سوالات متداول

بله, دو ویژگی از شش ویژگی مهم آب یونیزه قلیایی و شش ضلعی  بیش از ۴۸ ساعت ماندگاری ندارد ولی خاصیت شش ضلعی و مغناطیسی و املاح بهبود یافته و اکسیژن افزایش یافته تا مدت یک ماه ماندگاری دارد. لیکن بهترین زمان استفاده از آب موقعی است که بصورت تازه از دستگاه یونیزه کننده آب خارج می شود. برخی از فروشگاه های توزیع محصولات ارگانیک در سطح استان هاو نیز مجتمع های درمانی اقدام به توزیع آب قلیایی وشش ضلعی جهت مصارف کمک درمان به بیماران می نمایند که نتایج بسیار عالی از مصرف این آب در کنار داروهای تجویزی ایجاد شده است.

وجود آنتی اکسیدان ها و دارا بودن قدرت قلیایی و ریز خوشه ای و کریستالی شکل بودن آب باعث جذب راحت و جلوگیری از ایجاد رسوبات در جدار داخل شریانهای بدن میشود و مانع از بروز فشار خون می گردد , این آب به دلیل کم حجم بودن و قدرت نفوذ بسیار بالا می تواند باعث دفع سموم از داخل عروق و شریانهای اصلی شود برای بدن مهم است که خون از چه سیالی تشکیل شده باشد به دلیل اینکه ۸۰ % تا ۸۵% حجم خون از آب تشکیل شده است , استفاده از آب قلیایی می تواند کمک بسیار بزرگی باشد به بر طرف شدن گرفتگی رگهای کرونری ( رگهای تغذیه کننده قلب انسان ) که یکی از مهمترین شریانهای بدن و قلب هستند و گرفتگی در آنها باعث بروز بیماریهای قلبی می شود , این آب به علت افزایش گردش خون می تواند باعث تغذیه بهتر ماهیچه های قلب شود که خود می تواند موجب پیشگیری از بیماریهای قلبی شود , می توان گفت اکثر تصلب شریان ها بر اثر تجمع رسوبات اسیدی در بدن به وجود می آید که این آب یونیزه قلیایی می تواند آنها را از بین ببرد .

در وضعیت کم آبی بدن، پوست اولین سطح بدن است که واکنش نشان می دهد. ترموستات تنظیمی بدن برای خنک شدن شروع به انجام تعریق از طریق پوست می نماید. اگر کم آبی وجود داشته باشد، ذخایر آب در پوست ممکن است تا پایان مصرف شود بی آنکه با همان سرعتی که از دست می رود، جایگزین شود. بنابراین کم آبی عامل اساسی ایجاد خشکی و تیرگی پوست است. پوست رطوبتش را از دست می دهد و خشک و چروکیده می شود. در گردش خون تعداد مویرگ کمی در ناحیه ی پوست وجود دارد تا رنگ شادابی را که باید داشته باشد به آن بدهد. نوشیدن آب کافی برای کمک به شادابی پوست ضروری است.
سلول های پوست همیشه به آب نیاز دارند، آنها در معرض محیط قرار دارند و از طریق تبخیر سطحی، تعریق و تعرق( سه معیار متفاوت از دست رفتن آب از سطح پوست )آب از دست می دهند.
اگر آب از جریان خون موجود در قاعده ی پوست به آن نرسد، سرعت ترمیم پوست کاهش خواهد یافت و سلول های کم آب، بدن را خواهند پوشاند.

این یکی از دلایلی است که اغلب زنان جوانی را می بینید که پوستشان آنها را مسن تر از سن واقعی شان نشان می دهد، چرا زنانی میانسال را با چین و چروک عمیق در همه جای صورتشان می بینید؟ آب یونیزه قلیایی بدلیل اینکه حجم مولکولی آن کاهش می یابد (یعنی حجم مولکولی آب که تقریباً در شهر تهران ۳۵ تا ۴۸% است بعد از عبور از دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی و انجام عمل یونیزاسیون به ۸% تا ۵% کاهش یافته است همین امر باعث افزایش حلالیت و نفوذ بیشتر آب می شود و آبرسانی به سلول های پوست را ۲ تا ۴ برابر می کند و سلول های پوست در هیچ ساعتی از شبانه روز دهیدراته نمی مانند.
با بالا رفتن سن و گذر عمر ، جذب آب برای بدن دشوارتر شده و عوارضی چون از بین رفتن کلاژن و خاصیت ارتجاعی پوست پدید می‌آید . از آن‌جایی که pH طبیعی پوست در حدود ۴/۵ تا ۵/۵ است ، با استفاده از آب یونیزه قلیایی که pH آن بیش از ۵ است ، چربی‌های ضروری برای داشتن پوستی شفاف را از بین می‌برید . زمانی که پوست این چربی‌ها ی ضروری را از دست می‌دهد ، چین و چروک‌های غیر طبیعی در پوست پدید آمد ه و سبب پیری زودرس می‌ شود .
مردان پوستی کلفت تر دارند تا زنان، و به همین دلیل است که پوست مردان بر اثر کم آبی به سادگی پوست زنان، آسیب نمی بیند همچنین هورمون های مردانه برای اینکه باعث رشد موی صورت شوند، جریان خون بیشتری به طرف پوست صورت می آورند، با وجود این، کم آبی مداوم در صورت مردان هم پوستی زبر و چروکیده ایجاد می کند.
آب حاصل از دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی باعث کشیدگی و سفت کردن پوست صورت می شود که از این طریق مانع از ایجاد چین و چروک در پوست می شود.
حد نهایی در مشکلات پوستی ناشی از کم آبی، اسکلرودرمی است- پوست پلاسیده و نازک، یا مثل پوست تمساح پوسته پوسته می شود. بخش های باز و بی حفاظ پوست مانند: بازوها، زانوها، ساق پا، دست ها و پاها ، بیش از هرعضو دیگری علامت نشان می دهند.
وقتی این بیماری صورت را مبتلا کند می تواند بینی، دهان و چشم ها را بدشکل کند، به طوری که انگار شخص نقابی رنگ پریده و براق بصورت زده است. این بیماری همچنین بسیار دردناک است.
اما شما می توانید با افزایش مصرف آب، اسکلرودرمی را در مرحله ی اولیه دگرگون کنید. شایع ترین ماده ی تحریک کننده ی پوست، پس مانده ی مواد پاک کننده در لباس های شسته شده ای است که خوب آب کشی نمی شوند مواد پاک کننده می تواند در عرق بدن حل شود و التهابات پوستی و حتی کهیر ایجاد کند. آب تولیدی دستگاه تصفیه یونیزه قلیایی و شش ضلعی شده به هنگام شست و شو کلیه مواد زائد و سموم که بر روی پوست شده قرار گرفته، پاکسازی می کند و عمل پلینگ طبیعی را برای پوست انجام می دهد و سلول های مرده را در روی پوست پاک می کند.

آب تولیدی دستگاه دارای دو خاصیت مغناطیسی و قلیایی می باشد. خاصیت مغناطیسی موجب کاهش درد و بهتر کارکردن مفاصل می باشد.افزایش گردش خون با ترکیبات قلیایی، قادر خواهد بود که التهابات و دردهای مفاصل را بهبود بخشیده و هر چه گردش خون در این نواحی بهتر جریان پیدا کند التهابات بهنر کنترل می گردد . لازم به ذکر است که خوردن آب یونیزه قلیایی کمک قابل توجهی به پیشگیری از بیماری پوکی استخوان می کند , با توجه به اینکه تا حد زیادی تامین محیط قلیایی بدنمان با جذب کلسیم و منیزیم از استخوان ها و دندانها جبران می شود , آب یونیزه قلیایی به دلیل دارا بودن عناصر حیاتی فوق درصد کمتری از این املاح را از بین می برد و این امر کمک بسیار زیادی به کاهش بیماری پوکی استخوانها می کند .

در واقع فیلتر های دستگاه باید هر ۶۰۰۰ لیتر یکبار تعویض شود که زمان تعویض با نشانگر مختص به فیلتر ها بر روی دستگاه نشان داده می شود و نهایتا بعد از ۶۰۰۰ لیتر خود دستگاه به صورت هشدار تصویری پیغام تعویض فیلتر را می دهد , برای خانواده های ۴ نفره با مصرف ۱۵ لیتر در روز هر ۶ ماه یکبار است ، قیمت ۱ عدد فیلتر ۱۰۰۰۰۰تومان بوده که قیمت گذاری نسبت به شرایط اقتصادی تعیین می شود , این دستگاه دارای ۲ عدد فیلتر می باشد که در محفظه اصلی دستگاه نصب شده است .

اکثر ویتامین ها پایه ای اسیدی دارند و در محیط اسیدی شکسته می شوند ولی باید در محیط قلیایی جذب شوند به این دلیل محیط دستگاه گوارش انسان مخصوصاً معده محیطی اسیدی است , برای جذب شدن ویتامینها , ترشحات کبد و ترشحات کیسه صفرا باید حالتی قلیایی داشته باشد چون آنزیم های کبد در محیط قلیایی کارایی خیلی بهتری دارند . با توجه به اینکه بدن در هر صورت به ویتامین ها نیاز دارد بنابراین می بایست با استفاده از آب یونیزه قلیایی محیط اسیدی را به محیط قلیایی تبدیل کند تا ویتامین ها در آن به راحتی جذب بافت ها و سلول های حیاتی بدن گردد .

آب قلیایی به آبی گفته می شود که PH آن بین عدد ۷ تا ۱۴ بوده و قادر به خنثی و قلیایی کردن محیط های اسیدی باشد , این آب به واسطه قلیایی بودن دارای حلالیت بیشتر و قدرت نفوذ بالا در بدن می باشد و موجب بهبود سیستم متابولیسم بدن شده و همچنین دفع بهتر سمومات و جذب بهتر ویتامین ها در بدن را موجب می شود , لازم به ذکر است که طبق استانداردهای اروپا WHO مناسب ترین PH برای آب آشامیدنی بین ۸.۵ تا ۹.۵ می باشد .

آب اسیدی به آبی گفته می شود که PH آن بین عدد ۷ تا ۰ باشد , نوشیدن آب اسیدی در بلند مدت موجب بروز بیماری هایی نظیر پوکی استخوان , پوسیدگی دندان و آرتروز می شود , استفاده از آب اسیدی کمکی به حفظ سلامت انسان نمی کند و موجب به خطر افتادن شرایط داخلی بدن انسان خصوصاً تعادل اسید و قلیا می گردد .

به آبی خنثی گفته می شود که PH آن مساوی عدد ۷ باشد , آب با PH 7 هیچ قدرت واکنشی از خود ندارد , یعنی اگر به آب خنثی میزان اندکی ماده قلیا اضافه شود محیط سریعاً قلیایی می شود و به همین صورت اگر به آب خنثی مقدار بسیار کمی اسید اضافه شود محیط بلافاصله اسیدی می شود بنابر این آب خنثی تابع محیط بوده و عملاً کمکی به بهبود سوخت و ساز بدن نمی کند و تاثیری در دفع سمومات نخواهد داشت.

این نوع آب با ۴ ویژگی اصلی که دارد به گردش خون کمک بسیار زیادی می کند و باقیمانده سموم , داروها و مواد شیمیایی مخرب را از طریق سیستم دفعی بدن ( کلیه ها , مجاری ادراری و روده بزرگ ) دفع می نماید در ضمن قلیایی بودن آب باعث می گردد اثرات تخریبی داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی روی سلولهای سالم بدن به حداقل برسد و در کاهش عوارض نامطلوب بعد از شیمی درمانی مثل بی حالی , یبوست های شدید , احساس تهوع , ریزش مو و … بسیار موثر بوده و آنها را به حداقل می رساند .

از دیگر فواید آب یونیزه قلیایی خاصیت آنتی اکسیدان بودن آن است , این آب با بار منفی زیادی که دارد مانع از فعالیت اکسیژن های مخرب (رادیکال های آزاد) می گردد . سرطان ها عمدتاً بر اثر فعل و انفعالات داخل سلولی تحت تاثیر عوامل مخرب از جمله رادیکالهای آزاد , املاح مخرب , کلر , نیترات ( ازسموم شایع در آب های آلوده ) و عوامل ژنتیکی فعال شده به وجود می آیند , این آب با آنتی اکسیدان بودن و داشتن pH قلیایی و یون های مفید قادر است که واکنش وارونه ایجاد نماید به این معنی که جلوی تخریب سلولی را میگیرد و شرایط pH مورد نیاز سلولهای سرطانی را از آنها گرفته و مانع از رشد سریع آنها می شود البته pH مورد نیاز سلول سرطان یک pH اسیدی ( محیط اسیدی ) است که این آب یونیزه قلیایی آن محیط را خنثی می کند .

سنگ های کلیه با ترکیبات اسیدی مانند : سنگ هایی با ترکیبات کلسیم اگزالات , سولفات , کربنات و سنگ های اوراتی عمدتاً سنگ های سخت شاخه ای (کریستالی ) هستند که با منشاء اسیدی تشکیل می گردند و جلوگیری از تشکیل و دفع آنها نیاز به محیطی با pH قلیایی ( محیط قلیایی ) دارد که می توان با استفاده از آب یونیزه قلیایی این محیط قلیایی را ایجاد نمود , این محیط قادر خواهد بود علاوه بر کمک به شکسته شدن سنگ های کلیه و رسوبات آن مانع از ایجاد ترکیبات مجدد گردد به عبارتی هم در دفع و هم در جلوگیری از تشکیل مجدد سنگ ها بسیار موثر است , بخصوص سنگ های اوراتی زیرا ترکیبات این نوع سنگ ها کاملاً اسیدی بوده و تاثیر آب یونیزه قلیایی بر روی آنها بسیار قابل توجه می باشد و مهمترین کمکی که این آب به کلیه ها می کند این است که از تشکیل رسوبات با منشاء اسیدی جلوگیری کرده و موجب افزایش فیلتراسیون کلیه می گردد .

در اصل این نوع آب ( آب یونیزه قلیایی ) در جلوگیری از تشکیل سنگ های صفراوی بسیار مفید است این سنگ ها ماهیت اسیدی دارند که در بعضی از موارد تشخیص داده نشده و پس از افزایش اندازه و تعدادآنها , این سنگ ها با یک عمل جراحی کیسه صفرا برداشته می شوند . این آب یونیزه قلیایی باعث کارکرد بهتر ترشحات کیسه صفرا برای شکستن و دفع سنگ های صفراوی می گردد و نهایتاً در تجزیه چربی ها بسیار موثر است زیرا ترشحات کیسه صفرا کاملاً قلیایی هستند و برای کارکرد بهتر نیاز به محیط قلیایی دارند , در اصل آب یونیزه قلیایی کمک بسیار موثری می باشد در تشکیل نشدن سنگ های صفراوی و یا حل نمودن این سنگ ها که معمولاً جرم های زیادی دارند و بر اثر اسیدیته بالا ی بدن تشکیل می شوند .

با توجه به اینکه جذب قند خون همیشه از طریق گیرنده های آن در سلول های بدن به ویژه در سلول های بافت بدن صورت می گیرد , در این بیماری عدم فعالیت مفید رسپتورها ( گیرنده ها ) در محیط اسیدی به اثبات رسیده است , آب قادر است محیط قلیایی را برای گیرنده های قند خون در تمامی بدن ایجاد نماید تا با جذب گلوکز توسط گیرنده های سلولی مانع از افزایش قند در خون گردد , ترشح انسولین در خون باعث جذب قند خون سلول های بدن می گردد , انسولین در محیط قلیایی تاثیر خود را ایجاد می نماید ,که در اصل آب قلیایی در کاهش مازاد اسید قند با جذب بهتر آن به رسپتورها کمک بسیار زیادی کرده و به حفظ ماهیت رسپتورها به داخل سلولی که نیاز به محیط قلیایی دارد کمک بسیار زیادی می کند . انسولین در محیط گرم به بدن تزریق می شود .

در حقیقت آب یونیزه قلیایی قادر خواهد بود که حرکت محتویات دفعی بدن را در روده بزرگ افزایش داده و نیز با افزایش حرکات دودی شکل در طول روده بزرگ باعث جلو راندن محتویات آن گردد , در نتیجه فرصت ایجادیبوست به وجود نمی آید و عمل دفع به راحتی انجام می گیرد , به خصوص به واسطه داشتن ویژگی آنتی اکسیدان مانع از حملات ویروس , باکتری و قارچ به جداره روده بزرگ می گردد و در نتیجه زخم های روده را از بین برده و یا مانع از تشکیل آنها می شود و از جهتی دیگر اگر سلول های روده آب کافی داشته باشند و یا آب رسانی شوند دیگر هنگام دفع , آب مواد دفعی را جذب نکرده و دفع بسیار راحت تر از قبل انجام می شود البته لازم به ذکر است قدرت قلیایی بودن آب موجب دفع بهتر رسوبات از جداره روده شده و باعث جذب بهتر ویتامین ها می گردد .

در حقیقت خوردن هر نوع مایعات مخصوصاً آب یونیزه قلیایی برای افزایش حجم شیره گوارشی و آمادگی معده برای ورود غذا توصیه می گردد همانطور که می دانید بلافاصله بعد از خوردن غذا حرکات دودی شکل روده برای شکست مواد غذایی شروع می شود , سایر آب ها می توانند موجب کاهش حرکات روده شده و منجر به گاستریت یا ورم معده گردد اما استفاده از آب یونیزه قلیایی برای همه افراد لازم است که می بایست یک ساعت تا یک ساعت و نیم قبل یا بعد از غذا مصرف شود , نوشیدن این آب نیز مانند سایر مایعات هنگام صرف غذا توصیه نمی گردد , در معده همیشه مقدار بسیار کمی اسید وجود دارد ولی در هنگام خوردن غذا ترشح اسید در معده بسیار زیاد می شود تا معده بتواند مواد غذایی را هضم کند , بنابراین آب یونیزه قلیایی در صورتی که درست استفاده شود هیچ لطمه ای به معده وارد نکرده و یا تداخلی برای هضم غذا در دستگاه گوارش ایجاد نمی کند , در خصوص کسانی که معده شان مشکل عصبی دارد و ترشح زیاد اسید معده آنها را اذیت می کند بسیار مفید و تاثیرگذار است . متاسفانه امروزه به دلیل استفاده از غذاهای نامناسب , تحریک های عصبی , واکنشهای روحی , روانی و …. اکثر افراد از ترشح زیاد اسید معده و مشکل میکروب هلیکوباکتر ( Helicobacter . Pylori ) رنج می برند که استفاده از این آب برای آنها بسیار مفید بوده و باعث بهبودی سریع آنها می گردد .

برای شکسته شدن غذا و هضم آن در دستگاه گوارش انسان باید اسید ترشح شود تا ویتامین ها و ترکیبات غذایی و عناصر حیاتی موجود در مواد غذایی به خوبی در محیط اسیدی شکسته شده و پس از متابولیسم جذب سلول ها بافت ها و اندامهای بدن گردند , در اصل این مازاد اسید است که برای بدن ما خطرناک است و باعث بروز بیماری می شود , مخصوصاً در جوامع صنعتی و با رژیم های غذایی حاوی مواد نگهدارنده و یا فرآوری شده , تنها آب یونیزه قلیایی میتواند به عنوان یک آب شفابخش عمل کند و درصد بالایی از مواد خطرناک حاصل از سوخت و ساز بدن را تخلیه نماید .

خیر, با توجه به این نکته که بدن ما دارای ذات قلیایی است , اکثر فعالیت های روزمره ما نظیر ورزش کردن , صحبت کردن , تغذیه و …. به اسیدی شدن بدن منجر می شود , با نگاه دقیق تر به این نکته که تغییر محیط مایعات بدن از محیط اسیدی به محیط قلیایی یک ضرورت برای حفظ سلامتی سلول ها و بافت های بدن می باشد مصرف طولانی مدت آب یونیزه قلیایی نه تنها هیچگونه تاثیرات بدی نداشته بلکه رفته رفته شادابی , تندرستی , نشاط و میل به زندگی را در بافت های بدن زیاد می کند و در از بین بردن حالات عصبانیت , تنش و بیماری بسیار مفید می باشد .

کبد یک بافت متابولیزه کننده است و به عنوان یک کارخانه شکست مواد غذایی نیاز به محیطی دارد که بتواند مانع از اضافه شدن املاح و ترکیبات چربی به عنوان بافت در درون خود گردد و در شکسته شدن این ترکیبات آنزیم های کبد نیاز به محیطی غیر اسیدی دارند , فعالیت آنزیم های حیاتی کبد در محیط قلیایی افزایش پیدا کرده و باعث کارکرد بهتر این عضو در دستگاه گوارش می گردد و مانع از آسیب رساندن به این بافت و آنزیم هایش می شود در رابطه با کبد چرب Fatty Liver ) ) باید به این نکته توجه کرد که این بیماری در محیط اسیدی رخ می دهد ولی در محیط قلیایی به دلیل کارکرد خوب و به موقع آنزیم های کبد چربی کمتر ذخیره می شود لازم به ذکر است آب یونیزه قلیایی در بهبود سریع تر این بیماری بسیار موثر می باشد , همچنین آب یونیزه قلیایی با داشتن آنتی اکسیدانهای فراوان از پیری زودرس کبد جلوگیری کرده و باعث سالم ماندن سلول های آن می گردد و همین آنتی اکسیدان ها از آسیب ویروس ها و باکتری ها به کبد جلوگیری می کند .

گردش سریعتر مایعات به دلیل قلیایی بودن و نیز جذب ترکیبات آنتی اکسیدان آب برای جذب چربی های مفید و جلوگیری از بالا رفتن چربی های بد و مضر مثل LDL و تری گلیسیرید موثراست و کمک شایانی به تجزیه کلسترول می کند و با توجه به قلیایی بودن و کم حجم بودن آب یونیزه قلیایی موجب دفع بهتر این چربی های مضر از بدن و جریان خون و از بین رفتن رسوباتی که عامل اصلی چربی های مضر است از دیواره عروق به ویژه عروق اصلی قلب می گردد .

همانطور که گفته شد پایه سکته ها تجمع سموم , و رسوب آنهادر محیط اسیدی بدن در جداره داخلی رگها می باشد که باعث تنگی رگها و مختل شدن گردش خون می شود آب یونیزه قلیایی می تواند با قدرت حلالیت و نفوذ بالایی که در دفع رسوبات دارد موجب دفع مازاد اسید بدن و برطرف شدن تنگی عروق گردد .

مصرف آب یونیزه قلیایی برای کسانی که از Stand های دارویی ساخت کشور سوئد استفاده می کنند توصیه نمی شود چون به دلیل قدیمی بودن این نوع Stand ها احتمال رسوب وجود دارد , اما مصرف آب یونیزه قلیایی برای کسانی که از انواع دیگر Stand استفاده می کنند مفید بوده و موجب جذب بهتر داروها در خون و کمک بیشتر به اندامها می گردد و نیز کم حجم بودن و کریستالی شکل بودن آب یونیزه قلیایی موجب دفع بهتر سمومات شده و از رسوبات شریانی جلوگیری می کند .

میزان مصرف برق دستگاه زمانی که آب را یونیزه می کند ۸۵ وات ( به اندازه مصرف یک لامپ خانگی ) است ولی زمانی که از دستگاه استفاده نمی کنیم و هیچ آبی تولید نمی کند بین ۲ تا ۳ وات است که به دلیل میزان مصرف صفحه LED آن می باشد .

در اصل در بخش یونیزاسیون هنگامی که آب از میان فیلتر های فوق حرفه ای عبور کرده و در فرایند شش ضلعی وقلیایی قرار می گیرد یون هیدروکسید ( OH-) نسبت به هیدروژن ( H+ ) افزایش یافته و آب قلیایی می شود . و این امر با اضافه کردن اکسیژن در آب و تشکیل هیدروکسید ( OH-) امکان پذیر است همچنین در این فرایند آب شش ضلعی می شود که به معنای نفوذپذیری تا ۱۰برابری آب در سلول نسبت به دستگاه های یونایزر خارجی می باشد. جهت این امر تست هایی نیز وجود دارد که می تواند نفوذپذیری ده برابری را براحتی نشان دهد.

آنتی اکسیدان ها عواملی هستند که دارای بار الکتریکی منفی بوده و دارای الکترون بیشتری هستند که به دلیل وجود همین الکترون های آزاد و بار منفی است که می توانند تاثیرات نامطلوب رادیکال های آزاد را از بین ببرند , زیرا رادیکال های آزاد دارای بار الکتریکی مثبت می باشند و میل به جذب الکترون دارند , آنتی اکسیدان ها در این آب بصورت یون هیدروکسید (OH- ) وجود دارند که در بخش یونیزه کننده آب به وجود می آیند .

اکسیژن بالا در این آب یونیزه قلیایی بصورت یون ( OH-) بوده و نقش آنتی اکسیدان را ایفا می کند که موجب از بین رفتن رادیکال های آزاد ( موارد از بین برنده بافت ها و سلول ها ) می شود و هیچ لطمه ای به بدن وارد نمی کند زیرا اکسیژنی که باعث لطمه زدن می شود بصورت ( O+ ) بوده و به آن اکسیژن کنش گر یا همان رادیکال آزاد گفته می شود.

مهمترین فرق دستگاه یونیزه کننده با دستگاههای تصفیه معمولی RO( اسمز معکوس ) در بخش یونیزاسیون است که می تواند۶ خاصیت مهم و شفابخش را به آب بدهد مانند ۱- قلیایی شدن ۲- خاصیت آنتی اکسیدان ۳- کم حجم شدن ( کریستالی شکل شدن ) مولکول های آب ۴- اکسیژن بالا ۵- تولید آب مغناطیسی شده ۶- افزایش املاح مفید آب مثل منیزیوم می باشد.
تفاوت عمده دستگاه تولید آب قلیایی و شش ضلعی با دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس در آن است که تصفیه آب های موجود تنها املاح بد موجود در آب را می گیرند. و با گرفتن و کاهش کلیه املاح قصد تصفیه آب را دارند. در صورتی که در دستگاه های ایرانی تولیدی شرکت مهراندیشان املاح بصورت کاملا هدفمند گرفته می شود و املاح مفید آب گرفته نمی شود. تفاوت دیگر در آن است که دستگاه های تصفیه آب معمول توان احیا و زنده کردن آب را ندارند. منظور از احیا به این معنا است که بتواند خواص آب چشمه را به آب برگرداند(خواص درمانی) که این تصفیه برای بازگرداندن خواص درمانی فقط در دستگاه های تولیدی شرکت مهراندیشان اتفاق می افتد و برای این امر تاییدیه های درمانی بسیاری ایجاد شده است.

