث افزايش pH به شکل ناگهاني نمي شود اما بدن انسان حتي ظرفيت مقابله با سوءمصرف آب قليايي را نيز دارد؛ يعني حتي اگر اين نوع آب بيش از حد نيز مصرف شود باز بدن قدرت ايجاد توازن pH خون را دارد. از درجات خيلي بالا فقط براي شستن ميوه ها و سبزي ها استفاده مي شود تا سموم از روي محصول پاک شوند. احتمال دارد مصرف غيراصولي آب قليايي اسيد معده را نيز ضعيف کند. بايد بدانيد که اين اسيد براي هضم غذا لازم است و همچنين از بدن در برابر عوامل ميکروبي محافظت مي کند افرادي که از اين آب استفاده مي کنند بايد روزانه چه ميزان از اين آب بنوشند؟ در ابتداي مصرف 3 تا 4 ليوان در روز کافي است و به تدريج مي شود مصرف آن را به 8 تا 12 ليوان رساند. pH اين آب به چه ميزاني بايد باشد؟ دستگاهي که اين آب را يونيزه مي کند درجه ي تنظيم pH دارد که به اين ترتيب مي شود آن را تنظيم کرد. آشاميدن مستقيم اين آب با استفاده از سطح يک قليايي ( با pH بين 5/7 تا 5/8 ) است و سطح دوم آب قليايي انتخاب شده از دستگاه براي پختن برنج ( با pH بين 5/8 تا 9 ) براي کاهش نشاسته ي موجود در آن، سطح سوم براي چاي و قهوه و براي خنثي نمودن اثر اسيدي ( با pH بين 5/8 تا 5/9 ) آن ها و سطح چهارم آب قليايي ( با pH بين 5/9 تا 11 ) براي شستشوي سموم روي ميوه وسبزيجات مي باشد. امکان دارد با مصرف اين آب عوارضي مانند سردرد، خستگي، گرفتگي عضلاني، تهوع يا علائمي مانند سرماخوردگي بروز کند. علاوه بر اين امکان دارد مصرف اين آب علائم ديگري مانند مدفوع تيره، شل يا آبکي ايجاد کند که البته اين علائم آخر مي تواند علائم مثبتي باشد چون مي تواند نشان دهنده دفع سموم از بدن باشد. به خاطر اينکه آب قليايي به دفع سموم و پاکسازي بدن کمک مي کند. بهترين زمان براي نوشيدن اين آب چيست؟ آيا مصرف آن به همراه غذا توصيه مي شود؟ توصيه مي کنيم که اين آب يک ساعت قبل و يک و نيم تا دو ساعت بعد از غذا مصرف نشود. دليل آن نيز به خاطر تأثير آن روي اسيد معده است. توصيه مي کنيم از اين نوع آب براي مصرف داروها نيز استفاده نشود. چون امکان دارد عناصر موجود در آن اختلالي در اثرات داروها داشته باشد. شيوه ي مصرف اين آب براي افراد مسن و کودکان چگونه بايد باشد؟ براي افراد مسن در هفته ي اول مصرف روزانه يک تا دو ليوان آب قليايي با Ph هشت و نيم توصيه مي شود. مصرف اين آب براي کودکان زير 3 سال توصيه نمي شود. براي اين رده ي سني فقط آب فيلترشده قابل استفاده است چون آلودگي هاي آب در اين صورت از بين رفته اما يونيزه شده ي آن براي کودکان مناسب نيست. کودکان بين چهار تا دوازده سال تنها مرحله ي يک يعني pH هشت و نيم را استفاده کنند يا pH نه اما وارد فاز بعدي مصرف نشوند. طعم اين آب با آب معمولي متفاوت است؟ آب شير زماني که داخل دستگاه قرار مي گيرد در ابتدا فيلتر مي شود تا طعم کلريد آن گرفته شود و سپس الکتروليز روي آن انجام مي شود که املاح آن را از 12 تا 16 مولکول به 5 تا 8 مولکول ريز تغيير مي دهد. همين امر باعث تلطيف مزه ي آب مي شود. در واقع طعم آب تا حدودي بهتر و مطلوب تر مي شود. آب قليايي براي پخت و پز بسيار مناسب است چون در عين مرطوب نگه داشتن غذا طعم غذا را نيز بيشتر و بهتر مي کند. توصيه مي کنيم که اين آب يک ساعت قبل و يک و نيم تا دو ساعت بعد از غذا مصرف نشود. دليل آن نيز به خاطر تأثير آن روي اسيد معده است. توصيه مي کنيم از اين نوع آب براي مصرف داروها نيز استفاده نشود آب قليايي يا يونيزه شده تا چه مدت قابل مصرف است؟ طراحي اين آب يونيزه براي مصرف بلافاصله است؛ يعني اينکه اگر اين آب بعد از يونيزه شدن بلافاصله مصرف نشود دوباره خواص آن به حالت اوليه بر مي گردد. به همين دليل امکان بطري شدن و نگهداري طولاني مدت وجود ندارد. بايد بدانيد که آب قليايي خاصيت آنتي اکسيداني دارد که در صورت نگهداري طولاني مدت آن يعني در 18 تا 24 ساعت آتي از بين خواهند رفت و pH آن بعد از يک تا دو هفته به سطح 7 مي رسد. براي نگهداري اين آب بهتر است از ظروف شيشه اي استفاده شده و از محيط تاريک و سرد مانند يخچال استفاده شود. آيا آب قليايي براي ورزشکاران مناسب است يا خير؟ در شرايط استرس هاي ورزشي يا ذهني در طول رقابت هاي ورزشي هيدراسيون بسيار مهم است. نتايج بررسي ها نشان داده است که دهيدراته شدن بدن (کم آبي بدن) مي تواند ضريب عملکرد بدن ورزشکاران را پايين بياورد. آب قليايي سريع تر جذب بدن مي شود در نتيجه مي تواند به ورزشکاران در جهت تامين مجدد آب بدنشان کمک بيشتري بکند. آب قليايي باعث افزايش اکسيژن خون نيز مي شود که براي فعاليت عضلاني مفيد است. در ورزش هايي که بدن به دليل عدم وجود اکسيژن کافي، اسيدلاکتيک بيشتري توليد مي کند آب قليايي با سرعت بيشتر اکسيژن خون را تامين مي کند. آيا امکان دارد با مصرف آب قليايي بدن بيش از اندازه قليايي شود؟ بعضي افراد با مصرف 4 ليتر آب قليايي نيز به مشکلي بر نمي خورند. اين مشکل امکان دارد در افرادي که اسيديته ي بالايي دارند بروز کند. در واقع تأثير آب قليايي در افراد مختلف متفاوت است. بهترين راه براي تنظيم pH بدن رژيم غذايي مناسب و در کنار آن استفاده از اين آب است؛ يعني ضرورتي ندارد که براي تنظيم اين وضعيت بدن صرفاً به مصرف آب قليايي رو آورده شود. رژيم غذايي حاوي ميوه ها و سبزيجات بهترين شيوه براي تنظيم pH بدن است. عدم توازن PH بدن چگونه تشخيص داده مي شود؟ اين کار معمولاً با آزمايش انجام مي شود اما با علائم ظاهري نيز مي شود به آن پي برد. علائمي مانند وجود لکه هاي قرمز، آکنه، سياهي دور چشم، پوست و ناخن شکننده، وزن بالاي فرد، ناراحتي معده، عدم هضم صحيح، پريشاني، بي قراري، حساسيت غذايي، واکنش هاي آلرژيک، عفونت، خستگي و حتي افسردگي مي تواند نشان دهنده ي عدم توازن pH بدن باشد.

چه نوع ابي بايد بنوشيم ؟اب قليايي يا اب شرب معمولي؟

شما مريض نيستيد تشنه آب يونيزه قليايي هستيد ph بدن در حالت نرمال بايد حدود 7/4 باشد که کاهش اين ميزان تا 7 باعث بيهوشي و حتي مرگ مي شود . 97% از غذاها و آشاميدني هايي که ما مي خوريم بازمانده هايي حاوي اکسيژن و نيتروژن و کربن دارد که بدن را به حالت اسيدي در مي آورد . دو راه حل طبيعي در بدن براي مبارزه با اين حالت وجود دارد : دفع اين مواد سمي که به از دست دادن کليه و کبد منجر و بدن کلسيم مغز استخوان را از دست مي دهد . ذخيره سازي آنها که باعث توليد سلولهاي چربي در بدن مي گردد . آيا مي دانيد اگر بدني قليايي داشته باشيد هرگز مريض نخواهيد شد . آيا مي دانيد در بدن اسيدي سلول هاي چربي پس از رسوب عناصر سمي در شريان ها باعث سکته و نارسايي هاي قلبي و مغزي خواهد شد . آيا مي دانيد خوردن آب قليايي مي تواند تا چه اندازه قند خون شما را کاهش دهد آيا مي دانيد آب قليايي چه تاثيري روي سلولهاي سرطاني مي گذارد آيا مي دانيد آنتي اکسيدان ها چه ويژگي هايي براي جواني و شادابي شما دارد آيا مي دانيد چگونه مي توان روند پير شدن را کاهش داد تنها راز طول عمر و سلامتي ژاپني ها بعد از 40 سال کشف شد . دستگاه هاي يونيزه قليايي که با بالاترين استانداردهاي کيفيت جهاني ساخته مي شوند . کم جا و با طرز کار آسان . تنوع و بادوام طراحي شده اند . همچنين به سرعت و به آساني به هر شير معمولي آشپزخانه وصل مي شوند . همين امروز دستگاه خودتان را سفارش بدهيد و برنامه معکوس کردن پيري بيولوژيک خود را با نوشيدن هر ليوان آب گوارا و سلامتي بخش Kangen آغاز کنيد درمان با آب بسياري پذيرش اين مفهوم را دشوار مي يابند . که آب مي تواند کمک کند تا دردهاي مزمن خود را درمان کنيم يا ما را سلامت نگه مي دارد . آيا آب فقط آب است . پس آماده باشيد اين را بياموزيد که آب مناسب مي تواند زندگي شما را متحول کند . چه نوع آبي بايد بنوشيم نوع آبي که مي نوشيد به همان اندازه ي نوع غذايي که مي خوريد اهيمت دارد .آبي بنوشيد که عاري از مواد زيان آور باشد . به عنوان مثال وجود کلر در آب موجب تخمير در جهاز هاضمه مي شود . زيرا موجودات زنده ميکروسکپي را از بين مي برد و تعادل قارچ هاي ميکروسکپي روده را که به تجزيه غذا ها مي پردازند بر هم مي زند و سرانجام کلر به عنوان ماده اي سرطان زا شناخته شده است که بايد قبل از استفاده از آب آن را جدا سازيم . آبي ننوشيد که براي مدتي طولاني جوشيده باشد . ( به دليل حفظ املاح معدني موجود در آب ) آبي بنوشيد که حاوي ميزان متعادلي از املاح معدني باشد . آب مقطر ننوشيد اگر چه تقطير باعث حذف مواد زيان بار آب مي شود ولي اين عمل املاح معدني محلول در آب را از آن مي گيرد که قبلا دانستيم به آنها نياز داريم . آبي بنوشيد که مقدار زيادي کلسيم و منيزيم به صورت محلول در آن موجود مي باشد . دستگاه هاي تصفيه آب خانگي (چند مرحله اي ) چندين سال پيش متخصصان آغاز به دفاع از نوشيدن آب خالص کردند که از آلودگي ها و املاح معدني عاري باشد . مردم از نوشيدن آب شهرها دست کشيدند چرا که مقدار زيادي کلر و مواد شيميايي ديگر مانند سود سوزآور (هيدروکسيد سديم ) داشت . براي بدست آوردن آب خالص دو شيوه به کار گرفته مي شود . استفاده از تقطير آب و استفاده از دستگاه هاي تصفيه آب خانگي ( چند مرحله اي )در هر صورت امروزه دريافته ايم که کاملا عکس اين موضوع درست است . دريافته ايم که در آب آشاميدني خود به املاح معدني نياز داريم . آب خالص واقعا خالص نيست . اگر به آب خالص فکر مي کنيد بايد به آبي فکر کنيد که از چشمه هاي کوهسار ها مي جوشد . آبي که مملو از املاح معدني موجود در خاک است آبي که عاري از مواد شيميايي و آلايند هاست آبي که انباشه از زندگي است . برخي در تلاش براي رسيدن به آب خالص دستگاه هاي تقطير کننده آب و تصفيه کن هاي آب خانگي را تبليغ مي کنند اگر چه اين دستگاهها کارشان را بخوبي انجام مي دهند اما همه مواد را از آب خارج مي سازند . متاسفانه چنين آب خالصي با تندرستي ميانه اي ندارد اين آب مرده است اگر براي مدت طولاني نوشيده شود مي تواند املاح معدني ارزشمند بدن را از قبيل پتاسيم . منيزيم . سديم و کلسيم را بنوشيد و با خود از بدن خارج سازد . البته انسان براي جايگزيني اين ها مي تواند املاح معدني را به صورت مکمل بخورد در هر صورت جايگزيني املاح معدني در بدن ما به همان صورتي که آنها را از دست داده ايم آسان نيست . وقتي اغلب آب هاي را که از سامانه هاي تصفيه آب تقطيري يا تصفيه کن هاي خانگي گذشته اند . مورد آزمايش قرار داده اند . معلوم شده است که ph اسيدي دارند . بنا به نظريه محيط آب مولکولي دکتر مو شيک جان در کتاب معماي آب بهترين آب آشاميدني آب يونيزه قليايي است . آب يونيزه چيست: آب يونيزه با يک فن آوري انقلابي در زمينه آب توليد مي شود که آب ph اسيدي . آلوده و آغشته به کلر شهرها را به آب قليايي تبديل مي کند و براي بدن شما شگفتي هاي بسياري به ارمغان مي آورد . آب يونيزه چهار خاصيت مهمي را که قبلا مورد بحث قرار داديم در بر دارد : قليايي است . آنتي اکسيدان است . داراي اکسيژن چند برابر است . سازه مولکولي ريز خوشه اي دارد . چرا بايد آب يونيزه بنوشم: کاهش فرسايش بدن (ضد پيري ) پا به پاي زدودن مواد سمي و کاهش راديکال هاي آزاد اندام هاي بدن ما شروع به فعاليت در سطحي نزديک به سطح بهينه خود مي کنند در نتيجه شاهد کاهش وزن خواهيم بود . وقتي راديکال هاي آزاد زيادي مشغول بمباران بافت هاي بدن ما نباشند نشاط و شادابي بيشتري احساس مي کنيم و بيماري هاي ما کاهش چشمگيري ميابند و ما جوانتر شدن را احساس مي کنيم . بدنمان اين توان را مي يابد که بهتر آب جذب کند اکسيژن به خون برساند و تجديد رطوبت کند در نتيجه پوست و مويي شاداب تر خواهيم داشت . از آنجايي که توان اکسيژن گيري خون بهبود مي يابد فعاليت شش ها نيز شروع به بهتر شدن مي کند که اين به نوبه خود به افزايش توان جسمي و ذهني مي انجامد . افزايش نسبي اکسيژن در خون به بدن امکان مي دهد که اسيد اضافي را دفع کند و خود را به حالت تعادل طبيعي برگرداند طوري که ديگر لازم نباشد املاح معدني حياتي را از بافت هاي ديگر خود قرض بگيرد . کاهش وزن : آب يونيزه راندمان سوخت و ساز را بهبود مي بخشد از آنجايي که بسيار از مردم تشنگي را با گرسنگي به اشتباه احساس مي کنند . آب يونيزه رفع تشنگي مي کند و مانع خرده خوري مي شود . اين آب به شستن و دفع مواد سمي کمک مي کند و نياز بدن را به ايجاد سلول هاي چربي برطرف مي سازد . اگر رژيم غذايي مناسب داشته و آب يونيزه بنوشيد شاهد کاهش وزن بيشتري خواهيد بود . پسماندهاي اسيدي به وسيله خون در سراسر بدن مي چرخند تا کليه ها آنها را به منظور دفع به خود بگيرند يا اينکه به ذخيره هاي چربي تبديل شوند به خاطر مقدار زياد غذاها و آشاميدني هاي اسيدي و آبي که مصرف مي کنيم اين اسيد به جاي اينکه از راه کليه ها و کبد دفع شود به صورت ذخيره هاي چربي نگهداري مي شود . اين ذخيره هاي چربي تا حد ممکن در محل دور از اعضاي حياتي بدن انبار مي شوند . وزن اضافي معمولا در سينه ها کفل ها ران ها و شکم است . اين چربي از يک نظر زندگي ما را نجات مي دهد چرا که اندام هاي حياتي بدن ما را از تاثيرات مضر پسماند هاي اسيدي حفظ مي کند . تحقيقات نشان داده اند که در بدن افراد چاق نسبت به بدن افراد تندرست و با وزن متناسب درصد کمتري از آب وجود دارد . با افزايش مصرف آب شش ضلعي ، فرصت مناسبي براي افزايش سوخت و ساز بدن افراد چاق فراهم مي شود و اين افراد تلاش براي کاهش ذخاير چربي انباشته شده در بدن خود را آسان تر خواهند يافت سوخت و ساز بيشتر معادل چربي کمتر است هرگاه ph بدن متعادل باشد . کاهش وزن و افزايش انرژي بسيار آسان تر تحقق مي يابند . دفع سموم را بالا مي برد هر فرآيندي در بدن شما مواد زائدي مي سازد که اگر از اين محيط خارج نشوند مي توانند حالت اسيدي شديدي به بافت ها و اندام ها بدهند از آنجايي که آب شش ضلعي ظرفيت انرژي بالايي دارد و مي تواند به آساني مواد را در خود حل کند به بالا بردن توان دفع سموم بدن و خلاص شدن از پسماندهاي اسيدي انباشته شده آن مدد مي رساند .بررسي هاي نشان داده اند که ظرف يک مدت کوتاه نود روزه بيماران گوناگوني که آب يونيزه مصرف مي کردند هضم بهتري را تجربه مي کنند کولونوسکپي ها نيز تصاوير کاملا متفاوتي از پيش و پس از مصرف آب يونيزه نشان مي دهند که تميز شدن درون روده در آن ها به وضوح مشخص است . تصاوير پيش از مصرف آب يونيزه نشان دهنده ديوار روده اي هستند که با انباشته اي از پسماندها بسته شده است در حالي که تصاوير پس از مصرف آن آب روده اي سالم و عاري از پسماندهاي اسيدي را نشان مي دهند . دستگاه گوارش قسمت بسيار مهمي از بدن ماست و با پاک نگه داشتن روده خود با مصرف آب يونيزه به فعاليت هاي عمومي بدن خود کمک مي کنيم . تندرستي و نشاط را افزايش مي دهد: با نوشيدن آب يونيزه محيط سلولي درون بدن انسان بهبود پيدا مي کند که خود منجر به تندرستي بيشتر و وضعيت عمومي بهتري مي شود . آب شش ضلعي به بدن کمک مي کند تا با راندمان بيشتري مواد غذايي را از خون جذب و مواد زائد را دفع کند که اين مورد به افزايش تندرستي مي انجامد و شما مي توانيد آن را احساس کنيد از آنجايي که بدن شما در جهت تلاش براي متعادل نگه داشتن PH خود انرژي تلف نمي کند احساس تعادل و نشاط خواهيد کرد . پيشگيري از بيماري : منطق حکم مي کند که تلاش کنيد بدن خود را پيش از بروز بيماري اصلاح کنيد بايد تا حد ممکن سعي کنيد از بيماري پيشگيري نماييد اما برخي بررسي ها نشان مي دهند که قسمت اندکي از بودجه سامانه بهداشت عمومي صرف پيشگيري از بيماري ها مي شود و باقي اين بودجه به مصرف درمان بيماري ها مي رسد آيا منطقي نيست که به جاي درمان بر پيشگيري تمرکز کنيم به علاوه عنگامي که بيماري بروز مي کند اين موضوع اهميت دارد که سيستم ايمني و ساير ساانه هاي حياتي بدن بتواند با سرعت و موثر واکنش نشان دهند نوشيدن آب يونيزه به حفظ تندرستي کمک مي کند و اندام هاي بدن شما را در آماده ترين حالت نگه مي دارد . به پيشگيري از بيماري هاي مانند سرطان و بيماري قند کمک مي کند بنا به پژوهش هاي به عمل آمده 90% سرطان هاي ناشي از مواد شيميايي موجود رد محيط پيراموني ما هستند که آنها را از راه تنفس خوردن يا آشاميدن وارد بدن خود مي کنيم بسياري از اين مواد شيمايي در آب آشاميدني ما وجود دارند به عنوان مثال همانگونه که پيش تر مطرح شد آب شهر ها مقدار زيادي کلر دارد که قدرت سرطان زايي آن شناخته شده است . يکي از راه هاي پيشگيري از سرطان بهبود بخشيدن به کيفيت آب آشاميدني خود با نوشيدن آب يونيزه قليايي است . بيماري قند و سرطان بيماري پيشرفته اي هستند که ثابت شده درمان آن ها اگر ناممکن نباشد بسيار دشوار است بررسي ها نشان داده اند که پروتون هاي موجود در هسته اتم هاي آب احاطه کننده سلول هاي بدخيم زمان چرخش ريلکسيشن شبکه اي بسيار طولاني تري نسبت به پروتون هاي آب احاطه کننده سلولهاي سالم دارند نشان داده شده است که آب پيراموني سلول هاي سرطاني و نيز ديابتي ساختار ملکولي نامنظمي دارد که باعث مي شود اين آب نسبت به آب پيراموني سلول هاي سالم با آزادي بيشتري جابجا شود . اين مشاده به ما مي گويد که آب پيراموني سلول ها نقش مهمي در هر دو بيماري ايفا مي کنند . آب سلول هاي بدن را در برابر تغييرات محيطي محافظت مي کند هنگامي که آب شش ظلعي پيراموني يک سلول نباشد امکان بيشتري وجود دارد که آن سلول تحت تاثير يا نفوذ شرايط و تغييرات خارجي قرار بگيرد اينگونه سلول هاي ضعيف تر آمادگي جهش يا اختلال در کارکرد بدن را دارند . بررسي ها نشان داده اند که ميزان قند خون با نوشيدن مرتب آب يونيزه شش ضلعي به سمت حد عادي خود حرکت مي کند بنابراين نوشيدن آب شش ضلعي به تنظيم قند خون و بهبود وضعيت بيماري قند کمک مي کند . يبوست را درمان مي کند : آب يونيزه به درمان يبوست نيز کمک مي کند در دانشکده پزشکي دانشگاه ملي کره اين موضوع مورد بررسي قرار گرفت . به هشت بيمار که از يبوست رنج مي بردند به طور مرتب آب يونيزه داده شد نتايج شگفت آور بودند . ظرف يک مدت کوتاه چهار هفته اي در شش نفر از بيماران تناوب حرکات روده اي افزايش يافت و ناراحتي در دفع نيز واقعا برطرف شد . فاصله ميان خوردن غذا و شروع حرکات روده اي يک ماه پس از نوشيدن مرتب آب قليايي بين دو تا چهار برابر کوتاه تر شد . هنگامي که يبوست طولاني شود عوارض و بيماري هاي بسياري امکان بروز مي يابند توانايي درمان کارآمد يبوست برابر با حفظ شرايط محيطي سالم در روده هاست . بدين معني که درمان يبوست با نوشيدن آب يوينزه قليايي به پيشگيري اين بيماري منجر مي شود . کارکرد سيستم ايمني بدن را بهبود مي بخشد : بررسي ها نشان مي دهند که آب شش ضلعي کارايي سيستم ايمني بدن را بالا مي برد. وظيفه سيستم ايمني مربوط به توانايي بدن شما براي مبارزه با بيماري و مقاومت در برابر عفونت ها است معمولا هنگامي که ويروسي وارد بدن مي شود در خون سم توليد مي کند . سيستم ايمني در تلاش براي نابودي ويروس پادتن هايي (آنتي بادي ) مي سازد که از راه خون به سوي ويروس فرستاده مي شوند اگر پادتن ها موفق شوند از ويروس نجات مي يابيم . در هر صورت اگر سيستم ايمني بدن با کارايي عمل نکند و به سرعت يا نيروي کافي واکنش نشان ندهد بيمار مي شويم . کمک به جذب بيشتر آب : آ يونيزه از واحدهاي مو لکولي کوچک تشکيل شده است و در آرايش منظم سلولي بدن انسان به آساني حرکت مي کند اين بدان معناست که آب يونيزه بسيار آسان تر جذب شده و بدن شما را با حداکثر راندمان ممکن مرطوب مي کند