قیمت دستگاه های تولید داخل با توجه به توانایی های بالاتری که نسبت به دستگاه های یونیزه کننده خارجی دارد تا یک پنجم نمونه های خارجی می باشد. مثلا نمونه آب سرد و گرم قلیایی خارجی در حدود پانزده میلیون تومان می باشد که نمونه داخلی معادل یک پنجم آن قیمت دارد. از لحاظ کیفیت نیز نمونه داخلی با حذف گچ موجود در آب نسبت به نمونه های خارجی مزیت بالایی دارد. همچنین آب تولیدی دستگاه های داخلی شش ضلعی است (نفوذ ده برابری آب داخل سلول ) که نمونه های خارجی امکان تولید آب شش ضلعی را به گفته خود آن ها ندارد.

کلر یکی از مواد ضد عفونی کننده ای است که می بایست به آب شهری اضافه شود تا از بروز بیماری هایی که توسط آب شرب به انسان سرایت می کنند جلوگیری نموده و آب سالم را در اختیار مصرف کننده قرار دهد اما تحقیقات دانشگاههای معتبر آمریکایی ( ویسکانسین ‌، تگزاس ، آکسفورد ) و محققین بزرگی مثل جان رالف ( مجله علمی اروپا ) نشان داده است که وجود کلر در آب آشامیدنی می تواند باعث بروز سرطانهای سینه در خانم ها و پروستات در آقایان و سرطانهای روده ی بزرگ ( کلون ) شود که طبق پیش بینی های مجله علمی اروپا در سال ۲۰۲۲ مرگ و میر ناشی از سرطان دستگاه گوارش و سکته ها به دلیل وجود کلر بوده و بیشتر از مرگ و میر ناشی از مصرف دخانیات ( سرطان ریه ) خواهد شد . همچنین آب شرب کلر دار می تواند باعث بروز بیماری هایی مانند: خشکی پوست ، شکنندگی مو ، سرطان ها ، سکته های قلبی و … شود . کلر در هنگام شستشوی مواد خوراکی سریعا جذب منافذ سطحی میوه ، گوشت و … شده که می تواند تشکیل THM ها ( تری ها لومتالین ها ) در بدن را سبب گشته و موجب تخریب پروتئین های مفید برای جذب سلول ها شده و همچنین باعث بروز بسیاری از بیماری ها شود ، بنابر این طبق گفته محققین بهترین راه این است که کلر برای ضد عفونی به آب اضافه شودو پیش از هرگونه استفاده از آب حذف شود که دستگاه یونیزه کننده آب میتواند ۹۹.۹ درصد کلر را از آب حذف کند .

خیر، این دستگاه سدیم به آب اضافه نمی کند و طبق استانداردهای سازمان بهداشت جهانی (WHO ) و شرکت آب و فاضلاب ایران از همان مقدار سدیم آب شهری ( ۲۰۰ میلی گرم در لیتر ) استفاده می کند , به این علت که برخی عناصر باید به صورت محدود در آب باشند تا بتوانند به بدن کمک کنند , فیلتر دوم دستگاه بر طبق استاندارد های بین المللی و ایران کلسیم ، پتاسیم ، منیزیم را به صورت محلول در آب به آب یونیزه قلیایی اضافه می کند .

بطور کامل ۱۵ ماه گارانتی تعویض طبق گارانتی شرکت مهراندیشان و ۵ سال خدمات پس از فروش دارد. کلیه قطعات در داخل موجود می باشد و گارانتی زیر نظر شرکت مهراندیشان انجام می پذیرد.

فیلتر های دستگاه دارای تاییدیه های آب و NSF و …. می باشند. آب تولیدی دستگاه نیز دارای تاییدیه از وزارت بهداشت می باشد. همچنین آب تولیدی دستگاه در مراکز درمانی استفاده شده و نتیجه درمانی آن توسط آنان بصورت مکتوب اعلام شده است که در قسمت گواهینامه ها قابل مشاهده می باشد.

آب شش ضلعی آبی است ماننده آب چشمه های درمانی و یا آب باران که خواص درمانی دارد و بسیار سبک بوده و جذب آن در سلول تا ده برابر آب های معمول می باشد.

دستگاه یونیزه و قلیایی کننده به اندازه یک کامپیوتر کیفی است که برروی سنیک ظرف شویی بصورت ایستاده قرار می گیرد یا در کنار ظرفشویی بر روی دیوار به راحتی نصب می شود ، این دستگاه می تواند زیر سینک ظرف شویی قرار گیرد ، در کل نصب این دستگاه صدمه ای به آشپزخانه و سینک ظرف شویی نمی زند و نصب دستگاه به واسطه یک شیر پیسوات از زیر سینک و شیلنگ کولری که به پشت دستگاه متصل شده انجام می شود و با توجه به شیر خروجی کنار دستگاه در مدل اکسیر و یا شیر برقی دستگاه در روی سینک آب قلیایی وشش ضلعی با کیفیت عالی در دسترس قرار می گیرد.

با توجه به اینکه کلیه قطعات داخلی می باشد هیچگونه محدودیتی در ارایه خدمات و قطعات وجود ندارد.

دستگاه تولیدی شرکت مهراندیشان(دانش بنیان) در اصفهان می باشد.

خیر ، مصرف آب یونیزه قلیای در صورتی که یک ساعت قبل و یا یکساعت بعد از غذا نوشیده شود تداخلی با اسید معده نخواهد داشت و اسید معده هم تداخلی با خنثی کردن آب یونیزه قلیایی نخواهد داشت چون زمانی در معده اسید ترشح می شود که زمان خوردن غذا باشد , مغز ما انسان ها طبق عادت کار کرده ( هیپوتالاموس غده ای است در مغز که دستگاه عصبی را با کمک غده زیر مغزی به دستگاه غدد درون ریز متصل می کند ) پیغام های عصبی خود را به غدد ترشحی معده ارسال می کند . ترشح اسید معده نسبت به حجم غذایی که ما می خوردیم متغییر است لازم به ذکر است برای شکسته شدن مولکول های ویتامین و پروتئین باید اسید ترشح شود ، تا مواد مفید از لحاظ فرمول مولکولی شکسته شده و راحت جذب گردد همچنین برای جذب ویتامین ها و پروتین های مفید و حیاتی بدن نیاز به محیطی کاملاً قلیایی است . بنابراین آب یونیزه قلیایی هیچ تداخلی با اسید معده نداشته و حتی باعث جذب بهتر ویتامین ها در بدن می گردد ، و حتی برای از بین بردن مازاد اسید معده که می تواند بیماری هایی را نظیر رفلاکس معده ( به آسیب مخاطی ناشی از برگشت غیر عادی محتویات معده به درون مری اطلاق می گردد ) زخم معده و … ایجاد کند بسیار مؤثر و مفید است .

به علت فراربودن هیدروژن موجود در آب و خواص آنتی اکسیدانی موقت آب تا ۴۸ ساعت برخی خواص اولیه خود را از دست می دهد ولی خواص شش ضلعی و غیره تا بیش از یکماه ماندگار است.

آب یونیزه قلیایی باعث دفع به موقع سموم از بدن و سم زدایی کامل اندام های درونی و دفع چربی های زائد از بدن و پیشگیری از کلیه بیماری هایی که در محیط اسیدی ایجاد می شود و باعث لطمه زدن به بدن می شود مانند آرتروز، دیابت، سرطان، پوکی استخوان، و … می گردد . در مجموع افرادی که در جوامع شهری و صنعتی زندگی می کنند اکثراً به دلیل استرس ها ، مصرف غذاهای اسیدی و آلودگی ها دچار تجمع مازاد اسید در بدن می شوند و این خود آغازی برای مبتلا شدن به بیماری های مختلف است , ما می توانیم با خوردن آب یونیزه قلیایی کمک بسیار بزرگی به حفظ سلامت خود کنیم .

در طول مدت ۴۰ تا ۵۰ سال تحقیقات علمی در کشورهای کره ، ژاپن ، و مطالعاتی که به تازگی در کشور آمریکا صورت گرفته نشان داده آب یونیزه قلیایی هیچ گونه تأثیر سوء بر روی بدن نداشته و بصورت رسمی هیچ گزارشی مبنی براینکه آب یونیزه قلیایی برای بدن انسان مضر است وجود ندارد محققین بر این باورند با توجه به روند زندگی صنعتی , آلودگی های آب و هوا , الگوهای تغذیه ای نامناسب , فشارهای عصبی و استرس های روزمره بدن ما انسان ها در معرض اسیدی شدن شدید قرار می گیرد و وجود این مازاد اسید سلامت انسان را تهدید می کند ما می توانیم با خوردن آب یونیزه قلیایی به طور دائم کمک به دفع این سموم و مازاد اسید از بدن خود کنیم .

۱-باید توجه داشته باشیم که آب یونیزه قلیایی را حتماً روزی ۸ لیوان به این صورت که ۲ لیوان صبح ناشتا و یک لیوان یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از هر وعده غذایی خورده شود تا بهترین نتیجه را از لحاظ سبکی آب ، دفع سموم ، خواب راحت و انرژی بیشتر احساس شود .

۲ – باید به این نکته توجه داشت که آب می بایست حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت استفاده شود

۳ ـ نباید بین خوردن آب در طی ۳تا ۵ روز وقفه ایجاد شود همچنین نباید در طول مدتی که آب را استفاده می کنند از نوشیدنی های دیگری استفاده شود .

بدن کودکان و نوزادان تا قبل از یک سالگی نیازی به آب یونیزه قلیایی ندارد به این علت که بدن کودکان کاملاًَ متعادل بوده و تا زمانی که از شیر استفاده می کنند و هنوز غذای کمکی استفاده نکرده اند نیاز به آب قلیایی ندارند ، این اصلی ترین علت است ، همچنین قرص ها چون یک ماده شیمیایی هستند و آب قلیایی مواد شیمیایی را از بدن دفع می کند لذا با آب H2O خورده می شوند لازم به ذکر است حدود یک ساعت پس از استفاده از آب H2O میتوانید آب قلیایی شماره یک میل کنید .

با توجه به کم حجم بودن آب یونیزه قلیایی آب در بافت خمیر نفوذ بسیار خوبی دارد و باعث می شود که نان زودتر و بهتر پخته شود و طعم بسیار خوبی به نان می دهد , همچنین طعم نان مدت طولانی تری حفظ شده و ماندگاری بیشتری پیدا می کند .

در اصل می توانیم بگوییم آب مقطر آبی کاملاً خالص و بدون املاح می باشد که در بعضی از موارد هم pH آن به سمت اسیدی شدن پیش می رود و هیچ منفعتی برای بدن ندارد ، به این علت که آب خنثی بوده و نسبت به محیط خود هیچ واکنشی نشان نمی دهد و تابع آن محیط می شود محققین به آن آب مرده می گویند به عنوان مثال اگر در محیطی اسیدی قرار بگیرد کاملاً اسیدی و اگر در محیطی قلیایی قرار بگیرد قلیایی می شود به عبارتی خیلی ساده هیچ قدرت واکنشی از خود ندارد به این علت است که به آن آب مرده می گویند ، و فقط جهت رفع عطش مورد استفاده قرار می گیرد و کمکی به جذب بهتر ویتامین ها و دفع بیشتر سموم بدن نمی کند ، البته دستگاههای اسمز معکوس یا( Reverse Osmosis) RO هم چنین مشکلی را دارند ، ولی آب یونیزه قلیایی با دارا بودن چهار ویژگی منحصر به فرد ۱ـ قلیایی بودن ۲ـ خاصیت آنتی اکسیدان بودن ۳ـ کم حجم بودن یا کریستالی شکل بودن ۴ـ اکسیژن بالا و همچنین دارا بودن املاح مفید نظیر کلسیم و منیزیم و … برای بدن بسیار مفید است به این دلیل که باعث سم زدایی بهتر و پیشگیری از بروز بیماری ها می شود همچنین موجب تسریع روند بهبودی در بیماری های مختلف می شود موارد ذکر شده این نوع آب یونیزه قلیایی را نسبت به آب های مقطر یا تصفیه معمولی بسیار متفاوت می کند .

آب اکسیژن دار در اصل آبی است که نسبت به آب های معمولی یا معدنی فقط دارای اکسیژن بالاتری می باشد که این یکی از چهار ویژگی آب یونیزه قلیایی می باشد ولی در اصل آب یونیزه قلیایی دارای سه ویژگی بیشتر نسبت به آب اکسیژن دار می باشد یعنی ۱ـ قلیایی بودن۲ـ خاصیت آنتی اکسیدان ۳ـ کریستالی شکل بودن مولکول ها ( کم حجم بودن آن ) که تأثیرات بسیار زیادی در دفع سموم و رطوبت رسانی به اندام ها دارد و می تواند بسیار بیشتر از آب اکسیژن دار برای بدن مفید باشد

در اصل آب شش ضلعی دارای یک ویژگی اصلی و بسیارعالی یعنی نفوذ پذیری ده برابری در سلول می باشد ،یعنی خاصیت کریستالی شکل بودن یا کم حجم بودن آن , در صورتی که آب یونیزه قلیایی ۳ خاصیت دیگر یعنی خاصیت قلیایی بودن , ویژگی آنتی اکسیدان و اکسیژن بالا را فقط دارا می باشد .

بهترین و مقرون به صرفه ترین سایز این دستگاه ها انواع خانگی آن است که هم از لحاظ سرویس دهی و هم از لحاظ هزینه خرید دارای توجیه اقتصادی بیشتری می باشد.در حال حاضر سایزهای صنعتی آن نیز موجود می باشد و سایزهای کوچکتر آن نیز دارای این نوع کیفیت و گارانتی می باشند .

در مرحله فیلتراسیون فیزیکی یک عدد فیلتر دستگاه , سختی مضر آب ( فلزات سنگین ، بوی بد ،طعم بد ، و … ) را از آب گرفته و سختی مطلوب و مفید آب را به حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ واحد و در بعضی از موارد خاص به ۲۰۰ واحد می رساند که این میزان براساس استاندارد سازمان جهانی غذا ( WHO ) می باشد . تحقیقات نشان داده سختی آبی که مورد استفاده قرار می گیرد می بایست حداقل بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد باشد تا بتواند مانع از بروز سکته های قلبی ، پوکی استخوان و آرتروز گردد و برای بدن مفید باشد ، در غیراینصورت مصرف آبی که سختی آن کمتر از ۱۰۰ واحد باشد عملاً می تواند باعث لطمه زدن به بافت های حیاتی مثل استخوان ها شود و مصرف آن در دراز مدت موجب پوکی استخوان می گردد . یکی از دلایل دیگر آن این است که بدن برای دفع مواد زائد از کلسیم و منیزیم خود استفاده می کند و این مقدار املاح از دست رفته به وسیله آب آشامیدنی جایگزین نمی شود ، و دلیل دیگر آن هم این است که بهترین راه جذب این املاح اساسی به واسطه استفاده از آب قلیایی امکان پذیر می باشد , در اصل فیلتر دستگاه حذف املاح مضر آب را به عهده دارد و اضافه کردن املاح مهم و حیاتی بدن به آب را بر عهده دارد.

آب یونیزه قلیایی به دلیل چهار ویژگی مفید و نداشتن املاح مضر برای بدن بسیار سودمند بوده و طبق نظر دانشمندان و محققین از لحاظ جذب سریع املاح در بدن عملکرد قابل توجه ای دارد , آب یونیزه قلیایی پس از یونیزاسیون و دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدان پس از مدتی اکسیده شده و همراه با از بین رفتن چهار ویژگی مهم املاح مفید آن هم از حالت محلول در آب به صورت پارتیکل ( ذرات ریز ) در آمده و اکسیده می شوند و بعد از این فرآیند بصورت رسوب در جداره ظرف و یا دانه های سفید در کف ظرف دیده می شود و یا در صورت جوشانده شدن به صورت رسوب در جداره ظرف مشاهده می شود ، این رسوبات همان املاح مفید موجود در آب است که در مجاورت هوا قرار گرفته و به صورت رسوب درآمده اند و برای بدن مضر نخواهد بود .

آب یونیزه قلیایی به دلیل دارا بودن یون OH- ( یون هیدروکسید ) و خاصیت آنتی اکسیدان زمانی که در معرض هوای آزاد قرار می گیرد به دلیل وجود اکسیژن موجود در هوا و رادیکال های آزاد اکسیده شده و املاح مفید موجود در آب نظیر کلسیم , منیزیم و پتاسیم از حالت محلول در آب یعنی از حالت بی کربنات به حالت رسوب یعنی پارتیکل یا همان بی کربنات در می آید که نشان دهنده چهار خاصیت اصلی این آب می باشد . برای برطرف کردن این رسوبات و جلوگیری از تشکیل مجدد آنها می توان :

۱ – از آب اسیدی شماره ۲ دستگاه هر سه روز یکبار و به مدت ۵ دقیقه استفاده کرد .

۲ – شستشوی سر لوله استیل دستگاه با سرکه داغ می تواند موجب بر طرف شدن رسوبات تشکیل شده در سرلوله استیل دستگاه شود , آب یونیزه قلیایی بر خلاف محیط داخل بدن در محیط خارج از بدن دقیقاً بر عکس عمل کرده و به دلیل وجود اکسیژن فراوان ایجاد رسوب می کند .

در دستگاه یونیزه کننده آب بعد از انجام دو مرحله فیلتراسیون فیزیکی , مهمترین مرحله یونیزاسیون است که به واسطه هفت پلیت ( لایه ) از جنس تیتانیوم و پلاتین انجام می شود ، که یکی از وظایف مهم آنها جدا کردن کلیه ترکیبات سمی موجود در آب مانند : نیترات , نیتریت , کلر, سولفات و هیدروکسید کربن است به این صورت که پلیت های موجود در دستگاه با بارهای الکتریکی منفی و مثبت قرار گرفته اند و ترکیبات سمی که نام برده شد به دلیل داشتن بار الکتریکی منفی از لحاظ الکترونیکی جذب قطب مخالف می شوند ( پلیت های با بار مثبت ) و بصورت ” پس آب ” که اسیدی می باشد از دستگاه خارج می شود و ۷۰ تا ۸۰ درصد حجم آب هم بصورت آب قلیایی از خروجی اصلی دستگاه خارج می شود , در اصل در این مرحله از یک ورودی آب دو خروجی داریم یک خروجی آب قلیایی و دیگری آب اسیدی است .

۸۰% آب قلیایی همراه با املاح مهم آب شهری

-No3- No2- Hco3- Cl

+K+ Ca+ Na+ mg2

آب اسیدی همراه با ترکیبات سمی مضر

-No3- No2- Hco3- Cl

کلر سودسوزآور نیتریت نیترات

آب قلیایی همراه با ترکیبات مفید

+K+ Ca+ Na+ mg2

منیزیم سدیم کلسیم پتاسیم

آنزیم های کبد در محیط قلیایی کار خود را بخوبی انجام داده و به واسطه قدرت کاتالیزوری ( تبدیل گری ) ویتامین ها را برای بافت ها قابل جذب می کنند و کار خود را بخوبی انجام داده و کمک به سوخت و ساز بهتر و دفع سریعتر سموم می کنند ولی در محیط های اسیدی کاملاً بلعکس عمل کرده و شروع به درست کردن سلول چربی در بافت خود کبد و بدن می کنند بنابر این محیط اسیدی کاملاً برای دستگاه کبد و آنزیم های ترشح شده از بافت کبد مضر می باشد که در دراز مدت باعث از کار افتادن کبد و چربی ساز شدن آن و نهایتاً سیروز کبدی می شود ولی ما می توانیم با خوردن آب یونیزه قلیایی شرایطی را در بدن ایجاد کنیم که بافت کبد بهتر کار کرده و آنزیم ها و کاتالیزورهای کبد بهتر عمل کنند در نتیجه جذب ویتامین و املاح توسط آنزیم های کبد بر بافت ها موثرتر صورت گرفته و از چربی ساز شدن کبد جلوگیری شود

عامل اصلی ایجاد بیماری MS تاکنون ناشناخته باقی مانده است , این یک واقعیت است که بیماری MS در نتیجه حمله اسیدی به پوشش میلین غلاف های عصبی و اساسی دستگاه عصبی انسان به وجود می آید که یکی از عوامل آن را میتوان وجود ماده ای به نام اسپارتیم دانست که یک ماده شیمیایی است و در حال حاضر در بیش از ۵۰۰۰ فرآورده ای که استفاده می کنیم وجود دارد مثل آدامس، چیپس، غذاهای فرآوری شده و … که مصرف آن موجب بروز بیماری MS می شود .

دومین عامل مهم بروز آن را می توان جذب جیوه دانست . محققین و دانشمندان وجود جیوه را در آب و یا دیگر فرآورده ها تأیید می کنند ، ما به واسطه خوردن آب یونیزه قلیایی شروع می کنیم به پیشگیری بلقوه از بروز این بیماری و جلوگیریی می کنیم از حمله های اسیدی خطرناک به بافت های مهم و حیاتی بدن و کمک زیادی می کنیم به دفع جیوه از بدن که یک سم خطرناک محسوب می شود . و در صورتی که به این بیماری مبتلا شده ایم برای جلوگیری از پیشرفت آن می توانیم با خوردن آب یونیزه قلیایی مانع از پیشرفت بیماری در سایر اندامهای بدن شویم .

Anoxia وضعیتی است که در اکثر موارد در افرادی که شیمیایی شده اند و یا در طول زندگی در معرض استرس ها و تنش های زیاد قرار گرفته اند مشاهده می شود و یکی از دلالیل اصلی آن عدم جذب اکسیژن به صورت صحیح و ناقص بودن متابولیسم می باشد که در این موارد به دلیل تولید زیاد اسید در بدن ما با خوردن آب یونیزه قلیایی می توانیم بصورت صحیح و مؤثر عمل جذب اکسیژن را در بدن احیا کرده و با دفع سموم و کامل شدن متابولیسم بدن تا حد بسیار زیادی از بروز این وضعیت جلوگیری کرده و یا پیشرفت آن را به تعویق بیاندازیم .

بدن شما هر عملی انجام می دهد تا بتواند سموم را به سریع ترین روش ممکن از طریق راههای موجود( شش ها، پوست و روده ها)دفع کند تا یکپارچگی مجموعه ی خود را حفظ کند یعنی از طریق استفراغ ، اسهال ، تعریق شدید ، بالا بردن سوخت و ساز و متابولیسم بدن و … این کار را انجام می دهد, این حالات یک واکنش سریع به سم زدایی و دفع سموم است وقتی که آب یونیزه قلیایی استفاده می شود این علایم در بدن افرادی که دارای سموم بسیار زیادی هستند مشاهده می شود و یک نشانه بسیار خوب است به این علت که بدن در حال سم زدایی و پیش رفتن به سمت سلامت می باشد ، در این مرحله اگر متقاضی نسبت به خوردن آب ترسید و واکنش منفی نشان داد توصیه می شود آب را کم کم استفاده کند و فقط آب شماره یک قلیایی بنوشد اکثراً این اتفاقات در سنین بالای ۵۵ تا ۶۰ سال رخ می دهد که نشانه بسیار خوبی برای سم زدایی است .

کودکان زیر یک سال باید آب H2O را استفاده کنند و نیازی به استفاده از آب یونیزه قلیایی در آنها دیده نشده و بالای یک سال می توانند آب قلیایی شماره یک را استفاده کنند، در صورت مبتلا بودن به یبوست هم می توانند آب شماره یک را استفاده کنند .

یکی از دلایل آن دفع سنگ از کلیه بیمار است که این آب عمل دفع را سرعت می بخشد و کسانی که این مشکل را دارند باید به خوردن آب ادامه دهند تا سنگ کاملاً از بافت کلیه جدا شده و دفع گردد , تسریع عمل دفع سنگ کلیه به دلیل چهار ویژگی منحصر به فرد آب یونیزه قلیایی آب اتفاق می افتد . تمام اطلاعات فوق براساس تجربیات و موارد تحقیق شده پزشکان و محققین می باشد که در رابطه با آب های یونیزه قلیایی تحقیقات زیادی انجام داده اند .

الف : اثر آنتی اکسیدان بالا در آب یونیزه و قلیایی موجب می شود باقی مانده بافت کلیه در افرادی که ۱۰% تا ۳۰ % از کلیه آنها هنوز کارایی خود را حفظ کرده اما فیلتریشن کلیه در بدن آنها خوب کارنمی کند و بر اثر فشار , کارکرد زیاد و تجمع سموم در معرض خطر و از بین رفتن قرار داد حفظ شود , آنتی اکسیدان موجود در این آب موجب می شود سم زدایی در کلیه ها بهتر انجام شده و فشار زیادی که کلیه ها متحمل می شوند کمتر و نیازی به کارکرد بیش از حد کلیه ها نباشد و حتی موجب بازسازی کلیه ها خواهد شد . ب : افرادی که هر دو کلیه خود را از دست داده اند , دارای خون سنگینی هستند ( غلظت خون بالایی دارند ) که این غلظت خون بالا فرد را در معرض خطر سکته های قلبی و مغزی قرار می دهد اما آب یونیزه و قلیایی موجب کاهش غلظت خون شده و از بروز سکته های قلبی و مغزی در بیمار جلوگیری می کند .

اکسیژن دارای خاصیت بازکنندگی عروق بوده و به همین سبب گردش خون مویرگی را در اعضای بدن انسان تقویت می کند و موجب بهبود خون رسانی و اکسیژن رسانی در بدن و درنتیجه شادمانی و سر زندگی افراد می شود بر این اساس , آب با ویژگی اکسیژن بیشتر برای افراد سالم که موقعیت های شغلی خسته کننده همراه با آشفتگی روانی ” استرس ” دارند توصیه می شود .