اب قليايي چگونه سندروم متابوليک را درمان ميکند؟

درمان طبيعي سندرم متابوليک سندرم متابوليک به pH پايين ادرار وابسته است. شکل زير رابطه ميان تغيير pH و تعداد مبتلايان به سندرم متابوليک را نشان مي دهد. همانطور که مشاهده مي شود با کاهش pH ادرار، تعداد علائم سندرم متابوليک افزايش مي يابد. سندرم متابوليک در زندگي مدرن امروزي بسيار شايع است و به عنوان عاملي در بروز افزايش فشار خون، چاقي و سنگ کليه است. اخيراً پژوهشي فراگير بر روي عوامل مؤثر در سندرم متابوليک و راههاي مقابله با آن انجام شده است. نمودار بالا نشان مي دهد که هر قدر pH ادرار کاهش يابد، تعداد نشانه هاي سندرم متابوليک افزايش مي يابد. در افرادي با pH ادرار خيلي پايين، احتمال بروز چاقي، سنگ کليه و ساير بيماريها بيشتر است علت بروز سنگ کليه در افرادي با pH ادرار کم آن است که عموماً مقدار کلسيم در ادرار بيشتر از ميزان طبيعي است بنابراين احتمال تشکيل و توسعه سنگ هاي کليه افزايش مي يابد ساير پژوهش ها نشان داده اند که pH پايين ادرار با شاخص توده بدني (Body Mass Index-BMI) بالا مرتبط است که BMI مقياس پزشکي استاندارد براي تعيين چاقي افراد است. دليل اصلي ارتباط pH کم و اسيدي با چاقي به طور کامل يافت نشده است. و هنوز بررسي ها بر روي اين موضوع در حال انجام است. آب يونيزه قليايي pH ادرار را افزايش داده [2] که ممکن است سبب بهبود سندرم متابوليک شود. pH اسيدي ادرار از نشانه هاي سندرم متابوليک است. پزشکان متخصص pH پايين ادرار را با اسيدوز متابوليک مرتبط مي دانند. اسيدوز متابوليک شرايطي است که در آن جهت جبران و دفع مازاد اسيد موجود، بدن مجبور به دفع مواد ضروري و حياتي بدن مي شود. يکي از روشهايي که بدن توسط آن از اسيدوز متابوليک رهايي مي يابد، دفع مازاد اسيد از طريق کليه هاست به همين دليل يکي از نشانه هاي اسيدوز متابوليک، pH پايين ادرار است. در اسيدوز متابوليک نيز مشابه سندرم متابوليک، عواملي که تهديد کننده سلامت انسان هستند، بسيارند که از ميان آن ها مي توان به فشار خون بالا و قند خون بالا اشاره کرد. هنوز تحقيقات بر روي روشهاي رفع عامل مشترک در هر دو بيماري که pH کم ادرار است، ادامه دارد. پژوهش ها بيانگر آن است که آب قليايي، pH ادرار را افزايش مي دهد و برخي از محققان بر اين باورند که آب قليايي مي تواند اثرات و علائم اسيدوز متابوليک را کاهش دهد. در پژوهشي که در سال 2010 انجام شد، pH ادرار گروهي از افراد که آب قليايي نوشيدند با گروه کنترل که آب خنثي نوشيدند مقايسه شد. نتايج نشان داد که در گروهي که آب قليايي نوشيدند، pH خون و ادرار نسبت به گروهي که آب خنثي نوشيدند بالاتر بود. و pH ادرار از 52/7 به 69/7 و به ميزان 17/0 افزايش يافت. از آنجائيکه مقياس pH لگاريتمي است، تغيير pH 17/0 بيانگر آن است که نوشيدن آب قليايي توسط افراد تحت آزمايش، pH ادرار آن ها را به مقدار 7/1 برابر قليايي نمود مزاياي استفاده از آب يونيزه قليايي به منظور افزايش pH بر اساس نمودار بالا،در فردي با ادرار با 1/6=pH علائم سندرم متابوليک وجود ندارد. بنابراين با افزايش pH ادرار ممکن است بتوان علائم سندرم متابوليک را کاهش داده و از آن جلوگيري نمود، تحقيقات نشان مي دهند که pH پايين ادرار با ريسک بالاتر تشکيل سنگ هاي کليه همراه است. بنابراين افزايش pH ادرار ممکن است از تشکيل سنگ هاي کليه جلوگيري نمايد. سنگ هاي کليه رسوبات کلسيم در کليه هستند که به دليل وجود کلسم بيش از حد مجاز در ادرار تشکيل مي شوند افزايش pH ادرار، توانايي کليه ها براي حذف مواد سمي از جريان خون را افزايش مي دهد. به همين دليل است که پزشکان براي افراد مسموم شده قطره بي کربنات تجويز مي کنند تا به طور موقت pH ادرار را افزايش دهد. اين دليل اصلي استفاده از آب يونيزه قليايي جهت سم زدايي بدن است. در افرادي با pH ادرار بالاتر، به احتمال قوي هيدراته شدن نيز بهتر صورت مي گيرد. مطالعات انجام شده بر روي اثر مثبت مصرف آب يونيزه قليايي بر افزايش pH ادرار نشان دادند که آشاميدن آب يونيزه قليايي منجر به افزايش جذب آب توسط بدن نسبت به افرادي شد که آب خنثي و يا آب اسيدي نوشيدند. چگونه مي توان متوجه شد که آب يونيزه قليايي موثر است ؟ بهترين روش براي اطمينان از کارايي آب يونيزه قليايي، اندازه گيري pH ادرار قبل از مصرف آب يونيزه قليايي و پس از آن و در نهايت مقايسه نتايج است. بهترين حالت براي اندازه گيري pH ادرار، آزمايش اولين ادرار صبحگاهي است. به خاطر داشته باشيد که pH ادرار هر روز تغيير مي کند. بهترين روش براي دنبال کردن فرآيند تغيير pH ادرار، مقايسه متوسط pH ادرار در هر هفته با هفته هاي بعد است. با مقايسه pH متوسط ادرار در هر هفته با pH اوليه ادرار شما متوجه خواهيد شد که آب قليايي pH ادرار شما را افزايش مي دهد بنابراين مي توان نتيجه گرفت که آب يونيزه قليايي درماني طبيعي براي سندرم متابوليک است.

ايا اب قليايي براي زنان باردار مفيد است يا خير؟

آب قليايي براي خانم هاي باردار مناسب است زيرا:
-در دوران بارداري اغلب خانم ها دايما احساس خستگي و خواب آلودگي دارند، استفاده از اين آب براي رفع خواب آلودگي مناسب است و سامانه ايمني بدن آنها را قوي کرده و باعث بهتر شدن گردش خون در بدن آنها مي شود که در نتيجه باعث بيمار نشدن و تندرستي آنها خواهد بود.
-آب قليايي يونيزه توسط دستگاه هاي تصفيه يونيزه قليايي با آنتي اکيسدان بالايي که دارد به راحتي مي تواند از روند پيري زودرس اندام هاي دروني در دوره بارداري محافظت کند.
-آب يونيزه قليايي فاقد هر گونه بوي ناخوشايندي است، اين ويژگي در دوره سه ماهه اول بارداري که خانم ها به هر بويي احساس ناخوشايندي دارند بسيار کمک مي کند.

اب قليايي چگونه بر يبوست تاثير ميگذاره؟

تاثيره اب يونيزه قليايي بر درمان يبوست
پاتوفيزيولوژي : يکي از معمول ترين مشکلات روده اي است و بسته به تعريف آن در 5% تا بيشتر از 25% جمعيت رخ مي دهد.
تعريف يبوست تا حدود زيادي در هر فرد اختصاصي است اما معمولاً شامل مدفوع سفت، زور دادن براي دفع مدفوع، و حرکات اندک روده بزرگ است. حداقل در بيماران مسن، دفع ناقص و اشکال در عبور مدفوع ممکن است بيش از عدم تکرار حرکات روده مشکل ساز باشد.
وزن مدفوع در بزرگسالان به طور طبيعي در حدود gr200-100 در روز است و تکرار طبيعي دفع ممکن است از يک بار در سه روز تا سه بار در روز متغير باشد. زمان طبيعي ترانزيت از خلال دستگاه گوارش از 48-18 ساعت متغير است. افرادي که رژيم غذايي حاوي مقادير توصيه شده ي فيبر غذايي به شکل ميوه ها، سبزي ها، نان هاي با غلات کامل مصرف مي کنند، مدفوع بيشتر و نرمتري دارند که نسبتاً براحتي دفع مي گردد. از معمول ترين علل يبوست در افرادي که از نظر ساير جوانب سالم هستند عدم پاسخگوئي مکرر به احساس اجابت مزاج، فقدان فيبر و رژيم غذايي، مصرف ناکافي مايعات، عدم تحرک و استفاده مزمن از مسهل ها مي باشد. فشار عصبي يا اضطراب مي تواند يبوست را تشديد کند.
عوارض جانبي دارو و درماني، پارکينسون، فقدان ورزش، غفلت از اجابت مزاج، بيماري عروق روده بزرگ، بارداري، رژيم کم فيبر
علل گوارش : سرطان، بيماري GT فوقاني و تحتاني، سندرم دودي تحريک پذير(IBS)، هموروئيد، اعتياد به مسهل ها
بيماري عمومي عصبي – عضلاني که منجر به کاهش عملکرد عضلات مي گردد.
اختلالات متابوليک و اندوکرين مانند ديابت، هيپوتيروئيديسم، اورمي، هيپرکلسي

درمان دارويي يبوست کودکان:
يک سوم کودکان 12-6 ساله هر سال از يبوست شکايت دارند. يبوست در کودکان همراه با استفراغ، شکم درد و بي اشتهايي است.
کودکان بطور طبيعي دفعات بيشتري مدفوع دفع مي کنند که از 3-2 بار در روز در چند ماه نخست زندگي گرفته تا حدود يک و نيم بار در روز در 3 سالگي متغير است. حدود 5/3% کل ويزيت هاي سرپائي کودکان مربوط به يبوست مزمن است. پس از اطمينان از فقدان بيماري ارگانيک، درمان آن شامل استفاده از داروهاي مسهل و اطمينان از دريافتي کافي مقادير فيبر غذايي و مايعات است. ارزيابي دقيق جسماني و تاريخچه بيماري و سپس آموزش والدين و کودک، مداخله رفتاري استفاده مناسب از مسهل ها اغلب منجر به بهبود قابل ملاحظه مي گردد.

درمان تغذيه اي يبوست
درمان اصلي تغذيه اي براي يبوست مصرف کافي مايعات روزانه و فيبر غذايي محلول و نامحلول است. فيبر مايعات مدفوع کولوني، توده ي ميکروبي، وزن و تکرر مدفوع و سرعت ترانزيت کولوني را افزايش مي دهد. فيبر همچنين مدفوع را نرم و دفع آن را آسان تر مي نمايد. اکثر کودکان و بزرگسالان به طور مزمن تنها نصف مقدار فيبر توصيه شده را مصرف مي کنند مقدار فيبر توصيه شده ي غذايي در حدود 14gr/1000kal است رژيم غذايي زنان بزرگسال بايستي حاوي 25 gr/day مرد بزرگسال 38 gr/day فيبر غذائي باشد. فيبر توصيه شده به کودکان 19-25 gr/day است. فيبر را مي توان بشکل غلات کامل، ميوه ها، سبزي ها، حبوبات، دانه ها و آجيل تأمين کرد. اين مواد غذائي همچنين از مواد مغذي، فيبر کميکال هاي مفيد و نشاسته هاي مقاوم غني هستند و مي توان از آنها به عنوان پري بيوتيک ها، براي حفظ ميکروفلور مطلوب کولوني استفاده کرد. سبوس و مکمل هاي پودر شده ي فيبر ممکن است براي افرادي که نمي توانند يا نمي خواهند مواد غذايي فيبروزه ي کافي بخورند مفيد باشد. زماني که تغييرات غذايي و الگوهاي مناسبي يبوست را مرتفع نکردند، بايستي ارزيابي بيشتري صورت گيرد.
رژيم غذايي پر فيبر :
فيبر غذائي اساساً به مواد غذايي گياهي قابل مصرفي اطلاق مي گردد که توسط آنزيم هاي هاضمه ي قسمت هاي بالاتر دستگاه گوارش انسان هضم نمي گردد.
راهنمايي هاي براي رژيم غذايي پر فيبر :
1-مصرف غلات کامل، نان و ساير فرآورده هاي تهيه شده از غلات کامل
2-مصرف سبزي ها، حبوبات، ميوه ها، آجيل و دانه هاي خوراکي
3-مصرف غلات و حبوبات غني از فيبر
4-مصرف آب يونيزه قليايي حداقل 3-2 ليتر در روز
مراعات اين توصيه ها مي تواند وزن، آب مدفوع و گاز را افزايش دهد. مقداري از فيبر که سبب علائم باليني مي گردد در افراد مختلف بسته به سن و وجود بيماري سيستم گوارشي سوء تغذيه يا رزکسيون سيستم گوارشي است. اين توصيه ها را بايد بصورت تدريجي و طي 2-1 هفته اجرائي کرد.
ايده آل اين است که فيبر غذايي به شکل مواد غذايي همچنين ميوه ها، سبزي ها، نان ها غلات کامل، حبوبات و دانه هاي روغني خورده شود. اين مواد غذائي نه تنها غني از فيبر هستند بلکه منابع عالي ويتامين ها، مواد معدني، عناصر کمياب، آنتي اکسيدان ها و فيتوکميال هاي متعدد محافظ هستند. پودرهاي فيبروزه يا کنسانتره هاي سبوس ممکن است براي دستيابي به سطح مطلوب فيبر در برخي افراد ضروري باشد. پختن، فيبر را تخريب نمي کند، اگر چه باعث تغيير ساختمان آن مي گردد. مصرف حداقل 8 ليوان آب يونيزه قليايي (2 ليتر) براي تسهيل اثر بخشي رژيم پر فيبر توصيه مي گردد. ممکن است در صورت مصرف زياد مواد گياهي يا سبوس بدون مصرف کافي آب يونيزه قليايي جهت پخش نمودن فيبر، انسداد معدي و افسردگي بروز کند. همچنين احتياطات مناسبي بايستي در مورد مصرف فيبر زيادي در افرادي که جراحت هاي گوارشي يا سندرم هاي عدم تحرک روده اي دارند، اتخاذ گردد. در چنين شرايطي، فيبر غذائي بايستي بتدريج افزوده شود و دستيابي به فيبر مصرفي 25-38 gr/day حدود يک ماه طول مي کشد.

تاثير آب بر يبوست
مصرف 8 تا 12 ليوان آب يونيزه قليايي باعث مي شود که حرکات محتويات دفعي بدن در روده بزرگ افزايش يافته و نيز با افزايش حرکات دودي در طول روده بزرگ باعث جلو راندن محتويات آن مي گردد در نتيجه فرصت ايجاد يبوست به وجود نمي آيد و عمل دفع براحتي انجام مي گيرد. به خصوص به واسطه داشتن ويژگي آنتي اکسيدان مانع از حملات ويروس، باکتري و قارچ به جداره روده بزرگ مي گردد در نتيجه زخم هاي روده را از بين برده و يا مانع از تشکيل آنها مي شود و از جهتي ديگر اگر سلول هاي روده بزرگ کافي داشته باشند و يا آب رساني شوند ديگر هنگام دفع، آب مواد دفعي را جذب نکرده و دفع بسيار راحتر از قبل انجام مي شود البته لازم بذکر است قدرت قليايي بودن آب موجب دفع بهتر رسوبات از جدار روده شده و باعث جذب بهتر ويتامين ها مي گردد. شروع تدريجي رژيم غذايي، پر فيبر مي تواند به کاهش اثرات جانبي و نامطلوب از جمله افزايش نفخ و گاز، صداهاي روده اي، گرفتگي ها يا اسهال کمک کند. افزايش تدريجي فيبر مصرفي به دفع اين عوارض کمک مي کند اگر مکمل هاي فيبر استفاده مي شوند دوز مصرفي بايد با وعده هاي غذايي، ترجيحاً با 3 يا چند روز مخلوط و با افزايش دريافتي مايعات همراه گردد، ناراحتي هاي گوارشي ناشي از افزايش مقدماتي مصرف فيبر معمولاً 5-4 روز کاهش مي يابد اما افزايش اندکي در عبور گاز در رژيم پر فيبر طبيعي است. رژيم غذايي پر فيبر بيشتر زماني که بطور مدام به مدت چندين ماه مصرف مي گردد مؤثر است. فيبر نوعي کربو هيدرات گياهي است که در ميوه ها، سبزيجات، غلات و حبوبات يافت مي شود. فيبرها گروهي از کربوهيدرات هاي گياهي هستند که دستگاه گوارش انسان قادر به جذب آنها نمي باشد. فيبرها به دو دسته تقسيم مي گردند : فيبر محلول و فيبر نامحلول يبرهاي نامحلول از دستگاه گوارش انسان عبور مي کند و طي عبور در دو دستگاه گوارش آب را به خود جذب مي کنند و موجب افزايش حجم و نرم شدن مدفوع مي گردند. اين مواد نه تنها از يبوست پيگيري مي کنند بلکه سرعت عبور غذا از دستگاه هاضمه را مي افزايند. از منابع فيبرهاي نامحلول مي توان به نان هاي حاوي غله کامل کلم، چغندر، هويج، کلم بروکلي، شلغم، گل کلم و پوست سيب اشاره نمود. فيبر محلول از قابليت حل شدن در آب برخوردار است و با حل شدن در آب افزايش حجم مي يابد (شبيه ژل) و به موازات اينکه فيبر محلول از دستگاه گوارش عبور مي نمايد که به کلسترول مي چسبد و به حذف آن از غذا کمک مي نمايد. از منابع خوب فيبرهاي محلول عبارتند از : جو (که داراي بيشترين نسبت فيبر محلول نسبت به ديگر غلات است)، سبوس جو، حبوبات، نخود فرنگي، برنج سبوس دار، مرکبات، توت فرنگي و سيب. فيبر به تنظيم اجابت مزاج کمک مي نمايد و جذب کلسترول و چربي را کاهش مي دهد. جالب است که بدانيد کارسينوژن ها (عوامل سرطان زا) به فيبرها متصل مي گردد و با سرعت بيشتري از کولون عبور مي کنند و لذا خطر ابتلا به سرطان کولون را کاهش مي دهد.

ويژگي اب قليايي يونيزه کدامند؟

ويژگي هاي آب يونيزه قليايي براي بدن ويژگي هاي آب يونيزه قليايي در اين مطلب قصد داريم ويژگي هاي اب يونيزه فليايي را براي شما بيان کنيم.. پس از خواندن اين مطلب تاثير آب يونيزه قليايي در درمان ديابت، درمان سرطان، درمان بيماري هاي کليوي و گوارشي، درمان يبوست و ساير بيماري ها را بيشتر درک خواهيد کرد. آب يونيزه قليايي عنصر خوبي براي حفظ شادابي پوست به شمار مي رود و براي سلامت قلب مفيد است، انرژي را افزايش داده و باعث کاهش وزن مي شود و ….. . آب ترکيب اصلي نسوج بدن است و به طور متوسط حدود ??-?? درصد وزن بدن يک شخص بالغ را آب تشکيل مي دهد که اين مقدار براي کودکان بيشتر است . ?- آب يونيزه قليايي و سلامت پوست : قبل از هر چيز بايد بدانيد آب عنصر خوبي براي سلامت پوست است و با از بين بردن سموم بدن باعث شفافيت طبيعي پوست شما خواهد شد.خـطوط ريز و شـيارهاي پـوسـت به هنگام کمبود آب، بيشتر و عمـيق تـر مي شوند.نوشيدن آب باعث چاق تر شدن سلولهاي پوستي ، کاهش چين و چروک و جوان کردن پوست مي شود. همچنين آب بـاعث بـهبود بخشيدن به جريان خـون در پـوسـت مي شود و پوست را از وجود ناخالصي ها پاک مي کند و امکان تغذيه بهتر پوست رافراهم مي کند. ?- آب يونيزه قليايي و سلامت قلب : با نـوشـيدن مـقدار آب توصـيه شـده در روز ، مي توان از بروز حملات قلبي پيشگيري و يااحتمال ابتلا به آن را کاهش داد. طي تحقيق منتشره در نشريه آمريکايي “اپيدميولوژي” احتمال مرگ ناشي از حملات قلبي در کساني که روزانه بيش از ? تا ? ليوان در روز آب سالم و پاکيزه مي نوشند نسبت به کساني که کمتر از ? ليوان در روز آب مي نوشند، ?? درصد کاهش مي يابد. سلامت قلب ?- آب يونيزه قليايي و افزايش انرژي بدن : ميزان انرژي در کساني که که روزانه به مقدار کافي يونيزه قليايي مي نوشند نسبت به افرادي که بدنشان با کمبود آب روبه روست از سطح بالاتري برخوردار است .کم آبي در بدن مي تواند منجر به سستي و خواب آلودگي و در نهايت ضعف عضلات و سردرد شده و همچنين سوخت وساز بدن را کاهش دهد. درد قسمت پاييني کمر و آرتريت ستـون فـقرات نـشانه ي کـمـبود آب در سـتون مهره ها و ديسک ها است. اگر احساس خستگي مي کنيد علت اين خستگي ممکن است کمبود آب بدن باشد.آب باعث انتقال اکسيژن و ساير موادغذايي به سلول هاي بدن مي شود و کمبودآب بدن باعث اختلال در رسيدن اين مواد به سلول ها مي شود . اگر بدن شما به اندازه کافي پرآب باشد ،قلب شما نيز مجبور نيست براي رساندن خون به نقاط مختلف بدن با شدت بيشتري کار کند. ?-آب يونيزه قليايي و حفظ تناسب اندام :اگر به دنبال کاهش وزن هستيد بدانيد که آب باعث افزايش سوخت و ساز بدن ميشود احساس سير بودن به شما دست مي دهد . بنابراين سعي کنيد به جاي نوشيدن نوشيدنيهاي پر کالري آب بنوشيد. همچنين چنانچه شما يک ليوان يخ بنوشيد بـدن شـما بايـستي اين آب را گرم کـند. در نتيجه مقداري از اين گرماي موردنياز را از سوزاندن چربي ها به دست مي آورد .آب مي تواند با تحريک بدن با اين تفکر که پر است از افزايش وزن پيشگيري کند و به اين ترتيب شما را از افراط در خوردن غذاها باز دارد. ?-آب يونيزه قليايي و سلول هاي بدن :آب حلالي است که در آن بسياري از موادي که براي اعمال سلولي لازم است حل مي شود. آب موادي را که در خود حل کرده است در بدن انتقال داده و از طريق خون و مايع بين سلولي در اختيار سلولها قرار مي دهد. واکنش هاي بيولوژيکي داخلي بدن در حضور آب انجام مي شوند . آب براي اعمال داخلي مهمي مانند: هضم ، جذب و دفع مواد زائد و بسياري اعمال ديگر ضروري است و موجب تنظيم حرارت در بدن مي شود . ?- آب يونيزه قليايي و بهبود کارکرد دستگاه گوارش : آب باعث سهولت حرکت مواد دفعي در روده مي شود و از بروز يبوست پيشگيري مي کند. در واقع آب نيز همانند فيبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارشي مي شود جذب بعضي از مواد معدني از دستگاه گوارش باعث سهولت حرکت مواد دفعي در روده مي شود و از بروز يبوست پيشگيري مي کند. در واقع آب نيز همانند فيبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارشي مي شود جذب بعضي از مواد معدني از دستگاه گوارش با کمک مولکول هاي آب انجام پذير است. ?- آب يونيزه قليايي و دفع سموم از بدن: نقش ديگر آب سالم و پاکيزه اين است که مواد زائد و سمومي مثل اوره را که در اثر متابوليسم مواد پروتئيني در بدن توليد مي شود ، دفع مي کند . به ياد داشته باشيد طي هر برنامه سم زدايي از بدن بايد از آب سالم و پاکيزه استفاده کنيد. اين ماده حياتي سموم را رقـيـق کرده از بـدن دفـع مي کندو با کاهش نوشيدن آب ،خطر ابتلا به سنگ هاي مجراي ادراري افزايش مي يابد. 8- آب يونيزه قليايي و سوزش معده :يکي از فوايد آب يونيزه قليايي جلوگيري و درمان سوزش معده است. اين عارضه ممکن است به احتمال، نشانه ي کمبود آب در بخش فوقاني دستگاه گوارش بوده و نشانه ي مهم تشنگي بدن است استفاده از داروهاي مسکن مشکل را برطرف نمي کند و بدن همچنان از کمبود ذخيره آب رنج مي برد با نوشيدن آب يونيزه قليايي اسيد معده معالجه مي شود. از اين رو براي سيستم هاضمه مفيد است. 9- آب يونيزه قليايي وآرتريت : اثر ديگر اين مايع حياتي پيشگيري و بهبود آرتريت است. درد مفصلي روماتوئيدي يا همان آرتريت ممکن است نشانه کمبود آب در مفاصل باشد. اين بيماري در هر دو گروه جوانان و سالمندان مشاهده مي شود . استفاده از داروهاي مسکن مشکل را برطرف نمي کند بلکه اثرات جانبي را هم در پي دارد. دريافت آب يونيزه قليايي و کاهش مصرف نمک در درمان آرتريت موثر است. ??- آب يونيزه قليايي و کمردرد: تاثير آب در جلوگيري و درمان کمر درد نيز مطرح شده است . درد قسمت پائيني کمر و آرتريت ستون فقرات نشانه ي کمبود آب در ستون مهره ها و ديسک ها است . دريافت آب بيشتر به رفع اين مشکلات کمک مي کند. ??- آب يونيزه قليايي و کاهش استرس : ?? درصد بافت مغز را آب تشکيل مي دهد. به هنگام تشنگي ، بدن و مغز،براي انجام فعاليت هاي خود با فشار و استرس مواجه مي شوند.براي کاهش سطح استرس ،هميشه به هنگام کارليوان آب برروي ميز خود داشته باشيد و يا به هنگام ورزش ،يک بطري آب به همراه داشته باشيد تا با استرس کمتري به فعاليت بپردازيد. ??- آب يونيزه قليايي و جلوگيري از گرفتگي عضلات : نوشيدن آب باعث مي شود که عضلات کمتر دچـار گرفـتـگي شوند و اکسـيـژن رسـاني کافي و پاک سـازي سـموم از آن ها راحت تر انجام شود. همچنين آب به عنوان يک روان کننده در مفصل ها عمل مي کند .هنگامي که بدن شما آب کافي داشته باشد مي توانيد با قدرت بيشتر و يا مدت زمان بيشتري کارهاي بدني را انجام دهيد. ??- آب يونيزه قليايي و کاهش خطر ابتلا به سنگ هاي کليه و مثانه: با کاهش نوشيدن آب خطر ابتلا به سنگ هاي مجراي ادراري افزايش مي يابد. آب باعث رقيق کردن نمک ها و مواد معدني موجود در ادرار مي شود و مانع از تشکيل کريستال هاي سنگ هاي مجاري ادراري مي شود. سنگ هاي کليه و مثانه در ادرار رقيق نمي توانند شکل بگيرند. بنابراين خطر ابتلا به اين عارضه دردناک کاهش مي يابد. ??- آب يونيزه قليايي و جلوگيري از بيماري هاي مزمن: و بالاخره گفته مي شود، آب يونيزه قليايي در جلوگيري از آنژين قلبي ،ميگرن ،کوليت ،آسم ،فشار خون بالا ،ديابت در مراحل اوليه ،کلسترول بالا ،افسردگي ،سندروم خستگي مزمن ،لوپوس ،ام اس و ديستروفي عضلاني نقش دارد. خواص فيزيکي اب يونيزه شده آب يونيزه قليايي داراي يونهاي معدني کافي است. آب يونيزه قليايي داراي خوشه هاي کوچک مي باشد تا سلولهاي بدن بتوانند آن را به راحتي جذب کنند. آب يونيزه قليايي آبي است که به انواع آلاينده ها آلوده نشده باشد. اين آلاينده ها سلولهاي بدن ما را با خطر مواجه مي کنند. آب يونيزه قليايي داراي ساختار شش وجهي است. تغييرشکل ساختار آب ممکن است باعث بروز بيماري شود. در سلولهاي بيمار ملکولهاي آب به صورت پنج ضلعي يا زنجيره مانند هستند. واقعيت هاي جالب در مورد آب يونيزه قليايي • دليل اول براي کسالت و کاهش انرژي بدن، کمبود آب است. • خيلي از افراد ميزان آب مورد نياز روزانه(? تا ?? ليوان) را نمي نوشند. نوشيدن آب • آب يونيزه قليايي بر سلامت پوست تاثير گذاشته و باعث مي شود شاداب و زيبا به نظر برسيد. • در صورت ادامه کم آبي، متابوليسم بدن تا ميزان ? درصد ممکن است کاهش يابد. • زماني که احساس تشنگي داريد به اين معني است که بدن شما ? تا ? درصد از کل آب بدنش را از دست داده است و اين مساله مي تواند بر حافظه و توانايي در تمرکز تاثير بگذارد. نگران سلامتي خود نباشيد آب يونيزه قليايي به سلامتي بدن شما بسيار کمک مي کند. آب قليايي نه تنها پـاکـيزه و خـالص است بلکه با داشتن مينرالها سلامت بدن شما را افزايش مي دهد. با نوشيدن روزانه ? تا ?? ليوان آب قليايي، از زندگي لذت ببريد و سلامت بدن خود را تضمين کنيد. آب يونيزه قليايي پيري را به تعويق مي اندازد. آب يونيزه قليايي باعث کنترل وزن و تناسب اندام مي شود. آب يونيزه قليايي سيستم ايمني را براي مقابله با بيماريها تقويت مي کند. آب يونيزه قليايي به پانکراس براي ترشح انسولين و کنترل قند خون کمک مي کند. آب يونيزه قليايي دفع مواد زائد را آسان مي کند و مشکل يبوست را برطرف مي سازد. آب يونيزه قليايي باعث درخشندگي مو، نرمي و صافي پوست بدن و رفع ناراحتي هاي پوستي مي شود. آب يونيزه قليايي، اسيدهاي چرب اضافي، کلسترول و اسيداوريک را در خود حل مي کند تا از بدن دفع شود. آب يونيزه قليايي خون را قليايي مي کند و مانع از ضخيم شدن سرخرگها شده و سبب بهبود گردش خون مي شود. آب يونيزه قليايي غني از اکسيژن و عاري از باکتري است. اين آب، اکسيژن و مينرالهاي ديگر را براي سلول مي کند. آب يونيزه قليايي به عنوان يک آنتي اکسيدان قوي، راديکالهاي آزاد را خنثي و اسيدهاي بدن را پاک مي کند و مانـع از ايجاد بيماريهاي مخرب مي شود. آب يونيزه قليايي آب زندگي است و کمک به جلوگيري از اسيدوز و اختلالات اسيد وباز در بدن نظير فشار خون، ديابت، نقرس، آسم و سرطان مي شود. وزارت بهداشت و رفاه کره آب يونيزه قليايي را به عنوان عاملي مهم براي افزايش سلامتي معرفي کرده است.