سلول های سرطانی در شرایط کمبود اکسیژن ( Hypoxia) رشد کرده و نسبت به پرتو درمانی مقاوم می شوند با روش اکسیژن درمانی خوراکی به واسطه آب یونیزه قلیایی , بر روی میزان اکسیژن موجود در محیط بدن و PH تاثیر گذاشته و اجازه رشد به سلول سرطان را نمی دهد و حتی باعث تأثیر بهتر پرتو درمانی هم می شود .

مواد بیولوژیک از جمله ویتامین E می تواند سنتز آنزیم کلاژناز را به تأخیر انداخته و از سرعت آسیب رسانی به پوست کاسته و یا از آن جلوگیری کند , یکی از عوامل پیری زودرس در بدن انسان کمبود مزمن اکسیژن در بدن می باشد . آب یونیزه قلیایی که سرشار از اکسیژن می باشد می تواند موجب جوان سازی سلول ها گردد و روند پیری سلولی را به تاخیر بیاندازد .

– مغز انسان با وزن متوسط حدود ۱۳۰۰ گرم تقریباً ۱۳ تا ۱۰ درصد از مجموع خونرسانی و حدود ۲۰ درصد از اکسیژن جذب شده بدن را به خود اختصاص داده است . – کمبود اکسیژن در مغز با ناهنجاریهای عروق مغز همراه خواهد بود – کمبود اکسیژن در مغز با آهکی شدن عروق مغز همراه خواهد بود و موجب تغییر در ترکیبات تشکیل دهنده خون و غلظت آن می گردد . – کمبود اکسیژن در مغز باعث بسته شدن عروق و از این طریق به وجود آمدن انفارکتوس مغزی را به همراه می آورد , کم شدن توان اندیشه , ضعف حافظه , پاره شدن رگ ها در مغز , ایجاد خونریزی و هماتوم . نهایتاً تومورهای مغزی ازدیگر عوارض کمبود اکسیژن می باش

آیا بهتر است از آب قلیایی دوری کنیم ؟! استفاده ی بجا و مناسب در مورد هر محصول غذایی ضروری است . بدیهی است خوردن آب قلیایی در هنگام خوردن غذا توصیه نمی شود ، چرا که معده ، نیاز به حفظ شرایط اسیدی در هنگام هضم غذا را دارد ولی این بدان معنا نیست که در کل روز بدن ما اسیدی بماند . مناسبترین زمان برای خوردن آب قلیایی حدود یک ساعت قبل و دو ساعت بعد از غذا و یا اوایل صبح ، عصر و اواخر شب می باشد . آب قلیایی به صورت چشمه های طبیعی در مناطقی مانند چشمه زمزم در عربستان ، نورد نانو (Nerdenau Water) در آلمان ، هیتاتنریوسویی ( Hita Tenryosui Water) در ژاپن و تلاکوت (Tlacote ) در مکزیک یافت می شود . اولین بار دانشمندان ژاپنی علاقمند به سلامت و طول عمر انسان ها در سال ۱۹۳۱ بصورت جدی بر روی این تکنولوژی کار کردند و وزارت بهداشت ژاپن استفاده از آب قلیایی را برای اسهال مزمن ، سوء هاضمه ، تخمیر غیرطبیعی دستگاه گوارش و ترش کردن معده مجاز اعلام کرد . آب قلیایی دارای خواص شگفت انگیزی نظیر میکروخوشه ای و شش ضلعی بودن است که نفوذ موثری در بافتها و سلول های بدن داشته و موجب آبرسانی بیشتر و دفع بیشتر سموم می گردد . از طرفی عامل آنتی اکسیدان به مقدار زیادی در آب آی واتر وجود داشته که بدلیل داشتن الکترون اضافی می تواند اثر مخرب رادیکالهای آزاد در بدن را خنثی نماید . خوردن آب قلیایی همراه غذا و دارو توصیه نمی شود و برای نگهداری آنها توصیه می شود از ظروف شیشه ای استفاده گردد . از نمونه های تحقیقاتی و درمانی قابل ذکر می توان به موارد زیر اشاره نمود : دکتر رابرت یانگ ( متخصص تغذیه سلولی ) که نشان دادند دیابت زمانی بوجود می آید که پانکراس توانایی خود را در تولید و ترشح مقادیر مناسب انسولین از دست می دهد . آب قلیایی می تواند به پانکراس کمک کند تا انسولین بیشتری ترشح کند – پروفسور هیروناگ بیان نموده اند که در کم آبی مزمن ، مقادیر بیشتری از کلسترول در سلولهای کبد تولید می شود.برای پیشگیری از رسوب کلسترول بیش از حد بوسیله ی سرخرگها و کبد ، باید به طور منظم نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه پیش از خوردن غذا مقادیر کافی آب یونیزه قلیایی بنوشید . -دکتر پگی پارکر ( پزشک طب زیستی ) در پژوهشهای خود دریافتند که آب قلیایی بدلیل دارا بودن ORP( قدرت تخریب سلولی ) منفی ، موثرترین ابزار برای کاهش سرعت اکسیداسیون یا پیری زود سلولهاست . با آهسته کردن روند پیری و آبرسانی بیشتر ، مواد سمی و زائد از بدن دفع گردیده و مواد مغذی جذب می شود . تکنولوژی جدید در کشورهای ژاپن ، کره جنوبی و تایوان منجر به ساخت دستگاهی شده که چند سطح آب قلیایی و چند سطح آب اسیدی را تولید می نماید که هر یک دارای کاربرد ویژه ای در منزل و یا استفاده های درمانی می باشد . ” با توجه به اسیدى شدن pH بدن ، بدلیل خوردن نوشابه هاى گازدار ، غذاهاى گوشتى ، لبنیات و فست فود در رژیم غذایى ما در ایران ، استفاده از آب آى قلیایى با pH مناسب ، نه تنها ضرر ندارد بلکه حداقل فایده ى آن اینست که pH بدن ما را به حالت تعادل ٧/۴ نزدیک مى سازد. بدین ترتیب بدن هوشمند ما ، تعادل و سلامتى را خودبخود بوجود خواهد آورد. به نظر شما استفاده از این تکنولوژى که موجب آبرسانى بیشترى در بدن ما شده ، سموم را بهتر و بیشتر از بدن ما دفع می کند و pH بدن ما را به تعادل میرساند، داراى زیانى بیش از نگاه داشتن بدنمان در حالت pH اسیدى است ؟! بیماریهایى مانند سرطان ، MS و اکثر بیماریهاى گوارشى ، ناشى از وجود pH اسیدى در بدن و تجمع سموم در معده و روده ى ما بوجود می آیند. کشورهاى ژاپن و کره جنوبى بعنوان سلامت ترین کشورها در دنیا شناخته شده اند و یکى از دلایل آن ، رایج بودن آشامیدن این آب در زمان و موقعیت مناسب مى باشد.”

دانستنی های آب قلیایی

________________________________________

دستگاه های یونیزه کننده ی آب همان دستگاه هایی هستند که طی فرآیندهایی، آب شیر را به آب قلیایی تبدیل می کنند که خصوصیات و ویژگی های خود را دارد.

________________________________________

این آب خواص خود را دارد و شرکت های تولیدکننده ی این دستگاه ها با توجه به خواص آن تبلیغات گسترده ای در خصوص آن ها انجام می دهند. به زبان ساده وظیفه ی این دستگاه ها حذف ناخالصی های آب شیر و تبدیل آن به آبی به نام آب قلیایی است؛ اما اساساً ایا نیازی به مصرف چنین آبی وجود دارد؟ خواص و فواید آن چیست؟ آیا این آب مضراتی نیز دارد؟ آب قلیایی برای چه افرادی مناسب و برای چه افرادی نامناسب است؟ شیوه ی مصرف این نوع آب باید چگونه باشد و غیره. بدون شک با شنیدن نام آب قلیایی چنین سوالاتی به ذهن هر خواننده ای خواهد رسید. در این مقاله مصاحبه ای ترتیب داده ایم با آقای ابوذر گودرزی، کارشناس تغذیه تا یک بررسی اجمالی و علمی در خصوص آب قلیایی داشته باشیم. لطفاً با ما همراه باشید. به عنوان اولین سوال بفرمایید آب قلیایی چیست؟ آب قلیایی در دنیای تغذیه به نام آب آلکالین معروف است. آب قلیایی از یونیزاسیون آب با هدف جداسازی عناصر مفید به دست می آید. در واقع یونیزاسیون پروسه ای است که در آن عناصر مغذی ضروری مانند کلسیم و منیزیم در آب حفظ و عناصر سمی و ناسالم که در قسمت اسیدی آب است طرد می شوند. به این ترتیب آب قلیایی می شود. دستگاه های یونیزه کننده دو کار انجام می دهند: یکی فیلتراسیون آب که در واقع وظیفه ی از بین بردن آلودگی های آب را بر عهده دارد و دیگری یونیزاسیون آب است که در واقع توسط الکترودها به روش الکترولیز انجام می شود. البته این دستگاه ها انواع مختلفی دارند و روند تکمیل و پیشرفت را می گذرانند… هدف از نوشیدن آب قلیایی چیست؟ هدف اصلی مصرف آب قلیایی یا آلکالین درمان حالت اسیدوز بدن است. اسیدوز به معنای میزان pH اسیدی افزایش یافته در خون و دیگر بافت هاست. اسیدوز خطر افزایش اختلالات مزمن را در بدن افزایش می دهد و علائم گوناگونی مانند سردرد، تهوع، اسهال و غیره در بدن ایجاد می کند. آب قلیایی اثر مثبتی در کنترل اسیدوز متابولیکی در حیوانات از خود نشان داده است. در واقع بررسی هایی که روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شده است نشان می دهد این آب تأثیر مثبتی برای رفع حالت اسیدی بدن دارد. نکته ی مهم این است که برای اثبات همین تأثیر روی بدن انسان نیاز به انجام پژوهش ها و بررسی های بیشتری است. در نتیجه لازم است که برای مصرف آب قلیایی ملاحظاتی داشته باشیم. یونیزه کردن آب چه کمکی به سلامت آب می کند؟ الکترودیالیز آب به معنی متراکم کردن عناصر مفید و پس زدن سموم خطرناک است. الکترودیالیز باعث می شود که کلسیم، منیزیم، آهن، زینک، سدیم، مس، پتاسیم و منگنز در آب متراکم بشود. این امکان وجود دارد که نتوانیم از طریق رژیم غذایی نیازهای روزانه مان به این مواد مغذی را تامین کنیم. ولی در آب قلیایی تمام این عناصر وجود دارند. توجه داشته باشید که نوشیدن این نوع آب یکی از روش های تامین منگنز به عنوان یک آنتی اکسیدان است که به میزان کمی برای بدن لازم است. امکان دارد که در طول روز از طریق مصرف مواد غذایی نتوانیم منگنز بدن را تامین کنیم اما با نوشیدن این نوع آب به راحتی می توان نیاز بدن را تامین کرد. بهتر است بدانید که منگنز برای مقابله با رادیکال های آزاد عنصری ضروری محسوب می شود. توجه داشته باشید که اگر بخواهید از منگنز موجود در آب قلیایی بهره مند شوید باید ظرف ۲۴ ساعت از آب قلیایی تولیدشده استفاده کنید چون این عنصر خیلی زود از بین می رود؛ بنابراین توصیه می کنیم که این آب خیلی سریع مصرف شده و از نگهداری آن در بطری ها و به طور طولانی مدت خودداری شود. مضرات احتمالی این آب چه می تواند باشد؟ قبل از هر چیز بهتر است بگوییم که بدن انسان قدرت بالایی در کنترل اختلالات اسیدیته یا قلیایی شدن دارد. گرچه آب آلکالین یا قلیایی باعث افزایش pH به شکل ناگهانی نمی شود اما بدن انسان حتی ظرفیت مقابله با سوءمصرف آب قلیایی را نیز دارد؛ یعنی حتی اگر این نوع آب بیش از حد نیز مصرف شود باز بدن قدرت ایجاد توازن pH خون را دارد. از درجات خیلی بالا فقط برای شستن میوه ها و سبزی ها استفاده می شود تا سموم از روی محصول پاک شوند. احتمال دارد مصرف غیراصولی آب قلیایی اسید معده را نیز ضعیف کند. باید بدانید که این اسید برای هضم غذا لازم است و همچنین از بدن در برابر عوامل میکروبی محافظت می کند افرادی که از این آب استفاده می کنند باید روزانه چه میزان از این آب بنوشند؟ در ابتدای مصرف ۳ تا ۴ لیوان در روز کافی است و به تدریج می شود مصرف آن را به ۸ تا ۱۲ لیوان رساند. pH این آب به چه میزانی باید باشد؟ دستگاهی که این آب را یونیزه می کند درجه ی تنظیم pH دارد که به این ترتیب می شود آن را تنظیم کرد. آشامیدن مستقیم این آب با استفاده از سطح یک قلیایی ( با pH بین ۵/۷ تا ۵/۸ ) است و سطح دوم آب قلیایی انتخاب شده از دستگاه برای پختن برنج ( با pH بین ۵/۸ تا ۹ ) برای کاهش نشاسته ی موجود در آن، سطح سوم برای چای و قهوه و برای خنثی نمودن اثر اسیدی ( با pH بین ۵/۸ تا ۵/۹ ) آن ها و سطح چهارم آب قلیایی ( با pH بین ۵/۹ تا ۱۱ ) برای شستشوی سموم روی میوه وسبزیجات می باشد. امکان دارد با مصرف این آب عوارضی مانند سردرد، خستگی، گرفتگی عضلانی، تهوع یا علائمی مانند سرماخوردگی بروز کند. علاوه بر این امکان دارد مصرف این آب علائم دیگری مانند مدفوع تیره، شل یا آبکی ایجاد کند که البته این علائم آخر می تواند علائم مثبتی باشد چون می تواند نشان دهنده دفع سموم از بدن باشد. به خاطر اینکه آب قلیایی به دفع سموم و پاکسازی بدن کمک می کند. بهترین زمان برای نوشیدن این آب چیست؟ آیا مصرف آن به همراه غذا توصیه می شود؟ توصیه می کنیم که این آب یک ساعت قبل و یک و نیم تا دو ساعت بعد از غذا مصرف نشود. دلیل آن نیز به خاطر تأثیر آن روی اسید معده است. توصیه می کنیم از این نوع آب برای مصرف داروها نیز استفاده نشود. چون امکان دارد عناصر موجود در آن اختلالی در اثرات داروها داشته باشد. شیوه ی مصرف این آب برای افراد مسن و کودکان چگونه باید باشد؟ برای افراد مسن در هفته ی اول مصرف روزانه یک تا دو لیوان آب قلیایی با Ph هشت و نیم توصیه می شود. مصرف این آب برای کودکان زیر ۳ سال توصیه نمی شود. برای این رده ی سنی فقط آب فیلترشده قابل استفاده است چون آلودگی های آب در این صورت از بین رفته اما یونیزه شده ی آن برای کودکان مناسب نیست. کودکان بین چهار تا دوازده سال تنها مرحله ی یک یعنی pH هشت و نیم را استفاده کنند یا pH نه اما وارد فاز بعدی مصرف نشوند. طعم این آب با آب معمولی متفاوت است؟ آب شیر زمانی که داخل دستگاه قرار می گیرد در ابتدا فیلتر می شود تا طعم کلرید آن گرفته شود و سپس الکترولیز روی آن انجام می شود که املاح آن را از ۱۲ تا ۱۶ مولکول به ۵ تا ۸ مولکول ریز تغییر می دهد. همین امر باعث تلطیف مزه ی آب می شود. در واقع طعم آب تا حدودی بهتر و مطلوب تر می شود. آب قلیایی برای پخت و پز بسیار مناسب است چون در عین مرطوب نگه داشتن غذا طعم غذا را نیز بیشتر و بهتر می کند. توصیه می کنیم که این آب یک ساعت قبل و یک و نیم تا دو ساعت بعد از غذا مصرف نشود. دلیل آن نیز به خاطر تأثیر آن روی اسید معده است. توصیه می کنیم از این نوع آب برای مصرف داروها نیز استفاده نشود آب قلیایی یا یونیزه شده تا چه مدت قابل مصرف است؟ طراحی این آب یونیزه برای مصرف بلافاصله است؛ یعنی اینکه اگر این آب بعد از یونیزه شدن بلافاصله مصرف نشود دوباره خواص آن به حالت اولیه بر می گردد. به همین دلیل امکان بطری شدن و نگهداری طولانی مدت وجود ندارد. باید بدانید که آب قلیایی خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که در صورت نگهداری طولانی مدت آن یعنی در ۱۸ تا ۲۴ ساعت آتی از بین خواهند رفت و pH آن بعد از یک تا دو هفته به سطح ۷ می رسد. برای نگهداری این آب بهتر است از ظروف شیشه ای استفاده شده و از محیط تاریک و سرد مانند یخچال استفاده شود. آیا آب قلیایی برای ورزشکاران مناسب است یا خیر؟ در شرایط استرس های ورزشی یا ذهنی در طول رقابت های ورزشی هیدراسیون بسیار مهم است. نتایج بررسی ها نشان داده است که دهیدراته شدن بدن (کم آبی بدن) می تواند ضریب عملکرد بدن ورزشکاران را پایین بیاورد. آب قلیایی سریع تر جذب بدن می شود در نتیجه می تواند به ورزشکاران در جهت تامین مجدد آب بدنشان کمک بیشتری بکند. آب قلیایی باعث افزایش اکسیژن خون نیز می شود که برای فعالیت عضلانی مفید است. در ورزش هایی که بدن به دلیل عدم وجود اکسیژن کافی، اسیدلاکتیک بیشتری تولید می کند آب قلیایی با سرعت بیشتر اکسیژن خون را تامین می کند. آیا امکان دارد با مصرف آب قلیایی بدن بیش از اندازه قلیایی شود؟ بعضی افراد با مصرف ۴ لیتر آب قلیایی نیز به مشکلی بر نمی خورند. این مشکل امکان دارد در افرادی که اسیدیته ی بالایی دارند بروز کند. در واقع تأثیر آب قلیایی در افراد مختلف متفاوت است. بهترین راه برای تنظیم pH بدن رژیم غذایی مناسب و در کنار آن استفاده از این آب است؛ یعنی ضرورتی ندارد که برای تنظیم این وضعیت بدن صرفاً به مصرف آب قلیایی رو آورده شود. رژیم غذایی حاوی میوه ها و سبزیجات بهترین شیوه برای تنظیم pH بدن است. عدم توازن PH بدن چگونه تشخیص داده می شود؟ این کار معمولاً با آزمایش انجام می شود اما با علائم ظاهری نیز می شود به آن پی برد. علائمی مانند وجود لکه های قرمز، آکنه، سیاهی دور چشم، پوست و ناخن شکننده، وزن بالای فرد، ناراحتی معده، عدم هضم صحیح، پریشانی، بی قراری، حساسیت غذایی، واکنش های آلرژیک، عفونت، خستگی و حتی افسردگی می تواند نشان دهنده ی عدم توازن pH بدن باشد.

شما مریض نیستید تشنه آب یونیزه قلیایی هستید ph بدن در حالت نرمال باید حدود ۷/۴ باشد که کاهش این میزان تا ۷ باعث بیهوشی و حتی مرگ می شود . ۹۷% از غذاها و آشامیدنی هایی که ما می خوریم بازمانده هایی حاوی اکسیژن و نیتروژن و کربن دارد که بدن را به حالت اسیدی در می آورد . دو راه حل طبیعی در بدن برای مبارزه با این حالت وجود دارد : دفع این مواد سمی که به از دست دادن کلیه و کبد منجر و بدن کلسیم مغز استخوان را از دست می دهد . ذخیره سازی آنها که باعث تولید سلولهای چربی در بدن می گردد . آیا می دانید اگر بدنی قلیایی داشته باشید هرگز مریض نخواهید شد . آیا می دانید در بدن اسیدی سلول های چربی پس از رسوب عناصر سمی در شریان ها باعث سکته و نارسایی های قلبی و مغزی خواهد شد . آیا می دانید خوردن آب قلیایی می تواند تا چه اندازه قند خون شما را کاهش دهد آیا می دانید آب قلیایی چه تاثیری روی سلولهای سرطانی می گذارد آیا می دانید آنتی اکسیدان ها چه ویژگی هایی برای جوانی و شادابی شما دارد آیا می دانید چگونه می توان روند پیر شدن را کاهش داد تنها راز طول عمر و سلامتی ژاپنی ها بعد از ۴۰ سال کشف شد . دستگاه های یونیزه قلیایی که با بالاترین استانداردهای کیفیت جهانی ساخته می شوند . کم جا و با طرز کار آسان . تنوع و بادوام طراحی شده اند . همچنین به سرعت و به آسانی به هر شیر معمولی آشپزخانه وصل می شوند . همین امروز دستگاه خودتان را سفارش بدهید و برنامه معکوس کردن پیری بیولوژیک خود را با نوشیدن هر لیوان آب گوارا و سلامتی بخش Kangen آغاز کنید درمان با آب بسیاری پذیرش این مفهوم را دشوار می یابند . که آب می تواند کمک کند تا دردهای مزمن خود را درمان کنیم یا ما را سلامت نگه می دارد . آیا آب فقط آب است . پس آماده باشید این را بیاموزید که آب مناسب می تواند زندگی شما را متحول کند . چه نوع آبی باید بنوشیم نوع آبی که می نوشید به همان اندازه ی نوع غذایی که می خورید اهیمت دارد .آبی بنوشید که عاری از مواد زیان آور باشد . به عنوان مثال وجود کلر در آب موجب تخمیر در جهاز هاضمه می شود . زیرا موجودات زنده میکروسکپی را از بین می برد و تعادل قارچ های میکروسکپی روده را که به تجزیه غذا ها می پردازند بر هم می زند و سرانجام کلر به عنوان ماده ای سرطان زا شناخته شده است که باید قبل از استفاده از آب آن را جدا سازیم . آبی ننوشید که برای مدتی طولانی جوشیده باشد . ( به دلیل حفظ املاح معدنی موجود در آب ) آبی بنوشید که حاوی میزان متعادلی از املاح معدنی باشد . آب مقطر ننوشید اگر چه تقطیر باعث حذف مواد زیان بار آب می شود ولی این عمل املاح معدنی محلول در آب را از آن می گیرد که قبلا دانستیم به آنها نیاز داریم . آبی بنوشید که مقدار زیادی کلسیم و منیزیم به صورت محلول در آن موجود می باشد . دستگاه های تصفیه آب خانگی (چند مرحله ای ) چندین سال پیش متخصصان آغاز به دفاع از نوشیدن آب خالص کردند که از آلودگی ها و املاح معدنی عاری باشد . مردم از نوشیدن آب شهرها دست کشیدند چرا که مقدار زیادی کلر و مواد شیمیایی دیگر مانند سود سوزآور (هیدروکسید سدیم ) داشت . برای بدست آوردن آب خالص دو شیوه به کار گرفته می شود . استفاده از تقطیر آب و استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی ( چند مرحله ای )در هر صورت امروزه دریافته ایم که کاملا عکس این موضوع درست است . دریافته ایم که در آب آشامیدنی خود به املاح معدنی نیاز داریم . آب خالص واقعا خالص نیست . اگر به آب خالص فکر می کنید باید به آبی فکر کنید که از چشمه های کوهسار ها می جوشد . آبی که مملو از املاح معدنی موجود در خاک است آبی که عاری از مواد شیمیایی و آلایند هاست آبی که انباشه از زندگی است . برخی در تلاش برای رسیدن به آب خالص دستگاه های تقطیر کننده آب و تصفیه کن های آب خانگی را تبلیغ می کنند اگر چه این دستگاهها کارشان را بخوبی انجام می دهند اما همه مواد را از آب خارج می سازند . متاسفانه چنین آب خالصی با تندرستی میانه ای ندارد این آب مرده است اگر برای مدت طولانی نوشیده شود می تواند املاح معدنی ارزشمند بدن را از قبیل پتاسیم . منیزیم . سدیم و کلسیم را بنوشید و با خود از بدن خارج سازد . البته انسان برای جایگزینی این ها می تواند املاح معدنی را به صورت مکمل بخورد در هر صورت جایگزینی املاح معدنی در بدن ما به همان صورتی که آنها را از دست داده ایم آسان نیست . وقتی اغلب آب های را که از سامانه های تصفیه آب تقطیری یا تصفیه کن های خانگی گذشته اند . مورد آزمایش قرار داده اند . معلوم شده است که ph اسیدی دارند . بنا به نظریه محیط آب مولکولی دکتر مو شیک جان در کتاب معمای آب بهترین آب آشامیدنی آب یونیزه قلیایی است . آب یونیزه چیست: آب یونیزه با یک فن آوری انقلابی در زمینه آب تولید می شود که آب ph اسیدی . آلوده و آغشته به کلر شهرها را به آب قلیایی تبدیل می کند و برای بدن شما شگفتی های بسیاری به ارمغان می آورد . آب یونیزه چهار خاصیت مهمی را که قبلا مورد بحث قرار دادیم در بر دارد : قلیایی است . آنتی اکسیدان است . دارای اکسیژن چند برابر است . سازه مولکولی ریز خوشه ای دارد . چرا باید آب یونیزه بنوشم: کاهش فرسایش بدن (ضد پیری ) پا به پای زدودن مواد سمی و کاهش رادیکال های آزاد اندام های بدن ما شروع به فعالیت در سطحی نزدیک به سطح بهینه خود می کنند در نتیجه شاهد کاهش وزن خواهیم بود . وقتی رادیکال های آزاد زیادی مشغول بمباران بافت های بدن ما نباشند نشاط و شادابی بیشتری احساس می کنیم و بیماری های ما کاهش چشمگیری میابند و ما جوانتر شدن را احساس می کنیم . بدنمان این توان را می یابد که بهتر آب جذب کند اکسیژن به خون برساند و تجدید رطوبت کند در نتیجه پوست و مویی شاداب تر خواهیم داشت . از آنجایی که توان اکسیژن گیری خون بهبود می یابد فعالیت شش ها نیز شروع به بهتر شدن می کند که این به نوبه خود به افزایش توان جسمی و ذهنی می انجامد . افزایش نسبی اکسیژن در خون به بدن امکان می دهد که اسید اضافی را دفع کند و خود را به حالت تعادل طبیعی برگرداند طوری که دیگر لازم نباشد املاح معدنی حیاتی را از بافت های دیگر خود قرض بگیرد . کاهش وزن : آب یونیزه راندمان سوخت و ساز را بهبود می بخشد از آنجایی که بسیار از مردم تشنگی را با گرسنگی به اشتباه احساس می کنند . آب یونیزه رفع تشنگی می کند و مانع خرده خوری می شود . این آب به شستن و دفع مواد سمی کمک می کند و نیاز بدن را به ایجاد سلول های چربی برطرف می سازد . اگر رژیم غذایی مناسب داشته و آب یونیزه بنوشید شاهد کاهش وزن بیشتری خواهید بود . پسماندهای اسیدی به وسیله خون در سراسر بدن می چرخند تا کلیه ها آنها را به منظور دفع به خود بگیرند یا اینکه به ذخیره های چربی تبدیل شوند به خاطر مقدار زیاد غذاها و آشامیدنی های اسیدی و آبی که مصرف می کنیم این اسید به جای اینکه از راه کلیه ها و کبد دفع شود به صورت ذخیره های چربی نگهداری می شود . این ذخیره های چربی تا حد ممکن در محل دور از اعضای حیاتی بدن انبار می شوند . وزن اضافی معمولا در سینه ها کفل ها ران ها و شکم است . این چربی از یک نظر زندگی ما را نجات می دهد چرا که اندام های حیاتی بدن ما را از تاثیرات مضر پسماند های اسیدی حفظ می کند . تحقیقات نشان داده اند که در بدن افراد چاق نسبت به بدن افراد تندرست و با وزن متناسب درصد کمتری از آب وجود دارد . با افزایش مصرف آب شش ضلعی ، فرصت مناسبی برای افزایش سوخت و ساز بدن افراد چاق فراهم می شود و این افراد تلاش برای کاهش ذخایر چربی انباشته شده در بدن خود را آسان تر خواهند یافت سوخت و ساز بیشتر معادل چربی کمتر است هرگاه ph بدن متعادل باشد . کاهش وزن و افزایش انرژی بسیار آسان تر تحقق می یابند . دفع سموم را بالا می برد هر فرآیندی در بدن شما مواد زائدی می سازد که اگر از این محیط خارج نشوند می توانند حالت اسیدی شدیدی به بافت ها و اندام ها بدهند از آنجایی که آب شش ضلعی ظرفیت انرژی بالایی دارد و می تواند به آسانی مواد را در خود حل کند به بالا بردن توان دفع سموم بدن و خلاص شدن از پسماندهای اسیدی انباشته شده آن مدد می رساند .بررسی های نشان داده اند که ظرف یک مدت کوتاه نود روزه بیماران گوناگونی که آب یونیزه مصرف می کردند هضم بهتری را تجربه می کنند کولونوسکپی ها نیز تصاویر کاملا متفاوتی از پیش و پس از مصرف آب یونیزه نشان می دهند که تمیز شدن درون روده در آن ها به وضوح مشخص است . تصاویر پیش از مصرف آب یونیزه نشان دهنده دیوار روده ای هستند که با انباشته ای از پسماندها بسته شده است در حالی که تصاویر پس از مصرف آن آب روده ای سالم و عاری از پسماندهای اسیدی را نشان می دهند . دستگاه گوارش قسمت بسیار مهمی از بدن ماست و با پاک نگه داشتن روده خود با مصرف آب یونیزه به فعالیت های عمومی بدن خود کمک می کنیم . تندرستی و نشاط را افزایش می دهد: با نوشیدن آب یونیزه محیط سلولی درون بدن انسان بهبود پیدا می کند که خود منجر به تندرستی بیشتر و وضعیت عمومی بهتری می شود . آب شش ضلعی به بدن کمک می کند تا با راندمان بیشتری مواد غذایی را از خون جذب و مواد زائد را دفع کند که این مورد به افزایش تندرستی می انجامد و شما می توانید آن را احساس کنید از آنجایی که بدن شما در جهت تلاش برای متعادل نگه داشتن PH خود انرژی تلف نمی کند احساس تعادل و نشاط خواهید کرد . پیشگیری از بیماری : منطق حکم می کند که تلاش کنید بدن خود را پیش از بروز بیماری اصلاح کنید باید تا حد ممکن سعی کنید از بیماری پیشگیری نمایید اما برخی بررسی ها نشان می دهند که قسمت اندکی از بودجه سامانه بهداشت عمومی صرف پیشگیری از بیماری ها می شود و باقی این بودجه به مصرف درمان بیماری ها می رسد آیا منطقی نیست که به جای درمان بر پیشگیری تمرکز کنیم به علاوه عنگامی که بیماری بروز می کند این موضوع اهمیت دارد که سیستم ایمنی و سایر ساانه های حیاتی بدن بتواند با سرعت و موثر واکنش نشان دهند نوشیدن آب یونیزه به حفظ تندرستی کمک می کند و اندام های بدن شما را در آماده ترین حالت نگه می دارد . به پیشگیری از بیماری های مانند سرطان و بیماری قند کمک می کند بنا به پژوهش های به عمل آمده ۹۰% سرطان های ناشی از مواد شیمیایی موجود رد محیط پیرامونی ما هستند که آنها را از راه تنفس خوردن یا آشامیدن وارد بدن خود می کنیم بسیاری از این مواد شیمایی در آب آشامیدنی ما وجود دارند به عنوان مثال همانگونه که پیش تر مطرح شد آب شهر ها مقدار زیادی کلر دارد که قدرت سرطان زایی آن شناخته شده است . یکی از راه های پیشگیری از سرطان بهبود بخشیدن به کیفیت آب آشامیدنی خود با نوشیدن آب یونیزه قلیایی است . بیماری قند و سرطان بیماری پیشرفته ای هستند که ثابت شده درمان آن ها اگر ناممکن نباشد بسیار دشوار است بررسی ها نشان داده اند که پروتون های موجود در هسته اتم های آب احاطه کننده سلول های بدخیم زمان چرخش ریلکسیشن شبکه ای بسیار طولانی تری نسبت به پروتون های آب احاطه کننده سلولهای سالم دارند نشان داده شده است که آب پیرامونی سلول های سرطانی و نیز دیابتی ساختار ملکولی نامنظمی دارد که باعث می شود این آب نسبت به آب پیرامونی سلول های سالم با آزادی بیشتری جابجا شود . این مشاده به ما می گوید که آب پیرامونی سلول ها نقش مهمی در هر دو بیماری ایفا می کنند . آب سلول های بدن را در برابر تغییرات محیطی محافظت می کند هنگامی که آب شش ظلعی پیرامونی یک سلول نباشد امکان بیشتری وجود دارد که آن سلول تحت تاثیر یا نفوذ شرایط و تغییرات خارجی قرار بگیرد اینگونه سلول های ضعیف تر آمادگی جهش یا اختلال در کارکرد بدن را دارند . بررسی ها نشان داده اند که میزان قند خون با نوشیدن مرتب آب یونیزه شش ضلعی به سمت حد عادی خود حرکت می کند بنابراین نوشیدن آب شش ضلعی به تنظیم قند خون و بهبود وضعیت بیماری قند کمک می کند . یبوست را درمان می کند : آب یونیزه به درمان یبوست نیز کمک می کند در دانشکده پزشکی دانشگاه ملی کره این موضوع مورد بررسی قرار گرفت . به هشت بیمار که از یبوست رنج می بردند به طور مرتب آب یونیزه داده شد نتایج شگفت آور بودند . ظرف یک مدت کوتاه چهار هفته ای در شش نفر از بیماران تناوب حرکات روده ای افزایش یافت و ناراحتی در دفع نیز واقعا برطرف شد . فاصله میان خوردن غذا و شروع حرکات روده ای یک ماه پس از نوشیدن مرتب آب قلیایی بین دو تا چهار برابر کوتاه تر شد . هنگامی که یبوست طولانی شود عوارض و بیماری های بسیاری امکان بروز می یابند توانایی درمان کارآمد یبوست برابر با حفظ شرایط محیطی سالم در روده هاست . بدین معنی که درمان یبوست با نوشیدن آب یوینزه قلیایی به پیشگیری این بیماری منجر می شود . کارکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد : بررسی ها نشان می دهند که آب شش ضلعی کارایی سیستم ایمنی بدن را بالا می برد. وظیفه سیستم ایمنی مربوط به توانایی بدن شما برای مبارزه با بیماری و مقاومت در برابر عفونت ها است معمولا هنگامی که ویروسی وارد بدن می شود در خون سم تولید می کند . سیستم ایمنی در تلاش برای نابودی ویروس پادتن هایی (آنتی بادی ) می سازد که از راه خون به سوی ویروس فرستاده می شوند اگر پادتن ها موفق شوند از ویروس نجات می یابیم . در هر صورت اگر سیستم ایمنی بدن با کارایی عمل نکند و به سرعت یا نیروی کافی واکنش نشان ندهد بیمار می شویم . کمک به جذب بیشتر آب : آ یونیزه از واحدهای مو لکولی کوچک تشکیل شده است و در آرایش منظم سلولی بدن انسان به آسانی حرکت می کند این بدان معناست که آب یونیزه بسیار آسان تر جذب شده و بدن شما را با حداکثر راندمان ممکن مرطوب می کند

درمان طبیعی سندرم متابولیک سندرم متابولیک به pH پایین ادرار وابسته است. شکل زیر رابطه میان تغییر pH و تعداد مبتلایان به سندرم متابولیک را نشان می دهد. همانطور که مشاهده می شود با کاهش pH ادرار، تعداد علائم سندرم متابولیک افزایش می یابد. سندرم متابولیک در زندگی مدرن امروزی بسیار شایع است و به عنوان عاملی در بروز افزایش فشار خون، چاقی و سنگ کلیه است. اخیراً پژوهشی فراگیر بر روی عوامل مؤثر در سندرم متابولیک و راههای مقابله با آن انجام شده است. نمودار بالا نشان می دهد که هر قدر pH ادرار کاهش یابد، تعداد نشانه های سندرم متابولیک افزایش می یابد. در افرادی با pH ادرار خیلی پایین، احتمال بروز چاقی، سنگ کلیه و سایر بیماریها بیشتر است علت بروز سنگ کلیه در افرادی با pH ادرار کم آن است که عموماً مقدار کلسیم در ادرار بیشتر از میزان طبیعی است بنابراین احتمال تشکیل و توسعه سنگ های کلیه افزایش می یابد سایر پژوهش ها نشان داده اند که pH پایین ادرار با شاخص توده بدنی (Body Mass Index-BMI) بالا مرتبط است که BMI مقیاس پزشکی استاندارد برای تعیین چاقی افراد است. دلیل اصلی ارتباط pH کم و اسیدی با چاقی به طور کامل یافت نشده است. و هنوز بررسی ها بر روی این موضوع در حال انجام است. آب یونیزه قلیایی pH ادرار را افزایش داده [۲] که ممکن است سبب بهبود سندرم متابولیک شود. pH اسیدی ادرار از نشانه های سندرم متابولیک است. پزشکان متخصص pH پایین ادرار را با اسیدوز متابولیک مرتبط می دانند. اسیدوز متابولیک شرایطی است که در آن جهت جبران و دفع مازاد اسید موجود، بدن مجبور به دفع مواد ضروری و حیاتی بدن می شود. یکی از روشهایی که بدن توسط آن از اسیدوز متابولیک رهایی می یابد، دفع مازاد اسید از طریق کلیه هاست به همین دلیل یکی از نشانه های اسیدوز متابولیک، pH پایین ادرار است. در اسیدوز متابولیک نیز مشابه سندرم متابولیک، عواملی که تهدید کننده سلامت انسان هستند، بسیارند که از میان آن ها می توان به فشار خون بالا و قند خون بالا اشاره کرد. هنوز تحقیقات بر روی روشهای رفع عامل مشترک در هر دو بیماری که pH کم ادرار است، ادامه دارد. پژوهش ها بیانگر آن است که آب قلیایی، pH ادرار را افزایش می دهد و برخی از محققان بر این باورند که آب قلیایی می تواند اثرات و علائم اسیدوز متابولیک را کاهش دهد. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، pH ادرار گروهی از افراد که آب قلیایی نوشیدند با گروه کنترل که آب خنثی نوشیدند مقایسه شد. نتایج نشان داد که در گروهی که آب قلیایی نوشیدند، pH خون و ادرار نسبت به گروهی که آب خنثی نوشیدند بالاتر بود. و pH ادرار از ۵۲/۷ به ۶۹/۷ و به میزان ۱۷/۰ افزایش یافت. از آنجائیکه مقیاس pH لگاریتمی است، تغییر pH 17/0 بیانگر آن است که نوشیدن آب قلیایی توسط افراد تحت آزمایش، pH ادرار آن ها را به مقدار ۷/۱ برابر قلیایی نمود مزایای استفاده از آب یونیزه قلیایی به منظور افزایش pH بر اساس نمودار بالا،در فردی با ادرار با ۱/۶=pH علائم سندرم متابولیک وجود ندارد. بنابراین با افزایش pH ادرار ممکن است بتوان علائم سندرم متابولیک را کاهش داده و از آن جلوگیری نمود، تحقیقات نشان می دهند که pH پایین ادرار با ریسک بالاتر تشکیل سنگ های کلیه همراه است. بنابراین افزایش pH ادرار ممکن است از تشکیل سنگ های کلیه جلوگیری نماید. سنگ های کلیه رسوبات کلسیم در کلیه هستند که به دلیل وجود کلسم بیش از حد مجاز در ادرار تشکیل می شوند افزایش pH ادرار، توانایی کلیه ها برای حذف مواد سمی از جریان خون را افزایش می دهد. به همین دلیل است که پزشکان برای افراد مسموم شده قطره بی کربنات تجویز می کنند تا به طور موقت pH ادرار را افزایش دهد. این دلیل اصلی استفاده از آب یونیزه قلیایی جهت سم زدایی بدن است. در افرادی با pH ادرار بالاتر، به احتمال قوی هیدراته شدن نیز بهتر صورت می گیرد. مطالعات انجام شده بر روی اثر مثبت مصرف آب یونیزه قلیایی بر افزایش pH ادرار نشان دادند که آشامیدن آب یونیزه قلیایی منجر به افزایش جذب آب توسط بدن نسبت به افرادی شد که آب خنثی و یا آب اسیدی نوشیدند. چگونه می توان متوجه شد که آب یونیزه قلیایی موثر است ؟ بهترین روش برای اطمینان از کارایی آب یونیزه قلیایی، اندازه گیری pH ادرار قبل از مصرف آب یونیزه قلیایی و پس از آن و در نهایت مقایسه نتایج است. بهترین حالت برای اندازه گیری pH ادرار، آزمایش اولین ادرار صبحگاهی است. به خاطر داشته باشید که pH ادرار هر روز تغییر می کند. بهترین روش برای دنبال کردن فرآیند تغییر pH ادرار، مقایسه متوسط pH ادرار در هر هفته با هفته های بعد است. با مقایسه pH متوسط ادرار در هر هفته با pH اولیه ادرار شما متوجه خواهید شد که آب قلیایی pH ادرار شما را افزایش می دهد بنابراین می توان نتیجه گرفت که آب یونیزه قلیایی درمانی طبیعی برای سندرم متابولیک است.

آب قلیایی برای خانم های باردار مناسب است زیرا:
-در دوران بارداری اغلب خانم ها دایما احساس خستگی و خواب آلودگی دارند، استفاده از این آب برای رفع خواب آلودگی مناسب است و سامانه ایمنی بدن آنها را قوی کرده و باعث بهتر شدن گردش خون در بدن آنها می شود که در نتیجه باعث بیمار نشدن و تندرستی آنها خواهد بود.
-آب قلیایی یونیزه توسط دستگاه های تصفیه یونیزه قلیایی با آنتی اکیسدان بالایی که دارد به راحتی می تواند از روند پیری زودرس اندام های درونی در دوره بارداری محافظت کند.
-آب یونیزه قلیایی فاقد هر گونه بوی ناخوشایندی است، این ویژگی در دوره سه ماهه اول بارداری که خانم ها به هر بویی احساس ناخوشایندی دارند بسیار کمک می کند.

تاثیره اب یونیزه قلیایی بر درمان یبوست
پاتوفیزیولوژی : یکی از معمول ترین مشکلات روده ای است و بسته به تعریف آن در ۵% تا بیشتر از ۲۵% جمعیت رخ می دهد.
تعریف یبوست تا حدود زیادی در هر فرد اختصاصی است اما معمولاً شامل مدفوع سفت، زور دادن برای دفع مدفوع، و حرکات اندک روده بزرگ است. حداقل در بیماران مسن، دفع ناقص و اشکال در عبور مدفوع ممکن است بیش از عدم تکرار حرکات روده مشکل ساز باشد.
وزن مدفوع در بزرگسالان به طور طبیعی در حدود gr200-100 در روز است و تکرار طبیعی دفع ممکن است از یک بار در سه روز تا سه بار در روز متغیر باشد. زمان طبیعی ترانزیت از خلال دستگاه گوارش از ۴۸-۱۸ ساعت متغیر است. افرادی که رژیم غذایی حاوی مقادیر توصیه شده ی فیبر غذایی به شکل میوه ها، سبزی ها، نان های با غلات کامل مصرف می کنند، مدفوع بیشتر و نرمتری دارند که نسبتاً براحتی دفع می گردد. از معمول ترین علل یبوست در افرادی که از نظر سایر جوانب سالم هستند عدم پاسخگوئی مکرر به احساس اجابت مزاج، فقدان فیبر و رژیم غذایی، مصرف ناکافی مایعات، عدم تحرک و استفاده مزمن از مسهل ها می باشد. فشار عصبی یا اضطراب می تواند یبوست را تشدید کند.
عوارض جانبی دارو و درمانی، پارکینسون، فقدان ورزش، غفلت از اجابت مزاج، بیماری عروق روده بزرگ، بارداری، رژیم کم فیبر
علل گوارش : سرطان، بیماری GT فوقانی و تحتانی، سندرم دودی تحریک پذیر(IBS)، هموروئید، اعتیاد به مسهل ها
بیماری عمومی عصبی – عضلانی که منجر به کاهش عملکرد عضلات می گردد.
اختلالات متابولیک و اندوکرین مانند دیابت، هیپوتیروئیدیسم، اورمی، هیپرکلسی

درمان دارویی یبوست کودکان:
یک سوم کودکان ۱۲-۶ ساله هر سال از یبوست شکایت دارند. یبوست در کودکان همراه با استفراغ، شکم درد و بی اشتهایی است.
کودکان بطور طبیعی دفعات بیشتری مدفوع دفع می کنند که از ۳-۲ بار در روز در چند ماه نخست زندگی گرفته تا حدود یک و نیم بار در روز در ۳ سالگی متغیر است. حدود ۵/۳% کل ویزیت های سرپائی کودکان مربوط به یبوست مزمن است. پس از اطمینان از فقدان بیماری ارگانیک، درمان آن شامل استفاده از داروهای مسهل و اطمینان از دریافتی کافی مقادیر فیبر غذایی و مایعات است. ارزیابی دقیق جسمانی و تاریخچه بیماری و سپس آموزش والدین و کودک، مداخله رفتاری استفاده مناسب از مسهل ها اغلب منجر به بهبود قابل ملاحظه می گردد.

درمان تغذیه ای یبوست
درمان اصلی تغذیه ای برای یبوست مصرف کافی مایعات روزانه و فیبر غذایی محلول و نامحلول است. فیبر مایعات مدفوع کولونی، توده ی میکروبی، وزن و تکرر مدفوع و سرعت ترانزیت کولونی را افزایش می دهد. فیبر همچنین مدفوع را نرم و دفع آن را آسان تر می نماید. اکثر کودکان و بزرگسالان به طور مزمن تنها نصف مقدار فیبر توصیه شده را مصرف می کنند مقدار فیبر توصیه شده ی غذایی در حدود ۱۴gr/1000kal است رژیم غذایی زنان بزرگسال بایستی حاوی ۲۵ gr/day مرد بزرگسال ۳۸ gr/day فیبر غذائی باشد. فیبر توصیه شده به کودکان ۱۹-۲۵ gr/day است. فیبر را می توان بشکل غلات کامل، میوه ها، سبزی ها، حبوبات، دانه ها و آجیل تأمین کرد. این مواد غذائی همچنین از مواد مغذی، فیبر کمیکال های مفید و نشاسته های مقاوم غنی هستند و می توان از آنها به عنوان پری بیوتیک ها، برای حفظ میکروفلور مطلوب کولونی استفاده کرد. سبوس و مکمل های پودر شده ی فیبر ممکن است برای افرادی که نمی توانند یا نمی خواهند مواد غذایی فیبروزه ی کافی بخورند مفید باشد. زمانی که تغییرات غذایی و الگوهای مناسبی یبوست را مرتفع نکردند، بایستی ارزیابی بیشتری صورت گیرد.
رژیم غذایی پر فیبر :
فیبر غذائی اساساً به مواد غذایی گیاهی قابل مصرفی اطلاق می گردد که توسط آنزیم های هاضمه ی قسمت های بالاتر دستگاه گوارش انسان هضم نمی گردد.
راهنمایی های برای رژیم غذایی پر فیبر :
۱-مصرف غلات کامل، نان و سایر فرآورده های تهیه شده از غلات کامل
۲-مصرف سبزی ها، حبوبات، میوه ها، آجیل و دانه های خوراکی
۳-مصرف غلات و حبوبات غنی از فیبر
۴-مصرف آب یونیزه قلیایی حداقل ۳-۲ لیتر در روز
مراعات این توصیه ها می تواند وزن، آب مدفوع و گاز را افزایش دهد. مقداری از فیبر که سبب علائم بالینی می گردد در افراد مختلف بسته به سن و وجود بیماری سیستم گوارشی سوء تغذیه یا رزکسیون سیستم گوارشی است. این توصیه ها را باید بصورت تدریجی و طی ۲-۱ هفته اجرائی کرد.
ایده آل این است که فیبر غذایی به شکل مواد غذایی همچنین میوه ها، سبزی ها، نان ها غلات کامل، حبوبات و دانه های روغنی خورده شود. این مواد غذائی نه تنها غنی از فیبر هستند بلکه منابع عالی ویتامین ها، مواد معدنی، عناصر کمیاب، آنتی اکسیدان ها و فیتوکمیال های متعدد محافظ هستند. پودرهای فیبروزه یا کنسانتره های سبوس ممکن است برای دستیابی به سطح مطلوب فیبر در برخی افراد ضروری باشد. پختن، فیبر را تخریب نمی کند، اگر چه باعث تغییر ساختمان آن می گردد. مصرف حداقل ۸ لیوان آب یونیزه قلیایی (۲ لیتر) برای تسهیل اثر بخشی رژیم پر فیبر توصیه می گردد. ممکن است در صورت مصرف زیاد مواد گیاهی یا سبوس بدون مصرف کافی آب یونیزه قلیایی جهت پخش نمودن فیبر، انسداد معدی و افسردگی بروز کند. همچنین احتیاطات مناسبی بایستی در مورد مصرف فیبر زیادی در افرادی که جراحت های گوارشی یا سندرم های عدم تحرک روده ای دارند، اتخاذ گردد. در چنین شرایطی، فیبر غذائی بایستی بتدریج افزوده شود و دستیابی به فیبر مصرفی ۲۵-۳۸ gr/day حدود یک ماه طول می کشد.

تاثیر آب بر یبوست
مصرف ۸ تا ۱۲ لیوان آب یونیزه قلیایی باعث می شود که حرکات محتویات دفعی بدن در روده بزرگ افزایش یافته و نیز با افزایش حرکات دودی در طول روده بزرگ باعث جلو راندن محتویات آن می گردد در نتیجه فرصت ایجاد یبوست به وجود نمی آید و عمل دفع براحتی انجام می گیرد. به خصوص به واسطه داشتن ویژگی آنتی اکسیدان مانع از حملات ویروس، باکتری و قارچ به جداره روده بزرگ می گردد در نتیجه زخم های روده را از بین برده و یا مانع از تشکیل آنها می شود و از جهتی دیگر اگر سلول های روده بزرگ کافی داشته باشند و یا آب رسانی شوند دیگر هنگام دفع، آب مواد دفعی را جذب نکرده و دفع بسیار راحتر از قبل انجام می شود البته لازم بذکر است قدرت قلیایی بودن آب موجب دفع بهتر رسوبات از جدار روده شده و باعث جذب بهتر ویتامین ها می گردد. شروع تدریجی رژیم غذایی، پر فیبر می تواند به کاهش اثرات جانبی و نامطلوب از جمله افزایش نفخ و گاز، صداهای روده ای، گرفتگی ها یا اسهال کمک کند. افزایش تدریجی فیبر مصرفی به دفع این عوارض کمک می کند اگر مکمل های فیبر استفاده می شوند دوز مصرفی باید با وعده های غذایی، ترجیحاً با ۳ یا چند روز مخلوط و با افزایش دریافتی مایعات همراه گردد، ناراحتی های گوارشی ناشی از افزایش مقدماتی مصرف فیبر معمولاً ۵-۴ روز کاهش می یابد اما افزایش اندکی در عبور گاز در رژیم پر فیبر طبیعی است. رژیم غذایی پر فیبر بیشتر زمانی که بطور مدام به مدت چندین ماه مصرف می گردد مؤثر است. فیبر نوعی کربو هیدرات گیاهی است که در میوه ها، سبزیجات، غلات و حبوبات یافت می شود. فیبرها گروهی از کربوهیدرات های گیاهی هستند که دستگاه گوارش انسان قادر به جذب آنها نمی باشد. فیبرها به دو دسته تقسیم می گردند : فیبر محلول و فیبر نامحلول یبرهای نامحلول از دستگاه گوارش انسان عبور می کند و طی عبور در دو دستگاه گوارش آب را به خود جذب می کنند و موجب افزایش حجم و نرم شدن مدفوع می گردند. این مواد نه تنها از یبوست پیگیری می کنند بلکه سرعت عبور غذا از دستگاه هاضمه را می افزایند. از منابع فیبرهای نامحلول می توان به نان های حاوی غله کامل کلم، چغندر، هویج، کلم بروکلی، شلغم، گل کلم و پوست سیب اشاره نمود. فیبر محلول از قابلیت حل شدن در آب برخوردار است و با حل شدن در آب افزایش حجم می یابد (شبیه ژل) و به موازات اینکه فیبر محلول از دستگاه گوارش عبور می نماید که به کلسترول می چسبد و به حذف آن از غذا کمک می نماید. از منابع خوب فیبرهای محلول عبارتند از : جو (که دارای بیشترین نسبت فیبر محلول نسبت به دیگر غلات است)، سبوس جو، حبوبات، نخود فرنگی، برنج سبوس دار، مرکبات، توت فرنگی و سیب. فیبر به تنظیم اجابت مزاج کمک می نماید و جذب کلسترول و چربی را کاهش می دهد. جالب است که بدانید کارسینوژن ها (عوامل سرطان زا) به فیبرها متصل می گردد و با سرعت بیشتری از کولون عبور می کنند و لذا خطر ابتلا به سرطان کولون را کاهش می دهد.