در طول يک روز کامل براي بدن ما چه اتفاقاتي مي افتد؟

اتفاقات مهم در 24 ساعت در بدن ما در طول يک روز کامل در بدن ما چه اتفاقاتي مي افتد! شايد هيچوقت به اين موضوع حتي فکر هم نمي کنيم که وقتي در طول بيست و چهار ساعت شبانه روز مشغول فعاليت و خواب هستيم! بدن ما چه فعاليت هايي را تجربه مي کند و در کل در طول يک روز کامل در بدن ما چه اتفاقاتي مي افتد! اما چه بسا دانستن اين موضوع ارتباط مستقيم با عملکرد صحيح سيستم بدن و سلامتي ما دارد. با ترشح هيدرو کورتيزون، اعضاي بدن بيدار مي شوند. بدين طريق بدن بطور آهسته خودش را براي بيدار شدن آماده مي کند. متابوليسم به فعاليت در مي آيد و براي فعاليت روزانه ما پروتئين و انرژي ذخيره شده به جريان در مي آيد. ساعت هفت صبح: هنوز بدن ضعيف است، پس وقت ورزش نيست چون در اين ساعت با ورزش فقط به قلب فشار وارد مي شود. به جاي ورزش صبحانه بخوريد چون دستگاه گوارش در اين زمان بخوبي کار مي کند. ساعت هشت صبح: مقدار زيادي هورمون در اين ساعت ترشح مي شود. سيگار کشيدن در اين ساعت بيشتر از هر ساعت ديگري باعث تنگ شدن عروق مي شود. ساعت نه صبح: بدن سفت و سخت بيدار است و زماني است که نيروي زيادي را در اختيار دارد. در صورت نياز به تزريق هر آمپولي اين ساعت بهترين موقع است. چون هر گونه عوارض ناشي از تزريق آمپول در اين زمان به حداقل مي رسد و بدن در مقابل اشعه ايکس مقاوم است. ساعت ده صبح: ساعتي که ارگانيسم به خودش مي آيد و اعلام آمادگي مي کند. بدن انرژي زيادي را در اختيار دارد و حرارت بدن بالاست. نکته مهم اينکه بين ساعت هاي ده تا دوازده احتمال سکته هاي قلبي بيشتر از هر زمان ديگر است. ساعت يازده صبح: بدن در بهترين حالت و زمان خود قرار دارد. ضربان قلب و ميزان گردش خون به اندازه اي مناسب است که ممکن است در معاينات قلبي (اکتروکارديو گرافي) اشتباهاتي رخ بدهد و اگر مشکلي در قلب وجود داشته باشد در اين لحظه ديده نشود. بدن کاملاً آماده است تا مسائل رياضي و سخت ترين فرمول ها را حل کند. ساعت دوازده ظهر: دقت افراد کم و انسان دچار خواب آلودگي مي شود. اسيد معده زياد ترشح ميشود و خون رساني به مغز کاهش پيدا ميکند. براي خون رساني به ديگر اعضاي بدن از معده استفاده بيشتري ميشود. افرادي که عادت به خواب نيمروزي دارند حدوداً تا سي درصد خطر سکته قلبي در آنها کمتر از ديگران است. ساعت سيزده: بدن از تب وتاب مي افتد. بهره وري در اواسط روز بيست درصد کاهش پيدا مي کند. همه اعضاي بدن در پايين ترين سطح فعاليت مي باشند. در اين ساعت فقط کيسه صفرا است که خوب فعاليت ميکند و مشغول هضم غذاي نيمروزي است. ساعت چهارده: احساس خستگي بروز مي کند چون فشار و ترشح هورمون ها کم ميشود. براي افرادي که از دندانپزشکي ترس دارند اين ساعت بهترين زمان است چون افراد در اين ساعت کمتر احساس درد مي کنند. اين وضعيت تا سي دقيقه ادامه خواهد داشت. ساعت پانزده: در اين زمان انرژي دوباره به بدن برمي گردد و حافظه خوب کار مي کند و مرحله دوم از بهره وري آغاز مي شود. ولي کمتر از آن چيزي که بدن در صبح داشت. ساعت شانزده: براي ورزش کردن بهترين ساعت است فشار و گردش خون بدن در بهترين حالت است. ساعت هفده: فعاليت ارگانها به بالاترين حد خود مي رسد. نيرو افزايش پيدا مي کند، اکسيژن زيادي استفاده مي شود، کليه ومثانه خوب کار مي کند. زماني است که ناخن ها و موها خوب رشد مي کند، اسيد معده افزايش پيدا مي کند به همين دليل در اين ساعت احتمال خونريزي هم بيشتر است. ساعت هيجده: الآن زمان مناسبي براي خوردن شام است. پانکراس در اين ساعت فعاليت خوبي دارد. ساعت نوزده: ميزان فشار خون و ضربان نبض کاهش پيدا مي کند. به همين دليل کساني که از داروهاي کاهش دهنده فشار خون استفاده مي کنند بايد دقت بيشتري داشته باشند. چون داروهاي فشار خون در اين زمان بايد با احتياط بيشتري مصرف شود. تاثير داروهاي ضد افسردگي در اين ساعت خيلي زياد است. ساعت بيست: ميزان چربي کبد کاهش مي يابد و خون کثيف از هر زمان بيشتر به قلب مي رسد. کساني که آلرژي يا آسم دارند در اين ساعت بايد از دارو هايشان استفاده کنند. آنتي بيوتيکها از اين قاعده مستثني نيستند چون در اين ساعت بيشترين تاثير را دارند. ساعت بيست و يک: عملکرد ترشح غدد در اين ساعت به پايان مي رسد. هر چيزي از اين به بعد وارد معده مي شود و عمليات هضم و جذب غذا به کندي انجام مي شود که اين مسئله مي تواند خيلي خطرناک باشد چون باقيمانده غذا به مخاط روده حمله کرده و مخاط روده را دچار آسيب مي کند. ساعت بيست و دو: سيستم دفاعي بدن به حالت آماده باش در مي آيد. کساني که سيگار مي کشند بايد بدانند که از اين ساعت به بعد بدن سمومي مثل نيکوتين را خيلي سخت دفع مي کند. ساعت بيست و سه: بدن ارگانيسم ترشح هورمونها را که در طول روز فعال بوده است متوقف مي کند آرامش به سراغ بدن مي آيد و جسم احساس راحتي مي کند. ساعت بيست و چهار: زمان خواب سلول هاي پوست بي وقفه فعاليت مي کنند حتي بيشتر از آن چيزي که در صبح انجام مي دادند. نخستين تصوير خواب و رويا در همان ساعات اوليه پديد مي آيد. ساعت يک نيمه شب: بازدهي در پايين ترين حد قرار دارد. در اين ساعت حتي کساني که شب کار هستند و عادت به شب کاري دارند، خوابشان مي گيرد. دقت کم مي شود چون بدن و اعضاي بدن خود را براي خوابيدن آماده مي کنند. ساعت دو نيمه شب: کساني که رانندگي مي کنند بايد دقت بيشتري داشته باشند چون قدرت ديد و سرعت عمل و عکس العمل کم مي شود به همين دليل بيشتر تصادفات در اين ساعت اتفاق مي افتد. ساعت سه نيمه شب: هم بدن هم روح در تاريک ترين حالت قرار دارند. ترشح هورمون ملاتونين کم و نامنظم مي شود و کساني که تعادل روحي ندارند اين ساعت خطرناکتر عمل مي کنند و بيشتر خودکشي ها در اين ساعت است. ساعت چهار: با زياد شدن ترشح هورمون ها بدن انرژي مي گيرد و احتمال سکته هاي قلبي بين ساعت چهار تا شش افزايش مي يابد. فشار خون به بالاترين حد مي رسد و رگ ها تنگتر مي شود. در اين ساعت ميزان زايمان ها بيشتر است. ساعت پنج: زياد شدن هورمون ها در بدن حدوداً شش برابر روز فرد را براي فعاليت آماده مي کند. بدن به حرکت درمي آيد و دوباره روز جديدي آغاز مي شود. تاثير ساعات مختلف خواب شب در سلامتي بدن داشتن عادات غذايي صحيح و توجه به زمان خوابيدن و استراحت براي حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذي را جذب و مواد زائد را دفع کند. براي سالم زيستن، بايد خواب راحت و آرامي داشته باشيم. به موارد زير دقت کنيد تا اهميت خوابيدن براي شما روشن گردد: ساعت نه تا يازده شب: زماني است براي از بين بردن مواد سمي و غير ضروري که اين عمليات توسط آنتي اکسيدان ها انجام مي شود در اين ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غير اين صورت اثر منفي بر روي سلامتي خود گذاشته ايد. ساعت يازده تا يک شب: عمليات از بين بردن مواد سمي در کبد ادامه دارد و شما بايد در خواب عميق باشيد. ساعت يک تا سه نيمه شب: عمليات سم زدايي در کيسه صفرا، در طي يک خواب عميق به طور مناسب انجام مي شود. ساعت سه تا پنج صبح: عمليات از بين بردن مواد سمي در ريه اتفاق مي افتد. بعضي مواقع ديده شده که افراد در اين زمان، سرفه شديد يا عطسه مي کنند. ساعت پنج تا هفت صبح: اين عمليات در روده بزرگ صورت مي گيرد، لذا مي توانيد آن را دفع کنيد. ساعت هفت تا نه صبح: جذب مواد مغذي صورت مي گيرد، پس بهتر است صبحانه بخوريد. افرادي که بيمار مي باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت شش و سي دقيقه ميل کنند. کساني که مي خواهند تناسب اندام داشته باشند بهترين ساعت صرف صبحانه براي آنها ساعت هفت و سي دقيقه مي باشد و کساني که اصلا صبحانه نمي خورند، بهتر است عادت خود را تغيير دهند و در ساعت نه تا ده صبح صبحانه بخورند. دير خوابيدن و دير بلند شدن از خواب، باعث مي شود مواد سمي از بدن دفع نشوند. از نصفه هاي شب تا ساعت چهار صبح، مغز استخوان عمليات خون سازي را انجام مي دهد. در ايام تعطيل، بسياري افراد تا دير وقت بيدار مي مانند و بعد از اتمام تعطيلات با خستگي به سر کار مي روند چون اعمال بدنشان دچار سردرگمي شده است و نمي داند چه بايد انجام دهد. سعي کنيد هميشه، زود بخوابيد و خواب آرامي داشته باشيد …

فوائد اب قليايي کدامند و چگونه بر بدن تاثير ميگذارند؟

فوايد آب قليايي بسياري از مردم معتقدند که نوشيدن آب قليايي، فرايند پير شدن سلول هاي بدن را آهسته تر مي کند، از فساد دندان و آسيب به استخوان ها نيز جلوگيري مي کند. اغلب مردم غذاهاي اسيدي زيادي مي خورند، بنابراين براي به تعادل رسيدن سطح pH خون، مواد معدني ضروري مثل منيزيم و کلسيم از استخوان، بافت و دندان ها خارج مي شود و وارد خون مي شود. به علاوه مصرف آب قليايي به تدريج سبب مي شود از بيماري هاي مربوط به اختلال در استخوان مثل ورم مفاصل، استئوپروسيس و انواع اختلالات کليه جلوگيري شود. مصرف آب قليايي به تدريج سطح pH خون را به حالت طبيعي بر مي گرداند. آب قليايي قدرت نفوذ به داخل سلول ها را دارد و به اين خاطر بسياري از مردم معتقدند آب قليايي بهتر از آب معمولي سبب هيدرات شدن (ترکيب شيميايي با آب) بدن مي شود. در بحث زيبايي نيز، آب قليايي به طور قابل توجهي از خشک شدن مو و پوست جلوگيري مي کند. توليد آب قليايي آب قليايي محبوب ترين آب يونيزه شده از نظر مردم است، بنابراين بايد بتوان آن را با استفاده از دستگاه هاي تقطير به دست آورد. دستگاه تقطير، آب معمولي را تبديل به بخار مي کند و مجددا با متراکم کردن بخار تبديل به آب مي کند، تقريبا از همين فرايند براي توليدآب قليايي نيز استفاده مي کنند و ناخالصي ها و سموم اسيدي را از آب خارج مي کنند. اگر مي خواهيد آب يونيزه در منزل استفاده کنيد، چند قطره ليمو يا عصاره ليموترش را به يک ليوان آب اضافه کنيد. با اين کار به طور قابل ملاحظه اي به سلامتي خود کمک کرده ايد و ليموترش ميوه اي است که در ايجاد خاصيت قليايي در بدن مشهور مي باشد. يونيزه کننده هاي آب اگر قصد داريد دستگاه توليد آب قليايي بخريد قبل از آن به چند نکته توجه کنيد.و از فوايد آب قليايي را مطالعه کنيد اول اين که آيا مي خواهيد دستگاه تقطير قابل جابجايي باشد يا خير. برخي دستگاه ها کوچک و قابل حمل است و به سر شير آب منزل نصب مي شود از مکاني به مکان ديگر قابل حمل است. اما نوع ديگر دستگاه اين است که به طور دائمي بسته مي شود و قابل حمل از سر شيري به سر شير ديگر نيست و نسبت به نوع قابل حمل آن، آب را بهتر يونيزه مي کند. نکته ديگر اين که در خريد اين دستگاه بايد دقت کنيد که تميز کردن آن به راحتي انجام گيرد تا هر چند وقت با تميز کردن دستگاه، از آب خالص تري بهره مند شويد چگونه آب قليايي را در منزل توليد کنيد آب قليايي درجات مختلفي دارد و علت آن نيز واضح است که در سطوح pH مختلف آب يونيزه مي شود. طرفداران آب قليايي معتقدند که اين آب متابوليسم بدن را بالا مي برد، اسيد خون را کاهش مي دهد و جذب عناصر مغذي بدن را با سرعت بيشتر انجام مي دهد. pH آب را اندازه بگيريد. قبل و بعد از قليايي کردن آب، بايستي pH آب را چک کنيد. pH آب به طور معمول ? است اما ناخالصي ها اين تعادل را به سمت اسيدي شدن متمايل مي کند. سطح pH نرمال براي نوشيدن آب بين ? تا ? است که اين pH، با قليايي کردن آب به دست مي آيد. بسته حاوي نوارهاي اندازه گيري pH را خريداري کنيد. از فروشگاه هاي لوازم تصفيه آب، کيت اندازه گيري pH را خريداري کنيد که شامل چندين نوار اندازه گيري pH و يک نمودار با رنگ هاي مختلف براي pH هاي مختلف وجود دارد. قبل از قليايي کردن آب، pH را اندازه بگيريد. يک ليوان آب تهيه کنيد و يک نوار از کيت pH را در ليوان غوطه ور کنيد. چند دقيقه صبر کنيد و رنگي که در نوار ظاهر شده است را با رنگ نمودار مقايسه کنيد تا ببينيد عدد pH چند است. اين عدد را در برگه اي يادداشت کنيد. سپس به يکي از روش هاي زير آب را قليايي کنيد. آب بايستي pH 8 يا ? داشته باشد. استفاده از جوش شيرين ?/? قاشق غذاخوري يا ??? ميلي گرم جوش شيرين را به ??? ميلي ليتر آب اضافه کنيد. جوش شيرين خاصيت قليايي دارد و وقتي به آب افزوده مي شود خاصيت قليايي آب را نيز افزايش مي دهد. آب را هم بزنيد تا جوش شيرين به طور کامل در آب مخلوط شود. اگر رژيم غذايي کم سديم داريد، جوش شيرين به آب اضافه نکنيد. جوش شيرين سديم بالايي دارد. استفاده از ليمو ترش ليمو ترش بار الکتريکي منفي دارد. وقتي يک ليوان آب ليموترش مي نوشيد، بدنتان به بار الکتريکي منفي ليموترش واکنش نشان مي دهد و در هنگام گوارش، آب را قليايي مي کند. پارچي را از آب پر کنيد. يک ليمو ترش را به ? قسمت برش بزنيد. ليمو ترش را به آب اضافه کنيد ولي آن را در آب فشار ندهيد. درب پارچ را بگذاريد و اجازه دهيد يک شب براي ? تا ?? ساعت در دماي معمولي اتاق بماند. اگر تمايل داريد ? قاشق غذاخوري نمک درياي هيماليايي صورتي رنگ را به آب ليمو اضافه کنيد. محلول pH را اضافه کنيد. محلول pH محتوي مواد معدني قليايي قوي اي است. اين محلول را از فروشگاه هاي فروش لوازم تصفيه آب و يا از طريق اينترنتي خريداري کنيد. با توجه به pH آب، ميزان قطره اي که از محلول بالا مي چکانيد در راهنماي اين محلول، مشخص شده است. به ياد داشته باشيد که محلول pH خاصيت قليايي آب را افزايش مي دهد و بدانيد که کلر يا فلورايد و يا ناخالصي هاي ديگر آب را فيلتر نمي کند. آب اسيدي که از تصفيه آب خارج مي شود را دور نريزيد بلکه اين آب مي تواند بسياري از انواع باکتري ها را از بين ببرد. بنابراين از آب اسيدي مي توانيد براي استحمام و کشتن باکتري هايي که روي پوست شما جاي گرفته اند، استفاده کنيد.