ویژگی های آب یونیزه قلیایی برای بدن ویژگی های آب یونیزه قلیایی در این مطلب قصد داریم ویژگی های اب یونیزه فلیایی را برای شما بیان کنیم.. پس از خواندن این مطلب تاثیر آب یونیزه قلیایی در درمان دیابت، درمان سرطان، درمان بیماری های کلیوی و گوارشی، درمان یبوست و سایر بیماری ها را بیشتر درک خواهید کرد. آب یونیزه قلیایی عنصر خوبی برای حفظ شادابی پوست به شمار می رود و برای سلامت قلب مفید است، انرژی را افزایش داده و باعث کاهش وزن می شود و ….. . آب ترکیب اصلی نسوج بدن است و به طور متوسط حدود ۷۵-۷۰ درصد وزن بدن یک شخص بالغ را آب تشکیل می دهد که این مقدار برای کودکان بیشتر است . ۱- آب یونیزه قلیایی و سلامت پوست : قبل از هر چیز باید بدانید آب عنصر خوبی برای سلامت پوست است و با از بین بردن سموم بدن باعث شفافیت طبیعی پوست شما خواهد شد.خـطوط ریز و شـیارهای پـوسـت به هنگام کمبود آب، بیشتر و عمـیق تـر می شوند.نوشیدن آب باعث چاق تر شدن سلولهای پوستی ، کاهش چین و چروک و جوان کردن پوست می شود. همچنین آب بـاعث بـهبود بخشیدن به جریان خـون در پـوسـت می شود و پوست را از وجود ناخالصی ها پاک می کند و امکان تغذیه بهتر پوست رافراهم می کند. ۲- آب یونیزه قلیایی و سلامت قلب : با نـوشـیدن مـقدار آب توصـیه شـده در روز ، می توان از بروز حملات قلبی پیشگیری و یااحتمال ابتلا به آن را کاهش داد. طی تحقیق منتشره در نشریه آمریکایی “اپیدمیولوژی” احتمال مرگ ناشی از حملات قلبی در کسانی که روزانه بیش از ۷ تا ۶ لیوان در روز آب سالم و پاکیزه می نوشند نسبت به کسانی که کمتر از ۲ لیوان در روز آب می نوشند، ۴۱ درصد کاهش می یابد. سلامت قلب ۳- آب یونیزه قلیایی و افزایش انرژی بدن : میزان انرژی در کسانی که که روزانه به مقدار کافی یونیزه قلیایی می نوشند نسبت به افرادی که بدنشان با کمبود آب روبه روست از سطح بالاتری برخوردار است .کم آبی در بدن می تواند منجر به سستی و خواب آلودگی و در نهایت ضعف عضلات و سردرد شده و همچنین سوخت وساز بدن را کاهش دهد. درد قسمت پایینی کمر و آرتریت ستـون فـقرات نـشانه ی کـمـبود آب در سـتون مهره ها و دیسک ها است. اگر احساس خستگی می کنید علت این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد.آب باعث انتقال اکسیژن و سایر موادغذایی به سلول های بدن می شود و کمبودآب بدن باعث اختلال در رسیدن این مواد به سلول ها می شود . اگر بدن شما به اندازه کافی پرآب باشد ،قلب شما نیز مجبور نیست برای رساندن خون به نقاط مختلف بدن با شدت بیشتری کار کند. ۴-آب یونیزه قلیایی و حفظ تناسب اندام :اگر به دنبال کاهش وزن هستید بدانید که آب باعث افزایش سوخت و ساز بدن میشود احساس سیر بودن به شما دست می دهد . بنابراین سعی کنید به جای نوشیدن نوشیدنیهای پر کالری آب بنوشید. همچنین چنانچه شما یک لیوان یخ بنوشید بـدن شـما بایـستی این آب را گرم کـند. در نتیجه مقداری از این گرمای موردنیاز را از سوزاندن چربی ها به دست می آورد .آب می تواند با تحریک بدن با این تفکر که پر است از افزایش وزن پیشگیری کند و به این ترتیب شما را از افراط در خوردن غذاها باز دارد. ۵-آب یونیزه قلیایی و سلول های بدن :آب حلالی است که در آن بسیاری از موادی که برای اعمال سلولی لازم است حل می شود. آب موادی را که در خود حل کرده است در بدن انتقال داده و از طریق خون و مایع بین سلولی در اختیار سلولها قرار می دهد. واکنش های بیولوژیکی داخلی بدن در حضور آب انجام می شوند . آب برای اعمال داخلی مهمی مانند: هضم ، جذب و دفع مواد زائد و بسیاری اعمال دیگر ضروری است و موجب تنظیم حرارت در بدن می شود . ۶- آب یونیزه قلیایی و بهبود کارکرد دستگاه گوارش : آب باعث سهولت حرکت مواد دفعی در روده می شود و از بروز یبوست پیشگیری می کند. در واقع آب نیز همانند فیبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارشی می شود جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش باعث سهولت حرکت مواد دفعی در روده می شود و از بروز یبوست پیشگیری می کند. در واقع آب نیز همانند فیبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارشی می شود جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش با کمک مولکول های آب انجام پذیر است. ۷- آب یونیزه قلیایی و دفع سموم از بدن: نقش دیگر آب سالم و پاکیزه این است که مواد زائد و سمومی مثل اوره را که در اثر متابولیسم مواد پروتئینی در بدن تولید می شود ، دفع می کند . به یاد داشته باشید طی هر برنامه سم زدایی از بدن باید از آب سالم و پاکیزه استفاده کنید. این ماده حیاتی سموم را رقـیـق کرده از بـدن دفـع می کندو با کاهش نوشیدن آب ،خطر ابتلا به سنگ های مجرای ادراری افزایش می یابد. ۸- آب یونیزه قلیایی و سوزش معده :یکی از فواید آب یونیزه قلیایی جلوگیری و درمان سوزش معده است. این عارضه ممکن است به احتمال، نشانه ی کمبود آب در بخش فوقانی دستگاه گوارش بوده و نشانه ی مهم تشنگی بدن است استفاده از داروهای مسکن مشکل را برطرف نمی کند و بدن همچنان از کمبود ذخیره آب رنج می برد با نوشیدن آب یونیزه قلیایی اسید معده معالجه می شود. از این رو برای سیستم هاضمه مفید است. ۹- آب یونیزه قلیایی وآرتریت : اثر دیگر این مایع حیاتی پیشگیری و بهبود آرتریت است. درد مفصلی روماتوئیدی یا همان آرتریت ممکن است نشانه کمبود آب در مفاصل باشد. این بیماری در هر دو گروه جوانان و سالمندان مشاهده می شود . استفاده از داروهای مسکن مشکل را برطرف نمی کند بلکه اثرات جانبی را هم در پی دارد. دریافت آب یونیزه قلیایی و کاهش مصرف نمک در درمان آرتریت موثر است. ۱۰- آب یونیزه قلیایی و کمردرد: تاثیر آب در جلوگیری و درمان کمر درد نیز مطرح شده است . درد قسمت پائینی کمر و آرتریت ستون فقرات نشانه ی کمبود آب در ستون مهره ها و دیسک ها است . دریافت آب بیشتر به رفع این مشکلات کمک می کند. ۱۱- آب یونیزه قلیایی و کاهش استرس : ۸۵ درصد بافت مغز را آب تشکیل می دهد. به هنگام تشنگی ، بدن و مغز،برای انجام فعالیت های خود با فشار و استرس مواجه می شوند.برای کاهش سطح استرس ،همیشه به هنگام کارلیوان آب برروی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش ،یک بطری آب به همراه داشته باشید تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید. ۱۲- آب یونیزه قلیایی و جلوگیری از گرفتگی عضلات : نوشیدن آب باعث می شود که عضلات کمتر دچـار گرفـتـگی شوند و اکسـیـژن رسـانی کافی و پاک سـازی سـموم از آن ها راحت تر انجام شود. همچنین آب به عنوان یک روان کننده در مفصل ها عمل می کند .هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد می توانید با قدرت بیشتر و یا مدت زمان بیشتری کارهای بدنی را انجام دهید. ۱۳- آب یونیزه قلیایی و کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیه و مثانه: با کاهش نوشیدن آب خطر ابتلا به سنگ های مجرای ادراری افزایش می یابد. آب باعث رقیق کردن نمک ها و مواد معدنی موجود در ادرار می شود و مانع از تشکیل کریستال های سنگ های مجاری ادراری می شود. سنگ های کلیه و مثانه در ادرار رقیق نمی توانند شکل بگیرند. بنابراین خطر ابتلا به این عارضه دردناک کاهش می یابد. ۱۴- آب یونیزه قلیایی و جلوگیری از بیماری های مزمن: و بالاخره گفته می شود، آب یونیزه قلیایی در جلوگیری از آنژین قلبی ،میگرن ،کولیت ،آسم ،فشار خون بالا ،دیابت در مراحل اولیه ،کلسترول بالا ،افسردگی ،سندروم خستگی مزمن ،لوپوس ،ام اس و دیستروفی عضلانی نقش دارد. خواص فیزیکی اب یونیزه شده آب یونیزه قلیایی دارای یونهای معدنی کافی است. آب یونیزه قلیایی دارای خوشه های کوچک می باشد تا سلولهای بدن بتوانند آن را به راحتی جذب کنند. آب یونیزه قلیایی آبی است که به انواع آلاینده ها آلوده نشده باشد. این آلاینده ها سلولهای بدن ما را با خطر مواجه می کنند. آب یونیزه قلیایی دارای ساختار شش وجهی است. تغییرشکل ساختار آب ممکن است باعث بروز بیماری شود. در سلولهای بیمار ملکولهای آب به صورت پنج ضلعی یا زنجیره مانند هستند. واقعیت های جالب در مورد آب یونیزه قلیایی • دلیل اول برای کسالت و کاهش انرژی بدن، کمبود آب است. • خیلی از افراد میزان آب مورد نیاز روزانه(۸ تا ۱۰ لیوان) را نمی نوشند. نوشیدن آب • آب یونیزه قلیایی بر سلامت پوست تاثیر گذاشته و باعث می شود شاداب و زیبا به نظر برسید. • در صورت ادامه کم آبی، متابولیسم بدن تا میزان ۳ درصد ممکن است کاهش یابد. • زمانی که احساس تشنگی دارید به این معنی است که بدن شما ۱ تا ۳ درصد از کل آب بدنش را از دست داده است و این مساله می تواند بر حافظه و توانایی در تمرکز تاثیر بگذارد. نگران سلامتی خود نباشید آب یونیزه قلیایی به سلامتی بدن شما بسیار کمک می کند. آب قلیایی نه تنها پـاکـیزه و خـالص است بلکه با داشتن مینرالها سلامت بدن شما را افزایش می دهد. با نوشیدن روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب قلیایی، از زندگی لذت ببرید و سلامت بدن خود را تضمین کنید. آب یونیزه قلیایی پیری را به تعویق می اندازد. آب یونیزه قلیایی باعث کنترل وزن و تناسب اندام می شود. آب یونیزه قلیایی سیستم ایمنی را برای مقابله با بیماریها تقویت می کند. آب یونیزه قلیایی به پانکراس برای ترشح انسولین و کنترل قند خون کمک می کند. آب یونیزه قلیایی دفع مواد زائد را آسان می کند و مشکل یبوست را برطرف می سازد. آب یونیزه قلیایی باعث درخشندگی مو، نرمی و صافی پوست بدن و رفع ناراحتی های پوستی می شود. آب یونیزه قلیایی، اسیدهای چرب اضافی، کلسترول و اسیداوریک را در خود حل می کند تا از بدن دفع شود. آب یونیزه قلیایی خون را قلیایی می کند و مانع از ضخیم شدن سرخرگها شده و سبب بهبود گردش خون می شود. آب یونیزه قلیایی غنی از اکسیژن و عاری از باکتری است. این آب، اکسیژن و مینرالهای دیگر را برای سلول می کند. آب یونیزه قلیایی به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی، رادیکالهای آزاد را خنثی و اسیدهای بدن را پاک می کند و مانـع از ایجاد بیماریهای مخرب می شود. آب یونیزه قلیایی آب زندگی است و کمک به جلوگیری از اسیدوز و اختلالات اسید وباز در بدن نظیر فشار خون، دیابت، نقرس، آسم و سرطان می شود. وزارت بهداشت و رفاه کره آب یونیزه قلیایی را به عنوان عاملی مهم برای افزایش سلامتی معرفی کرده است.

اتفاقات مهم در ۲۴ ساعت در بدن ما در طول یک روز کامل در بدن ما چه اتفاقاتی می افتد! شاید هیچوقت به این موضوع حتی فکر هم نمی کنیم که وقتی در طول بیست و چهار ساعت شبانه روز مشغول فعالیت و خواب هستیم! بدن ما چه فعالیت هایی را تجربه می کند و در کل در طول یک روز کامل در بدن ما چه اتفاقاتی می افتد! اما چه بسا دانستن این موضوع ارتباط مستقیم با عملکرد صحیح سیستم بدن و سلامتی ما دارد. با ترشح هیدرو کورتیزون، اعضای بدن بیدار می شوند. بدین طریق بدن بطور آهسته خودش را برای بیدار شدن آماده می کند. متابولیسم به فعالیت در می آید و برای فعالیت روزانه ما پروتئین و انرژی ذخیره شده به جریان در می آید. ساعت هفت صبح: هنوز بدن ضعیف است، پس وقت ورزش نیست چون در این ساعت با ورزش فقط به قلب فشار وارد می شود. به جای ورزش صبحانه بخورید چون دستگاه گوارش در این زمان بخوبی کار می کند. ساعت هشت صبح: مقدار زیادی هورمون در این ساعت ترشح می شود. سیگار کشیدن در این ساعت بیشتر از هر ساعت دیگری باعث تنگ شدن عروق می شود. ساعت نه صبح: بدن سفت و سخت بیدار است و زمانی است که نیروی زیادی را در اختیار دارد. در صورت نیاز به تزریق هر آمپولی این ساعت بهترین موقع است. چون هر گونه عوارض ناشی از تزریق آمپول در این زمان به حداقل می رسد و بدن در مقابل اشعه ایکس مقاوم است. ساعت ده صبح: ساعتی که ارگانیسم به خودش می آید و اعلام آمادگی می کند. بدن انرژی زیادی را در اختیار دارد و حرارت بدن بالاست. نکته مهم اینکه بین ساعت های ده تا دوازده احتمال سکته های قلبی بیشتر از هر زمان دیگر است. ساعت یازده صبح: بدن در بهترین حالت و زمان خود قرار دارد. ضربان قلب و میزان گردش خون به اندازه ای مناسب است که ممکن است در معاینات قلبی (اکتروکاردیو گرافی) اشتباهاتی رخ بدهد و اگر مشکلی در قلب وجود داشته باشد در این لحظه دیده نشود. بدن کاملاً آماده است تا مسائل ریاضی و سخت ترین فرمول ها را حل کند. ساعت دوازده ظهر: دقت افراد کم و انسان دچار خواب آلودگی می شود. اسید معده زیاد ترشح میشود و خون رسانی به مغز کاهش پیدا میکند. برای خون رسانی به دیگر اعضای بدن از معده استفاده بیشتری میشود. افرادی که عادت به خواب نیمروزی دارند حدوداً تا سی درصد خطر سکته قلبی در آنها کمتر از دیگران است. ساعت سیزده: بدن از تب وتاب می افتد. بهره وری در اواسط روز بیست درصد کاهش پیدا می کند. همه اعضای بدن در پایین ترین سطح فعالیت می باشند. در این ساعت فقط کیسه صفرا است که خوب فعالیت میکند و مشغول هضم غذای نیمروزی است. ساعت چهارده: احساس خستگی بروز می کند چون فشار و ترشح هورمون ها کم میشود. برای افرادی که از دندانپزشکی ترس دارند این ساعت بهترین زمان است چون افراد در این ساعت کمتر احساس درد می کنند. این وضعیت تا سی دقیقه ادامه خواهد داشت. ساعت پانزده: در این زمان انرژی دوباره به بدن برمی گردد و حافظه خوب کار می کند و مرحله دوم از بهره وری آغاز می شود. ولی کمتر از آن چیزی که بدن در صبح داشت. ساعت شانزده: برای ورزش کردن بهترین ساعت است فشار و گردش خون بدن در بهترین حالت است. ساعت هفده: فعالیت ارگانها به بالاترین حد خود می رسد. نیرو افزایش پیدا می کند، اکسیژن زیادی استفاده می شود، کلیه ومثانه خوب کار می کند. زمانی است که ناخن ها و موها خوب رشد می کند، اسید معده افزایش پیدا می کند به همین دلیل در این ساعت احتمال خونریزی هم بیشتر است. ساعت هیجده: الآن زمان مناسبی برای خوردن شام است. پانکراس در این ساعت فعالیت خوبی دارد. ساعت نوزده: میزان فشار خون و ضربان نبض کاهش پیدا می کند. به همین دلیل کسانی که از داروهای کاهش دهنده فشار خون استفاده می کنند باید دقت بیشتری داشته باشند. چون داروهای فشار خون در این زمان باید با احتیاط بیشتری مصرف شود. تاثیر داروهای ضد افسردگی در این ساعت خیلی زیاد است. ساعت بیست: میزان چربی کبد کاهش می یابد و خون کثیف از هر زمان بیشتر به قلب می رسد. کسانی که آلرژی یا آسم دارند در این ساعت باید از دارو هایشان استفاده کنند. آنتی بیوتیکها از این قاعده مستثنی نیستند چون در این ساعت بیشترین تاثیر را دارند. ساعت بیست و یک: عملکرد ترشح غدد در این ساعت به پایان می رسد. هر چیزی از این به بعد وارد معده می شود و عملیات هضم و جذب غذا به کندی انجام می شود که این مسئله می تواند خیلی خطرناک باشد چون باقیمانده غذا به مخاط روده حمله کرده و مخاط روده را دچار آسیب می کند. ساعت بیست و دو: سیستم دفاعی بدن به حالت آماده باش در می آید. کسانی که سیگار می کشند باید بدانند که از این ساعت به بعد بدن سمومی مثل نیکوتین را خیلی سخت دفع می کند. ساعت بیست و سه: بدن ارگانیسم ترشح هورمونها را که در طول روز فعال بوده است متوقف می کند آرامش به سراغ بدن می آید و جسم احساس راحتی می کند. ساعت بیست و چهار: زمان خواب سلول های پوست بی وقفه فعالیت می کنند حتی بیشتر از آن چیزی که در صبح انجام می دادند. نخستین تصویر خواب و رویا در همان ساعات اولیه پدید می آید. ساعت یک نیمه شب: بازدهی در پایین ترین حد قرار دارد. در این ساعت حتی کسانی که شب کار هستند و عادت به شب کاری دارند، خوابشان می گیرد. دقت کم می شود چون بدن و اعضای بدن خود را برای خوابیدن آماده می کنند. ساعت دو نیمه شب: کسانی که رانندگی می کنند باید دقت بیشتری داشته باشند چون قدرت دید و سرعت عمل و عکس العمل کم می شود به همین دلیل بیشتر تصادفات در این ساعت اتفاق می افتد. ساعت سه نیمه شب: هم بدن هم روح در تاریک ترین حالت قرار دارند. ترشح هورمون ملاتونین کم و نامنظم می شود و کسانی که تعادل روحی ندارند این ساعت خطرناکتر عمل می کنند و بیشتر خودکشی ها در این ساعت است. ساعت چهار: با زیاد شدن ترشح هورمون ها بدن انرژی می گیرد و احتمال سکته های قلبی بین ساعت چهار تا شش افزایش می یابد. فشار خون به بالاترین حد می رسد و رگ ها تنگتر می شود. در این ساعت میزان زایمان ها بیشتر است. ساعت پنج: زیاد شدن هورمون ها در بدن حدوداً شش برابر روز فرد را برای فعالیت آماده می کند. بدن به حرکت درمی آید و دوباره روز جدیدی آغاز می شود. تاثیر ساعات مختلف خواب شب در سلامتی بدن داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند. برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد: ساعت نه تا یازده شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید. ساعت یازده تا یک شب: عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید. ساعت یک تا سه نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود. ساعت سه تا پنج صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند. ساعت پنج تا هفت صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید. ساعت هفت تا نه صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت شش و سی دقیقه میل کنند. کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها ساعت هفت و سی دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت نه تا ده صبح صبحانه بخورند. دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند. از نصفه های شب تا ساعت چهار صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد. در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات با خستگی به سر کار می روند چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد. سعی کنید همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید …

فواید آب قلیایی بسیاری از مردم معتقدند که نوشیدن آب قلیایی، فرایند پیر شدن سلول های بدن را آهسته تر می کند، از فساد دندان و آسیب به استخوان ها نیز جلوگیری می کند. اغلب مردم غذاهای اسیدی زیادی می خورند، بنابراین برای به تعادل رسیدن سطح pH خون، مواد معدنی ضروری مثل منیزیم و کلسیم از استخوان، بافت و دندان ها خارج می شود و وارد خون می شود. به علاوه مصرف آب قلیایی به تدریج سبب می شود از بیماری های مربوط به اختلال در استخوان مثل ورم مفاصل، استئوپروسیس و انواع اختلالات کلیه جلوگیری شود. مصرف آب قلیایی به تدریج سطح pH خون را به حالت طبیعی بر می گرداند. آب قلیایی قدرت نفوذ به داخل سلول ها را دارد و به این خاطر بسیاری از مردم معتقدند آب قلیایی بهتر از آب معمولی سبب هیدرات شدن (ترکیب شیمیایی با آب) بدن می شود. در بحث زیبایی نیز، آب قلیایی به طور قابل توجهی از خشک شدن مو و پوست جلوگیری می کند. تولید آب قلیایی آب قلیایی محبوب ترین آب یونیزه شده از نظر مردم است، بنابراین باید بتوان آن را با استفاده از دستگاه های تقطیر به دست آورد. دستگاه تقطیر، آب معمولی را تبدیل به بخار می کند و مجددا با متراکم کردن بخار تبدیل به آب می کند، تقریبا از همین فرایند برای تولیدآب قلیایی نیز استفاده می کنند و ناخالصی ها و سموم اسیدی را از آب خارج می کنند. اگر می خواهید آب یونیزه در منزل استفاده کنید، چند قطره لیمو یا عصاره لیموترش را به یک لیوان آب اضافه کنید. با این کار به طور قابل ملاحظه ای به سلامتی خود کمک کرده اید و لیموترش میوه ای است که در ایجاد خاصیت قلیایی در بدن مشهور می باشد. یونیزه کننده های آب اگر قصد دارید دستگاه تولید آب قلیایی بخرید قبل از آن به چند نکته توجه کنید.و از فواید آب قلیایی را مطالعه کنید اول این که آیا می خواهید دستگاه تقطیر قابل جابجایی باشد یا خیر. برخی دستگاه ها کوچک و قابل حمل است و به سر شیر آب منزل نصب می شود از مکانی به مکان دیگر قابل حمل است. اما نوع دیگر دستگاه این است که به طور دائمی بسته می شود و قابل حمل از سر شیری به سر شیر دیگر نیست و نسبت به نوع قابل حمل آن، آب را بهتر یونیزه می کند. نکته دیگر این که در خرید این دستگاه باید دقت کنید که تمیز کردن آن به راحتی انجام گیرد تا هر چند وقت با تمیز کردن دستگاه، از آب خالص تری بهره مند شوید چگونه آب قلیایی را در منزل تولید کنید آب قلیایی درجات مختلفی دارد و علت آن نیز واضح است که در سطوح pH مختلف آب یونیزه می شود. طرفداران آب قلیایی معتقدند که این آب متابولیسم بدن را بالا می برد، اسید خون را کاهش می دهد و جذب عناصر مغذی بدن را با سرعت بیشتر انجام می دهد. pH آب را اندازه بگیرید. قبل و بعد از قلیایی کردن آب، بایستی pH آب را چک کنید. pH آب به طور معمول ۷ است اما ناخالصی ها این تعادل را به سمت اسیدی شدن متمایل می کند. سطح pH نرمال برای نوشیدن آب بین ۸ تا ۹ است که این pH، با قلیایی کردن آب به دست می آید. بسته حاوی نوارهای اندازه گیری pH را خریداری کنید. از فروشگاه های لوازم تصفیه آب، کیت اندازه گیری pH را خریداری کنید که شامل چندین نوار اندازه گیری pH و یک نمودار با رنگ های مختلف برای pH های مختلف وجود دارد. قبل از قلیایی کردن آب، pH را اندازه بگیرید. یک لیوان آب تهیه کنید و یک نوار از کیت pH را در لیوان غوطه ور کنید. چند دقیقه صبر کنید و رنگی که در نوار ظاهر شده است را با رنگ نمودار مقایسه کنید تا ببینید عدد pH چند است. این عدد را در برگه ای یادداشت کنید. سپس به یکی از روش های زیر آب را قلیایی کنید. آب بایستی pH 8 یا ۹ داشته باشد. استفاده از جوش شیرین ۱/۸ قاشق غذاخوری یا ۶۰۰ میلی گرم جوش شیرین را به ۲۳۷ میلی لیتر آب اضافه کنید. جوش شیرین خاصیت قلیایی دارد و وقتی به آب افزوده می شود خاصیت قلیایی آب را نیز افزایش می دهد. آب را هم بزنید تا جوش شیرین به طور کامل در آب مخلوط شود. اگر رژیم غذایی کم سدیم دارید، جوش شیرین به آب اضافه نکنید. جوش شیرین سدیم بالایی دارد. استفاده از لیمو ترش لیمو ترش بار الکتریکی منفی دارد. وقتی یک لیوان آب لیموترش می نوشید، بدنتان به بار الکتریکی منفی لیموترش واکنش نشان می دهد و در هنگام گوارش، آب را قلیایی می کند. پارچی را از آب پر کنید. یک لیمو ترش را به ۸ قسمت برش بزنید. لیمو ترش را به آب اضافه کنید ولی آن را در آب فشار ندهید. درب پارچ را بگذارید و اجازه دهید یک شب برای ۸ تا ۱۲ ساعت در دمای معمولی اتاق بماند. اگر تمایل دارید ۱ قاشق غذاخوری نمک دریای هیمالیایی صورتی رنگ را به آب لیمو اضافه کنید. محلول pH را اضافه کنید. محلول pH محتوی مواد معدنی قلیایی قوی ای است. این محلول را از فروشگاه های فروش لوازم تصفیه آب و یا از طریق اینترنتی خریداری کنید. با توجه به pH آب، میزان قطره ای که از محلول بالا می چکانید در راهنمای این محلول، مشخص شده است. به یاد داشته باشید که محلول pH خاصیت قلیایی آب را افزایش می دهد و بدانید که کلر یا فلوراید و یا ناخالصی های دیگر آب را فیلتر نمی کند. آب اسیدی که از تصفیه آب خارج می شود را دور نریزید بلکه این آب می تواند بسیاری از انواع باکتری ها را از بین ببرد. بنابراین از آب اسیدی می توانید برای استحمام و کشتن باکتری هایی که روی پوست شما جای گرفته اند، استفاده کنید.

آلودگی‌های خطرناک در استخرها پزشکان هشدار دادند ضدعفونی کردن استخرها با کلر به معنی پاک شدن کامل آب استخر نیست و به همین دلیل افراد باید مراقب باشند آب وارد دهانشان نشود. به گزارش ایسنا، بلعیدن اتفاقی آب استخر که حاوی انواع باکتری‌ها و انگل‌ها است خطر ابتلا به بیماری‌های ناشی از آب آلوده را تشدید می‌کند. همچنین آب موجود در دریاچه‌ها و رودخانه‌ها هم به دلیل آنکه حیوانات از آن تغذیه کرده یا آن را آلوده می‌کنند، بیماری‌زاست. علاوه بر این مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا نسبت به وجود نوعی ارگانیسم خطرناک موسوم به «نگلریا» هشدار دادند که یک آمیب خورنده مغز است و در آبگیرهای آب تازه زندگی می‌کند. ریدن به داخل آب‌های آلوده به نگلریا موجب می‌شود آمیب وارد بینی شود و به مغز راه پیدا کند و نوعی عفونت مغزی به وجود آورد که قابل درمان نیست و می‌تواند مرگبار نیز باشد. به نقل از مدیکال دیلی، پزشکان همچنین به دلیل شیوع بیماری‌های اسهال ناشی از آب‌های آلوده به افراد توصیه می‌کنند پیش از شنا کردن بدن خود را با آب و صابون شست و شو دهند. اهمیت غیر قابل انکار اب قلیایی با ۶۵ سال تلاش اهمیت این آب را بهتر درک کنیم بازدید کنندگان محترم با پیشرفت علم وخوردن آب قلیایی بسیاری از بیماریهای خود را درمان کنید در این سایت فیلمها ودستنویسهای افراد درمان شده با این آب را ثبت خواهم کرد تا اهمیت این آب را بهتر بتوانیم درک کنیم بیماریهایی مانند : زخم معده واثنی عشر — سنگهای کلیه ومجاری ادراری — سنگهای کیسه صفرا —- چربی کبد — غلظت خون —- دیابت —- پوکی استخوان — چربی خون بالا — آلرژی — بیماریهای مفصلی — بیماریهای عصبی — یبوستهای شدید — در آب ومایعات بحثی بنام o r p (او آر پی ) وجود دارد یعنی پتانسیل اکسید کنندگی وپتانسیل احیا کنندگی اگر o r pآبی مثبت باشد یعنی قدرت فرسایش سلول زیاد است واگر منفی باشد بدین معنی که قدرت احیا سلولها زیاد است .این عمل با دستگاهی بنام orp meter اندازه گیری میشود ونتایج جالبی بدست می آید که آب استان ما وحتی تهران +۵۰۰ تا +۶۰۰ است بدین معنی که با خوردن یک لیوان از آب شهر با سرعت ۵۰۰ کیلومتر بطرف پیری وبیماری در حرکت هستید اما از دستگاه آب قلیایی -۵۰۰ است تا -۱۰۰۰ یعنی با خوردن این آب تمام فرسودگیها احیا خواهند شد . ORP چیست؟ Oxidation Reduction Potential واحدی است برای نشان دادن نسبت میان یون های اکسید کنند و یون های احیا کننده در یک محلول و یا به عبارتی تعیین مقدار بهینه پتانسیل اکسیداسیون و پتانسیل احیا. اگر این واحد منفی باشد، محلول دهنده الکترون (پتانسیل احیا کننده). اگر این واحد مثبت باشد، محلول گیرنده الکترون میباشد (پتانسیل اکسید کننده). این واحد را با میلی ولت نشان می دهند و معمولا برای نشان دادن درجه واکنش محلول شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. پژوهشهای طاقت فرسا در زمینه های پزشکی و زیست شناسی مشخص کرده اند که با افزایش حالت اسیدی در سیالات عمده بدن مانند خون، ادار و بزاق، فرآیند پیری شتاب میگیرد. این حالت اسیدی زیاد، اکسیداسیون را در بافت ها به صورت چشمگیری افزایش میدهد. ترکیب حالت اسیدی زیاد با افزایش اکسیداسیون، رشد باکتریها، ویروسها، قارچها، و سلولهای سرطانی را در بدن تشویق میکند. رشد فزاینده این عوامل بیماریزا، درهم شکستن بافتهای سالم را شتاب می بخشد. این شتاب باعث افزایش سریع پیری بیولوژیک (زیستی) بدن می شود. پیری بیولوژیک فزاینده، به بیماری و سرانجام به مرگ منجر میشود. نصایح دکتر کیسی کارتر: نوشیدن آب قلیایی یکی از آسانترین عاداتی است که هرکس میتواند در زندگی کسب کند، زیرا ما در هر صورت، آب می نوشیم. پژوهشهای من، مرا به این نتیجه رسانده است که آب تولید شده به وسیله “دستگاه ” به لحاظ پزشکی تایید شده است و آسیبهای ناشی از رادیکالهای آزاد را در بدن به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد. بنابراین به کاهش پیری و بیماریها می انجامد. خواص ریزخوشه ای آن، مرطوب شدن محیط سلولی را به مقدار زیاد و به آسانی میسر میسازد. چه چیزی عامل اسیدی شدن بدن میشود؟ چند عامل اصلی کمک کننده به عدم تعادل و ایجاد حالت اسیدی در بدن عبارتند از: • • غذاهای مولد اسید: خوردن مرتب غذاهای به شدت فرآوری شده مانند مواد قندی، آرد سفید، گوشت، الکل، نوشابه ها، و غذاهای سرخ کردنی، حالت اسیدی را در بدن افزایش میدهد. • • تنش های عصبی: تنش های موجود در زندگی روزمره، باعث ترشح زیاد و غیر عادی آدرنالین در بدن می شوند، که طبیعتا یک ترکیب اسیدی است. • • تعرض مواد شیمیایی سمی: بسیاری از فرآورده هایی که به طور معمول برای شستشوی بدن، لباسها، و محیط داخلی خانه خود به کار میگیریم، حاوی غلظت های قابل توجهی از مواد شیمیایی مسموم کننده هستند. این مواد شیمیایی یا از راه تنفس، وارد ریه ها و یا از راه پوست، جذب بدن ما میگردند. چگونه حالت اسیدی فزاینده، بر تندرستی ما اثر میگذارد؟ در بدنی با کارکرد بهینه، ترشحات اولیه بزاق در حالت ناشتا PH بین ۶/۵ تا ۶/۷۵ و نخستین ادرار PH بین ۶/۵ تا ۶/۸ و خون وریدی PH بین ۷/۳ تا ۷/۳۵ دارد. بدن ما به طور روزمره، با سخت کوشی در تلاش است تا تعادل PH فوق الذکر را حفظ کند. بدن در صورت لزوم، موادی را از اعضا یا بافت های عضلانی و استخوانی می گیرد تا این تعادل را برقرار نگه دارد. یعنی به تدریج تندرستی عمومی ما را کاهش میدهد. چگونه میتوان PH (افزایش حالت قلیایی) بدن را تغییر داد؟ • • شیوه های کاهش تنش از قبیل ورزش کردن، آب یونیزه قلیایی، مدیتیشن، و نماز خواندن را به خدمت بگیرید. • • میوه ها و سبزیجات طبیعی را به مقدار زیاد در رژیم غذایی خود بگنجانید. • • برای تمیز کردن خود و لباس ها و خانه هایتان، روشهای تمیز کننده غیر سمی را به جای مواد شیمیایی سمی مورد استفاده قرار دهید. اگرچه هریک از اقدامات بالا برای ایجاد تغییر مثبت در تعادل اسیدی/قلیایی بدن شما مهم هستند، اما مهمترین و نمایان ترین اقدام در جهت این تغییر مثبت، آشامیدن آب یونیزه قلیایی دارای “آنتی اکسیدان” است. اکسیداسیون چگونه بر بدن اثر میگذارد؟ اکسیداسیون فرآیندی است که بوسیله آن بدن ما فرسایش یافته یا از لحاظ بیولوژیک دچار “پیری” میشود. هر سلولی در بدن ما حاوی آمیزه ای از پروتئین ها، مواد معدنی و چربی هاست. هنگامی که این اجزای سازنده سلول در معرض اکسیداسیون قرار میگیرند، چربی ها فاسد، پروتئین ها متعفن و مواد معدنی دچار زنگ زدگی میشوند که همه اینها به فرسایش می انجامند. به سخن دیگر، اکسیداسیون به راستی، متلاشی کردن سیستماتیک بدن است که منجر به چروک، پوسیدگی استخوان ها، اندام ها، و سیستم های غدد، تضعیف غشاء سلولی و از دست رفتن شادابی میشود و میتواند به بیماری و مرگ سلولها بیانجامد. چه چیزی باعث اکسیداسیون میشود؟ علت اکسیداسیون، وجود رادیکالهای آزاد است. همه ما نمونه هایی از اکسیداسیون را در طبیعت دیده ایم که هنگامی که در معرض رادیکالهای آزاد باشند: فلزات زنگ میزنند، گیاهان می پوسند، پروتئین هایی مانند گوشت دچار تعفن شده و روغن ها فاسد میشوند. رادیکالهای آزاد همه جا هستند. در هوایی که تنفس میکنیم، غذایی که میخوریم و آبی که مینوشیم به فراوانی وجود دارند. آنها حتی در بدن شما نیز برای دفع پسماندهای سلولی تولید میشوند. چگونه میتوان اکسیداسیون را متوقف ساخت؟ تنها راه مبارزه با این مواد متلاشی کننده سوخت و ساز، آنتی اکسیدان ها هستند. پژوهشهای مستقل نشان داده اند که نوشیدن آب قلیایی، اکسیداسیونی را که باعث پیری بیولوژیک میشود، به طرز چشمگیری کاهش می دهد. این موضوع چه ارتباطی با آب دارد؟ از آنجایی که بدن ما نزدیک به ۷۰تریلیون سلول دارد که عمدتا از آب هستند (۷۶ تا %۹۸)، آبی که می نوشیم همان آبی است که این سلولها از آن ساخته میشوند. شگفت آور اینست که آب، در عین حال که برای زندگی، ماده ای ضروری است، میتواند یکی از فرساینده ترین موادی باشد که وارد بدن میکنیم. به همین دلیل کیفیت آبی که مصرف میکنیم مستقیما بر تندرستی عمومی ما اثر دارد. آب قلیایی حاوی مقادیر زیادی یون های دارای بار منفی است، که در بدن ما به صورت “آنتی اکسیدان” عمل میکنند. این یون های “آنتی اکسیدان” با معیار ORP اندازه گیری شده و بیان میشوند. هرچه مقدار ORP منفی آب بیشتر باشد، قدرت آنتی اکسیدان آن بالاتر است.

۴دلیل مورد تایید محققین جهت مفید بودن اب قلیایی: سم زدایی: علت اصلی شناخته شده بودن آب یونیزه قلیایی خاصیت سم زدایی آن است .علت این است که زندگی مدرن بدن را سمی می کند. اغلب افرادی که با چالش های سلامتی روبرو هستند سعی در برگرداندن تخریباتی دارند که در طی سال ها با مصرف غذاهای ناسالم و آب آلوده و استرس به وجودآمده است. تحقیقات آزمایشی اخیر نشان داده است که آب قلیایی دفع ۱۰ فلز سنگین را از بدن افزایش می دهد. کاهش وزن : علت دومی که باعث افزایش شناخت آب یونیزه قلیایی شده است، کاهش وزن است.ارتباط آب قلیایی با کاهش وزن در تحقیقات پزشکی هم ثابت شده است. به روزترین تحقیق مربوط به افراد میان سالی است که با مصرف آب یونیزه قلیایی به طور میانگین ۱۲ پوند در هر ماه وزن کم کردند. به خاطر داشته باشید ، افراد مورد آزمایش چیزی جز آب مصرفی شان را تغییر ندادند. آن‌ها غذا و ورزش یکسانی نسبت به قبل داشتند اما شروع به مصرف آب یونیزه قلیایی کردند و به مرور کاهش وزن پیدا نمودند. کاهش کلسترول: تأثیر آب یونیزه قلیایی روی کلسترول V_LDL و تری گلیسیرید ها کاملاً ثابت شده است. در همان مطالعه‌ای که روی کاهش وزن صورت گرفته بود و در بالا ذکر شد، پزشکان سطح پائین تر کلسترول موارد آزمایش شده را نیز گزارش کردند. اثر مصرف آب قلیایی روی تری گلیسیریدها نیز در این آزمایش بسیار بالا بوده است. موارد تحت آزمایش قبل از مصرف آب یونیزه قلیایی ۱۱۰mg/dl تری گلسیرید داشتند، اما پس از گذشت دو ماه میانگین‌تری گلیسیرید آن‌ها به ۲/۸۷ افت پیدا کرده است! این تغییر در میزان تری گلیسیرید بسیار بالاست. سلامت استخوان‌ها: مطالعات زیادی از ارتباط بین مصرف آب یونیزه قلیایی و سلامت استخوان‌ها خبر می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که علت مناسب‌تر بودن آب یونیزه قلیایی برای استخوان‌ها این است که این آب با عوامل از بین برنده استخوان‌ها مبارزه می‌کند. حتی اگر آب شهری شما آبی سخت باشد، آب قلیایی برای شما کلسیم و منیزیوم قابل جذب را فراهم می‌سازد. بدن شما برای ساختن استخوان‌های قوی همواره نیازمند این مواد معدنی است! (Abraham Guy and Jorge Flebas) چرا آب قلیایی شرکت برای شما بهتر است و مزه‌ی بهتری دارد. مشتریان شرکت ما تعداد بی شماری از بازخوردهای تجارب شخصی خود در مصرف آب قلیایی و غلبه بر چالش‌های سلامتی و علاوه براین مزه‌ی خوب این آب را به ما گزارش داده‌اند. آب یونیزه قلیایی از آبی که هم اکنون می‌نوشید خوشمزه‌تر است، در واقع خوشمزه‌ترین آب موجود می‌باشد. * توان SMPS ماکزیمم : منبع تامین قدرت پرانرژی با کارایی بالا * تعداد ماکزیمم پلیت ها : پلیت های بسیار بزرگ عمل یونیزه کردن را به بهترین نحو صورت می‌دهد. * فیلترهای داخلی چندگانه : خالص سازی آب را افزایش قابل توجهی می‌دهد. * تکنولوژی فیلتر بلوک سرامیکی : موثر در برابر کلر و کلرومین ها * گزارش تحلیل کیفیت آب رایگان : ما با توجه به گزارش کیفیت آب شهری شما،سموم آب شما ا شناسایی می‌کنیم . * سیستم پیش فیلتراسیون قابل تنظیم :مورد استفاده جهت به دام انداختن سموم شناسایی شده در تحلیل آب شهری شما دستگاه‌های یونیزه کننده‌ی دارای گارانتی نامحدود مادام‌العمر هستند. آب قلیایی کمی شیرین‌تر و و تازه‌تر از آب معمولی است. مزه‌ی خوب این آب نوشیدن میزان کافی از آن را جهت آب‌رسانی مناسب سلولی برای شما ممکن می‌سازد. این آب می‌تواند غذای شما را نیز خوشمزه‌تر کند. چرا آب یونیزه قلیایی برای سلامتی بهترین انتخاب هستند : جهت بهره مندی از بیشترین فواید سلامت زا، شما آب قلیایی‌ای می‌خواهید که خالص شده باشد، عاری از هرگونه سم باشد و میزان قلیایی بودن آن مناسب باشد تا بتواند اسیدها را خنثی کند. دستگاه‌های یونیزه کننده‌ی این تکنولوژی‌های انحصاری را دارا هستند و می‌توانند آب قلیایی شما را خالص‌تر و سالم‌تر از همیشه کنند

قدرت هیدراسیون فوق العاده و محتوی بالای اکسیژن آب یونیزه قلیایی فواید بسیار زیادی برای سلامتی بشر دارد. قدرت هیدراسیون (آبرسانی) بسیار بالا : بدلیل فرآیند قدرتمند یونیزاسیون، خوشه های مولکولی آب، کوچکتر شده و معمولاً ۵ تا ۶ مولکول در هر خوشه در مقایسه با ۱۳تا ۱ مولکول در هر خوشه آب غیر یونیزه می باشد. این خوشه های کوچک راحتر بوسیله سلول های بدن جذب می شود و در مقایسه با آب شرب شهری، آب مقطر، آب RO(اسمز معکوس) آب معدنی، نوشیدنی های ورزشی ونوشیدنی های انرژی زا، وضعیت آبرسانی و یا همان هیدراسیون بدن را ۶ تا ۱۰ مرتبه بهبود می بخشد. اثرات هیدراته خوشه های ریز مولکولی آب یونیزه شده : ۱-انتقال بهتر اکسیژن و مواد مغذی به سلول ها ۲-انتقال بهتر سموم و مواد زائد از سلول های متابولیکی به کلیه ۳-آبرسانی سریع تر و آسان تر سلول ها ۴-تنظیم بهتر دمای بدن ۵-ریکاوری سریع تر بدن ۶-افزایش قدرت عملکردی هوازی ۷-افزایش مقاومت ورزشی ۸-کاهش استفاده از کربوهیدرات بعنوان تنها منبع سوخت بدن علائم و نشانه های بی آبی شامل علائم اولیه است که منجر به علائم مزمن و شدیدتر می شود که قابل درمان هم نیست: علائم اولیه:کوتاهی نفس ، میگرن، کلسترول بالاافزایش،قند خون، سوزش،سردل،کولیت کمبود انرژی، درد پشت و مفاصل ،اختلالات عصبی ،آنژین، اختلالات هضم و جذب علائم مزمن و شدید : آسم، آلرژی، تضعیف سیستم ایمنی ،مالیتپل اسکلروز (فلج چند گانه) بیماری قلبی، جنون،استئو آرتریت، اختلالات،ستون فقرات ،خستگی مزمن ، لوپوس ، اختلالات نرولوژیکی افسردگی، گیجی دیابت، نوروپاتی ،نابینایی ،آمبولیسم،حملات قلبی ، سکته، فشار خون بالا،بیماری کرون زخم معده ، دیورتیکولوزیس، بیماری دستگاه گوارش انتی اکسیدان بالای آب : وقتی آب یونیزه می شود، الکترون آزاد تولید می شود که این الکترون های آزاد همان آنتی اکسیدان ها هستند که رادیکال های آزاد مخرب را خنثی می کند. آب یونیزه قلیایی حاوی مقادیر بسیار بالای انتی اکسیدان نسبت به غذا و مکمل هاست. اثرات مثبت انتی اکسیدان بالا : افزایش آنتی اکسیدان ها کاهش←* آسیب سلولی و DNA * تخریب بافتی * چروک شدن و پیر شدن پوست جلوگیری از ← * آرتریت *آتروسکلروزیس * بیماری آلزایمر * دیابت * ریزش مو خاصیت بالای قلیایی آب : آب یونیزه شده، pH بدن را قلیایی می کند در جامعه امروزی، دریافت غذا و نوشیدنی های اسیدی افزایش یافته، استرس های روحی – روانی گریبان گیر همه است و افراد بیشتر در معرض آلودگی های محیطی قرار دارند. که همه این عوامل دست به دست هم داده و بدن را بیشتر اسیدی می کنند. بیماری های مختلف در محیط اسیدی بخوبی رشد می کنند اما نمی توانند در محیط قلیایی زنده بمانند. آسانترین راه برای کمک به بدن نوشیدن آب قلیایی با pH 5/9 بطور روزانه است. اثرات مفید قلیایی شدن آب : *خنثی کردن مواد اسیدی مضر بدن * کاهش دادن کلسترول* بهبود بخشیدن وضعیت فشار خون *سم زدایی بدن* کاهش التهابات*کمک به کاهش وزن *کاهش سطح اسید اوریک در نقرس * جلوگیری از استئوپررز* کاهش ریفلاکس اسیدی معده * تنظیم pH مناسب بدن آب یونیزه قلیایی با خوشه های ریز مولکولی : ۱-کریستال ۶ بعدی مولکول آب با ظرفیت کاهش یافته ۲-غنی از هیدروژن فعال و جذب سریع سلول های بدن تذکر ! pH ، استانداری است برای سنجش پتانسیل هیدروژن مقیاس pH، خاصیت اسیدی و قلیایی مواد را اندازه می گیرد. آب با pH بالا، غنی از هیدروژن های فعال است که بدن را سم زدایی می کند. ORP استانداری برای پتانسیل احیا اکسیژن می باشد. این مقیاسی است که توانایی آب را دراکسید و یا احیا سموم اندازه می گیرد. ORP مثبت به معنی این است که آب نمی تواند سموم و مواد زائد را اکسید کند و ORP منفی این توانایی را دارد. بنابراین آب بدلیل داشتن مقادیر زیاد اکسیژن فعال، دارای pH بالا و ORP بسیار منفی است. وقتی ما آبی با pH بالا و ORP منفی می نوشیم بصورت طبیعی بدن را سم زدایی می کنیم و این امر باعث هضم و جذب بهتر، متابولیسم بهتر، استرس کمتر و انرژی بیشتر می شود

شیر مادر اکثر کلان شهرها دارای سرب .آرسنیک.و… چگونه با نوشیدن آب یونیزه با آلودگی هوا مقابله کنیم؟؟!! چگونه با نوشیدن آب یونیزه با آلودگی هوا مقابله کنیمReviewed by آب قلیایی on Apr 13 Rating: 4.0چگونه با نوشیدن آب یونیزه با آلودگی هوا مقابله کنیمشیر مادران اصفهانی وتهرانی و اکثر کلان شهرهادارای سرب و کادمیوم، آرسنیک و جیوه است مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته در اصفهان و تهران، در شیر مادرانی که در معرض هوای آلوده قرار گرفته‌اند، سرب، کادمیوم، ارسنیک و جیوه مشاهده شده است شیر مادران اصفهانی وتهرانی و اکثر کلان شهرهادارای سرب و کادمیوم، آرسنیک و جیوه است. مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته در اصفهان و تهران، در شیر مادرانی که در معرض هوای آلوده قرار گرفته‌اند، سرب، کادمیوم، ارسنیک و جیوه مشاهده شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان و تهران ، رویا کلیشادی در همایش هوای پاک اظهار کرد: انسان‌ها در طول حیات خود و در هر رده سنی که باشند به هوای پاک نیاز دارند و به همین دلیل آلودگی هوا در هر رده سنی عوارضی ایجاد می‌کند. وی افزود: در جامعه مردم تصور می‌کنند آلودگی هوا بر روی سالمندان و بیماران قلبی و ریوی بیشترین تاثیر را می‌گذارد این در حالی است که زنان باردار، جنین و نوزاد شیرخوار بیشترین صدمه را خواهند دید. مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت ادامه داد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، آلودگی هوا منجر به ایجاد تغییرات در سلول‌ها و پیری سلول‌ها و در نهایت ابتلا به بیماری‌هایی همچون سرطان، قلبی عروقی و ایجاد لخته‌های خونی می شود. کلیشادی تصریح کرد: آلودگی هوا جهش های ژنتیکی از جمله جهش ژن (CYP1A1) در جنین را به دنبال دارد و این بیماری در زمان کودکی و یا سنین بالاتر خود را نشان می دهد. وی تاکید کرد: براساس بررسی صورت گرفته در اصفهان و تهران ، در شیر مادرانی که در معرض هوای آلوده قرار گرفته اند، سرب، کادمیوم، ارسنیک و جیوه مشاهده شده است. این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: کمبود ویتامینD در ۹۰ درصد زنان، ۷۰ درصد مردان و ۶۰ درصد کودکان وجود دارد که به علت آلودگی هوا سنتز تولید ویتامین D در بدن صورت نمی گیرد. کلیشادی ادامه داد: کمبود ویتامین D باعث افزایش بیماری‌های دیابت و MS می‌شود و این بیماری‌ها شاخص‌هایی است که میزان شدت آلودگی را در کلان شهرها نشان می‌دهند. وی با اشاره به اینکه آلودگی هوا باعث آسیب دیدن لایه داخلی رگ ها و درنهایت گرفتگی رگ ها و بروز سکته های قلبی و مغزی می شود،وی تصریح کرد: یکی از دلایل کاهش سن بروز سکته های قلبی و مغزی در کلان شهرها، آلودگی هوا است. مشاور ارشد تحقیقات علمی مجله علمی جان رالف تاکید کرد خوردن سبزیجات سبز رنگ که دارای آنتی اکسیدان با لایی هستند و میوه و حد اقل نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب یونیزه قلیایی به دلیل آنتی اکسیدان بالا و کریستالی شکل بودن مولکولهای آن و قلیایی بودن که باعث متعادل شدن Ph خون می گردد می تواند تاثیرات خطرناک آلودگی هوا را از بین ببرد البته دکتر یانگ در کتاب خود به این موضوع اشاره کرده که آب یونیزه همراه با اکسیژن بالا تاثیرات بسیاری در دفع آرسنیک وجیوه از بدن کودکان و بزرگسالان میگذارد. مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته در اصفهان و تهران، در شیر مادرانی که در معرض هوای آلوده قرار گرفته‌اند، سرب، کادمیوم، ارسنیک و جیوه مشاهده شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان و تهران ، رویا کلیشادی در همایش هوای پاک اظهار کرد: انسان‌ها در طول حیات خود و در هر رده سنی که باشند به هوای پاک نیاز دارند و به همین دلیل آلودگی هوا در هر رده سنی عوارضی ایجاد می‌کند. وی افزود: در جامعه مردم تصور می‌کنند آلودگی هوا بر روی سالمندان و بیماران قلبی و ریوی بیشترین تاثیر را می‌گذارد این در حالی است که زنان باردار، جنین و نوزاد شیرخوار بیشترین صدمه را خواهند دید.