الودگي هاي خطرناک در استخر کدامند؟

آلودگي‌هاي خطرناک در استخرها پزشکان هشدار دادند ضدعفوني کردن استخرها با کلر به معني پاک شدن کامل آب استخر نيست و به همين دليل افراد بايد مراقب باشند آب وارد دهانشان نشود. به گزارش ايسنا، بلعيدن اتفاقي آب استخر که حاوي انواع باکتري‌ها و انگل‌ها است خطر ابتلا به بيماري‌هاي ناشي از آب آلوده را تشديد مي‌کند. همچنين آب موجود در درياچه‌ها و رودخانه‌ها هم به دليل آنکه حيوانات از آن تغذيه کرده يا آن را آلوده مي‌کنند، بيماري‌زاست. علاوه بر اين مرکز کنترل و پيشگيري امراض آمريکا نسبت به وجود نوعي ارگانيسم خطرناک موسوم به «نگلريا» هشدار دادند که يک آميب خورنده مغز است و در آبگيرهاي آب تازه زندگي مي‌کند. ريدن به داخل آب‌هاي آلوده به نگلريا موجب مي‌شود آميب وارد بيني شود و به مغز راه پيدا کند و نوعي عفونت مغزي به وجود آورد که قابل درمان نيست و مي‌تواند مرگبار نيز باشد. به نقل از مديکال ديلي، پزشکان همچنين به دليل شيوع بيماري‌هاي اسهال ناشي از آب‌هاي آلوده به افراد توصيه مي‌کنند پيش از شنا کردن بدن خود را با آب و صابون شست و شو دهند. اهميت غير قابل انکار اب قليايي با 65 سال تلاش اهميت اين آب را بهتر درک کنيم بازديد کنندگان محترم با پيشرفت علم وخوردن آب قليايي بسياري از بيماريهاي خود را درمان کنيد در اين سايت فيلمها ودستنويسهاي افراد درمان شده با اين آب را ثبت خواهم کرد تا اهميت اين آب را بهتر بتوانيم درک کنيم بيماريهايي مانند : زخم معده واثني عشر — سنگهاي کليه ومجاري ادراري — سنگهاي کيسه صفرا —- چربي کبد — غلظت خون —- ديابت —- پوکي استخوان — چربي خون بالا — آلرژي — بيماريهاي مفصلي — بيماريهاي عصبي — يبوستهاي شديد — در آب ومايعات بحثي بنام o r p (او آر پي ) وجود دارد يعني پتانسيل اکسيد کنندگي وپتانسيل احيا کنندگي اگر o r pآبي مثبت باشد يعني قدرت فرسايش سلول زياد است واگر منفي باشد بدين معني که قدرت احيا سلولها زياد است .اين عمل با دستگاهي بنام orp meter اندازه گيري ميشود ونتايج جالبي بدست مي آيد که آب استان ما وحتي تهران +500 تا +600 است بدين معني که با خوردن يک ليوان از آب شهر با سرعت 500 کيلومتر بطرف پيري وبيماري در حرکت هستيد اما از دستگاه آب قليايي -500 است تا -1000 يعني با خوردن اين آب تمام فرسودگيها احيا خواهند شد . ORP چيست؟ Oxidation Reduction Potential واحدي است براي نشان دادن نسبت ميان يون هاي اکسيد کنند و يون هاي احيا کننده در يک محلول و يا به عبارتي تعيين مقدار بهينه پتانسيل اکسيداسيون و پتانسيل احيا. اگر اين واحد منفي باشد، محلول دهنده الکترون (پتانسيل احيا کننده). اگر اين واحد مثبت باشد، محلول گيرنده الکترون ميباشد (پتانسيل اکسيد کننده). اين واحد را با ميلي ولت نشان مي دهند و معمولا براي نشان دادن درجه واکنش محلول شيميايي مورد استفاده قرار مي گيرد. پژوهشهاي طاقت فرسا در زمينه هاي پزشکي و زيست شناسي مشخص کرده اند که با افزايش حالت اسيدي در سيالات عمده بدن مانند خون، ادار و بزاق، فرآيند پيري شتاب ميگيرد. اين حالت اسيدي زياد، اکسيداسيون را در بافت ها به صورت چشمگيري افزايش ميدهد. ترکيب حالت اسيدي زياد با افزايش اکسيداسيون، رشد باکتريها، ويروسها، قارچها، و سلولهاي سرطاني را در بدن تشويق ميکند. رشد فزاينده اين عوامل بيماريزا، درهم شکستن بافتهاي سالم را شتاب مي بخشد. اين شتاب باعث افزايش سريع پيري بيولوژيک (زيستي) بدن مي شود. پيري بيولوژيک فزاينده، به بيماري و سرانجام به مرگ منجر ميشود. نصايح دکتر کيسي کارتر: نوشيدن آب قليايي يکي از آسانترين عاداتي است که هرکس ميتواند در زندگي کسب کند، زيرا ما در هر صورت، آب مي نوشيم. پژوهشهاي من، مرا به اين نتيجه رسانده است که آب توليد شده به وسيله “دستگاه ” به لحاظ پزشکي تاييد شده است و آسيبهاي ناشي از راديکالهاي آزاد را در بدن به مقدار قابل توجهي کاهش ميدهد. بنابراين به کاهش پيري و بيماريها مي انجامد. خواص ريزخوشه اي آن، مرطوب شدن محيط سلولي را به مقدار زياد و به آساني ميسر ميسازد. چه چيزي عامل اسيدي شدن بدن ميشود؟ چند عامل اصلي کمک کننده به عدم تعادل و ايجاد حالت اسيدي در بدن عبارتند از: • • غذاهاي مولد اسيد: خوردن مرتب غذاهاي به شدت فرآوري شده مانند مواد قندي، آرد سفيد، گوشت، الکل، نوشابه ها، و غذاهاي سرخ کردني، حالت اسيدي را در بدن افزايش ميدهد. • • تنش هاي عصبي: تنش هاي موجود در زندگي روزمره، باعث ترشح زياد و غير عادي آدرنالين در بدن مي شوند، که طبيعتا يک ترکيب اسيدي است. • • تعرض مواد شيميايي سمي: بسياري از فرآورده هايي که به طور معمول براي شستشوي بدن، لباسها، و محيط داخلي خانه خود به کار ميگيريم، حاوي غلظت هاي قابل توجهي از مواد شيميايي مسموم کننده هستند. اين مواد شيميايي يا از راه تنفس، وارد ريه ها و يا از راه پوست، جذب بدن ما ميگردند. چگونه حالت اسيدي فزاينده، بر تندرستي ما اثر ميگذارد؟ در بدني با کارکرد بهينه، ترشحات اوليه بزاق در حالت ناشتا PH بين 6/5 تا 6/75 و نخستين ادرار PH بين 6/5 تا 6/8 و خون وريدي PH بين 7/3 تا 7/35 دارد. بدن ما به طور روزمره، با سخت کوشي در تلاش است تا تعادل PH فوق الذکر را حفظ کند. بدن در صورت لزوم، موادي را از اعضا يا بافت هاي عضلاني و استخواني مي گيرد تا اين تعادل را برقرار نگه دارد. يعني به تدريج تندرستي عمومي ما را کاهش ميدهد. چگونه ميتوان PH (افزايش حالت قليايي) بدن را تغيير داد؟ • • شيوه هاي کاهش تنش از قبيل ورزش کردن، آب يونيزه قليايي، مديتيشن، و نماز خواندن را به خدمت بگيريد. • • ميوه ها و سبزيجات طبيعي را به مقدار زياد در رژيم غذايي خود بگنجانيد. • • براي تميز کردن خود و لباس ها و خانه هايتان، روشهاي تميز کننده غير سمي را به جاي مواد شيميايي سمي مورد استفاده قرار دهيد. اگرچه هريک از اقدامات بالا براي ايجاد تغيير مثبت در تعادل اسيدي/قليايي بدن شما مهم هستند، اما مهمترين و نمايان ترين اقدام در جهت اين تغيير مثبت، آشاميدن آب يونيزه قليايي داراي “آنتي اکسيدان” است. اکسيداسيون چگونه بر بدن اثر ميگذارد؟ اکسيداسيون فرآيندي است که بوسيله آن بدن ما فرسايش يافته يا از لحاظ بيولوژيک دچار “پيري” ميشود. هر سلولي در بدن ما حاوي آميزه اي از پروتئين ها، مواد معدني و چربي هاست. هنگامي که اين اجزاي سازنده سلول در معرض اکسيداسيون قرار ميگيرند، چربي ها فاسد، پروتئين ها متعفن و مواد معدني دچار زنگ زدگي ميشوند که همه اينها به فرسايش مي انجامند. به سخن ديگر، اکسيداسيون به راستي، متلاشي کردن سيستماتيک بدن است که منجر به چروک، پوسيدگي استخوان ها، اندام ها، و سيستم هاي غدد، تضعيف غشاء سلولي و از دست رفتن شادابي ميشود و ميتواند به بيماري و مرگ سلولها بيانجامد. چه چيزي باعث اکسيداسيون ميشود؟ علت اکسيداسيون، وجود راديکالهاي آزاد است. همه ما نمونه هايي از اکسيداسيون را در طبيعت ديده ايم که هنگامي که در معرض راديکالهاي آزاد باشند: فلزات زنگ ميزنند، گياهان مي پوسند، پروتئين هايي مانند گوشت دچار تعفن شده و روغن ها فاسد ميشوند. راديکالهاي آزاد همه جا هستند. در هوايي که تنفس ميکنيم، غذايي که ميخوريم و آبي که مينوشيم به فراواني وجود دارند. آنها حتي در بدن شما نيز براي دفع پسماندهاي سلولي توليد ميشوند. چگونه ميتوان اکسيداسيون را متوقف ساخت؟ تنها راه مبارزه با اين مواد متلاشي کننده سوخت و ساز، آنتي اکسيدان ها هستند. پژوهشهاي مستقل نشان داده اند که نوشيدن آب قليايي، اکسيداسيوني را که باعث پيري بيولوژيک ميشود، به طرز چشمگيري کاهش مي دهد. اين موضوع چه ارتباطي با آب دارد؟ از آنجايي که بدن ما نزديک به 70تريليون سلول دارد که عمدتا از آب هستند (76 تا %98)، آبي که مي نوشيم همان آبي است که اين سلولها از آن ساخته ميشوند. شگفت آور اينست که آب، در عين حال که براي زندگي، ماده اي ضروري است، ميتواند يکي از فرساينده ترين موادي باشد که وارد بدن ميکنيم. به همين دليل کيفيت آبي که مصرف ميکنيم مستقيما بر تندرستي عمومي ما اثر دارد. آب قليايي حاوي مقادير زيادي يون هاي داراي بار منفي است، که در بدن ما به صورت “آنتي اکسيدان” عمل ميکنند. اين يون هاي “آنتي اکسيدان” با معيار ORP اندازه گيري شده و بيان ميشوند. هرچه مقدار ORP منفي آب بيشتر باشد، قدرت آنتي اکسيدان آن بالاتر است.

چهار دليل مورد تاييد محققين درباره اب قليايي چيست؟

4دليل مورد تاييد محققين جهت مفيد بودن اب قليايي: سم زدايي: علت اصلي شناخته شده بودن آب يونيزه قليايي خاصيت سم زدايي آن است .علت اين است که زندگي مدرن بدن را سمي مي کند. اغلب افرادي که با چالش هاي سلامتي روبرو هستند سعي در برگرداندن تخريباتي دارند که در طي سال ها با مصرف غذاهاي ناسالم و آب آلوده و استرس به وجودآمده است. تحقيقات آزمايشي اخير نشان داده است که آب قليايي دفع 10 فلز سنگين را از بدن افزايش مي دهد. کاهش وزن : علت دومي که باعث افزايش شناخت آب يونيزه قليايي شده است، کاهش وزن است.ارتباط آب قليايي با کاهش وزن در تحقيقات پزشکي هم ثابت شده است. به روزترين تحقيق مربوط به افراد ميان سالي است که با مصرف آب يونيزه قليايي به طور ميانگين 12 پوند در هر ماه وزن کم کردند. به خاطر داشته باشيد ، افراد مورد آزمايش چيزي جز آب مصرفي شان را تغيير ندادند. آن‌ها غذا و ورزش يکساني نسبت به قبل داشتند اما شروع به مصرف آب يونيزه قليايي کردند و به مرور کاهش وزن پيدا نمودند. کاهش کلسترول: تأثير آب يونيزه قليايي روي کلسترول V_LDL و تري گليسيريد ها کاملاً ثابت شده است. در همان مطالعه‌اي که روي کاهش وزن صورت گرفته بود و در بالا ذکر شد، پزشکان سطح پائين تر کلسترول موارد آزمايش شده را نيز گزارش کردند. اثر مصرف آب قليايي روي تري گليسيريدها نيز در اين آزمايش بسيار بالا بوده است. موارد تحت آزمايش قبل از مصرف آب يونيزه قليايي 110mg/dl تري گلسيريد داشتند، اما پس از گذشت دو ماه ميانگين‌تري گليسيريد آن‌ها به 2/87 افت پيدا کرده است! اين تغيير در ميزان تري گليسيريد بسيار بالاست. سلامت استخوان‌ها: مطالعات زيادي از ارتباط بين مصرف آب يونيزه قليايي و سلامت استخوان‌ها خبر مي‌دهد. تحقيقات نشان مي‌دهد که علت مناسب‌تر بودن آب يونيزه قليايي براي استخوان‌ها اين است که اين آب با عوامل از بين برنده استخوان‌ها مبارزه مي‌کند. حتي اگر آب شهري شما آبي سخت باشد، آب قليايي براي شما کلسيم و منيزيوم قابل جذب را فراهم مي‌سازد. بدن شما براي ساختن استخوان‌هاي قوي همواره نيازمند اين مواد معدني است! (Abraham Guy and Jorge Flebas) چرا آب قليايي شرکت براي شما بهتر است و مزه‌ي بهتري دارد. مشتريان شرکت ما تعداد بي شماري از بازخوردهاي تجارب شخصي خود در مصرف آب قليايي و غلبه بر چالش‌هاي سلامتي و علاوه براين مزه‌ي خوب اين آب را به ما گزارش داده‌اند. آب يونيزه قليايي از آبي که هم اکنون مي‌نوشيد خوشمزه‌تر است، در واقع خوشمزه‌ترين آب موجود مي‌باشد. * توان SMPS ماکزيمم : منبع تامين قدرت پرانرژي با کارايي بالا * تعداد ماکزيمم پليت ها : پليت هاي بسيار بزرگ عمل يونيزه کردن را به بهترين نحو صورت مي‌دهد. * فيلترهاي داخلي چندگانه : خالص سازي آب را افزايش قابل توجهي مي‌دهد. * تکنولوژي فيلتر بلوک سراميکي : موثر در برابر کلر و کلرومين ها * گزارش تحليل کيفيت آب رايگان : ما با توجه به گزارش کيفيت آب شهري شما،سموم آب شما ا شناسايي مي‌کنيم . * سيستم پيش فيلتراسيون قابل تنظيم :مورد استفاده جهت به دام انداختن سموم شناسايي شده در تحليل آب شهري شما دستگاه‌هاي يونيزه کننده‌ي داراي گارانتي نامحدود مادام‌العمر هستند. آب قليايي کمي شيرين‌تر و و تازه‌تر از آب معمولي است. مزه‌ي خوب اين آب نوشيدن ميزان کافي از آن را جهت آب‌رساني مناسب سلولي براي شما ممکن مي‌سازد. اين آب مي‌تواند غذاي شما را نيز خوشمزه‌تر کند. چرا آب يونيزه قليايي براي سلامتي بهترين انتخاب هستند : جهت بهره مندي از بيشترين فوايد سلامت زا، شما آب قليايي‌اي مي‌خواهيد که خالص شده باشد، عاري از هرگونه سم باشد و ميزان قليايي بودن آن مناسب باشد تا بتواند اسيدها را خنثي کند. دستگاه‌هاي يونيزه کننده‌ي اين تکنولوژي‌هاي انحصاري را دارا هستند و مي‌توانند آب قليايي شما را خالص‌تر و سالم‌تر از هميشه کنند

اب قليايي چگونه به بدن انرژي رساني ميکند؟

قدرت هيدراسيون فوق العاده و محتوي بالاي اکسيژن آب يونيزه قليايي فوايد بسيار زيادي براي سلامتي بشر دارد. قدرت هيدراسيون (آبرساني) بسيار بالا : بدليل فرآيند قدرتمند يونيزاسيون، خوشه هاي مولکولي آب، کوچکتر شده و معمولاً 5 تا 6 مولکول در هر خوشه در مقايسه با 13تا 1 مولکول در هر خوشه آب غير يونيزه مي باشد. اين خوشه هاي کوچک راحتر بوسيله سلول هاي بدن جذب مي شود و در مقايسه با آب شرب شهري، آب مقطر، آب RO(اسمز معکوس) آب معدني، نوشيدني هاي ورزشي ونوشيدني هاي انرژي زا، وضعيت آبرساني و يا همان هيدراسيون بدن را 6 تا 10 مرتبه بهبود مي بخشد. اثرات هيدراته خوشه هاي ريز مولکولي آب يونيزه شده : 1-انتقال بهتر اکسيژن و مواد مغذي به سلول ها 2-انتقال بهتر سموم و مواد زائد از سلول هاي متابوليکي به کليه 3-آبرساني سريع تر و آسان تر سلول ها 4-تنظيم بهتر دماي بدن 5-ريکاوري سريع تر بدن 6-افزايش قدرت عملکردي هوازي 7-افزايش مقاومت ورزشي 8-کاهش استفاده از کربوهيدرات بعنوان تنها منبع سوخت بدن علائم و نشانه هاي بي آبي شامل علائم اوليه است که منجر به علائم مزمن و شديدتر مي شود که قابل درمان هم نيست: علائم اوليه:کوتاهي نفس ، ميگرن، کلسترول بالاافزايش،قند خون، سوزش،سردل،کوليت کمبود انرژي، درد پشت و مفاصل ،اختلالات عصبي ،آنژين، اختلالات هضم و جذب علائم مزمن و شديد : آسم، آلرژي، تضعيف سيستم ايمني ،ماليتپل اسکلروز (فلج چند گانه) بيماري قلبي، جنون،استئو آرتريت، اختلالات،ستون فقرات ،خستگي مزمن ، لوپوس ، اختلالات نرولوژيکي افسردگي، گيجي ديابت، نوروپاتي ،نابينايي ،آمبوليسم،حملات قلبي ، سکته، فشار خون بالا،بيماري کرون زخم معده ، ديورتيکولوزيس، بيماري دستگاه گوارش انتي اکسيدان بالاي آب : وقتي آب يونيزه مي شود، الکترون آزاد توليد مي شود که اين الکترون هاي آزاد همان آنتي اکسيدان ها هستند که راديکال هاي آزاد مخرب را خنثي مي کند. آب يونيزه قليايي حاوي مقادير بسيار بالاي انتي اکسيدان نسبت به غذا و مکمل هاست. اثرات مثبت انتي اکسيدان بالا : افزايش آنتي اکسيدان ها کاهش?* آسيب سلولي و DNA * تخريب بافتي * چروک شدن و پير شدن پوست جلوگيري از ? * آرتريت *آتروسکلروزيس * بيماري آلزايمر * ديابت * ريزش مو خاصيت بالاي قليايي آب : آب يونيزه شده، pH بدن را قليايي مي کند در جامعه امروزي، دريافت غذا و نوشيدني هاي اسيدي افزايش يافته، استرس هاي روحي – رواني گريبان گير همه است و افراد بيشتر در معرض آلودگي هاي محيطي قرار دارند. که همه اين عوامل دست به دست هم داده و بدن را بيشتر اسيدي مي کنند. بيماري هاي مختلف در محيط اسيدي بخوبي رشد مي کنند اما نمي توانند در محيط قليايي زنده بمانند. آسانترين راه براي کمک به بدن نوشيدن آب قليايي با pH 5/9 بطور روزانه است. اثرات مفيد قليايي شدن آب : *خنثي کردن مواد اسيدي مضر بدن * کاهش دادن کلسترول* بهبود بخشيدن وضعيت فشار خون *سم زدايي بدن* کاهش التهابات*کمک به کاهش وزن *کاهش سطح اسيد اوريک در نقرس * جلوگيري از استئوپررز* کاهش ريفلاکس اسيدي معده * تنظيم pH مناسب بدن آب يونيزه قليايي با خوشه هاي ريز مولکولي : 1-کريستال 6 بعدي مولکول آب با ظرفيت کاهش يافته 2-غني از هيدروژن فعال و جذب سريع سلول هاي بدن تذکر ! pH ، استانداري است براي سنجش پتانسيل هيدروژن مقياس pH، خاصيت اسيدي و قليايي مواد را اندازه مي گيرد. آب با pH بالا، غني از هيدروژن هاي فعال است که بدن را سم زدايي مي کند. ORP استانداري براي پتانسيل احيا اکسيژن مي باشد. اين مقياسي است که توانايي آب را دراکسيد و يا احيا سموم اندازه مي گيرد. ORP مثبت به معني اين است که آب نمي تواند سموم و مواد زائد را اکسيد کند و ORP منفي اين توانايي را دارد. بنابراين آب بدليل داشتن مقادير زياد اکسيژن فعال، داراي pH بالا و ORP بسيار منفي است. وقتي ما آبي با pH بالا و ORP منفي مي نوشيم بصورت طبيعي بدن را سم زدايي مي کنيم و اين امر باعث هضم و جذب بهتر، متابوليسم بهتر، استرس کمتر و انرژي بيشتر مي شود