بدن شما هر عملی انجام می دهد تا بتواند سموم را به سریع ترین روش ممکن از طریق راههای موجود ( شش ها، پوست و روده ها ) دفع کند تا یکپارچگی مجموعه ی خود را حفظ کند یعنی از طریق استفراغ ، اسهال ، تعریق شدید ، بالا بردن سوخت و ساز و متابولیسم بدن و … این کار را انجام می دهد, این حالات یک واکنش سریع به سم زدایی و دفع سموم است وقتی که آب یونیزه قلیایی استفاده می شود این علایم در بدن افرادی که دارای سموم بسیار زیادی هستند مشاهده می شود و یک نشانه بسیار خوب است به این علت که بدن در حال سم زدایی و پیش رفتن به سمت سلامت می باشد ، در این مرحله اگر متقاضی نسبت به خوردن آب ترسید و واکنش منفی نشان داد توصیه می شود آب را کم کم استفاده کند و فقط آب شماره یک قلیایی بنوشد اکثراً این اتفاقات در سنین بالای ۵۵ تا ۶۰ سال رخ می دهد که نشانه بسیار خوبی برای سم زدایی است

تصاویر شگفت انگیز ازموجودات پنهان در یک لیوان آب تا حالا به این فکر کردی در پس این آب زلال و گوارا ممکن چه هیولاهایی از دید ما پنهان باشند و ما با چه لذتی این آب را می نوشیم حالا با دیدن این تصاویر چه تصمیمی می گیرید؟!! میکرو ارگانیسم ها و باکتری های زیادی درون آبها زندگی می کنند که بعضی از آنها بی ضرر و برخی اگر از بین نروند باعث به خطر انداختن سلامت می شوند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ۱- کریپتو سپوریدیوم: در آب دریاچه ها و رودخانه ها باکتری های زیاد وجود دارند که اگر از روش های پیشرفته فیتراسیون انجام نشود انگل و برخی از باکتری ها هنوز در آب باقی می مانند. ۲- سیانو: سیانو یک باکتری چند سلولی است که در آب های آشامیدنی رشد می کند و در استرالیا و اروپا و برخی از مناطق آسیا این باکتری درون برخی از آبهای لوله کشی زندگی می کند و تاکنون باعث مرگ و میرهای زیادی شده است. ۳- روتیفرز: یک میکرو ارگانیسم نسبتا شایع است که تقریبا در همه جای جهان یافت می شود و شایع ترین آلاینده آب های آشامیدنی به شمار می آید و فیتراسیون های قوی تنها قادر به از بین بردن آن هستند. ۴- کوپپودز: یک انگل از سخت پوستان است که بر اثر آلوده کردن آب های آشامیدنی توسط مردم، کارخانه ها و ورود آلاینده ها به آب ها به وجود می آید و از طریق سیستم تصفیه به قطعات ریز تبدیل می شود. ۵- اشرشیا ۶-ثباکتری لژیونلا: این باکتری که بر روی موبایل ها نیز وجود دارد هر ساله باعث مرگ و میر زیادی از مردم می شود و در آب های آلوده و آب های آشامیدنی شهری به وفور یافت می شود و استفراغ، اسهال و دردهای عضلانی از شایعترین دردهای معروف این آب هستند. ۷- چتومیوم: این باکتری که از طریق هوا در مکان های مرطوب وارد آب های آشامیدنی می شود بیشتر در آب های آشامیدنی در مناطق ساحلی وجود دارد و طعم و مزه آب را به نمکی تغییر می دهد. ۸- باکتری سالمونلا: سالمونلا تقریبا در تمام آب های آشامیدنی وجود دارد و باعث شیوع بیماری های زیاد می شود و این باکتری در کشورهای در حال توسعه بسیار وجود دارد .

همان طور که میدانید پایه سکته تجمع سمومات ، ضایعات سمی و اسیدی بدن در جداره داخلی بدن می باشد که باعث تنگی رگها و مختل شدن گردش خون می شود . آب یونیزه قلیایی می تواند با قدرت حلالیت و نفوذ بالایی که در دفع رسوبات دارد موجب دفع مازاد اسید بدن و بر طرف شدن تنگی عروق گردد و موجب پایین آمدن ریسک وقوع سکته های قلبی و مغزی در افراد مشکوک به ابتلا به این عارضه ( سکته های ژنتیکی یا خانوادگی یا طبیعی ) می گردد . خاصیت مهم و سودمند آب یونیزه • بهبود طعم و شفافیت آب • اکسیژن افزایش یافته • آنتی اکسیدان بودن • افزایش سطح انرژی بدن • ایجاد فرآیند سم زدایی در سلول های بدن • سازهای ملکولی ۶ ضلعی کم حجم آب ( کریستاله ) • تنظیم املاح مفید در آب با توجه به نیاز بدن

تعادل اسید و قلیا در بدن که با اندازه گیری pH مشخص می شود، امری بسیار مهم در تخمین میزان سلامتی افراد است. با تغییر روش زندگی در دنیای امروز، بسیاری از بیماریها و مشکلات روحی و روانی انسانها را تهدید می کند. عواملی از قبیل کاهش کیفیت غذاها و آب شرب مصرفی، استفاده بسیار زیاد از کنسروها و غذاهای فرآوری شده، آلودگی های زیست محیطی مانند آلودگی هوا، آلودگی های صوتی و آلودگی آب ها به مواد شیمیایی و فلزات سنگین که در نهایت کاهش کیفیت مواد غذایی نظیر میوه ها و سبزیجات و ماهی ها را به دنبال خواهد داشت. همه از عواملی هستند که در ابتلای انسان به انواع بیماریها نقش دارند که اثر آن ها بر بروز بیماریها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با تولید اسید مازاد در بدن انسان صورت می گیرد سیستم بافری بدن انسان به منظور خنثی سازی این اسید مازاد فعال شده و با افزایش غلظت اسیدها در بدن، این سیستم نیز فعالتر می شود تا جایی که بدن دیگر توان مقابله با این اسید مازاد را ندارد و آن ها را در بدن ذخیره می سازد آب یونیزه قلیایی با دارا بودن pH بالا به یاری سیستم بافری بدن انسان آمده و در خنثی نمودن اسید مازاد به آن کمک می کند. همچنین خواص آنتی اکسیدانی آب یونیزه قلیایی با پاکسازی رادیکال های آزاد از بدن، از آسیب به بافتها و سلولهای بدن جلوگیری نموده و امکان عملکرد آن ها با بیشترین بازده را میسر می سازد. بنابراین مصرف آب یونیزه قلیایی، روشی ساده و بدون عوارض جانبی برای برقراری تعائل اسید و قلیا و در نتیجه سم زدایی و درمان بیماری از بیماریهای مزمن است. مقاله ای که در زیر می آید، ترجمه مقاله Acid-Alkaline Balance : Role in Chronic disease and detoxification است که در مجله بسیار معتبر Alteranative therapies که در آمریکا منتشر می شود، در سال ۲۰۰۷ به چاپ رسیده و اثر تعادل اسید – قلیا را بر درمان بیماریهای مزمن و سم زدایی از بدن نشان می دهد با مطالعه این مقاله می توان به اهمیت تعادل اسید و قلیا در بدن و در نتیجه مصرف آب یونیزه قلیایی برای دستیابی به آن پی برد. تعادل اسیدی – قلیایی : نقش در بیماریهای مزمن و سم زدایی Deanna M. Minich, PhD, FACN, CNS; Jeffrey S. Bland, PhD, FACN, Alternative Therapies, vol 13, No. 4, (2007), 62-65. بسیاری از محققان بر این عقیده اند که رژیم غذایی معاصر نسبت به نسلهای گذشته میزان اسید خالص دریافتی بیشتری دارد . به احتمال زیاد این تغییر به دلیل انقلاب در صنعت کشاورزی و وفور مواد غذایی فرآوری شده و کنسروها است که فاقد مواد مغذی لازم هستند، رخ داده است. علاوه بر این تغییر بنیادین در تغذیه افراد، رژیم های غذایی گوناگونی در طی چند دهه گذشته ارائه شده است. رژیم های غذایی حاوی مقادیر بالای پروتئین، میزان اسید وارد شده به بدن را افزایش داده و pH ادرار را اسیدی تر می کنند برعکس، مشاهده شده است که رژیم های غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات با قلیایی شدن بیشتر مرتبط هستند Remer و Manz پتانسیل بار اسیدی کلیه (Potential renal acid load) مربوط به گروههای غذایی مختلف را محاسبه نموده و گزارش نمودند که مواد غذایی تولید کننده قلیاها در بدن اساساً میوه ها و سبزیجات بوده و مواد غذایی اسیدی از پنیر، گوشت، ماهی و غلات مشتق شده اند (Table1)
صرف مواد غذایی اسیدی به مرور زمان سبب بروز اسیدوز متابولیک خفیف می شود ابتلا به اسیدوز متابولیک خفیف در اثر رژیم غذایی در عصر معاصر ثابت شده است مصرف غذاهای اسیدی در طولانی مدت منجر به بروز مشکلاتی در سلامتی و بیماریهایی نظیر پوکی استخوان، امراض کلیوی و تحلیل و لاغر شدن عضلات می شود. Sebastian و همکارانش این رابطه علت و معلولی را به این صورت شرح می دهند : افزایش شواهد موجود نشان می دهد تداوم اسیدوز در بدن حتی اگر به صورت خفیف باشد و عملکرد متقابل مکانیزم های هومئوستاز منجر به وارد آمدن آسیب های متعددی به بدن مانند تجزیه و انحلال استخوان، تحلیل عضلات، تشکیل سنگهای کلیوی و آسیب به کلیه می شود . به منظور حفظ تعادل اسید- قلیا در سیستم های مختلف بدن، سیستمی مورد نیاز است تا سایر سیستم ها را پشتیبانی کند. به عنوان مثال، زمینه استخوان حاوی ذخیره عناصر قلیایی ای نظیر کاتیون های کلسیم و منیزیم است که در صورت مصرف مواد غذایی بسیار اسیدی و عدم وجود ظرفیت بافری کافی در خون، این عناصر از استخوان آزاد می شوند (demineralization) تا اسید مازاد موجود را متعادل کنند. با این حال، برداشت از ذخیره قلیایی بدن در پاسخ به افزایش میزان اسید دریافتی به بدن بسیار مضر است. در انسان ها، وجود مقادیر بیش از حد کلسیم در ادرار (hypercalciuria) و تعادل منفی کلسیم به دلیل جریان کلسیم از استخوان ممکن است منجر به بیماریهای متابولیک استخوان و سنگ کلیه های کلسیمی شود . در بخشی با عنوان «پتاسیم» در گزارش مرجع تغذیه مصرف آب، پتاسیم، سدیم، کلرید و سولفات در انستیتوی دارو، غذا و نغذیه آمده است : در راستای دریافت ناکافی پیش ماده های بی کربنات، بافرهای موجود در زمینه استخوان، اسید مازاد موجود در بدن را خنثی می کنند و در این فرآیند، مواد معدنی از استخوان برداشته می شود. اسید مازاد که به دلیل رژیم غذایی نامناسب به بدن وارد شده اند، سبب انحلال استخوان ها شده و منجر به افزایش دفع کلسیم و کاهش دفع سیترات در ادرار می شود. عواقب بالینی جانبی این پدیده احتمالاً افزایش حذف مواد معدنی از استخوان و افزایش احتمال تشکیل سنگ های کلیوی حاوی کلسیم است . برعکس، اصلاح رژیم غذایی می تواند به طور مثبت بر متابولیسم استخوان اثر بگذارد. رژیم غذایی که اسید خالص آندوژن تولید شده در بدن را خنثی نماید، ذخیره کلسیم و فسفات را افزایش می دهد، نشانگرهای تحلیل استخوان را کاهش می دهد و نشانگرهای تشکیل استخوان را پس از یائسگی در زنان افزایش می دهد . به علاوه، پژوهش ها نشان داده اند که ارتباط مثبتی میان مصرف بالای میوه ها و سبزیجات قلیایی با حفظ دانسیته معدنی استخوان وجود دارد . فیزیولوژی تعادل اسید-قلیا از دیدگاه فیزیولوژیکی، بدن دارای سیستم های ارگانی مختلفی است که در محدوده pH مشخص کار می کنند (Table 2) پتانسیل هیدروژن (Potential at hyclrogen) یا pH دارای مقیاسی لگاریتمی است بدان معنا که بین هر دو شماره pH در محدوده ۱ تا ۱۴، ۱۰ برابر اختلاف وجود دارد. عددهای کوچکتر (۱-۹۹/۶) بیانگر محدوده اسیدی (یا اهدا کننده H+) و عدهای بزرگتر (۰۱/۷-۱۴) بیانگر محدوده قلیایی (یا گیرنده H+) است. بیشتر بافت های بدن در pH خنثی یا ۷ قرار دارند. pH برخی از سیستم های بدن مانند خون (۳۵/۷-۴۵/۷) با دقت بیشتری نسبت به بقیه تنظیم می شوند (برای مثال pH ادرار از ۵/۴ تا ۸ تغییر می کند) و هر گونه تغییر طولانی مدت در تعادل اسید-قلیایی ممکن است سبب اختلال در عملکرد سلولها از طریق اثر گذاری بر فرآیندهای مختلف مانند سیگنال رسانی شود. بدن انسان دارای سیستم های مختلفی برای تنظیم تعادل اسید – قلیا است که شامل موارد زیر می باشد : ۱-در سطح سلولی از طریق واکنش های شیمیایی که H+ را تولید نموده یا مصرف می کنند. ۲-درخون با استفاده از بی کربنات، اسیدهای آمینه، آلبومین، گلوبولین و هموگلوبولین ۳-به صورت سیستمیک از طریق رهایش دی اکسیدکربن از ریه ها و یون های هیدروژن از کلیه تشخیص بالینی تعادل اسید – قلیا با اینکه این پدیده خیلی متداول نیست، pH خون می تواند به سمت اسیدی زیاد یا قلیایی متمایل شود که در این صورت عوارض جانبی بسیاری بروز می کنند. اسیدوز منجر به بروز رخوت (lethargy) و پیشرفت آن به بهت (stupor) و کما می شود در حالیکه در آلکالوز منجر به بروز برخی شرایط عصبی نظیر چنگه (گرفتگی عضلات) (cramp)، اسپاسم عضلات، تحریک پذیری (irritability) و هیجان زدگی مفرط شوند. مطالعات بالینی برای اندازه گیری میزان اسید سیستمیک که وارد بدن می شود توسط روشهای مختلفی امکانپذیر است که یکی از آنها بررسی رژیم غذایی به مدت حداقل ۳ تا ۷ روز و اندازه گیری میزان غذای فرآوری شده و پروتئین حیوانی دریافتی نسبت به مصرف میوه ها و سبزیجات و اندازه گیری pH ادرار با استفاده از شناساگری با دقت بالا می باشد. pH ادرار معرفی مناسب برای میزان اسید خالص دریافتی از طریق رژیم غذایی است که براساس گزارش Remer و Manz که رابطه ای معکوس بین این دو عامل را مشاهده نمودند، تأیید می شود . به نظر می رسد که pH ادرار، نشانگری بسیار مناسب برای بررسی حالتهای حاد و مزمن دربدن است و با تغییر رژیم غذایی در فاصله ۲ ساعت pH ادرار نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. به علاوه این حقیقت که pH ادرار محدوده گسترده تری (۵/۴-۸) را در بر می گیرد، بیانگر پتانسیل بالای آن برای انعکاس دادن تغییرات سیستمیک pH است. براساس آزمایشات ما، به دلیل تغییرات سریع pH ، بایستی یک pH ادرار در ابتدای صبح گرفته شود و سپس در طی روز نیز با در نظر داشتن میزان آب دریافتی pH ادرار اندازه گیری شود. قلیایی نمودن ادرار مفهوم تعادل اسید – قلیا در زمینه پزشکی کاملاً جدید نیست و توسط گروههای مختلفی در جامعه پزشکان مورد استفاده قرار گرفته شده است. علم ناتوروپاتی تعادل اسید- قلیا را به عنوان مدلی فرضی برای توضیح علت بروز بسیاری از بیماریها استفاده می کند. علم آلوپاتی تغییرات pH را در ارگان های خاص مانند کلیه اندازه گیری می کند تا تشکیل سنگ و حذف سموم را کنترل نماید. به عنوان مثال، قلیایی نمودن ادرار بخشی از پروتکل پزشکی برای کنترل و جلوگیری از سنگ های اسید اوریک است سم زدایی جنبه دیگری از تعادل اسید – باز نقش آن در سم زدایی است که در حذف دارو یا سم با دوزی بیش از حد مجاز و یا متعادل نمودن برنامه غذایی به منظور پیشبرد سم زدایی متابولیک و کاهش سموم رژیم غذایی مشهود است. قلیایی نمودن pH ادرار روشی است که تحت شرایط حاد پزشکی در حالتی که مقدار زیادی بیش از دوز مجاز وجود داشته باشد، به منظور افزایش حذف سموم از بدن مورد استفاده قرار می گیرد. در مقابل، اسیدی نمودن ادرار نیز حذف سموم خاص را با بازده کمتری انجام می دهد . مکانیزم عمل قلیایی نمودن ادرار برای افزایش حذف سموم با استفاده از فرآیندی است که “به دام انداختن یون ها ” نامیده می شود که توانایی افزایش دفع اسیدهای ضعیف در ادرار قلیایی و جلوگیری از جذب مجدد زنوبیوتیک ها (xenobiotic) توسط توبول های کلیوی است Proudfoot و همکارانش مقاله ای را در رابطه با قلیایی نمودن ادرار منتشر نمودند که توسط آکادمی آمریکایی سم شناسی بالینی (American Academy of Clinical Toxicology) تأیید شد و تزریق درون وریدی بی کربنات سدیم را به عنوان روشی برای قلیایی نمودن ادرار (۵/۷ ≥ pH) در مسمومیت های حاد شرح می دهد .در این پژوهش گسترده، اثر قلیایی نمودن ادرار بر افزایش دفع بسیاری از داروها و سموم محیطی بررسی شده است. این گزارش بیان می دارد که ”قلیایی نمودن ادرار حذف کلروپروآمید، ۲و۴- دی کلروفنوکسی استیک اسید، فلوراید، دیفلونیزال (diflunisal)، متوتروکسات، فنوباربیتال و سالیسیلات را از طریق ادرار افزایش می دهد“. میزان کارایی قلیایی نمودن ادرار به منظور افزایش دفع ادرار در پژوهشی از Bank و Wolffram بررسی شده است که در آن pH ادرار خوک ها با افزودن ۲% بی کربنات سدیم در رژیم غذایی تغییر دادند و pH از ۲/۰±۷/۵ به ۱/۰± ۳/۸ افزایش یافته و دفع اکراتوکسین A (ochratoxinA) یک مایکوتوکسین (mycotoxin) را از %۹/۱±۳/۹ به %۳/۴±۲/۲۲ دوز افزایش داد . همچنین مطالعات تجربی و بالینی ثابت کردند که قلیایی نمودن ادرار در مسمومیت سالیسیلات مؤثر است [۲۳،۲۵و۲۶]. Grattettson و Geller نشان دادند که افزایش pH ادرار از ۱/۶ به ۱/۸ در انسان، پاکسازی کلیوی سالیسیلات را از L/h08/0±۰۸/۰ به L/h 82/0±۴۱/۱ تغییر داد . بنابراین، اگر حذف سریع سموم با افزایش pH ادرار به میزان ۲ واحد در مقیاس pH (که به معنای ۱۰۰ برابر کاهش یون های H+ است) قابل دستیابی است، می توان نتیجه گرفت که با افزایش کمی در pH ادرار به سمت قلیایی، غلظت های کمتر سموم موجود در بدن در مدت زمان بیشتر حذف می شوند. به دلیل لگاریتمی بودن مقیاس pH ، تغییر اندکی در pH ادرار ممکن است اثر چشمگیری بر پاکسازی داروها و زنوبیوتیک ها از بدن داشته باشد. قلیایی نمودن سریع ادرار را می توان برای سم زدایی متابولیک با استفاده از روشهای تغذیه مورد استفاده قرار داد. عموماً سم زدایی یا حذف مواد مضر داخلی یا خارجی با استفاده از داروهای شیمیایی انجام می شود که با استفاده از آن ها آنزیم های کبدی بسیار فعال شده و تبدیل زیستی شیمیایی سموم به متابولیت های محلول در آب صورت گرفته تا از طریق ادرار دفع شوند با اعمال روشهای بالینی بر قلیایی نمودن ادرار، حذف این مواد از بدن با سرعت بیشتری انجام می شود. عوامل مختلفی در مواد غذایی هستند که می توانند به قلیایی نمودن سریع بدن کمک کنند که از آن جمله می توان به غذاهایی با میزان پتاسیم بالا اشاره نمود یک روش بالینی برای سم زدایی متابولیک، شروع تغذیه بیمار با رژیم غنی از میوه ها و سبزیجات خصوصاً سبزیجات با برگ های تیره و انواع کلم و کاهو و حاوی مقادیر کمی از پروتئین حیوانی است. انواع کلم و کاهو علاوه بر پتاسیم حاوی مقادیر بالایی از فیتوکمیکال ها مانند indole-3-carbinol و sulforaphanc است که برای تسهیل تبدیل زیستی شیمیایی ضروری هستند[۲۸-۳۰] . به علاوه این سبزیجات سبب قلیایی شدن ادرار می شوند. در آزمایشی با ۵ داوطلب، مشاهده شده که رژیم حاوی ۲۰۰g سبزیجات حاوی بروکلی پخته، هویج و گل کلم (بروکلی بیشترین میزان را داشت) پس از ۴ ساعت از مصرف، منجر به افزایش قلیایی شدن ادرار با تغییر pH از ۵۱/۰±۲۰/۶ به ۴۵/۰±۹۱/۶ با ۰۱/۰=p شد. بنابراین استفاده از این نوع سبزیجات منجر به قلیایی شدن ادرار و افزایش دفع سموم از طریق ادرار می شود. در طی سم زدایی متابولیک pH سلولی و سیستم بافر خون به دلیل افزایش گردش زنوبیوتیک ها و اسیدهای آلی (مانند گلوکرونیک اسید) به سمت اسیدی می رود. بنابراین قلیایی نمودن در این پروسه فواید بسیاری دارد. به علاوه ناقل های کاتیون های آلی که مسئولیت انتقال زنوبیوتیک به خارج سلول را دارند، به pH حساسند . عوامل قلیایی کننده علاوه بر تغییر در رژیم غذایی، استفاده از مکمل های غذایی گیاهی به مدت ۳ تا ۴ هفته می تواند سم زدایی متابولیک را تسهیل نماید. مصرف عوامل قلیایی کننده خاص مانند پتاسیم در این رژیم غذایی توصیه می شود (Table3) متأسفانه رژیم غذایی اصلی آمریکایی ها حاوی مقادیر کمی از پتاسیم است که به دلیل مصرف محدود میوه ها و سبزیجات است. میزان مورد نیاز و کافی پتاسیم ۷/۴ گرم در روز است که توسط متخصصان تأیید شده است. این مقدار برای پایین نگه داشتن فشار خون، کاهش اثرات مصرف نمک، کاهش احتمال بروز سنگ کلیه و احتمالاً کاهش تحلیل استخوان ضروری است. در حال حاضر، مصرف متوسط پتاسیم در آمریکا برای مردان و زنان به ترتیب %۳۵ و %۵۰ زیر مقدار کافی مورد نیاز است . بایستی توجه داشت که مصرف پتاسیم بیش از مقدار کافی مورد نیاز برای افزایش سلامت جامعه خطری ایجاد نمی کند که به دلیل توانایی کلیه ها برای دفع مقادیر اضافی است . با این حال شایان ذکر است که در بیماران مبتلا به بیماریهای مزمن و حاد کلیوی و با سابقه بیماریهای قلبی و افرادی که تحت روش های درمانی هستند که ذخیره پتاسیم را در بدن افزایش می دهد ( مانند روشهای potassium-sparring)، مصرف پتاسیم با دقت فراوان و بررسی شرایط بیمار بایستی صورت گیرد نمک های پتاسیم مختلفی برای تغییر pH ادرار در دسترسند. مطالعات نشان می دهند که استفاده از بی کربنات سدیم اثر کمی بر دفع کلسیم توسط ادرار دارد. این در حالیست که استعمال بی کربنات پتاسیم یا سیترات پتاسیم کاهش چشمگیری را در دفع کلسیم نشان داد.[۳۳و۳۴]. سیترات پتاسیم که یک ماده درمانی در جلوگیری از سنگ کلیه است، می تواند به طور مؤثر ادرار را قلیایی نماید. در بیماران مبتلا به homozygous cystinuria استفاده از دوزهای روزانه ۴-۸ گرم به مدت دو هفته ادرار را به طور مؤثر قلیایی نمود. به علاوه مطالعات متعددی وجود دارند که استفاده از سیترات پتاسیم برا ی مقابله با تحلیل استخوان ناشی از اسیدوز مزمن در افرادی با رژیم غذایی غنی از پروتئین را تأیید می کنند . اثر پتاسیم به یون همراه آن بستگی دارد. به نظر می رسد که قدرت قلیایی نمودن ادرار توسط کلرید پتاسیم که به طور گسترده در غذاهای فرآوری شده با سیترات پتاسیم یکسان نیست. در پژوهش اخیر، Jehle و همکارانش نشان دادند که در افزایش دانسیته معدنی استخوان در زنان یائسه مبتلا به osteopenia سیترات پتاسیم نسبت به کلرید پتاسیم مؤثرتر بود . به علاوه کلرید پتاسیم منجر به کاهش دانسیته معدنی استخوان در ستون مهره کمری شد. استفاده از سیترات پتاسیم در این افراد منجر به کاهش چشمگیر و پایدار دفع کلسیم از طریق ادرار شد و افزایش نیز در دفع سیترات از ادرار دیده شد که بیانگر آن است که قلیایی شدن رخ داده است. در مجموع، آنیون سیترات برای سم زدایی عاملی مناسب است زیرا در چرخه اسید سیتریک به عنوان واسطه عمل نموده و در تولید انرژی نقش دارد. براساس تجربیات پزشکان مختلف کمبود انرژی یکی از عوارض جانبی شایع در مراحل اولیه سم زدایی متابولیک است. بنابراین، خوردن غذاهایی که حاوی مقادیر بالایی از سیترات هستند مانند برخی میوه ها و سبزیجات می تواند مفید باشد. همچنین شایان ذکر است که سیترات در بدن به بی کربنات تبدیل می شود و در نهایت به سیستم بافر بدن اضافه می شود.