چگونه با نوشيدن اب يونيزه با الودگي هوا مقابله کنيم؟

شير مادر اکثر کلان شهرها داراي سرب .آرسنيک.و… چگونه با نوشيدن آب يونيزه با آلودگي هوا مقابله کنيم؟؟!! چگونه با نوشيدن آب يونيزه با آلودگي هوا مقابله کنيمReviewed by آب قليايي on Apr 13 Rating: 4.0چگونه با نوشيدن آب يونيزه با آلودگي هوا مقابله کنيمشير مادران اصفهاني وتهراني و اکثر کلان شهرهاداراي سرب و کادميوم، آرسنيک و جيوه است مشاور ارشد سازمان جهاني بهداشت عنوان کرد: براساس بررسي‌هاي صورت گرفته در اصفهان و تهران، در شير مادراني که در معرض هواي آلوده قرار گرفته‌اند، سرب، کادميوم، ارسنيک و جيوه مشاهده شده است شير مادران اصفهاني وتهراني و اکثر کلان شهرهاداراي سرب و کادميوم، آرسنيک و جيوه است. مشاور ارشد سازمان جهاني بهداشت عنوان کرد: براساس بررسي‌هاي صورت گرفته در اصفهان و تهران، در شير مادراني که در معرض هواي آلوده قرار گرفته‌اند، سرب، کادميوم، ارسنيک و جيوه مشاهده شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان و تهران ، رويا کليشادي در همايش هواي پاک اظهار کرد: انسان‌ها در طول حيات خود و در هر رده سني که باشند به هواي پاک نياز دارند و به همين دليل آلودگي هوا در هر رده سني عوارضي ايجاد مي‌کند. وي افزود: در جامعه مردم تصور مي‌کنند آلودگي هوا بر روي سالمندان و بيماران قلبي و ريوي بيشترين تاثير را مي‌گذارد اين در حالي است که زنان باردار، جنين و نوزاد شيرخوار بيشترين صدمه را خواهند ديد. مشاور ارشد سازمان جهاني بهداشت ادامه داد: بر اساس تحقيقات صورت گرفته، آلودگي هوا منجر به ايجاد تغييرات در سلول‌ها و پيري سلول‌ها و در نهايت ابتلا به بيماري‌هايي همچون سرطان، قلبي عروقي و ايجاد لخته‌هاي خوني مي شود. کليشادي تصريح کرد: آلودگي هوا جهش هاي ژنتيکي از جمله جهش ژن (CYP1A1) در جنين را به دنبال دارد و اين بيماري در زمان کودکي و يا سنين بالاتر خود را نشان مي دهد. وي تاکيد کرد: براساس بررسي صورت گرفته در اصفهان و تهران ، در شير مادراني که در معرض هواي آلوده قرار گرفته اند، سرب، کادميوم، ارسنيک و جيوه مشاهده شده است. اين عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي اظهار کرد: کمبود ويتامينD در ?? درصد زنان، ?? درصد مردان و ?? درصد کودکان وجود دارد که به علت آلودگي هوا سنتز توليد ويتامين D در بدن صورت نمي گيرد. کليشادي ادامه داد: کمبود ويتامين D باعث افزايش بيماري‌هاي ديابت و MS مي‌شود و اين بيماري‌ها شاخص‌هايي است که ميزان شدت آلودگي را در کلان شهرها نشان مي‌دهند. وي با اشاره به اينکه آلودگي هوا باعث آسيب ديدن لايه داخلي رگ ها و درنهايت گرفتگي رگ ها و بروز سکته هاي قلبي و مغزي مي شود،وي تصريح کرد: يکي از دلايل کاهش سن بروز سکته هاي قلبي و مغزي در کلان شهرها، آلودگي هوا است. مشاور ارشد تحقيقات علمي مجله علمي جان رالف تاکيد کرد خوردن سبزيجات سبز رنگ که داراي آنتي اکسيدان با لايي هستند و ميوه و حد اقل نوشيدن روزانه ? ليوان آب يونيزه قليايي به دليل آنتي اکسيدان بالا و کريستالي شکل بودن مولکولهاي آن و قليايي بودن که باعث متعادل شدن Ph خون مي گردد مي تواند تاثيرات خطرناک آلودگي هوا را از بين ببرد البته دکتر يانگ در کتاب خود به اين موضوع اشاره کرده که آب يونيزه همراه با اکسيژن بالا تاثيرات بسياري در دفع آرسنيک وجيوه از بدن کودکان و بزرگسالان ميگذارد. مشاور ارشد سازمان جهاني بهداشت عنوان کرد: براساس بررسي‌هاي صورت گرفته در اصفهان و تهران، در شير مادراني که در معرض هواي آلوده قرار گرفته‌اند، سرب، کادميوم، ارسنيک و جيوه مشاهده شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان و تهران ، رويا کليشادي در همايش هواي پاک اظهار کرد: انسان‌ها در طول حيات خود و در هر رده سني که باشند به هواي پاک نياز دارند و به همين دليل آلودگي هوا در هر رده سني عوارضي ايجاد مي‌کند. وي افزود: در جامعه مردم تصور مي‌کنند آلودگي هوا بر روي سالمندان و بيماران قلبي و ريوي بيشترين تاثير را مي‌گذارد اين در حالي است که زنان باردار، جنين و نوزاد شيرخوار بيشترين صدمه را خواهند ديد.

اب قليايي چگونه سموم را دفع ميکند؟

بدن شما هر عملي انجام مي دهد تا بتواند سموم را به سريع ترين روش ممکن از طريق راههاي موجود ( شش ها، پوست و روده ها ) دفع کند تا يکپارچگي مجموعه ي خود را حفظ کند يعني از طريق استفراغ ، اسهال ، تعريق شديد ، بالا بردن سوخت و ساز و متابوليسم بدن و … اين کار را انجام مي دهد, اين حالات يک واکنش سريع به سم زدايي و دفع سموم است وقتي که آب يونيزه قليايي استفاده مي شود اين علايم در بدن افرادي که داراي سموم بسيار زيادي هستند مشاهده مي شود و يک نشانه بسيار خوب است به اين علت که بدن در حال سم زدايي و پيش رفتن به سمت سلامت مي باشد ، در اين مرحله اگر متقاضي نسبت به خوردن آب ترسيد و واکنش منفي نشان داد توصيه مي شود آب را کم کم استفاده کند و فقط آب شماره يک قليايي بنوشد اکثراً اين اتفاقات در سنين بالاي 55 تا 60 سال رخ مي دهد که نشانه بسيار خوبي براي سم زدايي است

ايا اب قليايي بکتري ها و انگلهاي موجود در اب شرب مصرفي را اب بين ميبرد؟

تصاوير شگفت انگيز ازموجودات پنهان در يک ليوان آب تا حالا به اين فکر کردي در پس اين آب زلال و گوارا ممکن چه هيولاهايي از ديد ما پنهان باشند و ما با چه لذتي اين آب را مي نوشيم حالا با ديدن اين تصاوير چه تصميمي مي گيريد؟!! ميکرو ارگانيسم ها و باکتري هاي زيادي درون آبها زندگي مي کنند که بعضي از آنها بي ضرر و برخي اگر از بين نروند باعث به خطر انداختن سلامت مي شوند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ 1- کريپتو سپوريديوم: در آب درياچه ها و رودخانه ها باکتري هاي زياد وجود دارند که اگر از روش هاي پيشرفته فيتراسيون انجام نشود انگل و برخي از باکتري ها هنوز در آب باقي مي مانند. 2- سيانو: سيانو يک باکتري چند سلولي است که در آب هاي آشاميدني رشد مي کند و در استراليا و اروپا و برخي از مناطق آسيا اين باکتري درون برخي از آبهاي لوله کشي زندگي مي کند و تاکنون باعث مرگ و ميرهاي زيادي شده است. 3- روتيفرز: يک ميکرو ارگانيسم نسبتا شايع است که تقريبا در همه جاي جهان يافت مي شود و شايع ترين آلاينده آب هاي آشاميدني به شمار مي آيد و فيتراسيون هاي قوي تنها قادر به از بين بردن آن هستند. 4- کوپپودز: يک انگل از سخت پوستان است که بر اثر آلوده کردن آب هاي آشاميدني توسط مردم، کارخانه ها و ورود آلاينده ها به آب ها به وجود مي آيد و از طريق سيستم تصفيه به قطعات ريز تبديل مي شود. 5- اشرشيا 6-ثباکتري لژيونلا: اين باکتري که بر روي موبايل ها نيز وجود دارد هر ساله باعث مرگ و مير زيادي از مردم مي شود و در آب هاي آلوده و آب هاي آشاميدني شهري به وفور يافت مي شود و استفراغ، اسهال و دردهاي عضلاني از شايعترين دردهاي معروف اين آب هستند. 7- چتوميوم: اين باکتري که از طريق هوا در مکان هاي مرطوب وارد آب هاي آشاميدني مي شود بيشتر در آب هاي آشاميدني در مناطق ساحلي وجود دارد و طعم و مزه آب را به نمکي تغيير مي دهد. 8- باکتري سالمونلا: سالمونلا تقريبا در تمام آب هاي آشاميدني وجود دارد و باعث شيوع بيماري هاي زياد مي شود و اين باکتري در کشورهاي در حال توسعه بسيار وجود دارد .

چگونه اب قليايي از سکته مغزي جلوگيري ميکند؟

همان طور که ميدانيد پايه سکته تجمع سمومات ، ضايعات سمي و اسيدي بدن در جداره داخلي بدن مي باشد که باعث تنگي رگها و مختل شدن گردش خون مي شود . آب يونيزه قليايي مي تواند با قدرت حلاليت و نفوذ بالايي که در دفع رسوبات دارد موجب دفع مازاد اسيد بدن و بر طرف شدن تنگي عروق گردد و موجب پايين آمدن ريسک وقوع سکته هاي قلبي و مغزي در افراد مشکوک به ابتلا به اين عارضه ( سکته هاي ژنتيکي يا خانوادگي يا طبيعي ) مي گردد . خاصيت مهم و سودمند آب يونيزه • بهبود طعم و شفافيت آب • اکسيژن افزايش يافته • آنتي اکسيدان بودن • افزايش سطح انرژي بدن • ايجاد فرآيند سم زدايي در سلول هاي بدن • سازهاي ملکولي 6 ضلعي کم حجم آب ( کريستاله ) • تنظيم املاح مفيد در آب با توجه به نياز بدن