مضرات وحشتناک نوشابه ها ! اضـافـه وزن، چاقـی و دیـابـت: نوشابه‌های گازدار به دلیل مقدار بسیار زیاد قند و رادیکال‌های آزادی که دارند موجب آسیب به بافت‌های بدن، چاقی و اضافه وزن، ابتلا به دیابت و پیشرفت عوارض و مشکلات ناشی از دیابت می‌شوند. سـوء تغـذیـه: افرادی که به جای نوشیدنی‌های سالم مانند شیر کم‌چرب و آبمیوه طبیعی نوشابه گازدار می‌خورند احتمال دارد به مقدار کافی ویتامین A، کلسیم و منیزیم دریافت نکنند. اسیدفسفریک موجود در نوشابه‌های گازدار موجب برداشت کلسیم و منیزیم از بافت‌های بدن می‌شود و مقدار این مواد مغذی را در بدن کاهش می‌دهد. کلسیم و منیزیم به کارکرد بهتر و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند. بررسی‌ها نشان داده احتمال ابتلا به پوکی استخوان در افرادی که زیاد نوشیدنی گازدار مصرف می‌کنند، بیشتر است و پوکی استخوان در آنها زودتر آغاز می‌شود. شـیـریـن‌کننـده‌هـای مصنوعی: بعضی‌ها تصور می‌کنند تنها نکته منفی مصرف نوشابه‌های گازدار قند زیاد و کالری بالای آن است و به همین خاطر به جای مصرف نوشابه‌های گازدار معمولی که با شیرین‌کننده‌های پرکالری شیرین شده‌اند از نوشابه‌های گازدار رژیمی استفاده می‌کنند و چون خیالشان از بابت مقدار کالری این مواد راحت است بدون هیچ محدودیتی این نوشابه‌ها را مصرف می‌کنند. در حالی که بررسی‌ها نشان داده است نوشابه‌های رژیمی‌‌هم با اضافه وزن ارتباط دارند. نتیجه یک مطالعه با بررسی ۱۵۵۰ فرد نشان داده است که احتمال چاقی و اضافه وزن در افرادی که نوشابه رژیمی‌‌مصرف می‌کنند با نوشیدن هر بطری نوشابه ۴۱ درصد بیشتر می‌شود. سلول‌های بدن در پاسخ به هر طعم شیرین نسبت به ذخیره چربی و کربوهیدرات اقدام می‌کنند و این مساله موجب گرسنگی بیشتر می‌شود. همچنین شیرین‌کننده‌ها ترشح انسولین را بیشتر می‌کنند و در نتیجه توانایی بدن برای سوزاندن چربی کاهش پیدا می‌کند. حقیقت تلخ دیگر آن است که تاثیر مصرف نوشابه‌های رژیمی بر کاهش وزن از نظر علمی به اثبات نرسیده است و هنوز هیچ مطالعه‌ای نشان نداده است که نوشیدن نوشابه‌های رژیمی‌‌ به کاهش وزن کمک می‌کند. بـطـری‌هـای پـلاسـتـیـکی: ضررهای نوشابه‌های گازدار رژیمی و غیررژیمی تنها به قند زیاد و رادیکال‌های آزاد و اسید فسفریک موجود در آنها محدود نمی‌شود. حتی بطری‌های پلاستیکی نوشابه‌ برای سلامت مضر هستند و می‌توانند ما را بیمار کنند. این بطری نوعی ماده شیمیایی سمی ‌‌موسوم به بیسفنول A یا BPA دارد که می‌تواند از بطری به نوشابه و پس از مصرف نوشابه به بدن ما وارد شود. بررسی‌ها نشان داده است که BPA با تعداد زیادی از بیماری‌ها از جمله نقص سیستم ایمنی بدن ارتباط دارد. اگر نگران سلامت کودکتان هستید، مراقب باشید به مصرف نوشابه و سایر نوشیدنی‌هایی که در بطری‌های پلاستیکی عرضه می‌شود، عادت نکنید. کارشناسان بهداشت توصیه می‌کنند از کودکان در برابر تماس با محصولات حاوی این ماده به ویژه محصولاتی که هر روز استفاده می‌شوند محافظت کنیم.

معرفی دستگاه قلیایی کننده آب و فواید آن دستگاه قلیایی کننده آب یک دستگاه خانگی در آشپزخانه است که امروزه به دلیل پی بردن به فواید بی شمار آب قلیایی در بسیاری از خانواده هایی که به سلامت خویش اهمیت می دهند، یافت می شود. آب قلیایی چیست؟ آب قلیایی معمولا به نام آب یونیزه شده شناخته می شود. آب قلیایی آبی است که سطح pH آن از ۷ بیشتر است. آب قلیایی فواید زیادی برای سلامتی و نشاط جسم انسان دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهد شد. آب قلیایی در دنیای تغذیه به نام آب آلکالین معروف است. آب قلیایی از تکنولوژی ژاپنی آب با هدف جداسازی عناصر مفید به دست می آید.

وقتی یک نوشابه میخورید، چه اتفاقی میافتد؟ وقتی یک نوشابه میخورید، چه اتفاقی میافتد؟ ؟؟؟؟؟؟ اسیدی برابر با اسید باطری ماشینتان را به راحتی وارد بدنتان میکنید ادامه مطلب را حتما مطالعه فرمائید . وقتی یک نوشابه میخورید، چه اتفاقی میافتد؟ اسیدی برابر با باطری ماشینتان را وارد بدنتان میکنید ۱۰ دقیقه بعد: ۱۰ قاشق چایخوری شکر وارد بدنتان میشود. میدانید چرا با وجود خوردن این حجم شکر دچار استفراغ نمیشوید؟ چون اسید فسفریک، طعم آن را کمی میگیرد و شیرینی اش را خنثی میکند. ۲۰ دقیقه بعد: قند خونتان بالا میرود و منجر به ترشح ناگهانی و یکجای انسولین میشود. کبدتان شروع میکند به تبدیل قند به چربی تا قند خون، بیشتر از این بالا نرود. ۴۰ دقیقه بعد: حالا دیگر جذب کافئین کامل شده؛ مردمکهایتان گشاد میشود، فشار خونتان بالا میرود و در پاسخ به این حالت، کبدتان قند را به داخل جریان خون رها میکند. گیرنده های آدنوزین مغز حالا بلوک میشوند تا از احساس خواب آلودگی جلوگیری کنند. ۴۵ دقیقه بعد: ترشح دوپامین افزایش پیدا میکند و مراکز خاصی در مغز، که حالت سرخوشی ایجاد میکنند، تحریک میشوند. این همان مکانیسمی است که در مصرف هروئین منجر به ایجاد سرخوشی میشود. بعد از ۶۰ دقیقه: اسید فسفریک موجود در نوشابه، داخل روده کوچک، به کلسیم، منیزیم و روی میچسبد. متابولیسم بدن افزایش پیدا میکند. میزان بالای قند خون و شیرین کنندههای مصنوعی، دفع هرچه بیشتر کلسیم را از طریق ادرار باعث میشوند. مدتی بعد: کافئین در نقش یک داروی مدر (ادرارآور) وارد عمل میشود. حالا دیگر کلسیم و منیزیم و رویی که قرار بود جذب بدن شود، بیش از پیش از طریق ادرار دفع میشود و به همراه آن مقادیر زیادی آب، سدیم و دیگر الکترولیتها نیز از دست میرود. مدتی بعدتر: کمکم آن غوغایی که در بدنتان ایجاد شده بود فروکش میکند و نوبت به افت قند میرسد. در این مرحله یا خیلی حساس و تحریک پذیر میشوید یا خیلی کرخت و بیحال. حالا دیگر تمام آن آبی را که از طریق نوشابه وارد بدن خود کرده بودید، دفع کرده اید؛ آبی که میشد به جای اسید و کافئین و شکر، حاوی مواد مفیدی برای بدنتان باشد. تا چند ساعت بعد اثر کافئین هم از بین میرود و شما هوس یک نوشابه دیگر میکنید. نوشابه خورترین ملت جهان سرانه مصرف نوشابه های گازدار در ایران ۴۲ لیتر است. با مقایسه این آمار با آمار دیگر کشورهای جهان به این نتیجه وحشتناک میرسیم که ما در سرانه مصرف نوشابه هاى گازدار مقام اول را در جهان پیدا کرده ایم. برای این که بیشتر وحشت کنید، بد نیست بدانید که: ۱-میانگین مصرف نوشابه هایگازدار در دنیا برای هر فرد ۱۰ لیتر است. ۲- در بیست سال اخیر، مصرف نوشابه هاى گازدار در کشور، نزدیک به ۱۵درصد رشد داشته است. ۳- در طی این بیست سال، مصرف شیر و لبنیات، تنها حدود یک دهم درصد رشد کرده است. ۴- سرانه مصرف لبنیات در ایران کمتر از یک سوم استاندار جهانی است. ۵- طبق آمار، ۹۰ درصد کودکان ۲۴ ماهه تا ۱۲ساله کشورمان، روزانه حداقل یک بار پفک و نوشابه مصرفکرده اند. ۶- ۲۵ درصد از کودکان ایرانى به نوعی با سوءتغذیه دست به گریبانند. ۷-یک سوم از مرگ ومیرهای کشور به علت بیماریهای قلبی عروقی است که یکی از عوامل اصلی بروز آن، تغذیه غلط است. سالم و سعادتمندباشید.

همه باید بیشتر آب بنوشند. ۳۷درصد مردم در امریکا ، کم آبی را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند .آن‌ها هنگامی که باید آب بنوشند، غذا می‌خورند. • شما باید به اندازه‌ی نصف وزن بدن خود به اونس آب بنوشید. برای مثال شخصی با وزن ۲۰۰ پوند باید روزانه ۱۰۰ اونس (حدود ۱۳ لیوان) و زنی با وزن ۱۲۰ پوند روزانه ۶۰اونس (حدود ۸ لیوان آب بنوشد.) • زنان باردار باید حداقل ۸۰ تا ۱۰۴ اونس آب روزانه میل کنند. فعالیت بدنی نیاز به آب رسانی سلولی را افزایش می‌دهد. • ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی شدید حداقل ۱۶ اونس آب برای جایگزینی نیاز دارد. • تمرین‌های طولانی‌تر از ۳۰ دقیقه حداقل ۲۴ اونس آب برای جایگزینی می‌خواهد. • آب باید قبل، حین و بعد از تمرین‌های بدنی مصرف شود. کافئین خاصیت کم آب کنندگی دارد: • قهوه ،چای و بسیاری از نوشیدنی‌های گازدار حاوی مقادیر زیادی کافئین هستند. • نوشیدن مواد کافئین دار به بدن شما آب نمی‌رساند. • هر لیوان نوشیدنی کافئین دار نیازمند دو لیوان آب جهت خنثی سازی اثر کم آبی آن است. چرا آب قلیایی برای سلامتی مفید است؟ مردم قرن هاست که آب قلیایی را به دلیل خواص زندگی بخش آن استفاده می کنند. چیزی که این آب را به یک آب سالم تبدیل می کند.pH قلیایی ، مواد معدنی موجود و این حقیقت که مواد معدنی موجود در آب ،جذبی راحتتر از مواد معدنی موجود در خوراکی ها دارند، می باشد. در حقیقت بر اساس گفته های World Health Organization (سازمان سلامت جهانی) ، مواد معدنی در آب به میزان ۳۰% سریعتر و راحت تر نسبت به حالت موجود در غذاها ،جذب می شوند. تعداد محدودی چشمه ی حفاظت شده در دنیا وجود دارد که آب قلیایی در طبیعت را به انسان ها عرضه می کند. اگر شما به اندازه ای خوش شانس نباشید که بتوانید در کنار یکی از آن چشمه ها زندگی کنید، آنگاه می توانید آب قلیایی را از یک دستگاه یونیزه کننده آبی دریافت نمایید. علت اینکه آب قلیایی و فواید آن برای سلامتی روز به روز معروف تر و شناخته شده تر می شود، این است که بسیاری از مردم فواید این آب تجربه کرده و با دوستان و آشنایان خود در میان گذاشته اند. سوپر استار موسیقی پاپ Beyonce، بدون این آب به هیچ مسافرتی نمی رود. ورزشکاران حرفه ای مثل Derrick Lee وBarry Zeto روی دستگاه های یونیزه کننده ی آب قلیایی خود قسم خورده اند و علت آن تغییری است که حین ورزش کردن و استفاده از آن احساس نموده اند.

چرا آب دستگاههای یونیزه کننده از آب های بطری بهتر است؟ • صرفه جویی در هزینه‌ها: آب بطری بیش از ۱۹۰۰% بیشتر از آب شیر هزینه دارد . • خلوص: دستگاه‌های یونیزه کننده با سیستم پیش فیلتراسیون خود آب قبل از یونیزه شدن ، خالص سازی می کنند. • راحتی کار و مناسب بودن: مراجعه به مغازه برای خرید آب بطری کاری است که دیگر وقت آن گذشته است! • مزه : افزایش pH آب مزه ی آن بهتر می کند. • شما می توانید با سرمایه گذاری روی یک دستگاه یونیزه کننده پول کمتری نسبت به خرید آب بطری بپردازید . آب‌های بطری آنقدر هم فکر می‌کنید سالم نیستید……. مطالعه‌ای صورت پذیرفته روی ۱۰ برند معروف آب‌های بطری در سال ۲۰۰۸ توسط Environmental Working Group (ٍEWG ) از وجود محصولات جانبی گندزدا، مواد باقی مانده‌ی فیلتراسیون و مواد دارویی دردزا در تمامی آن آب ها خبر می دهد • برخی آب های بطری چیزی جز آب شیر فیلتر شده نیستند. • آب های معدنی بطری شده حاوی مقادیر زیاد سدیم هستند. • اسمز معکوس ، که فرآیندی جهت خالص سازی آب های بطری است، مواد معدنی حیاتی موجود در آب را ، از آن می گیرد. • آیا به راستی می دانید که در آب های بطری چه چیزی وجود دارد ؟ • بر اساس FDA ، شرکت ها و کارخانجات تولید آب بطری تحت نظارت و بازرسی اولویت پائینی قرار دارند. • سازمان FDA آب های بطری را تنها از دیدگاه ناخالصی ها بازرسی و امتحان می کند و کاری به میزان pH آن ها ندارد. • شرکت های تولید آب بطری موظف نیستند که به عموم چگونگی تولید آب و مواد افزودنی خود را نشان دهند. • FDA به این شرکت‌ها اجازه‌ی افزودن فلورید به آب ها را نیز می دهد. فواید آب یونیزه قلیایی: • تولید شده بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی • فیلتر شده و یونیزه شده جهت حصول بهترین کیفیت • باعث صرفه جویی مادی در مقایسه با آب بطری می شود . • افزایش pH آب به کمک دستگاه های یونیزه کننده مزه ی آب را نیز بهتر می کند. آب یونیزه چیست؟ آب یونیزه آبی است با یون های معدنی موجود در آن است. مواد معدنی موجود در آب با جذب یا از دست دادن الکترون به یون تبدیل می‌شوند. تمام آب‌ها در حالت طبیعی مواد معدنی در خود دارند. آب دی یونیزه شده هیچ ماده‌ای معدنی در خود ندارد. این آب از طریق تقطیر و اسمز معکوس به وجود می‌آید.آب دی یونیزه شده در حالت طبیعی وجود ندارد. آب یونیزه قلیایی به آب الکترولیز شده‌ی کاهش یافته نیز شناخته می‌شود چرا که در آزمایشات انجام شده این آب توانسته قدرت مواد اکسایش دهنده را کاهش دهد. توانایی آب یونیزه قلیایی در کاهش تخریب مواد اکسایشی به پتانسیل اکسایش کاهش (ORP) آن بر می‌گردد. آب اسیدی یونیزه نیز به آب اکسایش دهنده‌ی الکترولیز شده شناخته می‌شود. اکسایش: این عمل وقتی اتفاق می‌افتد که اکسیژن از ماده‌ای یک الکترون جذب کند. اکسایش ماده مورد نظر را تخریب یا حتی نابود می‌کند. این پدیده موجب قهوه‌ای شدن سیب برش خورده و زنگ زدن و فرسایش فلزات خواهد شد. آب یونیزه قلیایی دارای بار منفی است .یعنی مقادیر زیادی الکترون دارد که حاوی بار منفی می‌باشد.آب یونیزه اسیدی به دلیل کمبود الکترون حاوی بار مثبت است. آب یونیزه چگونه تولید می‌شود؟ مواد معدنی موجود در آب با به دست آوردن یا از دست دادن الکترون ، یونیزه می‌شود. دستگاه‌های یونیزه کننده خانگی برای یونیزه کردن این مواد از فرآیندی تحت عنوان الکترودیالیز استفاده می‌کنند. این فرآیند هم‌زمان آب‌های اسیدی و قلیایی را تولید می‌کند و این کار توسط یک غشاء خاصی تحت عنوان غشاء تبادلی دو قطبی انجام می‌دهد که کار این غشاء جداسازی آب به جریان‌های اسیدی و قلیایی است. مطالعات انجام شده در حالت Vitro (حالتی که مطالعه روی بدن انسان انجام نشود ، در محیط و ابزار آلات آزمایشگاهی صورت گیرد) روی این موضوع که آیا آب یونیزه می‌تواند تخریب اکسایشی DNA را کاهش دهد، به این نتیجه منجر شده که آب کاهش یافته تخریب DNA تک رشته‌ای را کند و متوقف می‌کند.

این آب به تنظیم شرایط فیزیکی شما کمک می کند، در اینجا مثال هایی از آب یونیزه قلیایی آورده شده است : تخمیر دستگاه گوارش : اگر شما آب یونیزه قلیایی را با معده خالی بنوشید، ناراحتی شما را کم می کند. ۱-یبوست : قبل از غذا، ۱ لیوان آب قلیایی بنوشید تا معده و روده شما آبرسانی شود و یبوست را بهبود بخشد. ۲-اسهال: زمانیکه بدن شما بوسیله اسهال بسرعت دهیدراته می شود، می تواند بسیار مفید باشد، آبرسانی را دو چندان کند. ۳-فشار خون بالا یا پایین ۴-آب قلیایی به تنظیم فشار خون کمک می کند. ۵-دیابت : نوشیدن ۳ فنجان یا بیشتر با معده خالی آب یونیزه با pH 10 برای : ۱-برای متعادل ساختن اسید در غذا وقتی غذاهای اسیدی را می پذیرد از این آب استفاده کنید. ۲-آشپزی کردن ۳-شستن سبزیجات و میوه ها ۴-پختن گوشت و برنج آب یونیزه قلیایی با ۹.۵ pH و -: بدلیل اینکه قهوه و چای اسیدی هستند. این آب برای آماده کردن قهوه و یا چای مناسب است و همچنین این آب بهترین آب شرب محسوب می شود. آب یونیزه قلیای با ۹=ORP , pH حدود ۲۳۹-: آب مناسبی برای : برای شروع نوشیدن آب یونیزه قلیایی مناسب است. همچنین کودکان از نوشیدن این آب نسبت به سایر آب ها راضی تر هستند. آب یونیزه قلیایی با ۸.۵ pH – : مناسب است برای : برای درست کردن شیر خشک کودک و یا برای افرادی که بیماری معده یا حساسیت معده دارند. آب یونیزه قلیایی با ۷pHوORP حدود ۲۵۰+ : که برای خوردن دارو و قرص مناسب است. سایر موارد استفاده : حیوانات خانگی : ۱-می توانید این آب را بعنوان آب شرب در اختیار حیوان قرار دهید. ۲-کم کردن بوی بد مدفوع حیوان گل ها و گیاهان (باعث) : ۱-شاداب تر شدن گیاه ۲-طول عمر بیشتر گیاه ۳-نیاز کمتر گیاه به آب ۴-عدم نیاز به آفت کش ها آشپزی با آب اسیدی : به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده آب، استفاده های مختلفی دارد : از جمله؛ شستن میوه جات و سبزیجات : کشتن باکتری های مضر جوشاندن تخم مرغ : وقتی تخم مرغ ترک دارد، امکان آلودگی آن زیاد است که باید با شستن آب از بین رود. ماهی : ترد کردن گوشت ماهی و میکروب ها را از بین می برد. پولیش کردن : تمیز کردن آینه ها، لیوان، عینک حمام : این آب بسرعت داغ می شود حمام شیر آب داغ بسیار مناسب است. اسفنج ها : رشد قارچ و باکتری متوقف می شود و از آلودگی و بوی بد آنها جلوگیری می کند. بوی بد دست ها : این بو را از بین برده وخارش آن را از بین می برد. حیوانات خانگی : آب اسیدی، برای حمام کردن حیوانات بسیار مناسب است و از بیماری های پوستی آنها جلوگیری می کنند. حمام کردن و شست و شو : آب قلیایی به پوست شما کمک می کند تا منافذ چربی خود را باز کرده و پوست شما، نرم و شاداب تر و جوانتر بنظر برسد. بعد از شستن موی سر خود با صابون، اب قلیایی را همراه با آب معمولی شست و شو دهید. در واقع این آب برای خنثی کردن خاصیت قلیایی صابون است و موی شما را براق تر می کند. این آب قلیایی، عامل استریلیزاسیون است و از بوی بد جلوگیری می کند و خاصیت سفیدگری (آنزیم بری) دارد. و تمام میکروب هایی را که با چشم دیده نمی شود را از بین می برد. استفاده کنید، این آب با خاصیت استریلیزاسیون و ضد عفونی کردن دندان های شما را سالم نگه می دارد. از این آب می توانید بعنوان یک لوسیون یا افتر شیو بعد از اصلاح استفاده کنید. پختن برنج : برنج را در آب قلیایی ضعیف به آرامی بشورید و آنرا در آب قلیایی قوی برای مدت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه خیس کنید. برنج را در آب قلیایی بخار پز کنید، برنج بسیار خوش طعم، درخشنده و نرم خواهد بود. قهوه و چای : آب قلیایی طعم تلخی و تندی قهوه و چای را از بین می برد در حالیکه عطر و طعم آن را غنی می کند. وقتی جوانه بامبو و یا اسفناج و غیره را می پزید؟ جوانه بامبو و علف های دریایی با آب قلیایی باعث از بین رفتن طعم تند و اسیدی این سبزیجات شده در حالیکه بو و عطر و طعم آنرا غنی می سازد. آب قلیایی همچنین بوی بد ماهی را از بین می برد در حالیکه طعم آن را تردتر و دلپذیرتر میکند. وقتی می خواهید سبزیجات و گوشت تازه را بپزید، در ابتدا به مدت ۳۰-۲۰ دقیقه قبل از پخت در آب قلیایی قرار دهید و شما عطر و طعم متفاوت را احساس می کنید. نوشیدنی های الکلی و کوکتل : طعم الکل را ملایم می کند. موارد استفاده آب اسیدی یونیزه شده : آب اسیدی پوست را منقبض کرده و اثر سفت کنندگی مستقیم روی پوست دارد. این آب بطور مستقیم در درمان جوش و آکنه مؤثر است. صورت : صورت شما را شاداب تر و نرم تر کرده و آرایش براحتی روی صورت شما می خوابد. شامپو زدن : استفاده از آب قلیایی قبل و بعد از شامپو زدن، از موی شما حمایت کرده و از ریزش مو، خارش و شوره سر جلوگیری می کند. موی ما را نرم و غیر چسبناک می کند. حمام کردن : استفاده میانگین از ۶ تا ۱۰ لیتر آب شش ضلعی در حمام، سلامت پوست شما را دو چندان می کند. حتی این آب باکتری ها را می کشد در اینجا سایر فواید ذکر شده است : سوختگی : تسکین درد سوختگی و تسریع بیشتر ریکاوری آفتاب سوختگی : کنترل التهابات و تکسین درد اگزما و اکنه : کشتن باکتری ها، پاکسازی و تمیز کردن پوست، بهبود وضعیت بریدگی و زخم سائیده شده : ضد عفونی کردن و از بین بردن آلودگی ها اثرات استریلیزاسیون : آب قلیایی می تواند با خواص ضدعفونی کننده برای خارش ها و جای نیش ها مفید باشد. ریشه گل ها و گیاهان را در آب مقطر اسیدی بخوابانید، این کمک می کند تا گل ها شاداب تر شده و طول عمر بیشتری داشته باشند. آشپزی کردن : می توانید نودل ها را با آب قلیایی بپزید به این وسیله از خیس شدن و حجیم شدن نودل جلوگیری می کنید.