تعادل اسيدي و قليايي در بدن چگونه انجام ميشود؟

تعادل اسيد و قليا در بدن که با اندازه گيري pH مشخص مي شود، امري بسيار مهم در تخمين ميزان سلامتي افراد است. با تغيير روش زندگي در دنياي امروز، بسياري از بيماريها و مشکلات روحي و رواني انسانها را تهديد مي کند. عواملي از قبيل کاهش کيفيت غذاها و آب شرب مصرفي، استفاده بسيار زياد از کنسروها و غذاهاي فرآوري شده، آلودگي هاي زيست محيطي مانند آلودگي هوا، آلودگي هاي صوتي و آلودگي آب ها به مواد شيميايي و فلزات سنگين که در نهايت کاهش کيفيت مواد غذايي نظير ميوه ها و سبزيجات و ماهي ها را به دنبال خواهد داشت. همه از عواملي هستند که در ابتلاي انسان به انواع بيماريها نقش دارند که اثر آن ها بر بروز بيماريها به صورت مستقيم يا غير مستقيم با توليد اسيد مازاد در بدن انسان صورت مي گيرد سيستم بافري بدن انسان به منظور خنثي سازي اين اسيد مازاد فعال شده و با افزايش غلظت اسيدها در بدن، اين سيستم نيز فعالتر مي شود تا جايي که بدن ديگر توان مقابله با اين اسيد مازاد را ندارد و آن ها را در بدن ذخيره مي سازد آب يونيزه قليايي با دارا بودن pH بالا به ياري سيستم بافري بدن انسان آمده و در خنثي نمودن اسيد مازاد به آن کمک مي کند. همچنين خواص آنتي اکسيداني آب يونيزه قليايي با پاکسازي راديکال هاي آزاد از بدن، از آسيب به بافتها و سلولهاي بدن جلوگيري نموده و امکان عملکرد آن ها با بيشترين بازده را ميسر مي سازد. بنابراين مصرف آب يونيزه قليايي، روشي ساده و بدون عوارض جانبي براي برقراري تعائل اسيد و قليا و در نتيجه سم زدايي و درمان بيماري از بيماريهاي مزمن است. مقاله اي که در زير مي آيد، ترجمه مقاله Acid-Alkaline Balance : Role in Chronic disease and detoxification است که در مجله بسيار معتبر Alteranative therapies که در آمريکا منتشر مي شود، در سال 2007 به چاپ رسيده و اثر تعادل اسيد – قليا را بر درمان بيماريهاي مزمن و سم زدايي از بدن نشان مي دهد با مطالعه اين مقاله مي توان به اهميت تعادل اسيد و قليا در بدن و در نتيجه مصرف آب يونيزه قليايي براي دستيابي به آن پي برد. تعادل اسيدي – قليايي : نقش در بيماريهاي مزمن و سم زدايي Deanna M. Minich, PhD, FACN, CNS; Jeffrey S. Bland, PhD, FACN, Alternative Therapies, vol 13, No. 4, (2007), 62-65. بسياري از محققان بر اين عقيده اند که رژيم غذايي معاصر نسبت به نسلهاي گذشته ميزان اسيد خالص دريافتي بيشتري دارد . به احتمال زياد اين تغيير به دليل انقلاب در صنعت کشاورزي و وفور مواد غذايي فرآوري شده و کنسروها است که فاقد مواد مغذي لازم هستند، رخ داده است. علاوه بر اين تغيير بنيادين در تغذيه افراد، رژيم هاي غذايي گوناگوني در طي چند دهه گذشته ارائه شده است. رژيم هاي غذايي حاوي مقادير بالاي پروتئين، ميزان اسيد وارد شده به بدن را افزايش داده و pH ادرار را اسيدي تر مي کنند برعکس، مشاهده شده است که رژيم هاي غذايي سرشار از ميوه ها و سبزيجات با قليايي شدن بيشتر مرتبط هستند Remer و Manz پتانسيل بار اسيدي کليه (Potential renal acid load) مربوط به گروههاي غذايي مختلف را محاسبه نموده و گزارش نمودند که مواد غذايي توليد کننده قلياها در بدن اساساً ميوه ها و سبزيجات بوده و مواد غذايي اسيدي از پنير، گوشت، ماهي و غلات مشتق شده اند (Table1)
صرف مواد غذايي اسيدي به مرور زمان سبب بروز اسيدوز متابوليک خفيف مي شود ابتلا به اسيدوز متابوليک خفيف در اثر رژيم غذايي در عصر معاصر ثابت شده است مصرف غذاهاي اسيدي در طولاني مدت منجر به بروز مشکلاتي در سلامتي و بيماريهايي نظير پوکي استخوان، امراض کليوي و تحليل و لاغر شدن عضلات مي شود. Sebastian و همکارانش اين رابطه علت و معلولي را به اين صورت شرح مي دهند : افزايش شواهد موجود نشان مي دهد تداوم اسيدوز در بدن حتي اگر به صورت خفيف باشد و عملکرد متقابل مکانيزم هاي هومئوستاز منجر به وارد آمدن آسيب هاي متعددي به بدن مانند تجزيه و انحلال استخوان، تحليل عضلات، تشکيل سنگهاي کليوي و آسيب به کليه مي شود . به منظور حفظ تعادل اسيد- قليا در سيستم هاي مختلف بدن، سيستمي مورد نياز است تا ساير سيستم ها را پشتيباني کند. به عنوان مثال، زمينه استخوان حاوي ذخيره عناصر قليايي اي نظير کاتيون هاي کلسيم و منيزيم است که در صورت مصرف مواد غذايي بسيار اسيدي و عدم وجود ظرفيت بافري کافي در خون، اين عناصر از استخوان آزاد مي شوند (demineralization) تا اسيد مازاد موجود را متعادل کنند. با اين حال، برداشت از ذخيره قليايي بدن در پاسخ به افزايش ميزان اسيد دريافتي به بدن بسيار مضر است. در انسان ها، وجود مقادير بيش از حد کلسيم در ادرار (hypercalciuria) و تعادل منفي کلسيم به دليل جريان کلسيم از استخوان ممکن است منجر به بيماريهاي متابوليک استخوان و سنگ کليه هاي کلسيمي شود . در بخشي با عنوان «پتاسيم» در گزارش مرجع تغذيه مصرف آب، پتاسيم، سديم، کلريد و سولفات در انستيتوي دارو، غذا و نغذيه آمده است : در راستاي دريافت ناکافي پيش ماده هاي بي کربنات، بافرهاي موجود در زمينه استخوان، اسيد مازاد موجود در بدن را خنثي مي کنند و در اين فرآيند، مواد معدني از استخوان برداشته مي شود. اسيد مازاد که به دليل رژيم غذايي نامناسب به بدن وارد شده اند، سبب انحلال استخوان ها شده و منجر به افزايش دفع کلسيم و کاهش دفع سيترات در ادرار مي شود. عواقب باليني جانبي اين پديده احتمالاً افزايش حذف مواد معدني از استخوان و افزايش احتمال تشکيل سنگ هاي کليوي حاوي کلسيم است . برعکس، اصلاح رژيم غذايي مي تواند به طور مثبت بر متابوليسم استخوان اثر بگذارد. رژيم غذايي که اسيد خالص آندوژن توليد شده در بدن را خنثي نمايد، ذخيره کلسيم و فسفات را افزايش مي دهد، نشانگرهاي تحليل استخوان را کاهش مي دهد و نشانگرهاي تشکيل استخوان را پس از يائسگي در زنان افزايش مي دهد . به علاوه، پژوهش ها نشان داده اند که ارتباط مثبتي ميان مصرف بالاي ميوه ها و سبزيجات قليايي با حفظ دانسيته معدني استخوان وجود دارد . فيزيولوژي تعادل اسيد-قليا از ديدگاه فيزيولوژيکي، بدن داراي سيستم هاي ارگاني مختلفي است که در محدوده pH مشخص کار مي کنند (Table 2) پتانسيل هيدروژن (Potential at hyclrogen) يا pH داراي مقياسي لگاريتمي است بدان معنا که بين هر دو شماره pH در محدوده 1 تا 14، 10 برابر اختلاف وجود دارد. عددهاي کوچکتر (1-99/6) بيانگر محدوده اسيدي (يا اهدا کننده H+) و عدهاي بزرگتر (01/7-14) بيانگر محدوده قليايي (يا گيرنده H+) است. بيشتر بافت هاي بدن در pH خنثي يا 7 قرار دارند. pH برخي از سيستم هاي بدن مانند خون (35/7-45/7) با دقت بيشتري نسبت به بقيه تنظيم مي شوند (براي مثال pH ادرار از 5/4 تا 8 تغيير مي کند) و هر گونه تغيير طولاني مدت در تعادل اسيد-قليايي ممکن است سبب اختلال در عملکرد سلولها از طريق اثر گذاري بر فرآيندهاي مختلف مانند سيگنال رساني شود. بدن انسان داراي سيستم هاي مختلفي براي تنظيم تعادل اسيد – قليا است که شامل موارد زير مي باشد : 1-در سطح سلولي از طريق واکنش هاي شيميايي که H+ را توليد نموده يا مصرف مي کنند. 2-درخون با استفاده از بي کربنات، اسيدهاي آمينه، آلبومين، گلوبولين و هموگلوبولين 3-به صورت سيستميک از طريق رهايش دي اکسيدکربن از ريه ها و يون هاي هيدروژن از کليه تشخيص باليني تعادل اسيد – قليا با اينکه اين پديده خيلي متداول نيست، pH خون مي تواند به سمت اسيدي زياد يا قليايي متمايل شود که در اين صورت عوارض جانبي بسياري بروز مي کنند. اسيدوز منجر به بروز رخوت (lethargy) و پيشرفت آن به بهت (stupor) و کما مي شود در حاليکه در آلکالوز منجر به بروز برخي شرايط عصبي نظير چنگه (گرفتگي عضلات) (cramp)، اسپاسم عضلات، تحريک پذيري (irritability) و هيجان زدگي مفرط شوند. مطالعات باليني براي اندازه گيري ميزان اسيد سيستميک که وارد بدن مي شود توسط روشهاي مختلفي امکانپذير است که يکي از آنها بررسي رژيم غذايي به مدت حداقل 3 تا 7 روز و اندازه گيري ميزان غذاي فرآوري شده و پروتئين حيواني دريافتي نسبت به مصرف ميوه ها و سبزيجات و اندازه گيري pH ادرار با استفاده از شناساگري با دقت بالا مي باشد. pH ادرار معرفي مناسب براي ميزان اسيد خالص دريافتي از طريق رژيم غذايي است که براساس گزارش Remer و Manz که رابطه اي معکوس بين اين دو عامل را مشاهده نمودند، تأييد مي شود . به نظر مي رسد که pH ادرار، نشانگري بسيار مناسب براي بررسي حالتهاي حاد و مزمن دربدن است و با تغيير رژيم غذايي در فاصله 2 ساعت pH ادرار نيز تحت تأثير قرار مي گيرد. به علاوه اين حقيقت که pH ادرار محدوده گسترده تري (5/4-8) را در بر مي گيرد، بيانگر پتانسيل بالاي آن براي انعکاس دادن تغييرات سيستميک pH است. براساس آزمايشات ما، به دليل تغييرات سريع pH ، بايستي يک pH ادرار در ابتداي صبح گرفته شود و سپس در طي روز نيز با در نظر داشتن ميزان آب دريافتي pH ادرار اندازه گيري شود. قليايي نمودن ادرار مفهوم تعادل اسيد – قليا در زمينه پزشکي کاملاً جديد نيست و توسط گروههاي مختلفي در جامعه پزشکان مورد استفاده قرار گرفته شده است. علم ناتوروپاتي تعادل اسيد- قليا را به عنوان مدلي فرضي براي توضيح علت بروز بسياري از بيماريها استفاده مي کند. علم آلوپاتي تغييرات pH را در ارگان هاي خاص مانند کليه اندازه گيري مي کند تا تشکيل سنگ و حذف سموم را کنترل نمايد. به عنوان مثال، قليايي نمودن ادرار بخشي از پروتکل پزشکي براي کنترل و جلوگيري از سنگ هاي اسيد اوريک است سم زدايي جنبه ديگري از تعادل اسيد – باز نقش آن در سم زدايي است که در حذف دارو يا سم با دوزي بيش از حد مجاز و يا متعادل نمودن برنامه غذايي به منظور پيشبرد سم زدايي متابوليک و کاهش سموم رژيم غذايي مشهود است. قليايي نمودن pH ادرار روشي است که تحت شرايط حاد پزشکي در حالتي که مقدار زيادي بيش از دوز مجاز وجود داشته باشد، به منظور افزايش حذف سموم از بدن مورد استفاده قرار مي گيرد. در مقابل، اسيدي نمودن ادرار نيز حذف سموم خاص را با بازده کمتري انجام مي دهد . مکانيزم عمل قليايي نمودن ادرار براي افزايش حذف سموم با استفاده از فرآيندي است که “به دام انداختن يون ها ” ناميده مي شود که توانايي افزايش دفع اسيدهاي ضعيف در ادرار قليايي و جلوگيري از جذب مجدد زنوبيوتيک ها (xenobiotic) توسط توبول هاي کليوي است Proudfoot و همکارانش مقاله اي را در رابطه با قليايي نمودن ادرار منتشر نمودند که توسط آکادمي آمريکايي سم شناسي باليني (American Academy of Clinical Toxicology) تأييد شد و تزريق درون وريدي بي کربنات سديم را به عنوان روشي براي قليايي نمودن ادرار (5/7 ? pH) در مسموميت هاي حاد شرح مي دهد .در اين پژوهش گسترده، اثر قليايي نمودن ادرار بر افزايش دفع بسياري از داروها و سموم محيطي بررسي شده است. اين گزارش بيان مي دارد که ”قليايي نمودن ادرار حذف کلروپروآميد، 2و4- دي کلروفنوکسي استيک اسيد، فلورايد، ديفلونيزال (diflunisal)، متوتروکسات، فنوباربيتال و ساليسيلات را از طريق ادرار افزايش مي دهد“. ميزان کارايي قليايي نمودن ادرار به منظور افزايش دفع ادرار در پژوهشي از Bank و Wolffram بررسي شده است که در آن pH ادرار خوک ها با افزودن 2% بي کربنات سديم در رژيم غذايي تغيير دادند و pH از 2/0±7/5 به 1/0± 3/8 افزايش يافته و دفع اکراتوکسين A (ochratoxinA) يک مايکوتوکسين (mycotoxin) را از %9/1±3/9 به %3/4±2/22 دوز افزايش داد . همچنين مطالعات تجربي و باليني ثابت کردند که قليايي نمودن ادرار در مسموميت ساليسيلات مؤثر است [23،25و26]. Grattettson و Geller نشان دادند که افزايش pH ادرار از 1/6 به 1/8 در انسان، پاکسازي کليوي ساليسيلات را از L/h08/0±08/0 به L/h 82/0±41/1 تغيير داد . بنابراين، اگر حذف سريع سموم با افزايش pH ادرار به ميزان 2 واحد در مقياس pH (که به معناي 100 برابر کاهش يون هاي H+ است) قابل دستيابي است، مي توان نتيجه گرفت که با افزايش کمي در pH ادرار به سمت قليايي، غلظت هاي کمتر سموم موجود در بدن در مدت زمان بيشتر حذف مي شوند. به دليل لگاريتمي بودن مقياس pH ، تغيير اندکي در pH ادرار ممکن است اثر چشمگيري بر پاکسازي داروها و زنوبيوتيک ها از بدن داشته باشد. قليايي نمودن سريع ادرار را مي توان براي سم زدايي متابوليک با استفاده از روشهاي تغذيه مورد استفاده قرار داد. عموماً سم زدايي يا حذف مواد مضر داخلي يا خارجي با استفاده از داروهاي شيميايي انجام مي شود که با استفاده از آن ها آنزيم هاي کبدي بسيار فعال شده و تبديل زيستي شيميايي سموم به متابوليت هاي محلول در آب صورت گرفته تا از طريق ادرار دفع شوند با اعمال روشهاي باليني بر قليايي نمودن ادرار، حذف اين مواد از بدن با سرعت بيشتري انجام مي شود. عوامل مختلفي در مواد غذايي هستند که مي توانند به قليايي نمودن سريع بدن کمک کنند که از آن جمله مي توان به غذاهايي با ميزان پتاسيم بالا اشاره نمود يک روش باليني براي سم زدايي متابوليک، شروع تغذيه بيمار با رژيم غني از ميوه ها و سبزيجات خصوصاً سبزيجات با برگ هاي تيره و انواع کلم و کاهو و حاوي مقادير کمي از پروتئين حيواني است. انواع کلم و کاهو علاوه بر پتاسيم حاوي مقادير بالايي از فيتوکميکال ها مانند indole-3-carbinol و sulforaphanc است که براي تسهيل تبديل زيستي شيميايي ضروري هستند[28-30] . به علاوه اين سبزيجات سبب قليايي شدن ادرار مي شوند. در آزمايشي با 5 داوطلب، مشاهده شده که رژيم حاوي 200g سبزيجات حاوي بروکلي پخته، هويج و گل کلم (بروکلي بيشترين ميزان را داشت) پس از 4 ساعت از مصرف، منجر به افزايش قليايي شدن ادرار با تغيير pH از 51/0±20/6 به 45/0±91/6 با 01/0=p شد. بنابراين استفاده از اين نوع سبزيجات منجر به قليايي شدن ادرار و افزايش دفع سموم از طريق ادرار مي شود. در طي سم زدايي متابوليک pH سلولي و سيستم بافر خون به دليل افزايش گردش زنوبيوتيک ها و اسيدهاي آلي (مانند گلوکرونيک اسيد) به سمت اسيدي مي رود. بنابراين قليايي نمودن در اين پروسه فوايد بسياري دارد. به علاوه ناقل هاي کاتيون هاي آلي که مسئوليت انتقال زنوبيوتيک به خارج سلول را دارند، به pH حساسند . عوامل قليايي کننده علاوه بر تغيير در رژيم غذايي، استفاده از مکمل هاي غذايي گياهي به مدت 3 تا 4 هفته مي تواند سم زدايي متابوليک را تسهيل نمايد. مصرف عوامل قليايي کننده خاص مانند پتاسيم در اين رژيم غذايي توصيه مي شود (Table3) متأسفانه رژيم غذايي اصلي آمريکايي ها حاوي مقادير کمي از پتاسيم است که به دليل مصرف محدود ميوه ها و سبزيجات است. ميزان مورد نياز و کافي پتاسيم 7/4 گرم در روز است که توسط متخصصان تأييد شده است. اين مقدار براي پايين نگه داشتن فشار خون، کاهش اثرات مصرف نمک، کاهش احتمال بروز سنگ کليه و احتمالاً کاهش تحليل استخوان ضروري است. در حال حاضر، مصرف متوسط پتاسيم در آمريکا براي مردان و زنان به ترتيب %35 و %50 زير مقدار کافي مورد نياز است . بايستي توجه داشت که مصرف پتاسيم بيش از مقدار کافي مورد نياز براي افزايش سلامت جامعه خطري ايجاد نمي کند که به دليل توانايي کليه ها براي دفع مقادير اضافي است . با اين حال شايان ذکر است که در بيماران مبتلا به بيماريهاي مزمن و حاد کليوي و با سابقه بيماريهاي قلبي و افرادي که تحت روش هاي درماني هستند که ذخيره پتاسيم را در بدن افزايش مي دهد ( مانند روشهاي potassium-sparring)، مصرف پتاسيم با دقت فراوان و بررسي شرايط بيمار بايستي صورت گيرد نمک هاي پتاسيم مختلفي براي تغيير pH ادرار در دسترسند. مطالعات نشان مي دهند که استفاده از بي کربنات سديم اثر کمي بر دفع کلسيم توسط ادرار دارد. اين در حاليست که استعمال بي کربنات پتاسيم يا سيترات پتاسيم کاهش چشمگيري را در دفع کلسيم نشان داد.[33و34]. سيترات پتاسيم که يک ماده درماني در جلوگيري از سنگ کليه است، مي تواند به طور مؤثر ادرار را قليايي نمايد. در بيماران مبتلا به homozygous cystinuria استفاده از دوزهاي روزانه 4-8 گرم به مدت دو هفته ادرار را به طور مؤثر قليايي نمود. به علاوه مطالعات متعددي وجود دارند که استفاده از سيترات پتاسيم برا ي مقابله با تحليل استخوان ناشي از اسيدوز مزمن در افرادي با رژيم غذايي غني از پروتئين را تأييد مي کنند . اثر پتاسيم به يون همراه آن بستگي دارد. به نظر مي رسد که قدرت قليايي نمودن ادرار توسط کلريد پتاسيم که به طور گسترده در غذاهاي فرآوري شده با سيترات پتاسيم يکسان نيست. در پژوهش اخير، Jehle و همکارانش نشان دادند که در افزايش دانسيته معدني استخوان در زنان يائسه مبتلا به osteopenia سيترات پتاسيم نسبت به کلريد پتاسيم مؤثرتر بود . به علاوه کلريد پتاسيم منجر به کاهش دانسيته معدني استخوان در ستون مهره کمري شد. استفاده از سيترات پتاسيم در اين افراد منجر به کاهش چشمگير و پايدار دفع کلسيم از طريق ادرار شد و افزايش نيز در دفع سيترات از ادرار ديده شد که بيانگر آن است که قليايي شدن رخ داده است. در مجموع، آنيون سيترات براي سم زدايي عاملي مناسب است زيرا در چرخه اسيد سيتريک به عنوان واسطه عمل نموده و در توليد انرژي نقش دارد. براساس تجربيات پزشکان مختلف کمبود انرژي يکي از عوارض جانبي شايع در مراحل اوليه سم زدايي متابوليک است. بنابراين، خوردن غذاهايي که حاوي مقادير بالايي از سيترات هستند مانند برخي ميوه ها و سبزيجات مي تواند مفيد باشد. همچنين شايان ذکر است که سيترات در بدن به بي کربنات تبديل مي شود و در نهايت به سيستم بافر بدن اضافه مي شود.

مضرات نوشانه چيست؟چگونه به بدن اسيب ميرساند؟

مضرات وحشتناک نوشابه ها ! اضـافـه وزن، چاقـي و ديـابـت: نوشابه‌هاي گازدار به دليل مقدار بسيار زياد قند و راديکال‌هاي آزادي که دارند موجب آسيب به بافت‌هاي بدن، چاقي و اضافه وزن، ابتلا به ديابت و پيشرفت عوارض و مشکلات ناشي از ديابت مي‌شوند. سـوء تغـذيـه: افرادي که به جاي نوشيدني‌هاي سالم مانند شير کم‌چرب و آبميوه طبيعي نوشابه گازدار مي‌خورند احتمال دارد به مقدار کافي ويتامين A، کلسيم و منيزيم دريافت نکنند. اسيدفسفريک موجود در نوشابه‌هاي گازدار موجب برداشت کلسيم و منيزيم از بافت‌هاي بدن مي‌شود و مقدار اين مواد مغذي را در بدن کاهش مي‌دهد. کلسيم و منيزيم به کارکرد بهتر و تقويت سيستم ايمني بدن کمک مي‌کنند. بررسي‌ها نشان داده احتمال ابتلا به پوکي استخوان در افرادي که زياد نوشيدني گازدار مصرف مي‌کنند، بيشتر است و پوکي استخوان در آنها زودتر آغاز مي‌شود. شـيـريـن‌کننـده‌هـاي مصنوعي: بعضي‌ها تصور مي‌کنند تنها نکته منفي مصرف نوشابه‌هاي گازدار قند زياد و کالري بالاي آن است و به همين خاطر به جاي مصرف نوشابه‌هاي گازدار معمولي که با شيرين‌کننده‌هاي پرکالري شيرين شده‌اند از نوشابه‌هاي گازدار رژيمي استفاده مي‌کنند و چون خيالشان از بابت مقدار کالري اين مواد راحت است بدون هيچ محدوديتي اين نوشابه‌ها را مصرف مي‌کنند. در حالي که بررسي‌ها نشان داده است نوشابه‌هاي رژيمي‌‌هم با اضافه وزن ارتباط دارند. نتيجه يک مطالعه با بررسي ???? فرد نشان داده است که احتمال چاقي و اضافه وزن در افرادي که نوشابه رژيمي‌‌مصرف مي‌کنند با نوشيدن هر بطري نوشابه ?? درصد بيشتر مي‌شود. سلول‌هاي بدن در پاسخ به هر طعم شيرين نسبت به ذخيره چربي و کربوهيدرات اقدام مي‌کنند و اين مساله موجب گرسنگي بيشتر مي‌شود. همچنين شيرين‌کننده‌ها ترشح انسولين را بيشتر مي‌کنند و در نتيجه توانايي بدن براي سوزاندن چربي کاهش پيدا مي‌کند. حقيقت تلخ ديگر آن است که تاثير مصرف نوشابه‌هاي رژيمي بر کاهش وزن از نظر علمي به اثبات نرسيده است و هنوز هيچ مطالعه‌اي نشان نداده است که نوشيدن نوشابه‌هاي رژيمي‌‌ به کاهش وزن کمک مي‌کند. بـطـري‌هـاي پـلاسـتـيـکي: ضررهاي نوشابه‌هاي گازدار رژيمي و غيررژيمي تنها به قند زياد و راديکال‌هاي آزاد و اسيد فسفريک موجود در آنها محدود نمي‌شود. حتي بطري‌هاي پلاستيکي نوشابه‌ براي سلامت مضر هستند و مي‌توانند ما را بيمار کنند. اين بطري نوعي ماده شيميايي سمي ‌‌موسوم به بيسفنول A يا BPA دارد که مي‌تواند از بطري به نوشابه و پس از مصرف نوشابه به بدن ما وارد شود. بررسي‌ها نشان داده است که BPA با تعداد زيادي از بيماري‌ها از جمله نقص سيستم ايمني بدن ارتباط دارد. اگر نگران سلامت کودکتان هستيد، مراقب باشيد به مصرف نوشابه و ساير نوشيدني‌هايي که در بطري‌هاي پلاستيکي عرضه مي‌شود، عادت نکنيد. کارشناسان بهداشت توصيه مي‌کنند از کودکان در برابر تماس با محصولات حاوي اين ماده به ويژه محصولاتي که هر روز استفاده مي‌شوند محافظت کنيم.

عملکرد دستگاه اب قليايي چگونه است؟

معرفي دستگاه قليايي کننده آب و فوايد آن دستگاه قليايي کننده آب يک دستگاه خانگي در آشپزخانه است که امروزه به دليل پي بردن به فوايد بي شمار آب قليايي در بسياري از خانواده هايي که به سلامت خويش اهميت مي دهند، يافت مي شود. آب قليايي چيست؟ آب قليايي معمولا به نام آب يونيزه شده شناخته مي شود. آب قليايي آبي است که سطح pH آن از 7 بيشتر است. آب قليايي فوايد زيادي براي سلامتي و نشاط جسم انسان دارد که در ادامه به تعدادي از آنها اشاره خواهد شد. آب قليايي در دنياي تغذيه به نام آب آلکالين معروف است. آب قليايي از تکنولوژي ژاپني آب با هدف جداسازي عناصر مفيد به دست مي آيد.

وقتي نوشابه ميخوريد براي بدن چه اتفاقاتي مي افتد؟

وقتي يک نوشابه ميخوريد، چه اتفاقي ميافتد؟ وقتي يک نوشابه ميخوريد، چه اتفاقي ميافتد؟ ؟؟؟؟؟؟ اسيدي برابر با اسيد باطري ماشينتان را به راحتي وارد بدنتان ميکنيد ادامه مطلب را حتما مطالعه فرمائيد . وقتي يک نوشابه ميخوريد، چه اتفاقي ميافتد؟ اسيدي برابر با باطري ماشينتان را وارد بدنتان ميکنيد 10 دقيقه بعد: 10 قاشق چايخوري شکر وارد بدنتان ميشود. ميدانيد چرا با وجود خوردن اين حجم شکر دچار استفراغ نميشويد؟ چون اسيد فسفريک، طعم آن را کمي ميگيرد و شيريني اش را خنثي ميکند. 20 دقيقه بعد: قند خونتان بالا ميرود و منجر به ترشح ناگهاني و يکجاي انسولين ميشود. کبدتان شروع ميکند به تبديل قند به چربي تا قند خون، بيشتر از اين بالا نرود. 40 دقيقه بعد: حالا ديگر جذب کافئين کامل شده؛ مردمکهايتان گشاد ميشود، فشار خونتان بالا ميرود و در پاسخ به اين حالت، کبدتان قند را به داخل جريان خون رها ميکند. گيرنده هاي آدنوزين مغز حالا بلوک ميشوند تا از احساس خواب آلودگي جلوگيري کنند. 45 دقيقه بعد: ترشح دوپامين افزايش پيدا ميکند و مراکز خاصي در مغز، که حالت سرخوشي ايجاد ميکنند، تحريک ميشوند. اين همان مکانيسمي است که در مصرف هروئين منجر به ايجاد سرخوشي ميشود. بعد از 60 دقيقه: اسيد فسفريک موجود در نوشابه، داخل روده کوچک، به کلسيم، منيزيم و روي ميچسبد. متابوليسم بدن افزايش پيدا ميکند. ميزان بالاي قند خون و شيرين کنندههاي مصنوعي، دفع هرچه بيشتر کلسيم را از طريق ادرار باعث ميشوند. مدتي بعد: کافئين در نقش يک داروي مدر (ادرارآور) وارد عمل ميشود. حالا ديگر کلسيم و منيزيم و رويي که قرار بود جذب بدن شود، بيش از پيش از طريق ادرار دفع ميشود و به همراه آن مقادير زيادي آب، سديم و ديگر الکتروليتها نيز از دست ميرود. مدتي بعدتر: کمکم آن غوغايي که در بدنتان ايجاد شده بود فروکش ميکند و نوبت به افت قند ميرسد. در اين مرحله يا خيلي حساس و تحريک پذير ميشويد يا خيلي کرخت و بيحال. حالا ديگر تمام آن آبي را که از طريق نوشابه وارد بدن خود کرده بوديد، دفع کرده ايد؛ آبي که ميشد به جاي اسيد و کافئين و شکر، حاوي مواد مفيدي براي بدنتان باشد. تا چند ساعت بعد اثر کافئين هم از بين ميرود و شما هوس يک نوشابه ديگر ميکنيد. نوشابه خورترين ملت جهان سرانه مصرف نوشابه هاي گازدار در ايران ?? ليتر است. با مقايسه اين آمار با آمار ديگر کشورهاي جهان به اين نتيجه وحشتناک ميرسيم که ما در سرانه مصرف نوشابه هاى گازدار مقام اول را در جهان پيدا کرده ايم. براي اين که بيشتر وحشت کنيد، بد نيست بدانيد که: 1-ميانگين مصرف نوشابه هايگازدار در دنيا براي هر فرد 10 ليتر است. 2- در بيست سال اخير، مصرف نوشابه هاى گازدار در کشور، نزديک به ??درصد رشد داشته است. 3- در طي اين بيست سال، مصرف شير و لبنيات، تنها حدود يک دهم درصد رشد کرده است. 4- سرانه مصرف لبنيات در ايران کمتر از يک سوم استاندار جهاني است. 5- طبق آمار، ?? درصد کودکان ?? ماهه تا ??ساله کشورمان، روزانه حداقل يک بار پفک و نوشابه مصرفکرده اند. 6- 25 درصد از کودکان ايرانى به نوعي با سوءتغذيه دست به گريبانند. 7-يک سوم از مرگ وميرهاي کشور به علت بيماريهاي قلبي عروقي است که يکي از عوامل اصلي بروز آن، تغذيه غلط است. سالم و سعادتمندباشيد.

رابطه کافئين با کم ابي بدن چيست؟

همه بايد بيشتر آب بنوشند. 37درصد مردم در امريکا ، کم آبي را با گرسنگي اشتباه مي‌گيرند .آن‌ها هنگامي که بايد آب بنوشند، غذا مي‌خورند. • شما بايد به اندازه‌ي نصف وزن بدن خود به اونس آب بنوشيد. براي مثال شخصي با وزن 200 پوند بايد روزانه 100 اونس (حدود 13 ليوان) و زني با وزن 120 پوند روزانه 60اونس (حدود 8 ليوان آب بنوشد.) • زنان باردار بايد حداقل 80 تا 104 اونس آب روزانه ميل کنند. فعاليت بدني نياز به آب رساني سلولي را افزايش مي‌دهد. • 30 دقيقه فعاليت بدني شديد حداقل 16 اونس آب براي جايگزيني نياز دارد. • تمرين‌هاي طولاني‌تر از 30 دقيقه حداقل 24 اونس آب براي جايگزيني مي‌خواهد. • آب بايد قبل، حين و بعد از تمرين‌هاي بدني مصرف شود. کافئين خاصيت کم آب کنندگي دارد: • قهوه ،چاي و بسياري از نوشيدني‌هاي گازدار حاوي مقادير زيادي کافئين هستند. • نوشيدن مواد کافئين دار به بدن شما آب نمي‌رساند. • هر ليوان نوشيدني کافئين دار نيازمند دو ليوان آب جهت خنثي سازي اثر کم آبي آن است. چرا آب قليايي براي سلامتي مفيد است؟ مردم قرن هاست که آب قليايي را به دليل خواص زندگي بخش آن استفاده مي کنند. چيزي که اين آب را به يک آب سالم تبديل مي کند.pH قليايي ، مواد معدني موجود و اين حقيقت که مواد معدني موجود در آب ،جذبي راحتتر از مواد معدني موجود در خوراکي ها دارند، مي باشد. در حقيقت بر اساس گفته هاي World Health Organization (سازمان سلامت جهاني) ، مواد معدني در آب به ميزان 30% سريعتر و راحت تر نسبت به حالت موجود در غذاها ،جذب مي شوند. تعداد محدودي چشمه ي حفاظت شده در دنيا وجود دارد که آب قليايي در طبيعت را به انسان ها عرضه مي کند. اگر شما به اندازه اي خوش شانس نباشيد که بتوانيد در کنار يکي از آن چشمه ها زندگي کنيد، آنگاه مي توانيد آب قليايي را از يک دستگاه يونيزه کننده آبي دريافت نماييد. علت اينکه آب قليايي و فوايد آن براي سلامتي روز به روز معروف تر و شناخته شده تر مي شود، اين است که بسياري از مردم فوايد اين آب تجربه کرده و با دوستان و آشنايان خود در ميان گذاشته اند. سوپر استار موسيقي پاپ Beyonce، بدون اين آب به هيچ مسافرتي نمي رود. ورزشکاران حرفه اي مثل Derrick Lee وBarry Zeto روي دستگاه هاي يونيزه کننده ي آب قليايي خود قسم خورده اند و علت آن تغييري است که حين ورزش کردن و استفاده از آن احساس نموده اند.

چرا اب يونيزه کننده از اب هاي بطري بهتر است؟

چرا آب دستگاههاي يونيزه کننده از آب هاي بطري بهتر است؟ • صرفه جويي در هزينه‌ها: آب بطري بيش از 1900% بيشتر از آب شير هزينه دارد . • خلوص: دستگاه‌هاي يونيزه کننده با سيستم پيش فيلتراسيون خود آب قبل از يونيزه شدن ، خالص سازي مي کنند. • راحتي کار و مناسب بودن: مراجعه به مغازه براي خريد آب بطري کاري است که ديگر وقت آن گذشته است! • مزه : افزايش pH آب مزه ي آن بهتر مي کند. • شما مي توانيد با سرمايه گذاري روي يک دستگاه يونيزه کننده پول کمتري نسبت به خريد آب بطري بپردازيد . آب‌هاي بطري آنقدر هم فکر مي‌کنيد سالم نيستيد……. مطالعه‌اي صورت پذيرفته روي 10 برند معروف آب‌هاي بطري در سال 2008 توسط Environmental Working Group (ٍEWG ) از وجود محصولات جانبي گندزدا، مواد باقي مانده‌ي فيلتراسيون و مواد دارويي دردزا در تمامي آن آب ها خبر مي دهد • برخي آب هاي بطري چيزي جز آب شير فيلتر شده نيستند. • آب هاي معدني بطري شده حاوي مقادير زياد سديم هستند. • اسمز معکوس ، که فرآيندي جهت خالص سازي آب هاي بطري است، مواد معدني حياتي موجود در آب را ، از آن مي گيرد. • آيا به راستي مي دانيد که در آب هاي بطري چه چيزي وجود دارد ؟ • بر اساس FDA ، شرکت ها و کارخانجات توليد آب بطري تحت نظارت و بازرسي اولويت پائيني قرار دارند. • سازمان FDA آب هاي بطري را تنها از ديدگاه ناخالصي ها بازرسي و امتحان مي کند و کاري به ميزان pH آن ها ندارد. • شرکت هاي توليد آب بطري موظف نيستند که به عموم چگونگي توليد آب و مواد افزودني خود را نشان دهند. • FDA به اين شرکت‌ها اجازه‌ي افزودن فلوريد به آب ها را نيز مي دهد. فوايد آب يونيزه قليايي: • توليد شده بدون استفاده از هيچ گونه مواد شيميايي • فيلتر شده و يونيزه شده جهت حصول بهترين کيفيت • باعث صرفه جويي مادي در مقايسه با آب بطري مي شود . • افزايش pH آب به کمک دستگاه هاي يونيزه کننده مزه ي آب را نيز بهتر مي کند. آب يونيزه چيست؟ آب يونيزه آبي است با يون هاي معدني موجود در آن است. مواد معدني موجود در آب با جذب يا از دست دادن الکترون به يون تبديل مي‌شوند. تمام آب‌ها در حالت طبيعي مواد معدني در خود دارند. آب دي يونيزه شده هيچ ماده‌اي معدني در خود ندارد. اين آب از طريق تقطير و اسمز معکوس به وجود مي‌آيد.آب دي يونيزه شده در حالت طبيعي وجود ندارد. آب يونيزه قليايي به آب الکتروليز شده‌ي کاهش يافته نيز شناخته مي‌شود چرا که در آزمايشات انجام شده اين آب توانسته قدرت مواد اکسايش دهنده را کاهش دهد. توانايي آب يونيزه قليايي در کاهش تخريب مواد اکسايشي به پتانسيل اکسايش کاهش (ORP) آن بر مي‌گردد. آب اسيدي يونيزه نيز به آب اکسايش دهنده‌ي الکتروليز شده شناخته مي‌شود. اکسايش: اين عمل وقتي اتفاق مي‌افتد که اکسيژن از ماده‌اي يک الکترون جذب کند. اکسايش ماده مورد نظر را تخريب يا حتي نابود مي‌کند. اين پديده موجب قهوه‌اي شدن سيب برش خورده و زنگ زدن و فرسايش فلزات خواهد شد. آب يونيزه قليايي داراي بار منفي است .يعني مقادير زيادي الکترون دارد که حاوي بار منفي مي‌باشد.آب يونيزه اسيدي به دليل کمبود الکترون حاوي بار مثبت است. آب يونيزه چگونه توليد مي‌شود؟ مواد معدني موجود در آب با به دست آوردن يا از دست دادن الکترون ، يونيزه مي‌شود. دستگاه‌هاي يونيزه کننده خانگي براي يونيزه کردن اين مواد از فرآيندي تحت عنوان الکترودياليز استفاده مي‌کنند. اين فرآيند هم‌زمان آب‌هاي اسيدي و قليايي را توليد مي‌کند و اين کار توسط يک غشاء خاصي تحت عنوان غشاء تبادلي دو قطبي انجام مي‌دهد که کار اين غشاء جداسازي آب به جريان‌هاي اسيدي و قليايي است. مطالعات انجام شده در حالت Vitro (حالتي که مطالعه روي بدن انسان انجام نشود ، در محيط و ابزار آلات آزمايشگاهي صورت گيرد) روي اين موضوع که آيا آب يونيزه مي‌تواند تخريب اکسايشي DNA را کاهش دهد، به اين نتيجه منجر شده که آب کاهش يافته تخريب DNA تک رشته‌اي را کند و متوقف مي‌کند.

بيشترين مصارف اب يونيزه قليايي چيست؟

اين آب به تنظيم شرايط فيزيکي شما کمک مي کند، در اينجا مثال هايي از آب يونيزه قليايي آورده شده است : تخمير دستگاه گوارش : اگر شما آب يونيزه قليايي را با معده خالي بنوشيد، ناراحتي شما را کم مي کند. 1-يبوست : قبل از غذا، 1 ليوان آب قليايي بنوشيد تا معده و روده شما آبرساني شود و يبوست را بهبود بخشد. 2-اسهال: زمانيکه بدن شما بوسيله اسهال بسرعت دهيدراته مي شود، مي تواند بسيار مفيد باشد، آبرساني را دو چندان کند. 3-فشار خون بالا يا پايين 4-آب قليايي به تنظيم فشار خون کمک مي کند. 5-ديابت : نوشيدن 3 فنجان يا بيشتر با معده خالي آب يونيزه با pH 10 براي : 1-براي متعادل ساختن اسيد در غذا وقتي غذاهاي اسيدي را مي پذيرد از اين آب استفاده کنيد. 2-آشپزي کردن 3-شستن سبزيجات و ميوه ها 4-پختن گوشت و برنج آب يونيزه قليايي با 9.5 pH و -: بدليل اينکه قهوه و چاي اسيدي هستند. اين آب براي آماده کردن قهوه و يا چاي مناسب است و همچنين اين آب بهترين آب شرب محسوب مي شود. آب يونيزه قلياي با 9=ORP , pH حدود 239-: آب مناسبي براي : براي شروع نوشيدن آب يونيزه قليايي مناسب است. همچنين کودکان از نوشيدن اين آب نسبت به ساير آب ها راضي تر هستند. آب يونيزه قليايي با 8.5 pH – : مناسب است براي : براي درست کردن شير خشک کودک و يا براي افرادي که بيماري معده يا حساسيت معده دارند. آب يونيزه قليايي با 7pHوORP حدود 250+ : که براي خوردن دارو و قرص مناسب است. ساير موارد استفاده : حيوانات خانگي : 1-مي توانيد اين آب را بعنوان آب شرب در اختيار حيوان قرار دهيد. 2-کم کردن بوي بد مدفوع حيوان گل ها و گياهان (باعث) : 1-شاداب تر شدن گياه 2-طول عمر بيشتر گياه 3-نياز کمتر گياه به آب 4-عدم نياز به آفت کش ها آشپزي با آب اسيدي : به دليل خاصيت ضدعفوني کننده آب، استفاده هاي مختلفي دارد : از جمله؛ شستن ميوه جات و سبزيجات : کشتن باکتري هاي مضر جوشاندن تخم مرغ : وقتي تخم مرغ ترک دارد، امکان آلودگي آن زياد است که بايد با شستن آب از بين رود. ماهي : ترد کردن گوشت ماهي و ميکروب ها را از بين مي برد. پوليش کردن : تميز کردن آينه ها، ليوان، عينک حمام : اين آب بسرعت داغ مي شود حمام شير آب داغ بسيار مناسب است. اسفنج ها : رشد قارچ و باکتري متوقف مي شود و از آلودگي و بوي بد آنها جلوگيري مي کند. بوي بد دست ها : اين بو را از بين برده وخارش آن را از بين مي برد. حيوانات خانگي : آب اسيدي، براي حمام کردن حيوانات بسيار مناسب است و از بيماري هاي پوستي آنها جلوگيري مي کنند. حمام کردن و شست و شو : آب قليايي به پوست شما کمک مي کند تا منافذ چربي خود را باز کرده و پوست شما، نرم و شاداب تر و جوانتر بنظر برسد. بعد از شستن موي سر خود با صابون، اب قليايي را همراه با آب معمولي شست و شو دهيد. در واقع اين آب براي خنثي کردن خاصيت قليايي صابون است و موي شما را براق تر مي کند. اين آب قليايي، عامل استريليزاسيون است و از بوي بد جلوگيري مي کند و خاصيت سفيدگري (آنزيم بري) دارد. و تمام ميکروب هايي را که با چشم ديده نمي شود را از بين مي برد. استفاده کنيد، اين آب با خاصيت استريليزاسيون و ضد عفوني کردن دندان هاي شما را سالم نگه مي دارد. از اين آب مي توانيد بعنوان يک لوسيون يا افتر شيو بعد از اصلاح استفاده کنيد. پختن برنج : برنج را در آب قليايي ضعيف به آرامي بشوريد و آنرا در آب قليايي قوي براي مدت 10 تا 30 دقيقه خيس کنيد. برنج را در آب قليايي بخار پز کنيد، برنج بسيار خوش طعم، درخشنده و نرم خواهد بود. قهوه و چاي : آب قليايي طعم تلخي و تندي قهوه و چاي را از بين مي برد در حاليکه عطر و طعم آن را غني مي کند. وقتي جوانه بامبو و يا اسفناج و غيره را مي پزيد؟ جوانه بامبو و علف هاي دريايي با آب قليايي باعث از بين رفتن طعم تند و اسيدي اين سبزيجات شده در حاليکه بو و عطر و طعم آنرا غني مي سازد. آب قليايي همچنين بوي بد ماهي را از بين مي برد در حاليکه طعم آن را تردتر و دلپذيرتر ميکند. وقتي مي خواهيد سبزيجات و گوشت تازه را بپزيد، در ابتدا به مدت 30-20 دقيقه قبل از پخت در آب قليايي قرار دهيد و شما عطر و طعم متفاوت را احساس مي کنيد. نوشيدني هاي الکلي و کوکتل : طعم الکل را ملايم مي کند. موارد استفاده آب اسيدي يونيزه شده : آب اسيدي پوست را منقبض کرده و اثر سفت کنندگي مستقيم روي پوست دارد. اين آب بطور مستقيم در درمان جوش و آکنه مؤثر است. صورت : صورت شما را شاداب تر و نرم تر کرده و آرايش براحتي روي صورت شما مي خوابد. شامپو زدن : استفاده از آب قليايي قبل و بعد از شامپو زدن، از موي شما حمايت کرده و از ريزش مو، خارش و شوره سر جلوگيري مي کند. موي ما را نرم و غير چسبناک مي کند. حمام کردن : استفاده ميانگين از 6 تا 10 ليتر آب شش ضلعي در حمام، سلامت پوست شما را دو چندان مي کند. حتي اين آب باکتري ها را مي کشد در اينجا ساير فوايد ذکر شده است : سوختگي : تسکين درد سوختگي و تسريع بيشتر ريکاوري آفتاب سوختگي : کنترل التهابات و تکسين درد اگزما و اکنه : کشتن باکتري ها، پاکسازي و تميز کردن پوست، بهبود وضعيت بريدگي و زخم سائيده شده : ضد عفوني کردن و از بين بردن آلودگي ها اثرات استريليزاسيون : آب قليايي مي تواند با خواص ضدعفوني کننده براي خارش ها و جاي نيش ها مفيد باشد. ريشه گل ها و گياهان را در آب مقطر اسيدي بخوابانيد، اين کمک مي کند تا گل ها شاداب تر شده و طول عمر بيشتري داشته باشند. آشپزي کردن : مي توانيد نودل ها را با آب قليايي بپزيد به اين وسيله از خيس شدن و حجيم شدن نودل جلوگيري مي کنيد.